Vladivostok – Chabarovsk 3:1 (kon.) | Omsk – Barys 2:3 (1:2 po s.n.) | Novosibirsk – Novokuzněck 3:0 (kon.)
Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:3 (1:2 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 4:7 (kon.) | Jaroslavl – HC Slovan 5:1 (kon.)
Kazaň – Toljatti 3:1 (kon.) | Nižněkamsk – Ufa 2:4 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 1:3 (kon.)
Čerepovec – Viťaz 2:4 (kon.) | Minsk – N.Novgorod 3:2 (2:1 po s.n.) | Soči – Záhřeb 6:4 (kon.)
Jokerit – Spartak Moskva 2:4 (kon.) | Riga – Petrohrad 4:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
Avangard Omsk
2:3 (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Barys Nur-Sultan
Čtvrtek 18.02.2016, 14:00 • Omsk Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Přeji příjemné odpoledne u sledování on-line přenosu z hokejové soutěže KHL. Budeme sledovat souboj mezi Avangard Omsk a Barys Astana.

Domácí tým si předběžně zajistil první pozici v tabulce Východní konference. V dnešním duelu mu tak půjde především o naladění se na vítěznou vlnu před play-off.

Barys Astana

Situace u hostujícího celku je naprosto odlišná. Barys se nachází na deváté pozici a za každou cenu potřebuje zvítězit. Ani případná výhra však kazašskému mužstvu play-off nemusí zajistit. K tomu potřebuje, aby zaváhal osmý Nižněkamsk v duelu s Ufou.

Pikantnost zápasu

V posledním vzájemném střetnutí dnešních soupeřů došlo k ošklivému faulu Damira Ryspaleva na Michala Kempného. Vyhlášený tvrďák byl vyloučen na 5 minut + do konce utkání. Disciplnární komise mu následně udělila zákaz startu v pěti zápasech.

Český útočník Vladimír Sobotka se tehdy zastal spoluhráče a zákrok jasně odsoudil: "Barys je tvrdý tým, mohli by si všechno vyjasnit tváří tvář, nikoli útokem zezadu. Já tu situaci neviděl, ale pokud máte v týmu ostré hráče, je třeba řešit to jinak." Odpověď hlavního aktéra celého incidentu na sebe nenechala dlouho čekat a přes média prohlásil, ať je Vladimír Sobotka připraven.

Vzájemné zápasy

Astana – Omsk 2:7
    Omsk – Astana 2:4
    Astana – Omsk 1:4

Československá stopa v utkání

Dominik Furch – 49 zápasů, 93,3%
    Michal Kempný – 59 zápasů, 21 bodů (5+16)
    Vladimír Sobotka – 44 zápasů, 34 bodů (18+16)
    Martin Erat (všichni Omsk) – 39 zápasů, 24 bodů (5+19)
    Ján Laco (Astana) – 42 zápasů, 91,4%
    Bude se radovat Michal Kempný se spoluhráči i dnes?

Co lze od zápasu očekávat?

Ve všech vzájemných duelech v letošní sezóně zvítězil hostující celek. Bude tomu tak i dnes?

Omsk má jistou první příčku v tabulce, nechá odpočívat opory?

Změní se hrací plocha v boxerský ring, pokud bude Barys prohrávat a skončí tak pro něj sezóna?

Rozhodně se máme na co těšit!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Do zahájení boje o Gagarinův pohár zbývají tři dny

Avangard Omsk: Kostin (Novitskij) – Lekomcev, Pervyšin, Kulik, Alexandrov, Gusev, Dervuk, Glukhov – Perežogin, Zubov, Erat – Kazakov, Chochrjakov, Paršin – Fisčenko, Gluchov, Burdasov – Petrov, Černikov, Pjanov – Lauta.

Barys Astana: Laco (Ivanov) – Lundin, Dallman, Litviněnko, Semjonov, Savčenko, Trjasunov, Ryspajev, Lobanov – Bochenski, Boyd, Dawes – Starčenko, Chudjakov, Krasnoslabocev – Voroncov, St.Pierre, Romanov – Michailis, Solarev, Jevdokimov.

Rozhodčí: Sergejev, Sčenjov – Gordenko, Tomilov.

Hráči nastupují na ledovou plochu, po státních hymnách vše vypukne.

V bráně Avangardu se dnes představí Denis Kostin. Dominik Furch pro dnešek dostal volno. Na druhé straně bude střežit bránu slovenský brankář Ján Laco.

