Zolnirová

Úterý 31.07.2012, 10:30Olympijské hry - Judo
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:30.

Vyřazovací soutěž judistek dnes pokračuje. V ženské kategorii bohužel Česká republika zástupce nemá. Úvodní duely žen jsou na programu v 10:37, kdy se utkají Uenová (JPN) s Ghaudharyovou (IND) a Emaneová (FRA) s Howellovou (GBR).

Začínají také ženy. Je tady první zápas mezi Uenovou (JPN) a Ghaudharyovou (IND).

Japonka Uenová zápas rychle ukončila. Ipponem složila svojí soupeřku k zemi a protože Indka byla na zádech 25 sekund, vyhrává Japonka tento duel.

Teď nás čeká duel mezi Ramelou Yusubovou (AZE) a Hayytbaeovou (TKM).

Yusubová získala povedeným chvatem bod a nad Hayytbaeovou vede 1:0.

Další povedený útok Azerbajdžánky znamená dalších deset bodů, 11:0 pro Yusubovou.

Yusubová dostala napomenutí, ale tento zápas už dotáhla do vítězného konce a Hayytbaeovou (AZE) poráží 11:0.

V dalším zápase mezi ženami nás čeká duel mezi Xu Lili (CHN) a Marianou Silvou (BRA)

Brazilka Silvová dostává napomenutí.

Wazari pro Číňanku Liliovou, která se dostává do vedení 10:0.

Napomenutí už svítí i u Číňanky. Ta však má stále k dispozici desetibodové vedení.

Brazilka už ve zbylém časovém limitu nestihla odpovědět. Číňanka Xu Lili tedy postupuje.

Elisabeth Willeboordse (NED) a Caren Chammas (LIB) jsou účastnice dalšího zápasu.

Napomínání pro libanonskou bojovnici Chammasovou.

Waza-ari pro Willeboordseovou (NED) - 10:0.

A teď také úspěšný Ippon. Nizozemka vítězí 110:0 a postupuje.

Zolnirová (SLO) a Malzahnová (GER) už mají za sebou svůj zápas. Pomocí Waza-ari a Ipponu ho vyhrála Slovinka 110:0.

Je tady začátek soutěže žen, ve které se střetne šestnáct nejlepších judistek.

Jako první jdou na řadu Yoshie Ueno (JPN) a Marija Miskovićová (CRO).

Boj byl již několikrát přerušený. Stav je ale stále 0:0.

Do konce souboje chybí 1:22 a na rozhodující útok jedné nebo druhé judistky stále čekáme.

Po uplynutí základní doby je skóre 0:0, takže se bude pokračovat.

Yuko Ueno nakonec tento souboj vyhrála, když dosáhla po lítém boji Yuko.

Dalším soubojem v kategorii žen do 63 kg bude utkání mezi Da-Woon Joung (KOR) a Ramilou Jusubovou (AZE).

Ázerbajdžánská judistka dostala úder do nosu a čas je zastavený.

Již se opět pokračuje..

Ázerbajdžánská judistka byla napomínaná.

Zároveň se také rozběhl další souboj mezi Gevrise Emaneovou (FRA) a Yaritzou Abel Rojasovou z Kuby.

Souboj s ázerbajdžánskou judistkou vyhrála Da-Woon Joung (KOR).

Následuje další souboj mezi Číňankou Lili Xu a Edwige Gwendovou (ITA).

Judistky v obou souběžně rozehraných soubojích mají po jedné penaltě, zatím tak není ani jeden souboj rozhodnutý.

Číňanku Lili Xu si připsala Yuko!

Dvě Waza-ari pro čínskou judistku Lili Xu a je rozhodnuto. Číňanka postupuje mezi osm nejlepších!

Druhý souboj mezi Emaneovou (FRA) a Rojasovou (CUB) je stále vyrovnaný.

Na řadu jde zároveň souboj mezi Elisabeth Willeboordseovou (NED) a Severine Nebie z Burkina Faso.

Ippon pro nizozemskou judistku, která tak postupuje opět mezi osm nejlepších.

Schlesingerová (ISR) porazila na Yuko Rakušanku Drexlerovou a postupuje, čtvrtfinálové boje by měly začít těsně před 13. hodinou.

První čtvrtfinálový zápas mezi Uenovou (JPN) a Joung Da-Woonovou (KOR) právě začal.

Napomínání pro Japonku, Korejka je zatím aktivnější a vede si o něco lépe.

Druhé napomínání pro reprezentantku ze země vycházejícího slunce. Korejka Woonová vede 1:0.

Další bod pro Korejku, 2:0.

A je tady konec zápasu, Joung Da-Woonová poráží Japonku Uenovou a postupuje do semifinále.

V rychlém sledu následuje další zápas Číňanka Xu Lili se střetne s Nizozemkou Willeboordseovou.

První napomínání pro Nizozemku, zatím se jedná o opatrný zápas, ve kterém jsou odbojovány tři minuty.

Číňanka může slavit! Povedl se jí Ippon, což znamená vítězství 100:0.

Tsedevsurenová (MGL) porazila Emanovou (FRA) až v nastaveném čase, postupuje do semifinálových bojů.

Slovinka Zolnirová zdolala izraelskou bojovnici Schlesingerovou. Díky Ipponu a Waza-ari vítězí 110:0.

Ženy čeká před semifinále zhruba hodinu a půl dlouhá přestávka.

Jen pro připomenutí, jak tedy budou vypadat semifinálové dvojice:

Semifinále:
    Joung Da-Woon (KOR) - Xu Lili (CHN)
    Tsedevsuren (MGL) - Zolnir (SLO)

Znovu vítejte u přenosu z juda. Rozehrálo se nám první semifinále mezi Číňankou Xu Lili a Korejkou Joungovou.

Číňanka díky dvěma napomínáním u své soupeřky vede v tomto duelu 1:0, zbývá odbojovat ještě 40 sekund.

Nyní už je to jasné, Číňanka Xu Lili bude bojovat ve finále. Korejku porazila 1:0.

Bez zdržování se jde rovnou na druhý zápas, v něm se utká Tsedevsurenová (MGL) se Zolnirovou (SLO).

Po 3 minutách a 18 sekundách se Slovince povedl Ippon. Zolnirová tedy postupuje do olympijského finále.

Přesouváme se zpět mezi ženy, kde nás čeká zápas o třetí nejcennější kov. Joung Da-Woon (KOR) - Tsedevsuren (MGL).

Mongolka dostává napomenutí.

16:41
    Minutu před koncem je Mongolka podruhé napomínána, což znamená, že nyní musí začít bojovat agresivněji, aby získala nějaký bod.

16:43
    Japonka získává bronzovou medaili, poráží soupeřku 1:0.

Druhý zápas před malou chvílí začal. Korejka Joung Da-Woonová se utká s Francouzskou Emaneovou.

Pět minut pryč, skóre stejné jako na začátku zápasu, jde se do nastavení.

Posledních 30 sekund a stále marně čekáme na body.

16:59
    Nerozhodlo se ani ve třech minutách navrch, rozhodčí však bronzovou medaili přiřkli Emaneové!

17:23
    A začíná finálový duel!

17:24
    Waza-ari pro slovinskou reprezentantku Zolnirovou, která vede ve finále 10:0.

17:29
    Číňanka dostává napomenutí, zdá se, že Slovinka si zlato už pohlídá.

17:31
    Jeden bod Číňanka získala, ale to už jí je k ničemu. Urska Zolnirová (SLO) vítězí ve finále a pro Slovinsko získává zlatou medaili!