Poprad – Banská Bystrica 3:4 (kon.) | Košice – Lipt. Mikuláš 7:4 (kon.) | Zvolen – Martin 2:4 (kon.)
Žilina – Trenčín 3:4 (po pr.) | Nitra – Nové Zámky 7:4 (kon.)
MsHK Žilina
3:4 (0:2, 1:1, 2:0 - 0:1)
HK DUKLA Trenčín
sk Pátek 18.11.2016, 18:00 • Tipsport Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 21. kolo

S konštatovaním, že Žilina na domácom ľade prehrala s Duklou Trenčín 3:4 po predlžení sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný víkend. Dočítania priatelia. (20:24:59)

61:32 RUČKAY - 3:4

61:32
    Trenčín dal gól!
    A je rozhodnuté! Tomáš Sýkora našiel v ideálnej pozícii JAKUBA RUČKAYA, ktorý umiestnenou strelou nedal Tomekovi žiadnu šancu. Asistencia: Tomáš Sýkora.

60:53
    Znovu veľká šanca hostí, Radek Dlouhý sa vrútil do útočného pásma po pravej strane, jeho následná strela švihom však končí nad bránkou Tomáša Tomeka.

60:30
    Rýchla akcia hostí, Jáchym hľada pred bránkou Žiliny Marcela Hossu, no skvelý obranný zákrok predviedol Juraj Jurík.

60:01
    Úvodné buly predĺženia v prospech Žiliny.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V riadnom hracom čase sme v Žiline víťaza nespoznali, po hektickej tretej tretine sa zrodila remíza 3:3. Nasledovať bude predĺženie, ktoré sa začne približne o 20:20.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:33
    Domáci ešte v závere riadneho hracieho času kombinujú v útočnom pásme, výborný obranný zákrok si pripisuje Peter Sojčík.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

58:27
    Hostia sa bránia aj za cenu zakázaného uvoľnenia, zdá sa, že dnes pôjdeme do predĺženia.

58:01
    Do konca riadneho hracieho času ostávajú necelé dve minúty.

57:05
    Tlak Žiliny trvá, tak toto je skutočne napísaný záver dnešného súboja.

56:49
    Obrovská šanca Žiliny, skúsený Peter Húževka v jasnej pozícii minul prázdnu bránku Dukly Trenčín!

56:31
    Vhadzuje sa po ľavej ruke Petra Kuteja. Húževka získal na buly puk.

55:01
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 5 minút.

54:50
    Hrá sa v rýchlom tempe a s minimom prerušení, oba tímy striedajú počas hry.

54:01
    Trochu nepresností z oboch strán, Jaroslav Obšut preto stiahol puk za vlastnú bránku a nechal spoluhráčov vystriedať.

53:11
    Obaja tréneri už stiahli hru na tri formácie a oba tímy sa snažia vsietiť víťazný gól.

52:30
    Tak toto je v závere zápasu obrovský zvrat v prospech Žiliny, domáci sa doslova zakusli do súpera s prispením šťastia vyrovnali na 3:3. Nuž, tak uvidíme, čo sa dnes všetko v Žiline ešte udeje.
    51:57 KONEČNÝ - 3:3

51:57
    Žilina dala gól!
    A je vyrovnané! Trenčania nepokryli Michala Švihálka, ktorý vystrelil z dobrej pozície a RASTISLAV KONEČNÝ tečoval puk za bránku Petra Kuteja! Asistencia: Michal Švihálek, Jakub Drábek.

51:19
    Tak zápas v Žiline výborne graduje, domáci sa veľmi snažia, no Dukla dnes hrá disciplinovane a zdá sa, že skutočne pod Dubňom zaboduje.

50:45
    Zaujímavá príležitosť pre domácich, po aktivite Mareka Hovorku ostal pred Kutejom nepokrytý Michal Juraško, no obranca MsHK nedokázal puk prepasírovať do siete.

50:01
    Začalo sa posledných 10 minút riadneho hracieho času.

49:35
    Konečne sa ozývajú aj fanúšikovia Žiliny, ktorí ženú svoj tím dopredu.

48:55
    Zápas pod Dubňom dostáva novú zápletku, domáci prehrávajú už iba o jediný gól a vrhajú všetky sily do útoku.
    48:19 DRÁBEK - 2:3

48:19
    Kto iný má vztýčiť bojovú zástavu domácich v čase keď sa vôbec nedarí, ak nie žilinský odchovanec? Tak presne to práve urobil JAKUB DRÁBEK, ktorý od modrej čiary nahodil puk na bránku hostí a ten skončil v sieti prekvapeného Petra Kuteja! Skvelú prácu pred bránkou hostí však odviedol Michal Švihálek. Asistencia: Rastislav Konečný.

