Columbus – Boston 1:2 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 2:4 (kon.) | Florida – Tampa 0:0 (odl.)
Montreal – Toronto 6:1 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 5:2 (kon.) | Vancouver – Calgary 4:0 (kon.)
Vancouver Canucks
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Calgary Flames
Pátek 07.10.2016, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • Příprava NHL

Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas systémem start-cíl. Vancouver byl lepším týmem po celou dobu utkání. Spolehnout se mohl na svého brankáře. Ryan Miller pochytal všech 35 střel a výrazně se podílel na této výhře. (06:31:03)

1. Ryan Miller (VAN) 35 zák., 0 gólů, 100,0%
    2. Loui Eriksson (VAN) 2+0
    3. Brandon Sutter (VAN) 1+0

59:45
    Už se nic nestane.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:40
    Canucks kombinují před brankou Flames. Do výraznější šance se nemohou dostat.

58:10
    Domácí hokejisté mají v závěru zápasu k dispozici přesilovou hru, snaží se vstřelit další branku. Miller stále drží čisté konto.

57:21
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Dennis Wideman – 2 min., podražení).

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině. Brankář Chad Johnson kryje kotouč, bude se vhazovat před jeho brankou.

55:20
    Gólman Miller raději kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

54:46
    V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí mají čtyřbrankový náskok a míří za výhrou.

54:02
    Brandon Bollig vystřeli zápěstím, Ryan Miller připravený. Následovat bude komerční přestávka.
    53:28 Loui ERIKSSON - 4:0

53:28
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Henrik Sedin nahazoval kotouč za branku. Puk se ale od nějaké nerovnosti na mantinelu odrazil před branku, kde byl LOUI ERIKSSON. Ten byl nejprve překvapený z toho, že má kotouč na holi, následně jej uklidil do branky. Chad Johnson v brance nevěděl, kde je puk. Asistence: Henrik Sedin.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:48
    Výborně si nyní dokázali poradit obránci Canucks, kteří dostali kotouč z bezprostřední blízkosti vlastní banky.

52:32

51:40
    Z pohledu hostujícího celku čas běží hodně rychle.

51:13
    Ryan Miller si na nedostatek práce naříkat nemůže, hráči Flames na něho míří ze všech pozic, zatím neúspěšně.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 13. Sutter (Edler, Tanev), 18. Virtanen (Granlund, Baertschi), 32. Sedin (Larsen, Sutter), 54. Eriksson (Henrik Sedin)

Vancouver Canucks: Miller (Bachman) – Sbisa, Larsen, Hutton, Gudbranson, Edler, Tanev – Sedin D., Sedin H., Eriksson – Robin, Sutter, Hansen – Baertschi, Granlund, Virtanen – Burrows, Horvat, Skille
    Calgary Flames: Johnson – Grossman, Kulak, Wotherspoon, Hamilton, Jokipakka, Wideman – Shinkaruk, Monahan, Vey – Higgins, Backlund, Korpikoski – Bouma, Stajan, Ferland, Bolling, Hamilton, Chiasson

Rozhodčí: Trevor Hanson, Ian Walsh – Lonnie Cameron, Scott Cherrey

Diváci: 17 960