Úterý 31.07.2012, 10:30Olympijské hry - Judo

1. Zolnirová (SLO)
    2. Xu Lili (CHN)
    3. Gevrise Emane (FRA) a Yoshie Ueno (JPN). (17:32:41)

17:31
    Jeden bod Číňanka získala, ale to už jí je k ničemu. Urska Zolnirová (SLO) vítězí ve finále a pro Slovinsko získává zlatou medaili!

17:29
    Číňanka dostává napomenutí, zdá se, že Slovinka si zlato už pohlídá.

17:24
    Waza-ari pro slovinskou reprezentantku Zolnirovou, která vede ve finále 10:0.

17:23
    A začíná finálový duel!

16:59
    Nerozhodlo se ani ve třech minutách navrch, rozhodčí však bronzovou medaili přiřkli Emaneové!

Posledních 30 sekund a stále marně čekáme na body.

Pět minut pryč, skóre stejné jako na začátku zápasu, jde se do nastavení.

Druhý zápas před malou chvílí začal. Korejka Joung Da-Woonová se utká s Francouzskou Emaneovou.

16:43
    Japonka získává bronzovou medaili, poráží soupeřku 1:0.

16:41
    Minutu před koncem je Mongolka podruhé napomínána, což znamená, že nyní musí začít bojovat agresivněji, aby získala nějaký bod.

Mongolka dostává napomenutí.

Přesouváme se zpět mezi ženy, kde nás čeká zápas o třetí nejcennější kov. Joung Da-Woon (KOR) - Tsedevsuren (MGL).

Po 3 minutách a 18 sekundách se Slovince povedl Ippon. Zolnirová tedy postupuje do olympijského finále.

Bez zdržování se jde rovnou na druhý zápas, v něm se utká Tsedevsurenová (MGL) se Zolnirovou (SLO).

Nyní už je to jasné, Číňanka Xu Lili bude bojovat ve finále. Korejku porazila 1:0.

Číňanka díky dvěma napomínáním u své soupeřky vede v tomto duelu 1:0, zbývá odbojovat ještě 40 sekund.

Znovu vítejte u přenosu z juda. Rozehrálo se nám první semifinále mezi Číňankou Xu Lili a Korejkou Joungovou.

Jen pro připomenutí, jak tedy budou vypadat semifinálové dvojice:

Semifinále:
    Joung Da-Woon (KOR) - Xu Lili (CHN)
    Tsedevsuren (MGL) - Zolnir (SLO)

Ženy čeká před semifinále zhruba hodinu a půl dlouhá přestávka.

Slovinka Zolnirová zdolala izraelskou bojovnici Schlesingerovou. Díky Ipponu a Waza-ari vítězí 110:0.

Tsedevsurenová (MGL) porazila Emanovou (FRA) až v nastaveném čase, postupuje do semifinálových bojů.

Číňanka může slavit! Povedl se jí Ippon, což znamená vítězství 100:0.

První napomínání pro Nizozemku, zatím se jedná o opatrný zápas, ve kterém jsou odbojovány tři minuty.

V rychlém sledu následuje další zápas Číňanka Xu Lili se střetne s Nizozemkou Willeboordseovou.

A je tady konec zápasu, Joung Da-Woonová poráží Japonku Uenovou a postupuje do semifinále.

Další bod pro Korejku, 2:0.

Druhé napomínání pro reprezentantku ze země vycházejícího slunce. Korejka Woonová vede 1:0.

Napomínání pro Japonku, Korejka je zatím aktivnější a vede si o něco lépe.

První čtvrtfinálový zápas mezi Uenovou (JPN) a Joung Da-Woonovou (KOR) právě začal.

Schlesingerová (ISR) porazila na Yuko Rakušanku Drexlerovou a postupuje, čtvrtfinálové boje by měly začít těsně před 13. hodinou.

Ippon pro nizozemskou judistku, která tak postupuje opět mezi osm nejlepších.

