Trenčín – Banská Bystrica 3:1 (kon.) | Skalica – Žilina 2:0 (kon.) | Zvolen – Piešťany 3:6 (kon.)
Martin – Košice 1:2 (po pr.) | Poprad – Nitra 2:4 (kon.)
HK Skalica
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
MsHK Žilina
sk Neděle 22.11.2015, 16:30 • zimný štadión Skalica • Tipos Extraliga (SR)

S konštatovaním, že Skalica zvíťazila v šesťbodovom zápase nad Žilinou 2:0, sa s vami lúčime a prajeme príjemný zvyšok dňa. Na www.onlajny.eu vám prinášame ešte ďalšie stretnutia hokejovej Tipsport Ligy, večer prinesieme aj viaceré futbalové stretnutia. Ďakujeme za pozornosť, zostaňte s nami. (18:39:09)

Skalica víťazí v dôležitom stretnutí tímov zo spodných priečok ligovej tabuľky, keď o výhre rozhodla dvomi gólmi Pašeka a Brendla zo záveru zápasu. Záhoráci tak na 10. mieste znížili stratu na deviatu Žilinu na 4 body. Tešiť ich môže aj čisté konto brankára Ševelu, hostia dnes odídu na Považie smutní, bez gólu i bodu.

59:42
    Záhoráci dohrávajú stretnutie v útočnom pásme, Novák tam ešte hľadal na strelu Studeniča, obrancovia hostí prihrávku zastavili.

59:07
    Zálešák mohol zvýšiť na rozdiel triedy, pred bránkoviskom zakončoval úplne osamotený, Tomek parádne vyrazil v páde lapačkou!

58:43
    Skúsený Zálešák na modrej čiare len nastrelil puk do rohu klziska, stále sa hrá za žilinskou bránou. S ambíciami hostí to vyzerá momentálne veľmi zle.

58:00
    Dve minúty do konca tretej tretiny, Vlci sa samozrejme ešte snažia s výsledkom niečo spraviť, puk však na hokejkách Skalice.
    BRENDL - 2:0

57:36
    Skalica dala gól!
    Skalica strieľa dôležitý druhý gól a zdá sa, že je rozhodnuté! Žilina prepadla v útočnom pásme, a puku sa ujal Korytko. Ten nádhernou, presne mierenou prihrávkou našiel pred modrou PAVELA BRENDLA, ktorý už sám pred Tomekom perfektne zakončil bekhendom do pravého horného rohu, Tomek sa lapačkou naťahoval márne!
    Asistencia: Patrik Korytko

56:39
    Žilina vyhrala buly a Drevenák krížne nahrával popred bránu, nikto tam však puk netečoval. Od modrej potom strieľal Brejčák, mieril nepresne.

56:17
    Leško zaviezol puk do útočného pásma Žiliny, domáci potom len vyhodili cez všetky čiary a tak sa bude vhadzovať pred Ševelom. Záhoráci nemohli striedať.

55:28
    Útočí však Skalica, zblízka zakončoval Jass, v dobrej pozícii ale minul pravú žrď, Tomek zasahovať nemusel.

55:06
    Do konca nám ostáva necelých 5 minút, Žilina musí zapnúť vpredu naplno, aby si minimálne vynútila predĺženie. Momentálne hra v strednom pásme.

53:06
    Žilina sa dostala pred Ševelu, no zo situácie pred domácim gólmanom napokon nič nebolo.
    PAŠEK - 1:0

52:33
    Novák vypálil od modrej, puk sa dostal k DUŠANOVI PAŠEKOVI, ktorý krásnou strelou švihom otvára skóre dnešného zápasu. Asistencie Zálešák, Novák.

51:20
    Hostia sa okamžite pokúšajú niečo vymyslieť v útoku. S pukom na hokejke to skúšal Makovský, no obrana domácich mu nedovolila vystreliť.

50:28
    Stupka spolu s Valášekom točili unavených domácich hráčov, ktorí toho už majú určite plné zuby a čakajú na moment prerušenia.

49:12
    Skaličania sa bránia bez akéhokoľvek zaváhania a puk posielajú cez všetky čiary až za Tomekovu bránu.