00:01

00:40
    Astana začal aktivněji a operuje v útočném pásmu.

01:03
    Až teď vybojoval Erat kotouč a dovezl jej do středního pásma.

01:55
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kulik – 2 min., hákování).

02:14
    Boyd zavezl kotouč do útočné třetiny a předal na Dawese, ale tomu se nepodařilo ideálně zakončit.

02:58
    Puk je za bránou Barysu, domácí mohou v klidu vystřídat.

03:27
    Omsku se daří dobře bránit a neustále vyhazuje kotouč pryč ze svého pásma.

03:40
    Nepovedená rozehrávka hostů končí na zakázaném uvolnění.

03:55

04:21
    Burdasov to vzal na sebe, projel přes celé hřiště a ještě dokázal vystřelit. Laco byl však pozorný.

05:21
    Další nepovedený pas v podání hostujícího týmu, zakázané uvolnění.

05:33
    Situace se opakuje, opět se bude vhazovat před Lacem.

06:02
    Kazakov byl sám před brankářem, ale minul!

06:40
    K odraženému puku se dostal před bránou Boyd, ale než stihl vystřelit, tak byl odstaven obráncem.

08:01
    Astana je aktivnější a snaží se jako první skórovat.

08:16
    Avangard právě vstřelil branku!
    Sotva jsem dopsal, že je Astana aktivnější, Omsk udeřil z protiútoku! Fisčenko fantasticky našel ALEXEJE GLUCHOVA, který si sjel před bránu, dostal přihrávku a pohotově poslal kotouč do sítě! Asistence: Ivan Fisčenko, Anton Burdasov.
    08:16 GLUCHOV - 1:0

09:10
    Hráče hostujícího týmu inkasovaný gól nezastrašil a znovu se tlačí do soupeřovy brány.

10:20
    Stále se hraje v obranném pásmu Avangardu, chybí však střela, která by ohrozila Kostina.

11:31
    Krasnoslabocev to zkusil sám. Obešel obránce a vypálil. Ani jeho následná dorážka ale v síti neskončila.

12:22
    Po souboji ležel na zemi Petrov, zdá se být ale již v pořádku.

12:22
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Jevdokimov – 2 min., vysoká hůl).

13:20
    A je tady další gól! Pervyšin přihrál na modrou Zubovovi, který našel na kruhu ARTURA LAUTU, jenž svojí střelou využívá početní výhodu svého týmu! Asistence: Ilja Zubov, Andrej Pervyšin.
    13:20 LAUTA - 2:0

15:19
    Hosté jsou stále plní odhodlání dnešní duel vyhrát a i nadále se tlačí do brány.

16:25
    Omsk ovšem stále hrozí protiútoky. Do jednoho se dostal Erat, ale Laco si poradil.

16:54
    Astana právě vstřelila branku!
    Tak přece jenom se podařilo Barysu skórovat! Krasnoslabocev přihrál u mantinelu na ROMANA STARČENKA, který udělal dva rychlé kroky směrem k bráně a přízemní střelou poslal kotouč do sítě! Asistence: Vadim Krasnoslabocev.
    16:54 STARČENKO - 2:1

18:46
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kulik – 2 min., nedovolené bránění).

19:15
    Omsku se podařilo vyhodit kotouč daleko od brány, Barys už je však zase zpátky v útočném pásmu.

19:47
    Mohlo být srovnáno! Boyd dostal přihrávku před bránu, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal poslat puk za Kostinova záda!

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V první třetině jsme byli svědky hodně útočného hokeje. Útočili zejména hosté, kteří okupovali útočnou třetinu. Omsk však byl úspěšnější v koncovce a dostal se záhy do vedení. Ve 14. minutě navíc proměnil přesilovou hru a vedl již o dvě branky. Snaha Astany přece jenom v závěru přinesla své ovoce, do druhé třetiny proto budeme vstupovat za stavu 2:1 pro domácí.

Ivan Fisčenko hovořil v přestávkovém rozhovoru o tom, že je Barys zatím lepším mužstvem. Podle jeho slov hrají hodně útočně, ale jeho tým je úspěšnější v koncovce, což je nejdůležitější.

Střely na bránu: 7:15.

Další třetina začne přibližně v 14:51.

20:01

20:46

21:30
    Druhá třetina začala trošku vlažněji. Až teď přišla první střela, kterou vyslal Zubov.

