Anderlecht – Club Brugge 3:1 (kon.) | Charleroi – Standard 2:3 (kon.) | Sint-Truiden – Kortrijk 2:1 (kon.)
RSC Anderlecht
3:1 (1:0)
Club Brugge KV
Neděle 25.10.2015, 14:30 • Stade Constant Vanden Stock, Brusel • Belgická Jupiler Pro League • 12. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (16:32:07)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 9:9. Rohy: 4:4.

Zápas je u konce a ze tříbodového zisku se radují hráči Anderlechtu. I ve druhé půli se hrál velice aktivní fotbal, čemuž pomohl i rychlý gól. Už ve 47. minutě se totiž hlavou trefil Ezekiel a bylo to 2:0. O deset minut později navíc přidal gól Praet a s Bruggami to vypadalo zle. V 67. minutě však snížil Diaby a hosté přidali na tempu. Další akce už však úspěšné nebyly a zápas tak skončil výsledkem 3:1. Anderlecht je tak po této výhře na prvním místě tabulky se ziskem 25 bodů, Bruggám patří s devatenácti body šesté místo.

90+4

90+3
    Ještě jedna střela, byť byla spíše propagačního charakteru. Bruzzese si připsal jednoduchý zákrok.

90+1
    Skvělý Mbodji odvrátil vysokou přihrávku, směřující na Vossena. Domácí publikum reagovalo velkým aplausem.

90
    Poslední střídání Anderlechtu, Stefana Okaku nahrazuje Idrissa Sylla.

88
    Proto má míč ve svém držení, slabá a navíc sražená střela Claudemira jej nemohla překvapit.

87
    Diaby se proháčkoval do pokutového území, k zakončení se už ale nedostal, Deschacht jej dokonale zablokoval. Není z toho ani rohový kop.

85
    Bruggám už nezbývá mnoho času, proto volí dlouhé nákopy k vápnu, tam ale vládne obrana Anderlechtu a tyto míče zatím bez problémů sbírá.

83
    Tak se i stalo, jenže v pokutovém území se Duarte dopustil útočného faulu.

83
    Další Mbodjiho skvělý zákrok, i Claudemir si bude moci zopakovat dlouhý aut.

81
    Claudemirův dlouhý aut skončil u domácí obrany, ta ihned založila rychlý protiútok.

81
    Výborný obranný zákrok Mbodjiho, hosté pouze vhazují.

79
    Změna v domácím dresu, končí Youri Tielemans, místo něj si zahraje Dodi Lukebakio.

78
    Do běžeckého souboje s De Bockem se dostal Acheampong, hostující obránce míč uklidil do bezpečí. Acheampongovi nevyšel ani docela teatrálně předvedený pád.

76
    Proběhlo i krátké ošetření brankáře Prota, nyní už snad budeme moci pokračovat.

76
    Domácí Praet trochu přibrousil Gedoze, bylo to ale v rámci pravidel, takže hosté pouze vhazují.

75
    Bruggy stupňují svůj tlak, cítí šanci, že by šel tento zápas ještě zdramatizovat.