Jednotlivci (muži) (kon.) | Jednotlivci (ženy) (kon.)
Jednotlivci (muži)

Úterý 31.07.2012, 10:00Olympijské hry - Lukostřelba
Sledujte:

To je pro dnešek z mužské části turnaje vše, diváci ještě na závěr uvidí poslední ženský souboj. Na viděnou. (18:29:21)

Set4
    Nakonec se drama nekonalo, Bubmin trefil dvě desítky a jednu osmičku. 28:26 ve čtvrtém setu a celkově 6:2 pro jednoho z favoritů na olympijsou medaili, kterého tak na Lord's Cricket Ground uvidíme i v pátek.

Set3
    Možná jsem to zakřiknul, Rai totiž vzápětí vítězí 28:25. Rozklepou se Korejcovi při čerstvé vzpomínce ruce? Už vede jen 4:2.

Set2
    Po druhém setu je to už 4:0 pro východoasijského střelce. Teď se o to zasloužil dokonalý zápis 10 – 10 – 10! Nezapomínejme však, že stejným vedením Bubmin v předchozím utkání málem pohrdnul...

Set1
    Dobře to pro něj začíná. Bubmin jednou zacílil do desítky, jež mu zajistila výhru o bod 27:26.

Mužský program úterního dne završí střetnutí Tarundeepa Raie s Kimem Bumbinem. Jihokorejec Bubmin by měl předvést přesvědčivější výkon než před chvílí proti Elderovi.

Set5
    Příznivci závodníka z Fidži však nakonec posmutněli. Jejich bojovník totiž na závěr mířil jen do šestky, takže v pátém setu padnul 23:26 a celkově 4:6. Jasný favorit Kim Bubmin se na postup pořádně nadřel!

Set4
    No a drama je na světě! Korejcovi teď průměrné výkony nemohou stačit, neboť Robert Elder střílí svůj životní zápas! Čtvrtý set vyhrává 27:26 a máme tu vyrovnaný stav 4:4!

Set3
    I na Fidži umí střílet. Elder si za svoje výkony zasloužil zápas zdramatizovat a skutečně byl odměněn – 29:27 pro outsidera, který tak koriguje na 2:4.

Set2
    Elder se pochlapil, jenže ani 28 bodů mu nestačilo na dvě Korejcovy desítky a jednu devítku. Jednoznačný stav 4:0 pro Bubmina.

Set1
    Úvodní set nebyl v Bubminově podání zrovna suverénní, přesto vybojoval výhru 26:24 a vede 2:0.

Vzápětí bude Rai sledovat souboj, který mu do další fáze určí soupeře. Duel Roberta Eldera z Fidži a Kima Bubmina z Jižní Koreje má jasného favorita ve druhém jmenovaném. Ten v kvalifikaci překonal světový rekord, jenže jeho krajan Im Dong-Hyun byl ještě o bod lepší, a tak přepsal tabulky on.

Roz
    O vítězi tedy musel rozhodnout rozstřel, v němž Tarundeep Rai dotáhnul svůj příběh do vítězného konce! Zacílil do devítky, kdežto soupeř jen do osmičky. Dál tak uvidíme právě indického šťastlivce.

Set5
    Velký comeback v podání indického střelce! Rai už měl nůž na krku, jenže teď vyhrává druhý set v řadě a rázem máme srovnáno 5:5!

Set4
    Ještě ale není konec. Dvakrát deset pro Raie, který tak vítězí 28:27 a snižuje na 3:5.

Set3
    Tarundeep Rai předvedl úplně stejný zápis jako před chvílí. Začal desítkou, pokračoval devítkou a pak trefil osmičku. V tak kvalitním souboji, jaký sledujeme, mu to podruhé nestačilo ani na bod! Stevens vede 5:1.

Set2
    Druhý set byl svědkem stejnoměrných výkonů a díky remíze 27:27 je stav ze Stevensova pohledu 3:1.

Set1
    Oba chlapíci rozjíždějí duel svižně, každý už trefil jednu desítku. Zbývající dva pokusy však posouvají kupředu Kubánce Stevense – 28:27, 2:0.

