Boston – Chicago 4:2 (kon.) | Philadelphia – Edmonton 0:4 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 4:1 (kon.)
Buffalo – Calgary 6:3 (kon.) | Toronto – Minnesota 1:2 (kon.) | Ottawa – Tampa 1:4 (kon.)
Nashville – New Jersey 4:5 (po pr.) | Winnipeg – NY Islanders 3:4 (po pr.) | Arizona – Anaheim 1:5 (kon.)
Colorado – Florida 3:2 (kon.) | Vancouver – San Jose 2:3 (kon.) | Los Angeles – Montreal 3:2 (kon.)
Los Angeles Kings
3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Montreal Canadiens
Pátek 04.03.2016, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL
    Tanec na ledě v podání McDavida.

Československá stopa v utkání:

Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:57 (07:12:28)

1. Jake Muzzin (LAK) 0+0
    2. Alec Martinez (LAK) 0+1
    3. Tanner Pearson (LAK) 1+0

Los Angeles začíná sérii pěti domácích zápasů dobře, když ve třetí třetině po obrovské chybě P.K. Subbana ve středním pásmu vstřelil vítězný gól Kings útočník Dwight King. Na jeho branku vzápětí sice dokázal odpověď Lars Eller, ani bez brankáře se ale Montrealu v závěru utkání vyrovnat nepodařilo. Konečný výsledek. Los Angeles Kings 3 Montreal Canadiens 2.

59:59
    Montreal si vyžádal oddechový čas, po kterém bude mít 1,5 sekundy na to, aby se ihned po vhazování pokusil skórovat.

59:58
    Kings málem skórovali přes celé hřiště do prázdné brány, puk ale po ledě nakonec doklouzal těsně vedle pravé tyče!

59:32
    Mike Barberio napálil puk do útočného pásma.

59:10
    Kings vyhodili puk do zóny Montrealu tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

58:45
    Ben Scrivens před pár sekundami naskočil na střídačku a Montreal to zkouší v šesti hráčích!

57:26
    Tyler Toffoli byl zřejmě tím hráčem, který krátce za útočnou modrou čárou napřáhl k jedovaté střele, která nepříjemně zaplavala ve vzduchu, a Ben Scrivens po fantastickým reflexivním zákroku skončil na ledě!

57:14
    Do konce zápasu zbývají odehrát necelé tři minuty a Montreal to určitě ještě zkusí bez brankáře.

56:46
    Alex Galchenyuk hledal přihrávkou z levého rohu útočného pásma Canadiens u levé tyče Larse Ellera, ten se ale do zakončení nedostal a Jonathan Quick rychle přikryl puk na ledě lapačkou.

56:39
    Jonathan Quick stáhl ze vzduchu sražený puk lapačkou a po přerušení hry přichází na řadu poslední reklamní přestávka.

56:07
    P.K. Subban je bezpochyby jedním z nejlepších obránců v lize, někteří lidé mu ale vyčítají, že se někdy pouští do příliš riskantních akcí.

55:39
    P.K. Subban částečně odčinil předchozí obrovskou chybu, když nyní přihrál na gól Larsovi Ellersovi.
    54:06 Lars ELLER - 3:2

54:06
    Montreal právě vstřelil branku!
    LARS ELLER střílí gól a vrací Montreal necelých šest minut před koncem zpět do zápasu!! Lars Eller na vrcholu pravého kruhu pro vhazování vypálil přes klečícího hráče Kings, který puk jemně tečoval, a kotouč se vzápětí jako hopík od ledu odrazil k bližší pravé tyči. Asistence: P.K. Subban, Andrej Markov.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 1. Kopitar (Martinez, Lucic), 4. Pearson (Carter), 46. King – 19. Subban (Markov), 55. Eller (Subban, Markov)

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Scuderi, Doughty, Muzzin, Martinez, McNabb, Schenn – Lucic, Kopitar (A), Toffoli – Pearson, Carter (A), Versteeg – D. Brown (C), Lecavalier, Lewis – King, Shore, Clifford. Hlavní trenér: Darryl Sutter.
    Montreal Canadiens: Scrivens (Condon) – Markov (A), Subban, Jemelin, Pateryn, Ellis, Barberio – Pacioretty (C), Plekanec, Gallagher (A) – Galchenyuk, Eller, McCarron – Matteau, De La Rose, M. Brown – Byron, Danault, Mitchell. Hlavní trenér: Michel Therrien.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Ian Walsh – Shane Heyer, Jonny Murray

Diváci: 18230