Barys – Toljatti 2:4 (kon.) | Jekatěrinburg – Nižněkamsk 3:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Kazaň 3:6 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
3:6 (2:1, 0:2, 1:3)
Ak Bars Kazaň
Pátek 07.10.2016, 16:00 • Arena Jugra • KHL

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (18:24:37)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Jiří Sekáč (KZN) 0+1, 1 střela, čas na ledě 14:21

Je hotovo! Jugra sice nad favorizovanou Kazaní vedla už 2:0, poté ale začali úřadovat Ak Bars, kteří zápas nakonec dotáhli k vcelku pohodlné výhře 6:3. V závěrečné periodě hosté přidali další tři góly, o které se postarali Svitov a dvakrát Popov.

59:29
    Dmitrij Obuchov se vydal na útočný výlet a jednoduchým nahozením vybojoval ještě jedno vhazování v útočném pásmu.

59:08
    Alexandr Svitov už je na ledě, necelou minutu před závěrečnou sirénou už tak není o vítězi pochyb.

58:51
    Konstantin Panov oslovil napřaženého mladíka Orlova, jehož střela od modré ale postrádala přesnost a především razanci.

58:13
    Michail Žukov ve spolupráci s Tokranovem dostal kotouč do bezpečí, to už jsou před námi jen poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:44
    Roman Ljudučin to vzal na sebe, jeho střela z pravého kruhu ale byla zblokována. Tlak Jugry přesto přetrvává.

57:08
    Kazaňský kapitán Svitov (KZN) vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění, domácí tak budou mít možnost snížit v přesilové hře.

56:47
    Domácí hokejisté sympaticky nebalí zbraně a nadále pokračují v kombinaci v útočném pásmu, časale hovoří proti nim.
    55:30 Andrej POPOV - 3:6

55:30
    Kazaň vstřelila branku!
    Nyní už je rozhodnuto definitivně, hosté opět odskakují na rozdíl tří gólů! Malychin naznačil přihrávku na opačnou stranu a nezištně našel trestuhodně neobsazeného ANDREJE POPOVA, který se trefil přesně do Fokinova protipohybu! Asistence: Fjodor Malychin, Anton Glinkin.

55:21
    Roman Ljudučin už odkráčel do šatny, menší trest odpyká Igor Radulov.

55:21
    Tak to je velká komplikace pro Jugru. Roman Ljudučin (JUG) dostal trest na 2+10 minut za vražení Tkačjova na hrazení, hosté si tak zahrají přesilovku.

55:14
    Jiří Sekáč proti dvojnásobné přesile hráčů v modrém o puk přišel, o chvilku později se ovšem ve skvělé palebné pozici ocitl Azevedo, který přestřelil!

54:39
    Varnakov zavezl puk do útočného pásma a odjel střídat, hosté už se v tuto chvíli nikam neženou. Dočkáme se závěrečného tlaku Jugry?

54:05
    Domácí kapitán Konstantin Panov prověřil Garipovovu pozornost střelou z vrcholu kruhů, strážce kazaňské svatyně ovšem spolehlivě zasáhl.

53:22
    Gól platí, pokračovat tak budeme za stavu 3:5 z pohledu domácí Jugry!

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 4. Pogorišnyj (P. Medveděv), 7. Varfolomejev (Lapenkov), 54. Ankudinov (Ljudučin, Radulov) – 17. Malychin (Glinkin, Žukov), 37. Elliott (Sekáč, S. Zacharčuk), 40. Glinkin (Malychin), 42. An. Popov, 53. Svitov (Azevedo, Tkačjov), 56. An. Popov (Malychin, Glinkin)

Jugra Chanty-Mansijsk: Fokin (Šaryčenkov) – N. Chlystov, Želdakov, S. Gusev, Pogorišnyj, Ugolnikov, S. Romanov, Orlov – Panov, Gorbunov, P. Medveděv – Varfolomejev, Ljudučin, Lapenkov – Kurjanov, Ankudinov, Radulov – Sokolov, Chacej, Akmaldinov – Beljajev.
    Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – D. Musin, Čerepanov, Elliott, S. Zacharčuk, Tokranov, Abrosimov, Sidorov – Glinkin, An. Popov, Žukov – Čibisov, Tkačjov, Lukojanov – Obuchov, Varnakov, Malychin – M. Lazarev, Svitov, Sekáč – Azevedo.

Rozhodčí: Konc (SVK), Beljajev – Majtak, Nestěrov