New Jersey – Tampa 0:4 (kon.) | Washington – Minnesota 3:2 (kon.) | Carolina – Boston 1:4 (kon.)
Anaheim – Edmonton 2:1 (po pr.) | San Jose – Buffalo 1:3 (kon.) | Philadelphia – Arizona 4:2 (kon.)
Columbus – Florida 4:3 (1:0 po s.n.) | Nashville – St. Louis 5:0 (kon.) | Pittsburgh – Winnipeg 4:1 (kon.)
Dallas – NY Rangers 2:3 (kon.)
IHC Králové Písek
4:5 (1:3, 1:0, 2:1 - 0:1) Stav série: 0:2
BK Havlíčkův Brod
Sobota 27.02.2016, 17:00 • Zimní stadion Písek • Play-off 2. ligy, skupina Západ • Předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Na ledě Písku se odehraje druhý zápas předkola play-off skupiny Západ mezi domácím IHC Písek a BK Havlíčkův Brod.

První zápas v Kotlině jednoznačně ovládli Bruslaři z Vysočiny, přestože Písečtí zahájili hru velmi aktivně. Po nevyužitých šancích Písku se ke slovu dostali domácí a odskočili na rozdíl dvou branek. Když na začátku druhé třetiny přidali třetí trefu, začalo to s Jihočechy vypadat špatně. Sice snížili, ale další dlouhou početní výhodu nevyužili. Třetí třetina už se za stavu 5:1 zdála být formalitou, přesto Písečtí nechtěli věnovat domácím exhibiční skóre a hráli vyrovnanou partii. Zápas nakonec skončil s výsledkem 6:3 pro domácí.

Za zmínku stojí nejúspěšnější střelci minulého utkání, mezi něž patří havlíčkobrodští útočníci Lukáš Endál (2+2) a Miroslav Třetina (2+1) a písecký forvard Filip Vlček (1+2).

Jak již bylo zmíněno, Havlíčkův Brod má jednu výhru za sebou a k postupu mu stačí ještě jedna další, což znamená, že v tomto duelu Písek nemá na vybranou a v zájmu prodloužení série musí s podporou domácích fanoušků jedině zvítězit.

IHC Písek: Panec – Pavlíček, Jirků, Procházka "C", Škopek, Hřebíček, Hanus, Koutenský – Hrubý, Volf, Vlček, Urbanec, Sýbek "A", Bernad, Pašek, Slavík, Ferebauer, Růžička "A", Ciboch, Strnad.

BK Havlíčkův Brod: Novák – Kořínek, Kulhánek, Duben "A", Vala, Loginovskij, Kolda – Ludvík, Třetina "C", Endál "A", Kuchta, Kozlík, Beneš, Chlubna, Vlasov, Kondratěv, Hlídek, Cejpek, Pejchal, Přidal.

Rozhodčí: Sýkora – Rubáš, Tvrdík.

00:01

00:20
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!

Utkání sotva začalo a Bruslaři se vrhli dopředu. Nebezpečný hráč Miroslav třetina vypálil pozemní střelu na brankáře Pance, který vyrazil puk najíždějícímu šťastnému střelci Jakubu KOŘÍNKOVI.
    Asistence: Třetina a Endál.

01:34
    Ciboch zavezl puk za bránu a nahrával najíždějícímu Paškovi, ale jeho střelu pokryl brankář.

02:06
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kulhánek – 2 min.).

02:57
    Písečtí se poprvé dostávají do útočného pásma, ale krátce poté následuje protiútok oslabeného týmu.

03:32
    Domácí se usadili v útočné třetině, Vlčkova střela letí do ochranné sítě.

04:00
    Písek se opět dostává ke střele, ale brána hostů zůstává nedotčená.

04:06

04:54
    Po náročném vyvezení kotouče se ke střele dostává Ciboch, jehož střelu zachytil brankář Novák.

05:21
    Nahození Bernada rovněž končí v Novákově lapačce.

05:43
    Vlček se prokličkoval před bránu a jeho střela po zemi málem nepříjemně překvapila Nováka, který stihl včas nastavit beton.