48:55
    Polata sa previnil nedovoleným bránením. Hlavný rozhodca ukazuje dve minúty pre domáceho obrancu.

48:14
    Domáci získali veľmi lacno útočné pásmo a aj puk. Školiak ho tam nahodil pre Pašeka, no ten bol zblokovaný a strieľať nemohol.

47:35
    Skalickí hokejisti vysoko napádali súperovu rozohrávku a hostia napokon v snahe o vymanenie sa z nepríjemnej situácie puk vo vlastnom oslabení poslali iba na zakázané uvoľnenie.

46:32
    Koba Jass cvičí hosťujúcu obranu, no s pukom je sám a nemá komu prihrať.

45:05
    Žilinskí hokejisti začali hru vo vlastnom oslabení vyhodením puku cez všetky čiary. Barák putuje po puk až do vlastnej obrannej tretiny.

44:25
    Komínek vysúva puk do útočného pásma, kde sa už usídlila skalická presilovková formácia.

43:57
    Rastislav Konečný fauloval Zálešáka za čo vidí dve minúty za nedovolené bránenie.

43:22
    Leško to skúsil z pravej strany švihom, ale Ševela s pokojom chytá puk do svojej náruče.

42:43
    Domáci dokázali vyhrať buly a chceli sa presunúť do útoku. To im však veľmi nevyšlo a puk na opačnej strane v podstate iba odovzdali.

41:49
    Skaličania sú stále aktívni, ale hostia sa veľmi obetavo bránia. Jeden z obrancov sa dokonca dobrovoľne hodil do prudkej strely Brednla, ktorú zblokoval vlastným telom.

40:29
    Róbert Huna poslal nebezpečnú strelu na Ševelovu bránu, ktorú mu stopol domáci obranca Barák.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Hráči oboch celkov sú už pripravení na ľadovej ploche a tretia tretina sa o malý moment začne.

Máme za sebou druhú tretinu medzi Skalicou a Žilinou. Zápas je nesmierne vyrovnaný. Tomek pochytal niekoľko domácich tutoviek, vychytal aj nevydarený nájazd domáceho mužstva. Pevne veríme, že v tretej tretine to začne padať aj gólovo a nie len na šance.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:12
    Róbert Huna sa dostal do úniku. Jeho strela bola mierená pod vinkel, no puk trafil len ľavé rameno domáceho gólmana.

38:28
    Krásne manévre s pukom od mladého talentu Mariána Studeniča, no Kolena si naňho poriadne vybehol a od puku ho tvrdo odstavil.

37:12
    Pašek nabil na modrej Brendlovi, jeho bomba od modrej bola zblokovaná na zadný mantinel.

36:25
    Domáci usadený v útočnom pásme a točia kolotoč. No dnes Tomek chytá vo veľkej pohode. Ďurák a ani Barák nedokázali od útočnej modrej prekonať gólmana Žiliny.

35:13
    Skalica si zahrá presilovú hru. Chybné striedanie hostí, a tak za príliš veľa hráčov na ľade inkasujú dve minúty.

34:45
    Ďurák špatne prihral priamo na hokejku Róberta Huna, ktorý hľadal na druhej strane svojho brata, no ten sa už do koncovku nedostal.

33:34
    Polata vysúva Mickevicsa, ktorý nahadzuje puk do útočného pásma, kde ho pre istotu skryl pod lapačku prichystaný Tomek.

32:33
    Studenič sa snažil o rýchlu rozohrávku, no Korytko puk nezachytil, a tak sa píska zakázané uvoľnenie. Nasleduje vhadzovanie po ľavej strane brankára Ševelu.

31:14
    Domáci sa zatiaľ veľmi dobre bránia a do ničoho vážnejšieho hostí nepúšťajú. Žilina si musí ísť po puk opäť až do vlastného obraného pásma.

30:23
    Na ľade je Stupkova presilovková formácia, ktorá si ale na dotyk s pukom musí ešte počkať, keďže Barák vyhadzuje puk až za Tomekovu bránu.

29:39
    Daniel Opalek vidí dve minúty za podrazenie na Šveca, ktorý vyzerá byť mierne otrasený.

