Pátek 18.11.2016, 17:00 • Neftěchim Arena • KHL

Zblokované střely – 20:9
    Vyhraná vhazování – 40:28
    Trestné minuty – 16:8
    Hity – 22:20

Neftěchimik Nižněkamsk poráží Ladu 5:2 a v tabulce se bodově dotáhl na svého dnešního soupeře. Domácí zvítězili zejména díky výborné druhé třetině, kterou vyhráli 3:0. V úvodu třetí části nejprve zvýšil na 5:1 Gilbert Brulé a hosté korigovali v 52. minutě zásahem Kristapse Sotniekse.

59:41
    Domácí vyhazují a na skóre utkání se už asi nic nezmění.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:45
    Za sražení brankáře Masalskise je vyloučen domácí kapitán Genadij Stoljarov. Ještě přesilovka pro Ladu.

58:24
    Kolppanen si proti Georgiji Bělousovovi povyjel a ukryl kotouč na svém klíně.

57:36
    Utkání pomalu spěje ke svému konci. Tohle už by domácí měli udržet.

56:24
    Sotnieks teď neudržel puk na útočné modré. Hosté to musejí zkusit znovu.

55:33
    Domácí vyhodili přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění pískáno není.

55:04
    Hra je přerušena necelých pět minut před koncem třetí třetiny. Domácí se dopustili postavení mimo hru.

53:58
    Od modré čáry nahazoval puk na branku Igor Polygalov, hosté srazili kotouč do rohu.

52:58
    Do konce zápasu chybí sedm minut. Hosté to budou mít těžké, na vstřelení tří gólů už nemají moc času.
    51:49 Kristaps SOTNIEKS - 5:2

51:49
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    Hosté snižují na rozdíl tří branek! Před Kolppanenem zůstal zcela volný KRISTAPS SOTNIEKS, jenž nadvakrát propasíroval puk za brankovou čáru. Asistence: Anton Šenfeld a Nikita Filatov.

50:40
    Krysanov dobře uvolnil Děmagina. Ten ale vypálil jen do připraveného Kolppanena.

50:07

49:03
    Domácí hrají oslabení dobře. Celek Togliatti příliš neohrožuje Kolppanena.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 10. Gynge (Brulé, Sexton), 25. Polygalov (Ogurcov), 26. Sexton (Kinrade), 30. Koňkov (Gynge), 41. Brulé (Kinrade, Gynge) – 15. Filatov (A. Ivanov), 52. Sotnieks (Šenfeld, Filatov)

Neftěchimik Nižněkamsk: Kolppanen – Kinrade, Ljamin, Ogurcov, Lekomcev, Bryncev, Berezin, An. Sergejev – Gynge, Brulé, Sexton – Milovzorov, Polygalov, Stoljarov (C) – N. Kvartalnov, P. Kulikov, Porjadin – Gimatov, Jakimov, Koňkov – Ljapustin.
    Lada Toljatti: Masalskis – Aronson, Sinicyn, Gurkin, Maleňkich (C), Korjagin, Sotnieks, Volgin – A. Strelcov, V. Strelcov, Bočarov – Šenfeld, V. Komarov, Bělousov – Děmagin, Zernov, Rybin – Filatov, A. Ivanov, Krysanov.

Rozhodčí: Birin, Cyplakov – Zacharenkov, Sadovnikov