Lugano – Mannheim 4:3 (po pr.) | Plzeň – Stavanger 6:4 (kon.) | Linköping – Gap 6:1 (kon.)
Luleå – Eisbären 2:5 (kon.)
HC Škoda Plzeň
6:4 (3:1, 3:2, 0:1)
Stavanger Oilers
Čtvrtek 08.09.2016, 18:00 • Home Monitoring Aréna • Hokejová Liga mistrů • Skupina J

Přímé utkání o postup do play-off Ligy mistrů ukořistili hokejisté Škody Plzeň! Český celek tak postupuje do další fáze, což je velmi dobrá zpráva.

Do vedení šli jako první indiáni, když se hned po 18 sekundách po pěkném pasu od Indráka prosadil Dominik Kubalík. Stavanger se ale poté výrazně probral a na ledě byl aktivnějším celkem. Zásluhou tedy v sedmé minutě vyrovnal, když v přesilové hře skóroval Josh Soares. Krátce nato si ale v početní výhodě zahrála i Škoda – v 9. minutě se po pasu zpoza brány prosadil Miroslav Indrák a bylo to 2:1. Ještě veseleji na domácí straně bylo v 16. minutě, kdy se z krásného re-brejku prosadil ještě hezčí střelou do šibenice Jakub Lev. Svěřenci kouče Michala Straky tak po první třetině vedli 3:1.

Střelecký koncert pokračoval i ve druhé dvacetiminutovce. Nejprve se ve 25. minutě ze samostatného úniku prosadil David Stach, o chvíli později ranou od mantinelu dával na 5:1 Lukáš Pulpán. Hosté ale flintu do žita nevhodili – v průběhu 29. minuty snižoval Mark van Guilder, o pár minut později ale tečí Kubkovy střely skóroval poprvé od návratu na západ Čech Jakub Koreis. Diváci viděli ještě jeden gól ve druhé třetině, 34 sekund před koncem snížil hostující Dan Kissel na 3:6.

Do poslední periody vstoupil lépe hostující celek. Indiáni hráli v oslabení, Stavanger si kolem branky Machovského vytvořil velký tlak, který nakonec dokázal pohotovou dorážkou zužitkovat Markus Søberg a Plzeň vedla už jen o dvě trefy. Skóre už se nezměnilo, a indiáni tak po výhře mohou slavit postup!

Nejlepšími hráči se stali Dominik Kubalík a Mark van Guilder.

Střely: 21:37 (7:16, 7:12, 7:7) (20:22:39)

59:47
    Peter Lorentzen dojel kotouč a rychle střílel, branku ale trefit nedokázal. Domácí postupují do dalšího kola CHL!

59:30
    Indiáni se zdařile brání, Kubka nyní dokázal vyhodit hrací předmět do středního pásma.

59:05
    Z pravého křídla střílel zápěstím Dan Kissel, puk ale poslal nad Machovského bránu. Domácí se pak dokázali osvobodit výhozem.

58:33
    Ruben Smith spěchá na střídačku, hostující celek to zkusí se šesti hráči v poli! Potřebuje ale dát dva góly.

58:30
    Oddechový čas pro hosty si vyžádal trenér Guldbrandsen.

58:30
    Tomáš Svoboda nahrál na Cramo Top Scorera Dominika Kubalíka, který zamířil přímo doprostřed brány. Vybojoval alespoň buly v útočném pásmu.

58:09

57:59
    Pas Svobody byl zachycen a Oilers vyváží kotouč daleko od obranného pásma.

57:24
    Kapitán Plzně Ondřej Kratěna to nyní udělal parádně! Posléze přihrál před branku Nicku Johnsonovi, jehož zakončení z voleje zbystřil Ruben Smith včas.

57:04
    K ráně se na levé straně odhodlal Lukáš Pulpán, puk ale poslal vysoko nad branku hostujícího gólmana.

56:39
    Ondřej Kratěna nabil na volej Lvovi, jehož tvrdou ránu Smith vyrazil. Indiáni se drží v pásmu i nadále...

56:16
    Po pokusu Jakuba Lva poskakoval puk v brankovišti, Ruben Smith spolu s obránci ale situaci zvládli.

56:09
    Jaroslav Kracík mířil do útočné akce, Magnus Hoff (STV) ho však zastavil nedovoleným způsobem – dvě minuty za podražení.

55:57
    Střelu Solberga se v předbrankovém prostoru pokoušel tečovat Forsberg, ale puk šel mimo bránu.

55:29
    Na pravém křídle měl zajímavou šanci Miroslav Indrák, jenomže jeho střelu zápěstím parádně lapil Ruben Smith.

55:10
    Christian Dahl-Andersen našel nadýchaným pasem od mantinelu před bránou nepokrytého Dana Kissela, který měl obrovskou šanci na vstřelení své druhé branky. Plzeň ale opět zachránil Machovského zásah! Nutno však dodat, že americkému forvardovi Stavangeru se zakončení moc nevyvedlo.

54:46
    Jan Schleiss se sice v útočném pásmu dostal ke kotouči, pokračovat již ale nemohl, jelikož byl v ofsajdu.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 1. Kubalík (Indrák, Kracík), 9. Indrák (Kracík, Čerešňák), 16. Lev (Johnson), 25. Stach (Kubalík), 26. Pulpán (Schleiss, Koreis), 32. Koreis (Kubka, Suchý) – 7. Soares (Salsten, Søberg), 29. van Guilder (Kunes, Kissel), 40. Kissel (Macaulay), 45. Søberg (Salsten, Humphries)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Pulpán (A), Čerešňák, Špaček, Moravčík, Kvasnička, Kubka – Kubalík, Kracík (A), Indrák – Svoboda, Stach, Kratěna (C) – Johnson, Kodýtek, Lev – Schleiss, Koreis, Suchý.
    Trenér: Michal Straka.

Stavanger Oilers: Holm (od 25. Smith) – Kunes, Macaulay, Sveum (A), Humphries, Solberg, Mostue, Rokseth – Salsten, Soares, Søberg – Kissel, van Guilder, Dahl-Andersen – Hoff, Forsberg (C), Lorentzen – Falk-Larssen, Medhus, Lorentzen – Paulsen.
    Trenér: Pål Kristian Guldbrandsen.

Rozhodčí: Bauer (GER), Pražák – Brejcha, Suchánek (všichni CZE).