47:15
    Obrovská šanca Dukly Trenčín, Peter Ölvecký našiel vo výbornej pozícii Marcela Hossu, ktorý takmer zaknihoval hattrick! Proti bol však fantastický Tomáš Tomek, ktorý drží Žilinu stále aspoň v teoretickej hre o body v dnešnom zápase.

46:19
    Hostia z Trenčína však hrozia skvelými rýchlymi protiútokmi, Tomáš Tomek musí byť stále pozorný.

45:41
    Hostia v plnom počte.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Žilina na domácom ľade stále prehráva s Duklou Trenčín 1:3.

44:49
    Tlak domácich počas presilovej hry stále trvá, Žilinčania sa veľmi snažia, ale chýba streľba.

44:05
    Domáci sú počas presilovej hry už usadení pred Petrom Kutejom.

43:41
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Novák – 2 min., nedovolené bránenie).

43:34
    Peter Húževka sa po zlom rozohraní Hatalu snažil dostať do zakončenia, bol však faulovaný, domáci budú hrať presilovú hru.

43:25
    Duklu Trenčín dnes ženie v Žiline dopredu i početný fanklub, domáci fanúšikovia sú naopak na tribúnach akoby zamrznutí.

42:59
    Signalizované postavenie mimo hru pre domáceho kapitána Mareka Hovorku, ktorý len neveriacky krúti hlavou.

42:17
    Aj po skončení presilovej hry ostali domáci v útočnom pásme, výbornú robotu urobil najmä mladý Patrik Rogoň.

41:56

41:15
    Veľká príležitosť domáceho tímu, Rastislav Konečný mal výbornú pozíciu pred Kutejom, no gólman Dukly Trenčín predviedol famózny zákrok!

40:48
    Marek Hovorka ťahá ofenzívu Žiliny, drie počas každeho jedného striedania a má leví podiel na tabuľkovom postavení Žiliny.

40:35
    Domáci sú v útočnom pásme, ešte dohrávajú takmer celú presilovú hru zo záveru druhej tretiny.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Žiliny.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Po druhej tretine vedie Trenčín v Žiline 3:1. Domáci najskôr vsietili v 28. minúte kontaktný gól z hokejky Emila Šveca, no vzápätí znovu získal dvojgólové vedenie pre Duklu Trenčín Jakub Ručkay. Tretia tretina sa začne približne o 19:40.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:56
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

39:35
    Domáci v plnom počte.

39:20
    Domáci so štyrmi hráčmi.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:37
    Fantastický zákrok vytiahol pred Tomášom Sýkorom žilinský brankár Tomáš Tomek, ktorý skvelým zákrokom chytil istý gól! Nuž a Sýkora len neveriacky krúti hlavou.

38:14
    Obrovský tlak Trenčína, Jáchym delovkou zostrelil vlastného spoluhráča Dlouhého!

37:45
    Tak toto je obrovská šanca pre hostí, dlhá predlhá presilová hra o dvoch hráčov. Hovorka však v drese Žiliny výborne zabojoval a posiela puk cez všetky čiary.

37:35
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Húževka – 2 min., nedovolené bránenie).

37:20
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Konečný – 2 min., hákovanie).

36:30
    Žilinčania sa snažia, ale vôbec sa im nedarí, naopak hostia sa už zjavne nikam neponáhľajú a s pokojom nahadzujú puky za bránku Tomáša Tomeka.

35:54
    Peter Ölvecký dnes patrí k najlepším hráčom Trenčína. Vytvára pozície pre svojich spoluhráčov a zároveň dokáže i výborne brániť.

35:21

35:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelých 5 minút.

34:51
    Tvrdá rana Mareka Hovorku z pozície tesne za útočnou modrou čiarou, Kutej sa veru poriadne zapotil, ale zachránil svoju sieť od pohromy.

34:09
    Chyba Žilinčanov, Marcel Holovič úplne zbytočne stráca útočné pásmo a vzápätí si nerozumel ani so striedajúcimi hráčmi Žiliny.

33:55
    Domáci okamžite v tlaku pred bránkou Petra Kuteja.

33:21
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Šefčík – 2 min., držanie).

33:12
    Puk končí v lapačke Tomáša Tomeka, a žilinský brankár puk radšej podržal, pretože Trenčania sa vzápätí vyrojili ako osy na žilinského brankára.