05:43
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Urbanec – 2 min.).

06:41
    Hosté nebezpečně kombinují, ale domácí poprvé vyhazují.

07:03
    Po vyhození puku se Vlček opět dostává do gólové šance, ale přestřeluje bránu!

07:43

08:20
    Nahození havlíčkobrodského útočníka od modré čáry končí v Pancově lapačce.

08:50
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Ludvík – 2 min., podražení).

09:22
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Slavík – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Duben – 2 min., hrubost).

10:50
    Ani tato přesilovka se domácím příliš nepovedla, k žádným vážnějším situacím nedošlo.

10:52

11:12
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Růžička – 2 min., nedovolené bránění).

11:38
    Po svižné rozehrávce se Beneš dostává ke střele, ale Panec je na místě.

12:01
    Třetina vyváží puk do mezikruží, ale tečovaná střela končí mimo hrací plochu.

12:55
    Hosté opět nebezpečně rozehrávají, ale do nebezpečně blízké střely písecký obránce zasáhl hokejkou.

13:16

13:19

Krátce po konci přesilovky Havlíčkobrodští přece jen přetlačili domácí obranu a skvělou útočnou kombinaci zakončil Petr KUCHTA.
    Asistence: Beneš a Kozlík.

13:42
    Písek právě vstřelil branku!

Písecká odveta přišla hned o obdrženém gólu! Po vyhraném vhazování se domácí hned vrhli do útoku a Josef URBANEC výborně zakončil krásnou kombinaci.
    Asistence: Sýbek a Jirků.

16:20
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kolda – 2 min., krosček).

17:07
    Zdá se, že se Písečtí zvedli a nebezpečně kombinují před bránou hostů.

17:44
    Vlček a Sýbek ujížděli v přečíslení, ale brankář hostů situaci zachránil.

18:20
    Zahráli byste si někdy hokej pod mostem na zamrzlé řece? :)

Zahrát si hokej pod mostem ,,, to nemusí být úplně špatný nápad :)

Zveřejnil(a) Hokej dne 27. leden 2016

18:49

Minutu před koncem první třetiny hosté vstřelili velice kuriózní gól! Puk odražený od plexiskla po několika odrazech záhadným způsobem vklouzl do brány. Střelcem je Tomáš CHLUBNA.
    Asistence: Loginovskij a Beneš.

18:58
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Chlubna – 2 min., hákování).

20:00

V prvním dějství byl k vidění hokej pod taktovkou hostů, kteří měli jednoznačnou herní převahu, ačkoli k některým gólům přispěla spíše náhoda, než rozum. Domácí též podnikli několik výprav na území hostů, jednu z nichž se podařilo proměnit. Ve zbytku šancí se Píseckým příliš nedařilo. Těšme se na vývoj v dalších částech utkání.

Další třetina začne přibližně v 17:55.

20:01

20:18
    První útok Písku se přerušuje kvůli přihrávce rukou.

20:51
    Před bránou hostů vznikla nebezpečná tlačenice, z níž byl puk vyhozen na střídačku.

20:58

21:20
    Písecký obránce nešťastně odhodil puk po mantinelu, následně ho přebral Kuchta a přihrál Benešovi před bránu, ten ale brankáře nepřekonal.

22:06
    Urbanec dostává přihrávku přes celé hřiště od Procházky a útočí na bránu, ale obránci hostů situaci zvládli.

23:14
    Hosté se dostali pod silný tlak domácích. Kombinaci přerušuje faul.

23:28
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Procházka – 2 min., podražení).

23:47
    Písek zatím statečně brání a nepouští Bruslaře do útočného pásma.

24:43
    Hraje se za píseckou bránou a následně se vyhazuje.

24:58
    Brankář Havlíčkova Brodu po vyhození nebezpečně rozehrával pod tlakem píseckého útočníka.

25:28

25:52
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Vlček – 2 min., sekání).

26:29
    Rozehrávka hostů končí tvrdou střelou, která končí ve výstroji Pance.

