Dynamo Moskva – Soči 1:0 (po pr.) | N.Novgorod – Jokerit 3:2 (po pr.) | Petrohrad – Jaroslavl 1:0 (kon.)
HC Slovan – CSKA Moskva 1:3 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
3:2 (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0) Stav série: 3:1
Jokerit Helsinky
Sobota 27.02.2016, 15:00 • Konovalenko Sports Palace • Play-off KHL

62:04
    Tohle je zbytečná chyba Jokeritu, který jde do čtyř! Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Pekka Jormakka (JOK) a domácí mají velkou šanci na rozhodnutí zápasu!

55:17
    Znovu se vylučuje a znovu je to na straně domácího celku. Za podražení je dvěma trestnými minutami "odměněn" Stanislav Jegoršev (NNO).

51:38
    Po rozmíšce u domácího brankoviště se znovu vylučuje. Potřetí se na levici hanby podívá Sergej Kosticyn (NNO), poprvé je naopak vyloučen Jesse Joensuu. Oba dostávají dvouminutový trest za hrubost.

49:23
    Přesilová hra pro Jokerit Helsinky a hned se jedná o pětiminutovou početní výhodu! Je to neuvěřitelné, ale Alexej Sopin (NNO) je již čtvrtým hráčem, který dostává trest do konce utkání. Tentokrát za faul kolenem.

39:39
    Máme tady ale další vyloučení do konce utkání! Topi Jaakola (JOK) je dnes třetím hráčem, který putuje předčasně do sprch a věnuje soupeři pětiminutovou přesilovou hru. Přestupkem hostujícího beka bylo sekání.

39:16
    V poslední minutě druhé třetiny dostává dvě trestné minuty za krosček Brandon Kozun (NNO) a Torpedo má skvělou možnost ne vyrovnání!

35:26
    Nyní ale pro hosty přichází komplikace. Dvě trestné minuty za podražení dostává Ville Lajunen (JOK) a je tady dvojnásobná přesilová hra pro Torpedo.

34:00
    Po delší době si jeden z týmů zahraje přesilovou hru. Budou to domácí a to díky podražení, kterým se provinil Peter Regin (JOK).

24:42
    Torpedo hrálo pouhou vteřinu v pěti a znovu bude čelit pětiminutové přesilovce soupeře. Trest na 5+20 minut za vražení na hrazení totiž dostává Alexej Pepeljajev (NNO), jenž tvrdě atakoval Kozuna.

19:41
    Tak pozor! Trest pro finského hráče není jediným. Do kabin totiž odchází Carter Ashton (NNO) a toho už tedy v dnešním utkání neuvidíme. Zámořský hráč se provinil bodnutím špičkou hole a inkasuje trest na 5+20 minut.

19:41
    Dochází ke zmíněnému vyloučení. Jesse Joensuu (JOK) ukazuje na jednoho z domácích, že je ukňouraná slepice, ale trestu na 2+10 minut za zásah do hlavy nebo krku se nevyhne.

16:36
    Je tady další vyloučení a Torpedo si za chvíli zahraje přesilovou hru. Dvě trestné minuty za nedovolené bránění dostal Niko Kapanen (JOK).

14:54
    Ale tohle budou hodně těžké chvilky pro domácí hráče. Za sekání je totiž vyloučen Sergej Kosticyn (NNO) a je tady dvojnásobná přesilovka Jokeritu.

14:27
    Až nyní se domácí dostali ke kotouči a dochází k onomu vyloučení. Potrestaným mužem je kapitán domácích Alexej Potapov (NNO), který dostává dvě trestné minuty za faul loktem.

11:20
    Domácí mají první přesilovou hru a hned je to nadějná výhoda čtyř proti třem. Na lavici hanby usedá Pekka Jormakka (JOK), který se provinil hákováním.

09:52
    Máme tady další vzájemné vyloučení. Za sekání je dvěma trestnými minutami potrestán Alexander Makarov (NNO) a také Tim Kennedy (JOK), jenž soupeři oplácl stejnou mincí.

06:20
    Nakonec se ale aspoň vylučuje. Dvě trestné minuty za hrubost dostává Sergej Kosticyn (NNO) i Jere Sallinen (JOK). Hrát se tak bude ve čtyřech.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 36. Mozer (Daugavinš, Sjomin), 44. Sjomin, 64. Daugavinš – 22. Larsen (Kozun, Jensen), 30. Larsen (Kozun)

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Birjukov) – Jegoršev, Aljajev, Sergijenko, Osipov, Pepeljajev, Budkin, Makarov – Dvurečenskij, Potapov, Kuljomin – Sjomin, Mozer, Daugavinš – Galuzin, Videll, Žerděv – Ashton, Sopin, Kosticyn
    Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Larsen, Jensen, Jaakola, Ohtamaa, Kulda, Lajunen – Joensuu, Kozun, Regin – Kennedy, Aaltonen, Sallinen – Kapanen, Pelletier, Jormakka – Rita, Wirtanen, Mäki – Mäkinen

Rozhodčí: Buturlin, Ravodin – Sivov, Šeljanin