32:27
    Prvý útok Žiliny sa snaží vsietiť kontaktný gól, najmä kapitán Marek Hovorka sa snaží stoj čo stoj skórovať. Proti je však obrana Dukly Trenčín a najmä brankár Peter Kutej.

31:52
    Trenčania stiahli puk za vlastnú bránku, Matúš Holenda čaká kým hostia rýchlo prestriedajú.

31:29
    Ondrej Gmitter sa snažil preraziť cez hostí, no Lukáš Bohunický ho z toho veľmi rýchlo vyliečil.

30:55
    Domáci hokejisti sa snažia, to sa im skutočne nedá uprieť, ale jednoducho sa im nedarí. Začali však ešte lepšie kombinovať, spresnili prihrávky, no hostia už sa stiahli do obrannej ulity a spoliehajú sa na rýchle protiútoky.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, Trenčíne vedie v Žiline 3:1 a treba povedať, že zatiaľ naozaj zaslúžene.

29:35
    Tak toto boli v Žiline hektické minúty, domáci sa síce snažia, ale hostia hrajú dnes skutočne veľmi dobre.
    28:18 RUČKAY - 1:3

28:18
    Tak v Žiline sa dejú veci, domáci síce vsietili kontaktný gól z hokejky Emila Šveca, ale hostia vzápätí kontrujú presným zásahom JAKUBA RUČKAYA. Asistencia: Peter Ölvecký.
    27:27 ŠVEC - 1:2

27:27
    Tak aktivita domácich slávi úspech, pretože po prihrávke Václava Stupku sa strelecky presadil český útočník v službách Žiliny EMIL ŠVEC. Asistencia: Václav Stupka.

26:28
    Hostia však rovnako ako domáci vystrkujú ofenzívne rožky.

25:37
    Matej Síkela vymyslel zaujímavú akciu pre Šimuna, ktorý ale Tomeka neprekabátil. Následne ešte Síkela skúšal niečo zaujímavé vymyslieť, no nebol však úspešný.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, zápas dostáva poriadne tempo a domáci sa snažia vsietiť kontaktný gól. Trenčania však stále vynikajúco bránia.

24:07
    Úvod druhej tretiny patrí domácim hokejistom, tí však stále nemajú dostatok potrebného streleckého šťastia.

23:45
    Mierne zmeny v zostave Žiliny, Patrika Rogoňa v druhej formácii Vlkov nahradil Emil Švec. Vyzerá to však, že tréner Milan Jančuška poriadne prehádzal žilinské formácie.

23:05
    Vhadzuje sa po ľavej ruke Petra Kuteja.

22:36
    Prvý útok Žiliny robí poriadny vietor v obrane hostí, strela Hovorku a ani dorážky Juríka či Handlovského sa do siete Trenčína nedostali.

21:46
    Domáci sa znovu derú dopredu, hostia však pozorne strážia vlastnú modrú čiaru a nepúšťajú domácich len tak ľahko pre Kuteja.

20:42
    Žilinčania sú v úvode tretiny aktívnejším tímom, strela Petra Húževku z otočky končí nad bránkou Petra Kuteja.

20:34
    Marek Hovorka to skúšal z pravej strany, Kutej bol na svojom mieste a tak sa bude vhadzovať po jeho pravej ruke.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov Trenčína.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Všetko je pripravené na začiatok druhej tretiny, o malú chvíľku začíname.

Po prvej tretine prehráva Žilina na domácom ľade 0:2. O oba góly hostí sa postaral skúsený exreprezentačný útočník Marcel Hossa. Druhá tretina sa začne približne o 18:47.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:35
    Domáci sa snažia, ale v týchto momentoch im to veru vôbec nejde.

19:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelá minúta.

18:39
    Trenčania sa bránia i za cenu bezduchého vyhodenia puku z vlastného pásma, účel svätí prostriedok.

17:55
    Nuž a domáci fanúšikovia nie sú spokojní s výkonom svojich hráčov, piskot žilinských tribún to jasne dokazuje. Je však otázne, či by fanúšikovia nemali svojich hráčov skôr povzbudiť k lepšiemu výkonu.

17:05
    Tempo zápasu začína naberať konečne poriadne obrátky, domáci sa preberajú z kómy, hostia však dnes hrajú veľmi dobre. Isté je, že dnes nás čaká ešte zaujímavý zápas.

16:37
    Tak domáci poriadne zvýšili obrátky svojho výkonu, Marek Hovorka ako správny kapitán zavelil do útoku. Od modrej čiary pálil Peter Mikuš, no Kutej bol pozorný a puk skryl do svojej výstroje.

