Kometa Brno – Slavia 1:5 (kon.) | Zlín – HC Litvínov 3:2 (kon.) | Vítkovice – Sparta 3:7 (kon.)
Olomouc – Chomutov 4:5 (1:2 po s.n.) | Jihlava – Kladno 2:6 (kon.) | Třinec – Č. Budějovice 8:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
8:1 (3:0, 1:1, 4:0)
HC Motor České Budějovice
Pátek 04.03.2016, 18:30 • Werk aréna • DHL Extraliga juniorů • 45. kolo

Zápas je u konce a z vítězství se radují Oceláři. Po dvou třetinách sice činil rozdíl ve skóre pouze tři góly, start závěrečné dvacetiminutovky ovšem skóre na světelné tabuli značně změnil.

Během necelých pěti minut se do střelecké listiny zapsal kapitán David Stránský a o pár sekund později se prosadil Ludvík Petrák. Ve čtyřiačtyřicáté minutě přidal další úspěšnou trefu Eryk Sztwiertnia a povedenou část hry pak zakončil Jaroslaw Lorek. (20:35:41)

59:33
    Petrák střílel z prostoru mezi kruhy, zkompletovat hattrick se ale třineckému střelci nepodařilo.

59:00
    Ránu Panáčka Dudáček pouze vyrazil a puk následně odpálil rukavicí do bezpečí Stránský

58:00
    Časomíra ukazuje poslední dvě minuty do konce třetí třetiny a také celého zápasu.

56:41
    Oceláři se dostali do přečíslení, střelu Lorka z mezikruží ale dokázal Hauser zlikvidovat.

55:51
    Početní výhodu Oceláři nevyužili, do hry se zapojil vyloučený Svoboda.

55:29
    Petrák to zkusil z vrcholku kruhů, budějovickou branku ovšem přestřelil.

54:27
    Z trestné lavice naskočil Lorek a v tuto chvíli začíná přesilová hra Ocelářů.

53:59
    Klinecký se vrací do hry a malý moment se tak bude hrát ve čtyřech, poté začne přesilová hra domácího týmu.

53:51
    A je tady další vyloučení, za držení protihráče míří na trestnou lavici Svoboda.

53:11
    Přihrávka Paly na Floka neprošla a domácí hráči se tak do přečíslení nedostali.

52:27
    Lorek byl hostujícími beky natlačen na Hausera, dle rozhodčího se ale třinecký útočník provinil nedovoleným bráněním.

51:59
    Miloš Roman byl za brankou Budějovic podražen a za tento prohřešek putuje na trestnou lavici Klinecký.

51:21
    Od modré to zkusil Imrich, jeho střela končí v lapačce hostujícího gólmana.

50:35
    Přidat již devátý gól mohl Bartko, domácí obránce ale trefil pouze jednu z tyčí.

50:12
    Lorek nestihl zastavit puk před modrou čárou a následuje tak ofsajd domácího týmu.

49:17
    Miloš Roman hledal svého spoluhráče před brankou, tam se ale Lacka ke střele nedostal.

48:32
    Bartko přišel o puk před svou brankou, Dudáček bylo u něj ale včas a přikryl jej pod lapačkou.

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 4. Pala (Murín, Miloš Roman), 11. Murín (Lacka, Imrich), 18. Flok (Pala), 28. Petrák (Miloš Roman, Lacka), 42. Stránský (Sztwiertnia, Lorek), 42. Petrák, 44. Sztwiertnia (Lacka, Bartko), 45. Lorek (Petrák) – 28. Pixa

HC Oceláři Třinec: Dudáček (Fendrich) – Pisarik, Janiczek, Zahradníček, Bartko, Stránský, Imrich – Petrák, Švaňa, Flok, Sztwiertnia, Lacka, Miloš Roman, Murín, Lorek, Pala
    HC Motor České Budějovice: Spáčil (Hauser) – Svoboda, Farka, Matoušek, Žáček, Klinecký, Benda, Radoš – Doktor, Sloboda, Marcilis, Šulek, Sigmund, Prokeš, Pixa, Panáček, Bárta

Rozhodčí: Fiedler – Mikler, Novák