21:57
    Burdasov se pokoušel prokličkovat až před Laca, ale to se mu nepovedlo.

22:41
    Střela Černikova byla sražena do rohu kluziště.

23:00
    Gluchov zavezl kotouč až před Laca, kde dorážel Lauta. Ani on však na slovenského brankáře nevyzrál.

23:48
    Astana byla blízko vyrovnání, ale Kostin fantastickým zákrokem chytá!

23:48
    Tak to nebyl Kostin, ale obránce Kulik, který na poslední chvíli skočil do střely!

25:10
    Omsk brzy přišel o kotouč, do útoku se tak může pustit Astana.

25:15
    Rozehrávka ovšem končí na zakázaném uvolnění.

25:59
    Solarev tečoval střelu od modré těsně mimo.

26:19
    Po dalším pokusu od modré Kostin raději přidržel puk.

26:25
    Po vhazování před Kostinem se domácí pustili okamžitě do rychlého protiútoku. Jejich akce byla však brzy zastavena, postavení mimo hru.

27:24
    Petrov dostal od Černikova přihrávku přes celé kluziště, ale neměl dostatečnou rychlost, proto se zkusil s kotoučem zastavit a rychle vystřelit. Jeho záměr ale obránce přečetl a střelu zblokoval.

28:16
    Na Erata letěla přihrávka, po které by se dostal do zajímavé šance, ale byl příliš pomalý, aby ji dostihl.

29:39
    Akce Astany přerušena, ofsajd.

30:15
    Hosté zasypali Kostina několika střelami, ten však odolal.

30:39
    Na druhé straně to zkoušel Fisčenko přes obránce, jeho střela ale letěla hodně mimo.

30:44
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Gluchov – 2 min., podražení).

31:18
    Do protiútoku ujel Lauta, ale Laco likviduje.

31:30
    A je vyrovnáno! Kapitán Barysu BRANDON BOCHENSKI dostal přihrávku přímo před bránu a neměl příliš těžkou práci! Asistence: Nigel Dawes, Kevin Dallman.
    31:30 BOCHENSKI - 2:2

32:14
    Ofsajd domácích.

34:00
    Hokejisty Barysu vyrovnávací gól zjevně neuspokojil a pokouší se o další. Omsk má problémy, tak vyhazuje na zakázané uvolnění.

35:02
    Kostin je hodně zaměstnán. Chudjakovův pokus ale problémy nenadělal.

Po dlouhé době si také Laco sáhl na kotouč, a to po střele Pervyšina.

35:46
    Erat mohl skórovat, ale nedosáhl na přihrávku, která na něj letěla!

36:25
    Starčenko se zmocnil puku ve středním pásmu, natlačil se přes obránce do třetiny a bekhendem prověřil Kostina.

37:33
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Lekomcev – 2 min., sekání).

38:22
    Barys se sám vyhodil nepřesnou přihrávkou z pásma.

39:02
    Kotouč je opět ve středním pásmu.

39:22
    Po Gluchovově střele končí puk v ochranné síti. Vhazovat se bude před Lacem.

39:33
    Oleg Znarok přivezl do Česka hodně omlazený tým, avšak i s ním dokázal náš výběr jednou porazit!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

I ve druhé třetině byli aktivnější hosté. Těm se dokonce povedlo svůj tlak proměnit ve vyrovnávací branku, kterou Brandon Bochenski. Ten v rozhovoru projevil radost z vyrovnávací branky, ale dodal také, že tím to pro ně nekončí, že dnes musí za každou cenu zvítězit.

Střely na bránu ve druhé třetině: 7:7.

Další třetina začne přibližně v 15:41.

Hráči přichází ze šaten, za chvíli pokračujeme.

40:01

41:24
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Krasnoslabocev – 2 min., hákování).
    Astana dnes musí vyhrát, zatím však hraje nerozhodně 2:2 ...

Barys Astana ještě drží šanci na účast v play-off, nicméně dnes musí na ledě Omsku bezpodmíněčně vyhrát! Na začátku třetí třetiny je stav 2:2, dokáže kazašský celek zvítězit?

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 18. únor 2016

42:15
    Přesilová hra se domácím zatím příliš nedaří. Hosté stále vyhazují.

43:19
    Chochrjakov dostal přihrávku přímo před bránu, ale trefil pouze Laca!