Na řadu jde zároveň souboj mezi Elisabeth Willeboordseovou (NED) a Severine Nebie z Burkina Faso.

Druhý souboj mezi Emaneovou (FRA) a Rojasovou (CUB) je stále vyrovnaný.

Dvě Waza-ari pro čínskou judistku Lili Xu a je rozhodnuto. Číňanka postupuje mezi osm nejlepších!

Číňanku Lili Xu si připsala Yuko!

Judistky v obou souběžně rozehraných soubojích mají po jedné penaltě, zatím tak není ani jeden souboj rozhodnutý.

Následuje další souboj mezi Číňankou Lili Xu a Edwige Gwendovou (ITA).

Souboj s ázerbajdžánskou judistkou vyhrála Da-Woon Joung (KOR).

Zároveň se také rozběhl další souboj mezi Gevrise Emaneovou (FRA) a Yaritzou Abel Rojasovou z Kuby.

Ázerbajdžánská judistka byla napomínaná.

Již se opět pokračuje..

Ázerbajdžánská judistka dostala úder do nosu a čas je zastavený.

Dalším soubojem v kategorii žen do 63 kg bude utkání mezi Da-Woon Joung (KOR) a Ramilou Jusubovou (AZE).

Yuko Ueno nakonec tento souboj vyhrála, když dosáhla po lítém boji Yuko.

Po uplynutí základní doby je skóre 0:0, takže se bude pokračovat.

Do konce souboje chybí 1:22 a na rozhodující útok jedné nebo druhé judistky stále čekáme.

Boj byl již několikrát přerušený. Stav je ale stále 0:0.

Jako první jdou na řadu Yoshie Ueno (JPN) a Marija Miskovićová (CRO).

Je tady začátek soutěže žen, ve které se střetne šestnáct nejlepších judistek.

Zolnirová (SLO) a Malzahnová (GER) už mají za sebou svůj zápas. Pomocí Waza-ari a Ipponu ho vyhrála Slovinka 110:0.

A teď také úspěšný Ippon. Nizozemka vítězí 110:0 a postupuje.

Waza-ari pro Willeboordseovou (NED) - 10:0.

Napomínání pro libanonskou bojovnici Chammasovou.

Elisabeth Willeboordse (NED) a Caren Chammas (LIB) jsou účastnice dalšího zápasu.

Brazilka už ve zbylém časovém limitu nestihla odpovědět. Číňanka Xu Lili tedy postupuje.

Napomenutí už svítí i u Číňanky. Ta však má stále k dispozici desetibodové vedení.

Wazari pro Číňanku Liliovou, která se dostává do vedení 10:0.

Brazilka Silvová dostává napomenutí.

V dalším zápase mezi ženami nás čeká duel mezi Xu Lili (CHN) a Marianou Silvou (BRA)

Yusubová dostala napomenutí, ale tento zápas už dotáhla do vítězného konce a Hayytbaeovou (AZE) poráží 11:0.

Další povedený útok Azerbajdžánky znamená dalších deset bodů, 11:0 pro Yusubovou.

Yusubová získala povedeným chvatem bod a nad Hayytbaeovou vede 1:0.

Teď nás čeká duel mezi Ramelou Yusubovou (AZE) a Hayytbaeovou (TKM).

Japonka Uenová zápas rychle ukončila. Ipponem složila svojí soupeřku k zemi a protože Indka byla na zádech 25 sekund, vyhrává Japonka tento duel.

Začínají také ženy. Je tady první zápas mezi Uenovou (JPN) a Ghaudharyovou (IND).

Vyřazovací soutěž judistek dnes pokračuje. V ženské kategorii bohužel Česká republika zástupce nemá. Úvodní duely žen jsou na programu v 10:37, kdy se utkají Uenová (JPN) s Ghaudharyovou (IND) a Emaneová (FRA) s Howellovou (GBR).

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:30.