Vladivostok – Chabarovsk 3:1 (kon.) | Omsk – Barys 2:3 (1:2 po s.n.) | Novosibirsk – Novokuzněck 3:0 (kon.)
Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:3 (1:2 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 4:7 (kon.) | Jaroslavl – HC Slovan 5:1 (kon.)
Kazaň – Toljatti 3:1 (kon.) | Nižněkamsk – Ufa 2:4 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 1:3 (kon.)
Čerepovec – Viťaz 2:4 (kon.) | Minsk – N.Novgorod 3:2 (2:1 po s.n.) | Soči – Záhřeb 6:4 (kon.)
Jokerit – Spartak Moskva 2:4 (kon.) | Riga – Petrohrad 4:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
Avangard Omsk
2:3 (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Barys Nur-Sultan
Čtvrtek 18.02.2016, 14:00 • Omsk Arena • KHL

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (16:39:32)

Dnešní utkání sledovalo 9820 diváků.

Československá stopa v zápase

Ján Laco (AST) – 33 zákroků, 94,3%
    Martin Erat (OMS) – 1 střela, 0 bodů, čas na ledě 19:47

Zápas je u konce, po samostatných nájezdech vítězí Barys Astana. Dnešní výsledek znamená pro kazašský celek konec sezóny, hráči můžou ale odpočívat s čistým svědomím, že dnes na ledě odevzdali maximum.

STARČENKO - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Barys Astana.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení vítěze nepřineslo, čekají nás tak samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:27
    Savčenko v souboji uklouzl a v pádu vletěl do Kostina, který se chvíli svíjel po zemi, ale už je v pořádku a může pokračovat.

64:01
    Pjanov byl blízko gólu, ale Laco si s jeho střelou i následnou dorážkou skvěle poradil!

63:15
    Dawesova střela míjí bránu.

62:50
    Perežogin se prohnal kolem mantinelu až před bránu, ale tam mu vstoupil do cesty Laco a přikryl kotouč lapačkou.

62:01
    Kulikova střela letí daleko vedle brány.

60:59
    Chochrjakov se rozjel ve středním pásmu a dostal se až zakončení. S tím ale Laco neměl sebemenší problémy.

60:01

Střely na bránu ve třetí třetině: 12:10.

Třetí třetina je u konce, naděje Barysu na play-off definitivně vyhasly. Nás sice ještě čeká prodloužení, ale v tom už půjde pouze o čest.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    Jak byste zhodnotili výkony Dominika Furcha v KHL?

Domink Furch povede svůj Avangard jako jednička do vyřazovací části. Během reprezentační přestávky dostal od trenéry Vů...

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 16. únor 2016

59:34
    Hosté honí puk za bránou, tam gól ale nevstřelí.

59:26
    Kotouč opět pryč z ledu, vhazuje se znovu před bránou Omsku.

59:17
    Vhazování ve středním pásmu vyhrála Astana, kotouč však vzápětí skončil mimo hrací plochu. Buly se přesouvá před Kostina.

59:17
    Oddechový čas pro hosty.

59:00
    Poslední minuta pro obě mužstva v základní části této sezóny a za současného stavu poslední minuta Astany letos vůbec.

58:10
    Astana zkouší své štěstí v šesti hráčích v poli, Laco je na střídačce!

58:00
    Do podobné šance se teď dostal Burdasov, ale jeho střela byla sražena obráncem.

57:19
    Zubov se dostal ke střele v prostoru mezikruží, stadion už byl na nohou, ale útočník Omsku minul.

56:54
    Avangard nehodlá svému soupeři vítězství darovat a pečlivě brání.

55:00
    Do konce třetí třetiny zbývá pět minut. Hosté potřebují vstřelit branku a zvítězit za plný počet bodů. Snaží se proto soustředit plně na útok, těží z toho však zatím pouze soupeř, který se dostává často do přečíslení. Strhne některý z týmů vítězství na svoji stranu nebo se dočkáme prodloužení?

54:28
    Domácí ujeli do přečíslení dva na jednoho, Pjanov zvolil střelu, ale Laco vyráží.

53:20
    Omsk si teď vytvořil slibný tlak, ale chybělo zakončení.

52:56
    Petrov nabruslil ze středního pásma až před Laca, ale jeho střela za slovenského brankáře neprošla.

52:15
    Fisčenko byl blízko gólu, ale nedokázal poslat kotouč přes Lacův beton do brány!

51:33
    Omsk zahrozil z protiútoku, ale Dervukova střela skončila v ochranné síti.

