Boston – Chicago 4:2 (kon.) | Philadelphia – Edmonton 0:4 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 4:1 (kon.)
Buffalo – Calgary 6:3 (kon.) | Toronto – Minnesota 1:2 (kon.) | Ottawa – Tampa 1:4 (kon.)
Nashville – New Jersey 4:5 (po pr.) | Winnipeg – NY Islanders 3:4 (po pr.) | Arizona – Anaheim 1:5 (kon.)
Colorado – Florida 3:2 (kon.) | Vancouver – San Jose 2:3 (kon.) | Los Angeles – Montreal 3:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
New York Rangers
Pátek 04.03.2016, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh (kapacita 18387 míst) • NHL
    Krásná chvilka pro Crosbyho.

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s Vámi loučím na počtenou! (03:43:59)

Československá stopa v dnešním zápase:

nikdo

1. JEVGENIJ MALKIN (PIT) – 1+2, 2 střely, čas na ledě 19:52, vítězný gól
    2. SIDNEY CROSBY (PIT) – 1+0, 2 střely, čas na ledě 21:00
    3. MARC-ANDRE FLEURY (PIT) – 27 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 96,4%

Největší čas na ledě: Letang 27:04 – Girardi 22:40

Branky a nahrávky: 38. Crosby (Hagelin, Letang), 39. Malkin (Kunitz, Daley), 40. Hörnqvist (Kessel, Malkin), 58. Kessel (Malkin) – 37. Kreider (Zuccarello, McDonagh). Rozhodčí: Hebert, Hanson – Mach, Amell. Diváci: 18492.

Skoro vše podstatné z dnešního zápasu se vešlo do krátkého úseku v závěru druhého dějství. Na úvodní gól zápasu jsme čekali dlouho, až v 37. minutě se po skončení přesilové hry prosadil Chris Kreider, který tak poslal hosty do vedení.

Rangers ale náskok neudrželi ani minutu, s rychlou odpovědí totiž přispěchal domácí kapitán Sidney Crosby. O dalších 21 vteřin později navíc už Penguins vedli, když se z dorážky předcházející Daleyho střely trefil Jevgenij Malkin.

A ještě v samém závěru prostřední části hry využil přesilovou hru ve formě hrající Patric Hörnqvist, který vyhnal z branky Henrika Lundqvista, jehož do třetí třetiny nahradil Antti Raanta.

V závěrečné periodě jsme pak viděli hodně takticky svázanou hru, Pittsburgh výborně bránil svůj dvoubrankový náskok, což se mu také povedlo. V 58. minutě ještě stanovil konečný stav zápasu na 4:1 pro Penguins gólem do prázdné branky Phil Kessel.

59:34
    Boyleovo nahození od modré čáry zablokoval Bryan Rust a puk vycestoval do středního pásma.

59:05
    Už běží poslední minuta dnešního zápasu, ani jeden z týmů se už moc do zakončení nežene.

58:32
    Nyní se už utkání zřejmě jen dohraje, při tříbrankovém rozdílu je o vítězi rozhodnuto.
    Phil KESSEL - 4:1

57:56
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, Pittsburgh dnes zvítězí! Jevgenij Malkin vystihl přihrávku Chrise Kreidera, vyvezl puk z obranného pásma, poté si dvakrát vyměnil puk s PHILEM KESSELEM, který nakonec zamířil do odkryté hostující branky! Asistence: Jevgenij Malkin.

57:30
    Oddechový čas si vyžádal domácí trenér Mike Sullivan, aby si jeho spoluhráči mohli trochu odpočinout a aby jim zároveň vysvětlil, jak by si představoval odehrát závěrečné vteřiny třetí třetiny.

57:30
    Tučňáci poslali puk na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před Fleuryho brankou.

57:11
    Antti Raanta míří na střídačku, Rangers to zkusí v šesti hráčích v poli!

56:42
    Brian Dumoulin sice odvedl dobrou obrannou práci, jeho vyhození ale ještě na modré čáře zastavil Ryan McDonagh a Rangers tak zůstávají v útočném pásmu.

56:08
    Matt Cullen nabízel puk před Raantovu branku, kde ovšem žádný z jeho spoluhráče neoperoval.

55:50
    Dan Girardi rozjíždí jednu z posledních nadějných možností hostujícího týmu.

55:11
    Hostům už opravdu příliš času na smazání dvoubrankového manka nezbývá, navíc si Rangers ani nemohou vytvořit nějaké střelecké příležitosti.

Adam Lacek

Pittsburgh Penguins: Fleury (Murray) – Määttä, Letang, Daley, Dumoulin, Cole, Pouliot – Kunitz, Crosby (C), Hörnqvist – Hagelin, Malkin, Kessel – Wilson, Bonino, Rust – Kühnhackl, Cullen, Porter. Trenér: Mike Sullivan.
    New York Rangers: Lundqvist (od 41. Raanta) – McDonagh (C), Girardi, Yandle, Klein, Boyle, McIlrath – Kreider, Stepan, Zuccarello – Miller, Brassard, Fast – Stalberg, E. Staal, Hayes – Glass, Moore, Lindberg. Trenér: Alain Vigneault.

Rozhodčí: Hebert, Hanson – Mach, Amell

Diváci: 18492