26:56
    Hosté se řítili do útoku, Endálovu střelu obránce přesměroval do ochranné sítě.

27:27
    Hosté vyvíjejí vysoký tlak.

27:52

28:18
    Tlak neustává ani po konci přesilovky.

28:43
    Třetina ujížděl do protiútoku sám na brankáře, ale kotouč mu byl na poslední chvíli sebrán.

29:26
    Šance na druhé straně! Pašek po vhazování trefil tyč a puk zůstal chvíli nekontrolovatelně ležet za zády brankáře!

30:36
    Hra zatím probíhá bez ostřejších momentů.

30:52
    Po protiútoku hostů Panec chrabře vyjíždí až na bod pro vhazování a zastavuje hru přikrytím kotouče.

31:43
    Písek dostává hosty pod tlak. Bernad nebezpečně tečuje střelu obránce od modré čáry.

32:29
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Endál – 2 min., sekání).

33:20
    Písek se pokouší o vpád do útočného pásma, ale nedaří se mu tam příliš dlouho udržet.

34:12
    A hosté opět vyhazují.

34:29

34:54
    Škopkova střela mírně ohrozila havlíčkobrodskou bránu.

35:15
    Po dlouhé kombinaci Písku kotouč byl jen pár centimetrů od brankové čáry!

35:45
    Domácí opakovaně střílejí na bránu, ale hosté střely statečně blokují.

37:00
    Havlíčkobrodský útočník zatahuje kotouč až k písecké bráně a po několika dorážkách Panec přece jen přikrývá puk.

37:33

Po dlouhém tlaku písecký útočník David CIBOCH objel bránu a zasunul kotouč do nehlídaného rohu!
    Asistence: Pašek.

38:27
    Sýbek střílí z pravé strany, brankář reaguje lapačkou.

39:53
    Třetina se nebezpečně tlačil před bránu a pokoušel se napodobit předchozí úspěch Cibocha, ale neuspěl.

40:00

V prostředním dějství domácí celek procitl a třetinu dokonce vyhrál s dílčím skóre 1:0. Obě mužstva se dostávala do nebezpečných situací, ale více gólu, mimo jiné díky skvělé práci brankářů, k vidění nebylo.
    Písku momentálně chybí jeden gól, a proto v závěrečné části můžeme očekávat velmi napjatou hru.

Další třetina začne přibližně v 18:45.

40:01

40:43
    Třetí třetinu zahájili aktivněji hosté.

42:18
    Hosté se tlačí před bránu, domácí nakonec vyhazují přes všechny čáry.

43:16
    Havlíčkobrodský útočník po dobré rozehrávce z obranného pásma se snažil nahodit kotouč do pásma útočného, ale přepálil a vyhodil puk do sítě.

44:07
    Hraje se hlavně ve středním pásmu.

45:13
    Beneš vyjížděl z poza brány a z metrové vzdálenosti rozstřeloval Pance, ale brankář svoji bránu nadějně zakryl.

46:11
    Bruslaři se hnali ve 3 na 1 píseckého obránce, ale poslední ve spolupráci s brankářem útok zneškodnil.

46:14
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Vala – 2 min.).

47:14
    Tato situace připomínala tenis brankářů! Nejprve Novák vyslal Endála do úniku, poté se kotouče zmocnil Panec a vysílal do útoku své hráče, za což málem zaplatil obdrženým gólem do odkryté brány.

48:14

48:51
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Chlubna – 2 min.).

49:24
    Písečtí dostávají další šanci na vyrovnání, ale zatím příliš úspěšní nejsou.

50:28
    Písek nebezpečně kombinuje, ale nedostává se ke střele.

50:51

51:21
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Pašek – 2 min., držení protihráče).

52:15
    Bernad ujížděl do útoku v oslabení, brankář vyrazil jeho střelu před sebe, ale poté se kotouče zmocnili hosté.

52:16
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Duben – 2 min., sekání).

52:49
    Endál nebezpečně ujížděl při hře 4 na 4 a po diskutabilním pádu smetl bránu i s brankářem.