50:41
    Starčenko se potkal na ledě s Boydem a oba dva vyzkoušeli reflexy Kostina. Ten se překvapit nenechal.

49:22
    Navzdory tomu, že je to Barys, kdo potřebuje dnes zvítězit, tak je v této pasáží utkání aktivnější soupeř.

48:57
    Hra je strašně kouskovaná. Další zakázané uvolnění, tentokrát v podání Omsku.

48:09
    Chochrjakov napřáhl z kruhu a vyslal dělovku na bránu, ale Laco byl dobře povyjetý a se střelou neměl problém.

47:29
    Zakázané uvolnění Astany.

46:30
    Fisčenkova střela zápěstím od modré končí u Laca.

46:09
    Nebezpečná akce hostů! Starčenko dostal přihrávku přímo před bránu, ale byla příliš prudká, tak do ní alespoň vložil hůl. Kotouč se od ní však odrazil přímo do náruče Kostina.

45:29
    Omsk výborně napadá a hosté mají problémy s rozehrávkou.

44:41
    Erat se Zubovem si přihrávali v útočné třetině, druhý jmenovaný ale přihrávku pokazil a poslal kotouč až do středního pásma.

43:46
    Laco si připisuje další důležitý zákrok po střele Burdasova, který se ještě pokoušel o dorážku.

43:24

43:19
    Chochrjakov dostal přihrávku přímo před bránu, ale trefil pouze Laca!

42:15
    Přesilová hra se domácím zatím příliš nedaří. Hosté stále vyhazují.
    Astana dnes musí vyhrát, zatím však hraje nerozhodně 2:2 ...

Barys Astana ještě drží šanci na účast v play-off, nicméně dnes musí na ledě Omsku bezpodmíněčně vyhrát! Na začátku třetí třetiny je stav 2:2, dokáže kazašský celek zvítězit?

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 18. únor 2016

41:24
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Krasnoslabocev – 2 min., hákování).

40:01

Hráči přichází ze šaten, za chvíli pokračujeme.

Další třetina začne přibližně v 15:41.

Střely na bránu ve druhé třetině: 7:7.

I ve druhé třetině byli aktivnější hosté. Těm se dokonce povedlo svůj tlak proměnit ve vyrovnávací branku, kterou Brandon Bochenski. Ten v rozhovoru projevil radost z vyrovnávací branky, ale dodal také, že tím to pro ně nekončí, že dnes musí za každou cenu zvítězit.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00
    Oleg Znarok přivezl do Česka hodně omlazený tým, avšak i s ním dokázal náš výběr jednou porazit!

39:33

39:22
    Po Gluchovově střele končí puk v ochranné síti. Vhazovat se bude před Lacem.

39:02
    Kotouč je opět ve středním pásmu.

38:22
    Barys se sám vyhodil nepřesnou přihrávkou z pásma.

37:33
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Lekomcev – 2 min., sekání).

36:25
    Starčenko se zmocnil puku ve středním pásmu, natlačil se přes obránce do třetiny a bekhendem prověřil Kostina.

35:46
    Erat mohl skórovat, ale nedosáhl na přihrávku, která na něj letěla!

Po dlouhé době si také Laco sáhl na kotouč, a to po střele Pervyšina.

35:02
    Kostin je hodně zaměstnán. Chudjakovův pokus ale problémy nenadělal.

34:00
    Hokejisty Barysu vyrovnávací gól zjevně neuspokojil a pokouší se o další. Omsk má problémy, tak vyhazuje na zakázané uvolnění.

32:14
    Ofsajd domácích.
    31:30 BOCHENSKI - 2:2

31:30
    Astana právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno! Kapitán Barysu BRANDON BOCHENSKI dostal přihrávku přímo před bránu a neměl příliš těžkou práci! Asistence: Nigel Dawes, Kevin Dallman.

31:18
    Do protiútoku ujel Lauta, ale Laco likviduje.

30:44
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Gluchov – 2 min., podražení).

30:39
    Na druhé straně to zkoušel Fisčenko přes obránce, jeho střela ale letěla hodně mimo.

30:15
    Hosté zasypali Kostina několika střelami, ten však odolal.

29:39
    Akce Astany přerušena, ofsajd.

28:16
    Na Erata letěla přihrávka, po které by se dostal do zajímavé šance, ale byl příliš pomalý, aby ji dostihl.

27:24
    Petrov dostal od Černikova přihrávku přes celé kluziště, ale neměl dostatečnou rychlost, proto se zkusil s kotoučem zastavit a rychle vystřelit. Jeho záměr ale obránce přečetl a střelu zblokoval.