28:59
    Znovu Pavel Brendl mieril do úniku, no tentoraz bol pomalší ako vracajúci sa Zlatko, ktorý v poslednej chvíli zachytil puk.

27:40
    V tomto momente môžme vidieť kopec súbojov o puk pri zadných mantineloch. Obe mužstvá hrajú viac na zabezpečenú obranu.

26:34
    Juraj Bezúch sa snažil obrať o puk Juraja Brejčáka, ktorý ale tento súboj ustal a domáci hráč vyšiel z tohto boja na prázdno.

24:34
    Barák nabil Ďurákovi, ktorý chcel vrátiť puk prvému menovanému, no do prihrávky mu doslova skočil Makovský, a o puk ich obral.

23:58
    Tak toto domácemu hráčovi absolútne nevyšlo. Juraj Bezúch išiel na nariadené trestné strieľanie. Miešal, miešal až sa sám zamiešal a nedostal sa ani k strele. Stav zápasu sa nám teda nemení.

23:58
    Trestné strieľanie pre Skalicu!!

23:34
    Klíma obišiel Tomekovu bránu a snažil sa pretlačiť puk za jeho chrbát, no ani on a ani Bezúchova strela nepadla za jeho chrbát.

22:04
    Pavel Brendl mieril sám na Tomeka. Jeho strela mierila medzi betóny hosťujúceho gólmana, ktorý včas zatiahol betóny a nedal domácemu centrovi žiadnu šancu.

21:11
    Opalek nabil Brendlovi, ten ihneď vyslal razatnú strelu na Tomeka, ktorý vyrazil do bezpečia.

20:04
    Druhá tretina sa nám začala. Skalica do nej vstupuje s početnou výhodou, ktorá bude trvať ešte minútu a niečo.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:23
    Skalica si svojim záverečným tlakom v prvej tretine získava presilovú hru. Brejčák fauloval Pašeka, a tak vidí dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

18:40
    Výborný Stupka, ktorý vybojoval puk a našiel dobre postaveného Valášeka, ktorý ihneď vystrelil príklepom. Puk letel priamo do náruče domáceho gólmana.

17:51
    Opäť Richard Huna, najskôr vycvičil obrancov domácich, ktorí ostali dezorientovaný, vnikol pomedzi kruhy, ale strelou švihom nedokázal prekonať dobre postaveného Ševelu!

16:34
    Brejčákova bomba od modrej minula tesne pravú žrď Ševelovej brány, no do rýchleho protiútoku vyrážajú Školiak spolu s Pašekom.

15:44
    Jankovičova tvrdá bomba od modrej narobila Tomekovi mierne problémy, no nakoniec skryl puk pod svoju lapačku.

14:57
    Studenič sa snažil predrať cez obranu hostí, ktorí si tento mladý talent dokázali ustrážiť.

13:38
    Lantoš to skúsil individuálne, a tak získal útočné pásmo pre domácu Skalicu.

12:11
    Domáci v plnom počte. Pašek ihneď hľadal na druhej strane naskakujúceho na ľad Reného Školiaka, no tomu strela nesadla.

12:02
    Domáci sa zatiaľ úspešne bránia. Pavel Brendl vyhadzuje puk až za Tomekovu bránu.

11:09
    Početnú výhodu si zahrajú aj hostia. René Školiak dostáva dve minúty za seknutie.

10:41
    Dušan Pašek sa dobre uvoľnil a ihneď nabral smer Tomekova brána, no jeho strela švihom bola nepresná.

09:27
    Milan Drevenák bol nepríjemné zasiahnutý pukom do tváre od domáceho gólmana. Pevne veríme, že to nebude nič vážne.

08:37
    Miroslav Zálešák to skúsil od modrej, no Richard Huna sa do strely obetavo hodil a svoje mužstvo tak zachránil od prípadného gólu.

07:27
    Máme tu prvé vylúčenie. Za seknutie si odchádza na dve minúty sadnúť obranca Ján Homer.

06:14
    Skalica sa teraz usadila na dlhšiu dobu v útočnom pásme, kde dobre zakombinovali Lantoš spolu s Bezúchom, no pokus o kolmú prihrávku na Komíneka obrana Žiliny dobre prečítala.