52:49
    Mezitím, co rozhodčí upevňují brankovou konstrukci, oba týmy využívají vzniklou technickou pauzu k oddechu a poradě.

53:25

54:18

54:40
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Škopek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (2 min. – hrubost).

55:01

A přece jen je vyrovnáno! Josef URBANEC po přihrávce Jana Sýbka zavezl puk na vousy a bekhendovou střelou zavěsil kotouč přesně do horního růžku nad Novákovo rameno.
    Asistence: Sýbek.

56:41
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Procházka – 2 min., hákování).

57:15
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ale domácí vyhazují.

57:49

Vyrovnaný stav nevydržel dlouho a Filip BENEŠ zajistil opět jednogólový náskok pro svůj tým. Po přihrávce svého spoluhráče zatloukl puk do odkrytého rohu brány.
    Asistence: Třetina, Kondratěv.

58:49
    Situace pro Písek je kritická a Panec opouští bránu.

59:05
    Oddechový čas pro domácí.

59:05
    Trenér Slabý poučuje svoje svěřence o taktice posledního pokusu o vyrovnání.

59:17
    Situace se dramatizuje a Písek jde v 6 proti 4!

59:22

Filip VLČEK dorazil kotouč do brány a znovu vyrovnal! Zdá se, že se bude prodlužovat.
    Bez asistence.

60:00

Dnešní zápas získává ráz skutečně rozhodujícího utkání. I třetí třetinu Písek zázrakem vyhrál a o dalším osudu se bude rozhodovat v prodloužení

60:01

60:36
    Endál nebezpečně pálil po Třetinově nahrávce, ale Panec předvedl skvělý zákrok!

60:49
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kuchta – 2 min., hrubost).

61:19
    Hosté zatím úspěšně vyhazují.

61:31
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Sýbek – 2 min., držení protihráče).

62:11
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Beneš – 2 min., držení protihráče).

62:34
    Písek byl blízko k definitivnímu vítězství! Urbanec dostal křížovou přihrávku a tvrdou ránou zázrakem trefil brankáře do zvednuté brusle!

63:18
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Ciboch – 2 min., držení protihráče).

63:54

A je konec. Miroslav TŘETINA si šikovně najel pro přihrávku, která ho dostala přímo do úniku. Bekhendovou kličkou překonal Pance a rozhodl o vítězi celého předkola play-off skupiny Západ.
    Asistence: Endál a Kulhánek.

Tak dramatický zápas dnes snad nikdo nečekal. Od začátku jasnou převahu získal Havlíčkův Brod, ale v průběhu utkání Písek dokázal opakovaně vyrovnat a dovedl utkání až do prodloužení. V tom ale byl lepší opět Havlíčkův Brod, který bude zaslouženě pokračovat v bitvách play-off.

Pro Písek tato sezóna skončila a tým od Otavy se může odebrat k odpočinku a začít s přípravou na další sezónu.

Oběma mužstvům patří velké poděkování za maximální výkony a skvělou podívanou. Hostům přejeme mnoho úspěchů v dalších zápasech a domácím hodně sportovního štěstí v příští sezóně.

Písecká redakce se s vámi loučí a těší se na setkání na podzim! (19:45:53)

Viktor Klochko

Branky a nahrávky: 14. Urbanec (Sýbek, Jirků), 38. Ciboch (Pašek), 56. Urbanec (Sýbek), 60. Vlček – 1. Kořínek (Třetina, Endál), 14. Kuchta (Beneš, Kozlík), 19. Chlubna (Loginovskij, Beneš), 58. Beneš (Třetina, Kondratěv), 64. Třetina (Endál, Kulhánek)

IHC Králové Písek: Panec – Pavlíček, Jirků, Procházka "C", Škopek, Hřebíček, Hanus, Koutenský – Hrubý, Volf, Vlček, Urbanec, Sýbek "A", Bernad, Pašek, Slavík, Ferebauer, Růžička "A", Ciboch, Strnad.

Rozhodčí: Sýkora – Rubáš, Tvrdík