26:25
    Po vhazování před Kostinem se domácí pustili okamžitě do rychlého protiútoku. Jejich akce byla však brzy zastavena, postavení mimo hru.

26:19
    Po dalším pokusu od modré Kostin raději přidržel puk.

25:59
    Solarev tečoval střelu od modré těsně mimo.

25:15
    Rozehrávka ovšem končí na zakázaném uvolnění.

25:10
    Omsk brzy přišel o kotouč, do útoku se tak může pustit Astana.

23:48
    Tak to nebyl Kostin, ale obránce Kulik, který na poslední chvíli skočil do střely!

23:48
    Astana byla blízko vyrovnání, ale Kostin fantastickým zákrokem chytá!

23:00
    Gluchov zavezl kotouč až před Laca, kde dorážel Lauta. Ani on však na slovenského brankáře nevyzrál.

22:41
    Střela Černikova byla sražena do rohu kluziště.

21:57
    Burdasov se pokoušel prokličkovat až před Laca, ale to se mu nepovedlo.

21:30
    Druhá třetina začala trošku vlažněji. Až teď přišla první střela, kterou vyslal Zubov.

20:46

20:01

Další třetina začne přibližně v 14:51.

Střely na bránu: 7:15.

Ivan Fisčenko hovořil v přestávkovém rozhovoru o tom, že je Barys zatím lepším mužstvem. Podle jeho slov hrají hodně útočně, ale jeho tým je úspěšnější v koncovce, což je nejdůležitější.

V první třetině jsme byli svědky hodně útočného hokeje. Útočili zejména hosté, kteří okupovali útočnou třetinu. Omsk však byl úspěšnější v koncovce a dostal se záhy do vedení. Ve 14. minutě navíc proměnil přesilovou hru a vedl již o dvě branky. Snaha Astany přece jenom v závěru přinesla své ovoce, do druhé třetiny proto budeme vstupovat za stavu 2:1 pro domácí.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:47
    Mohlo být srovnáno! Boyd dostal přihrávku před bránu, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal poslat puk za Kostinova záda!

19:15
    Omsku se podařilo vyhodit kotouč daleko od brány, Barys už je však zase zpátky v útočném pásmu.

18:46
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kulik – 2 min., nedovolené bránění).
    16:54 STARČENKO - 2:1

16:54
    Tak přece jenom se podařilo Barysu skórovat! Krasnoslabocev přihrál u mantinelu na ROMANA STARČENKA, který udělal dva rychlé kroky směrem k bráně a přízemní střelou poslal kotouč do sítě! Asistence: Vadim Krasnoslabocev.

16:25
    Omsk ovšem stále hrozí protiútoky. Do jednoho se dostal Erat, ale Laco si poradil.

15:19
    Hosté jsou stále plní odhodlání dnešní duel vyhrát a i nadále se tlačí do brány.
    13:20 LAUTA - 2:0

13:20
    Avangard právě vstřelil branku!
    A je tady další gól! Pervyšin přihrál na modrou Zubovovi, který našel na kruhu ARTURA LAUTU, jenž svojí střelou využívá početní výhodu svého týmu! Asistence: Ilja Zubov, Andrej Pervyšin.

12:22
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Jevdokimov – 2 min., vysoká hůl).

12:22
    Po souboji ležel na zemi Petrov, zdá se být ale již v pořádku.

11:31
    Krasnoslabocev to zkusil sám. Obešel obránce a vypálil. Ani jeho následná dorážka ale v síti neskončila.

10:20
    Stále se hraje v obranném pásmu Avangardu, chybí však střela, která by ohrozila Kostina.

09:10
    Hráče hostujícího týmu inkasovaný gól nezastrašil a znovu se tlačí do soupeřovy brány.
    08:16 GLUCHOV - 1:0

08:16
    Sotva jsem dopsal, že je Astana aktivnější, Omsk udeřil z protiútoku! Fisčenko fantasticky našel ALEXEJE GLUCHOVA, který si sjel před bránu, dostal přihrávku a pohotově poslal kotouč do sítě! Asistence: Ivan Fisčenko, Anton Burdasov.

08:01
    Astana je aktivnější a snaží se jako první skórovat.

06:40
    K odraženému puku se dostal před bránou Boyd, ale než stihl vystřelit, tak byl odstaven obráncem.

06:02
    Kazakov byl sám před brankářem, ale minul!

05:33
    Situace se opakuje, opět se bude vhazovat před Lacem.

05:21
    Další nepovedený pas v podání hostujícího týmu, zakázané uvolnění.

04:21
    Burdasov to vzal na sebe, projel přes celé hřiště a ještě dokázal vystřelit. Laco byl však pozorný.