05:20
    Nemček nabil Schronerovi, ktorý strelou švihom nestrelil vyrážačku domáceho gómana.

04:28
    Konečný hľadal Valášeka, ktorý sa pretlačil cez domáceho obrancu a jemne ťukol do puku, ktorý sa nebezpečne odrazil, no našťastie pre Skalicu do Ševelovej náruče.

03:13
    Bratia Hunovci sa snažili o rýchlu útočnú akciu, no trocha si pri nej nerozumeli. Čiarový rozhodca píska ofsajd.

02:05
    Koba Jass sa spolu s Mariánom Studeničom vybrali do útočného pásma, no tam sa ihneď ocitla pozorná defenzíva hostí, ktorá ich obrala o puk.

01:08
    Novák hľadal Patrika Korytka, no prihrávka bola príliš prudká, a tak sa píska zakázané uvoľnenie.

00:33
    Huna hneď v prvom striedaní preveril v dobrej palebnej pozícii Ševelu, ktorý si pripisuje prvý úspešný zákrok.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK 36 HANT Skalica: Ševela (Romančík) – Ďurák, Barák – Opalek, Novák – Polata, Zukal – Rožník, Jaborník – Pašek, Školiak, Zálešák – Korytko, Brendl, Komínek – Jass, Mickevics, Studenič – Lantoš, Klíma, Bezúch

MsHK DOXXbet Žilina: Tomek (Cibuľa) – Brejčák, Zatko – Novotný, Homer – Kurali, Leško – Makovský, Mendrej – Drevenák, Huna Ro., Huna Rich. – Stupka, Valášek, Konečný – Schroner, Kolena, Nemček – Švec, Rehák, Rogon

Rozhodca: Lauff – Bogdaň, Jobbágy.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Príjemné neskoršie popoludnie vážení športoví priatelia.Vítam Vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu ďalšieho kola pri pokračovaní našej najvyššej hokejovej súťaže. Dnes si priblížime zápas medzi domácou Skalicou a hosťujúcou Žilinou.

Domáci hokejisti extraligovú tabuľku istia z poslednej pozície. Skalicu v posledných dvoch zápasoch preverili dvaja ťažký súperi. Prvým bol nepríjemný Trenčín, ktorý dokázal zlomiť zápas až v 49. minúte, keď domáci zvýšili na 2:1 a následne na 3:1. Druhým súperom o dôležité body do tabuľky sa stal Zvolen. Skalica s ním dlho držala krok. V niektorých momentoch bola aj lepšia, no nepremenené šance a hlavne trestné strieľanie Zvolen dostatočne varovalo, keďže v 3. tretine zlomil zápas vo svoj prospech a víťazstvom 1:3 obhájil, že je lídrom tabuľky. Žilina sa práve skaličanom v tabuľke nezadržateľne vzďaľuje. Vlci majú náskok už sedem bodov a z posledných piatich zápasov prehrali iba jeden s Popradom (8:3). V poslednom zápase preverili Trenčín, ktorý zdolali 3:1. Žilina na PLAY OFF priečku zaostáva pred Piešťanmi iba o skóre, ktoré si môžu napraviť už dnes proti Skalici.

V tomto zápase je zrejme ťažko tipovať favorita. Skalica je doma veľmi nepríjemná, no Žilina má formu. Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si spolu s nami zápas posledného s predposledným. Dúfame, že budeme svedkami kvalitného hokeja!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Michal Štetina

Branky a nahrávky: 53. Pašek (Zálešák, Novák), 58. Brendl (Korytko)

HK Skalica: Ševela (Romančík) – Ďurák, Barák – Opalek, Novák – Polata, Zukal – Rožník, Jaborník – Pašek, Školiak, Zálešák – Korytko, Brendl, Komínek – Jass, Mickevics, Studenič – Lantoš, Klíma, Bezúch
    MsHK Žilina: Tomek (Cibuľa) – Brejčák, Zatko – Novotný, Homer – Kurali, Leško – Makovský, Mendrej – Drevenák, Huna Ro., Huna Rich. – Stupka, Valášek, Konečný – Schroner, Kolena, Nemček – Švec, Rehák, Rogon

Rozhodčí: Lauff – Bogdaň, Jobbágy