16:03
    Tretia žilinská formácia sa dostala do tlaku, Konečný nabil Jakubovi Drábekovi, ktorý od modrej čiary tesne minul bránku Dukly Trenčín.

15:37
    Opäť nedorozumenie medzi obrancami Žiliny, do dobrej pozície sa dostal Tomáš Sýkora. Exžilinský útočník skúsil namieriť medzi betóny Tomáša Tomeka, ale nebol úspešný.

15:01
    Nuž a do konca prvej tretiny nám ostáva menej ako 5 minút, Žilina prehráva doma s Trenčínom 0:2.
    14:13 HOSSA - 0:2

14:13
    Tak toto je studená sprcha pre ambície domácich, krásna akcia hostí, Holenda nebol sebec a pripravil pozíciu pre MARCELA HOSSU, ktorý dáva svoj druhý gól v dnešnom zápase. Asistencie: Matúš Holenda, Jakub Ručkay.

13:05
    Trenčín hrá však výborný hokej, hostia, zdá sa, dominujú po fyzickej stránke, uvidíme, či toto tempo vojaci vydržia až do konca zápasu.

12:45
    Žilinčania síce v presilovej hre výborne kombinovali, boli v pohybe, ale bez streľby puk do siete gólmana hostí len tak ľahko nedostanú.

12:34

12:01
    Sýkora skúšal vyhodiť puk cez všetky čiary, čo sa mu nepodarilo, následne to skúsil Lukáš Bohunický a ten bol úspešný.

11:43
    Domáci v enormnom tlaku, Brejčákovi však na modrej čiare puk vôbec nesadol na čepeľ a domáci tak strácajú útočné pásmo. Oba tímy bleskovo striedajú počas hry.

11:17
    Tlak Žiliny stále trvá, chýba však streľba na strane domáceho tímu.

10:59
    Žilinčania okamžite v tlaku pred Petrom Kutejom.

10:34
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Hatala – 2 min., držanie hokejky).

10:06
    Na ľade ostáva ležať Holenda v drese Trenčína, je to po zrážka s Petrom Húževkom. Nuž, verme, že hokejista Trenčína bude v poriadku, vyzerá to tak, že áno.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Žilina na domácom ľade prehráva s Trenčín 0:1.

09:22
    Tak Tomáš Sýkora, je pri chuti, ušiel obrane Žiliny a rútil sa sám na Tomáša Tomeka, gólman Žiliny si ale bývalého spoluhráča doslova vychutnal a zabránil tak pohrome vo svojej sieti.

08:42
    Hra sa sťahuje pred Petra Kuteja, vhadzovať sa bude po ľavej ruke brankára Dukly Trenčín.

08:02
    V tlaku pokračuje aj tretí útok Žiliny vedený Marcelom Holovičom, bez streľby Vlci ale tak skoro gól nedajú.

07:36
    Druhý útok Žiliny si vypracoval aký taký tlak v útočnom pásme, Peter Kutej v bránke hostí ostal však pokojný, dnes zatiaľ nemusel zasahovať.

06:55
    Hostia znovu pokúšajú strelecké šťastie, tentoraz Šimun skúšal prekvapiť Tomeka, zatiaľ však nebol úspešný.

06:01
    Domáci znovu chybujú v obrannom pásme, ale následne získavajú puk a idú dopredu. Nuž ale smerom do ofenzívy sú dnes domáci hokejisti zatiaľ stratení.

05:38
    Tak domáci Vlci pôsobia zaskočene, Tomeka sa snažil od modrej čiary prekvapiť Bohunický, tentoraz však bol brankár Žiliny na svojom mieste.
    04:59 HOSSA - 0:1

04:59
    A Trenčín využíva hneď prvú presilovú hru! Lukáš Kozák sa oprel do puku od modrej čiary, Tomek jeho príklep len vyrazil pred seba a číhajúci MARCEL HOSSA už bez problémov otvoril skóre. Asistencia: Lukáš Kozák.

04:41
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Rogoň – 2 min., hákovanie).

04:30
    Veľká šanca hostí a v nej exžilinský Tomáš Sýkora, jeho strela zápästím však trafila Tomáša Tomeka do masky, hra je prerušená.

03:59
    Prvý útok Dukly Trenčín je usadený pred Tomášom Tomekom, aktívny je najmä Tomáš Sýkora, ktorý sa ocitol v dobrej streleckej pozícii.

03:25
    Trenčania sú stále aktívnejší než domáci hokejisti, majú puk viac na svojich hokejkách. Vzhľadom na tabuľkové postavenie oboch tímov je to mierne prekvapenie.