03:55

03:40
    Nepovedená rozehrávka hostů končí na zakázaném uvolnění.

03:27
    Omsku se daří dobře bránit a neustále vyhazuje kotouč pryč ze svého pásma.

02:58
    Puk je za bránou Barysu, domácí mohou v klidu vystřídat.

02:14
    Boyd zavezl kotouč do útočné třetiny a předal na Dawese, ale tomu se nepodařilo ideálně zakončit.

01:55
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kulik – 2 min., hákování).

01:03
    Až teď vybojoval Erat kotouč a dovezl jej do středního pásma.

00:40
    Astana začal aktivněji a operuje v útočném pásmu.

00:01

V bráně Avangardu se dnes představí Denis Kostin. Dominik Furch pro dnešek dostal volno. Na druhé straně bude střežit bránu slovenský brankář Ján Laco.

Hráči nastupují na ledovou plochu, po státních hymnách vše vypukne.

Avangard Omsk: Kostin (Novitskij) – Lekomcev, Pervyšin, Kulik, Alexandrov, Gusev, Dervuk, Glukhov – Perežogin, Zubov, Erat – Kazakov, Chochrjakov, Paršin – Fisčenko, Gluchov, Burdasov – Petrov, Černikov, Pjanov – Lauta.

Barys Astana: Laco (Ivanov) – Lundin, Dallman, Litviněnko, Semjonov, Savčenko, Trjasunov, Ryspajev, Lobanov – Bochenski, Boyd, Dawes – Starčenko, Chudjakov, Krasnoslabocev – Voroncov, St.Pierre, Romanov – Michailis, Solarev, Jevdokimov.

Rozhodčí: Sergejev, Sčenjov – Gordenko, Tomilov.
    Do zahájení boje o Gagarinův pohár zbývají tři dny

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Co lze od zápasu očekávat?

Ve všech vzájemných duelech v letošní sezóně zvítězil hostující celek. Bude tomu tak i dnes?

Omsk má jistou první příčku v tabulce, nechá odpočívat opory?

Změní se hrací plocha v boxerský ring, pokud bude Barys prohrávat a skončí tak pro něj sezóna?

Rozhodně se máme na co těšit!
    Bude se radovat Michal Kempný se spoluhráči i dnes?

Československá stopa v utkání

Dominik Furch – 49 zápasů, 93,3%
    Michal Kempný – 59 zápasů, 21 bodů (5+16)
    Vladimír Sobotka – 44 zápasů, 34 bodů (18+16)
    Martin Erat (všichni Omsk) – 39 zápasů, 24 bodů (5+19)
    Ján Laco (Astana) – 42 zápasů, 91,4%

Vzájemné zápasy

Astana – Omsk 2:7
    Omsk – Astana 2:4
    Astana – Omsk 1:4

Pikantnost zápasu

V posledním vzájemném střetnutí dnešních soupeřů došlo k ošklivému faulu Damira Ryspaleva na Michala Kempného. Vyhlášený tvrďák byl vyloučen na 5 minut + do konce utkání. Disciplnární komise mu následně udělila zákaz startu v pěti zápasech.

Český útočník Vladimír Sobotka se tehdy zastal spoluhráče a zákrok jasně odsoudil: "Barys je tvrdý tým, mohli by si všechno vyjasnit tváří tvář, nikoli útokem zezadu. Já tu situaci neviděl, ale pokud máte v týmu ostré hráče, je třeba řešit to jinak." Odpověď hlavního aktéra celého incidentu na sebe nenechala dlouho čekat a přes média prohlásil, ať je Vladimír Sobotka připraven.

Barys Astana

Situace u hostujícího celku je naprosto odlišná. Barys se nachází na deváté pozici a za každou cenu potřebuje zvítězit. Ani případná výhra však kazašskému mužstvu play-off nemusí zajistit. K tomu potřebuje, aby zaváhal osmý Nižněkamsk v duelu s Ufou.

Domácí tým si předběžně zajistil první pozici v tabulce Východní konference. V dnešním duelu mu tak půjde především o naladění se na vítěznou vlnu před play-off.

Přeji příjemné odpoledne u sledování on-line přenosu z hokejové soutěže KHL. Budeme sledovat souboj mezi Avangard Omsk a Barys Astana.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Tomáš Teplý

Branky a nahrávky: 9. Gluchov (Fisčenko, Burdasov), 14. Lauta (Zubov, Pervyšin) – 17. Starčenko (Krasnoslabocev), 32. Bochenski (Dawes, Dallman), rozh. náj. Starčenko