43:24

43:46
    Laco si připisuje další důležitý zákrok po střele Burdasova, který se ještě pokoušel o dorážku.

44:41
    Erat se Zubovem si přihrávali v útočné třetině, druhý jmenovaný ale přihrávku pokazil a poslal kotouč až do středního pásma.

45:29
    Omsk výborně napadá a hosté mají problémy s rozehrávkou.

46:09
    Nebezpečná akce hostů! Starčenko dostal přihrávku přímo před bránu, ale byla příliš prudká, tak do ní alespoň vložil hůl. Kotouč se od ní však odrazil přímo do náruče Kostina.

46:30
    Fisčenkova střela zápěstím od modré končí u Laca.

47:29
    Zakázané uvolnění Astany.

48:09
    Chochrjakov napřáhl z kruhu a vyslal dělovku na bránu, ale Laco byl dobře povyjetý a se střelou neměl problém.

48:57
    Hra je strašně kouskovaná. Další zakázané uvolnění, tentokrát v podání Omsku.

49:22
    Navzdory tomu, že je to Barys, kdo potřebuje dnes zvítězit, tak je v této pasáží utkání aktivnější soupeř.

50:41
    Starčenko se potkal na ledě s Boydem a oba dva vyzkoušeli reflexy Kostina. Ten se překvapit nenechal.

51:33
    Omsk zahrozil z protiútoku, ale Dervukova střela skončila v ochranné síti.

52:15
    Fisčenko byl blízko gólu, ale nedokázal poslat kotouč přes Lacův beton do brány!

52:56
    Petrov nabruslil ze středního pásma až před Laca, ale jeho střela za slovenského brankáře neprošla.

53:20
    Omsk si teď vytvořil slibný tlak, ale chybělo zakončení.

54:28
    Domácí ujeli do přečíslení dva na jednoho, Pjanov zvolil střelu, ale Laco vyráží.

55:00
    Do konce třetí třetiny zbývá pět minut. Hosté potřebují vstřelit branku a zvítězit za plný počet bodů. Snaží se proto soustředit plně na útok, těží z toho však zatím pouze soupeř, který se dostává často do přečíslení. Strhne některý z týmů vítězství na svoji stranu nebo se dočkáme prodloužení?

56:54
    Avangard nehodlá svému soupeři vítězství darovat a pečlivě brání.

57:19
    Zubov se dostal ke střele v prostoru mezikruží, stadion už byl na nohou, ale útočník Omsku minul.

58:00
    Do podobné šance se teď dostal Burdasov, ale jeho střela byla sražena obráncem.

58:10
    Astana zkouší své štěstí v šesti hráčích v poli, Laco je na střídačce!

59:00
    Poslední minuta pro obě mužstva v základní části této sezóny a za současného stavu poslední minuta Astany letos vůbec.

59:17
    Oddechový čas pro hosty.

59:17
    Vhazování ve středním pásmu vyhrála Astana, kotouč však vzápětí skončil mimo hrací plochu. Buly se přesouvá před Kostina.

59:26
    Kotouč opět pryč z ledu, vhazuje se znovu před bránou Omsku.

59:34
    Hosté honí puk za bránou, tam gól ale nevstřelí.
    Jak byste zhodnotili výkony Dominika Furcha v KHL?

Domink Furch povede svůj Avangard jako jednička do vyřazovací části. Během reprezentační přestávky dostal od trenéry Vů...

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 16. únor 2016

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Třetí třetina je u konce, naděje Barysu na play-off definitivně vyhasly. Nás sice ještě čeká prodloužení, ale v tom už půjde pouze o čest.

Střely na bránu ve třetí třetině: 12:10.

60:01

60:59
    Chochrjakov se rozjel ve středním pásmu a dostal se až zakončení. S tím ale Laco neměl sebemenší problémy.

62:01
    Kulikova střela letí daleko vedle brány.

62:50
    Perežogin se prohnal kolem mantinelu až před bránu, ale tam mu vstoupil do cesty Laco a přikryl kotouč lapačkou.

63:15
    Dawesova střela míjí bránu.

64:01
    Pjanov byl blízko gólu, ale Laco si s jeho střelou i následnou dorážkou skvěle poradil!

64:27
    Savčenko v souboji uklouzl a v pádu vletěl do Kostina, který se chvíli svíjel po zemi, ale už je v pořádku a může pokračovat.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení vítěze nepřineslo, čekají nás tak samostatné nájezdy.