02:44
    Žilinčania sa stále snažia napádať rozohrávku hostí už v ich obrannom pásme, Trenčania majú aktuálne problém s prechodom cez stredné pásmo.

02:03
    Hrá sa pomerne dlho bez prerušenia hry, oba tímy striedajú počas hry. Stupka výborne napáda rozohrávku Trenčína, mladý obranca Hatala si však na dvakrát poradil.

01:17
    Tak Trenčania začali pod Dubňom odvážne, Marcel Hossa potiahol puk do útočného pásma, následná strela švihom od skúseného útočníka hostí nemala potrebnú presnosť.

00:35
    Prvý útok Trenčína si vypracoval tlak v útočnom pásme, Jáchym skúsil príklepom prekvapiť brankára Žiliny, ale Tomáš Tomek bol pripravený a delovku od modrej čiary kryl.

00:09
    Prvá útočná akcia vojakov z Trenčína, Tomáš Sýkora sa ale ocitol v postavení mimo hru.

00:01
    Prvé buly zápasu v prospech hráčov Dukly Trenčín, na buly bol úspešný Peter Sojčík.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Na ľade máme oba celky, zaznie štátna hymna Slovenskej republiky a môžeme sa pustiť do hry.

Na ľade už mám rozhodcov dnešného zápasu, čakáme na príchod oboch tímov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

MsHK Žilina: Tomek – Mikuš, Rehák, Brejčák (A), Juraško, Drábek, Macejko, Kříž, Gutwald – Handlovský, Hovorka (C), Jurík – Rogoň, Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – Švec, Ondruš, Gmitter

Dukla Trenčín: Kutej – Jáchym, Bohunický, Holenda, Kozák, Hatala, Obšut, Drgoň, Šefčík – Sýkora, Sojčík, Dlouhý – Ručkay, Ölvecký, Hossa – Síkela, Šimun, Hudec – Briestenský, Švec J., Novák

Rozhodca: Oskirko, Stano – Kacej, Holienka.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní priameho prenosu zo zápasu 21. kola hokejovej Tipsport Ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina privítajú na svojom ľade hráčov Dukly Trenčín. Zápas sa začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žilinčanom patrí v aktuálnej tabuľke ligy pekné 4. miesto so ziskom 33 bodov. V poslednom doterajšom stretnutí však Žilinčania prehrali na ľade Nových Zámkov vysoko 0:4. Premiéru v žilinskom drese si však odbil mladý obranca Daniel Gachulinec, ktorý naposledy pôsobil v Banskej Bystrici.
    Najproduktívnejší hráči Žiliny:
    1. Marek Hovorka 27 bodov (14+13)
    2. Lukáš Handlovský 23 bodov (6+17)
    3. Rastislav Konečný 13 bodov (9+4)

Hokejistom Dukly Trenčín patrí v aktuálnej tabuľke až 9. miesto so ziskom 26 bodov, čo je pre tím spod hradu Matúša Čáka určite sklamaním. I preto došlo k zmene na trénerskom poste, kde Miloša Holaňa nahradil Josef Turek. Trenčín angažoval i skúseného útočníka Tomáša Bulíka, Duklu však na vlastnú žiadosť opustil kanadský útočník Keven Veilleux. V poslednom doterajšom stretnutí Dukla Trenčín podľahla na domácom ľade Zvolenu 0:3.
    Najproduktívnejší hráči Trenčína:
    1. Jakub Gašparovič 17 bodov (7+9)
    2. Radoslav Tybor 15 bodov (9+6)
    3. Marcel Hossa 12 bodov (6+6)

Pohľad do histórie vzájomných zápasov hovorí, že oba tímy odohrali 91 vzájomných zápasov, v ktorých 26x zvíťazila Žilina, vo dvoch stretnutiach sa zrodila remíza a až 63x vyhrali Trenčania.

Zápas v Žiline sa začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 28. Švec (Stupka), 49. Drábek (Konečný), 52. Konečný (Švihálek, Drábek) – 5. Hossa (Kozák), 15. Hossa (Holenda, Ručkay), 29. Ručkay (Ölvecký), 62. Ručkay (Sýkora)

HK DUKLA Trenčín: Kutej – Jáchym, Bohunický, Holenda, Kozák, Hatala, Obšut, Drgoň, Šefčík – Sýkora, Sojčík, Dlouhý – Ručkay, Ölvecký, Hossa – Síkela, Šimun, Hudec – Briestenský, Švec J., Novák

Rozhodčí: Oskirko, Stano – Kacej, Holienka