Další zápas by měl přinést vyrovnanou partii. Alespoň tedy podle výsledků z kvalifikace. Tarundeepa Raie s Juanem Carlosem Stevensem dělil jediný bod a teď se spolu utkají o postup.

Set5
    I přes sedmičku v úvodu páté sady rozhoduje Rafal Dobrowolski o svém truimfu. 26:25, celkově 7:3 a Polák slaví postup mezi elitní šestnáctku!

Set4
    Skóre Rafala Dobrowolského mělo doposud sestupnou tendenci. Tentokrát se tomuto trendu vzepřel a došel si pro dílčí úspěch v poměru 29:26. Za stavu 5:3 mu stačí i remíza v setu následujícím.

Set3
    Jenže Banerjee se rozhodně nevzdá bez boje. Dvě trefy do středové výseče a jedna devítka v podání závodníka z Indie. Ten vítězí 29:26 a celkově srovnává na 3:3.

Set2
    Rafal Dobrowolski si ale vysoko nastavenou laťku na rozdíl od svého soupeře drží. 27:25 a to se ještě jeho třetí pokus přezkoumával. Každopádně vede 3:1.

Set1
    Dobrý vstup pro obě strany! V prvním setu získali oba lukostřelci 28 bodů a zatím jedou vyrovnaně 1:1.

Dobrowolski po krátké přestávce nastupuje do vyřazovací bitvy proti Rahulu Banerjeemu z Indie.

Set5
    Ano! Posledním šípem musel Rafal Dobrowolski trefit alespoň devítku a uspěl. Jeho vítězství 27:26 v pátém setu a 7:3 v celém zápase znamená, že polský závodník se podívá mezi nejlepších dvaatřicet.

Set4
    Oba závodníci teď byli velmi přesní a čtvrtý set si podělili díky zisku 28 bodů. Polák však může souboj znovu ukončit, drží stav 5:3.

Set3
    No a Dobrowolski otáčí vývoj! Se zápisem 9, 10, 10 se většinou vítězí, a to platilo i teď ve třetím setu. 4:2 pro polského lukostřelce.

Set2
    Dvě desítky však zajistily soupeři vyrovnání. 29 bodů ve druhém kole pro Poláka proti 24 Brazilcovým. Stav je 2:2.

Set1
    Ve druhém odpoledním souboji proti sobě nastupují Daniel Rezende Xavier z Brazílie a Rafal Dobrowolski z Polska. Brazilec je na úvod lepší, první set vyhrál 27:23 a vede 2:0.

16:08
    Banerjee (IND) předvedl dvě fantastická kola, když získal nejprve 29 a pak dokonce 30 bodů. Druhé kolo bylo jeho nejslabším, když získal pouze 25 bodů, jenže i to stačilo na soupeře, který získal ještě o bod méně.

16:07
    Ano! Jantsan Gantugs (MGL) senzačně vypadává už před osmifinále, které si místo něj zahraje Rahul Banerjee (IND), jenž vyhrál všechny tři kola a hladce postupuje se skórem 6:0!

16:04
    Tak a překvapivě je to už 4:0 pro indického lukostřelce, který zatím nepotvrzuje roli outsidera a nyní mu stačí dva body k tomu, aby postoupil do osmifinále!

16:03
    Skóre zápasu je 2:0 pro Rahula Banerjeema (IND), jenž vyhrál první kolo.

16:00
    Favoritem zápasu je Jantsan Gantugs (MGL), jemuž náleží v žebříčku lukostřelců 19. místo. Rahul Banerjee (IND) je až na 46. místě.

15:58
    Zápas právě začal.

14:10
    Další zápas je na programu v 16:00 mezi Jantsanem Gantugsem (MGL) a Rahulem Banerjeemem (IND).

13:55
    No a my se rychle přesuňme na ženskou kategorii, kde nás čeká další osmifinálový souboj.

13:53
    A je hotovo! Do čtvrtfinále postupuje Takaharu Furukawa (JPN), když v posledním kole nahrál 29 bodů a Dmytro Hrachov (UKR) nenašel vhodnou odpověď. Se skóre 6:4 (141:138) tak vítězí Japonec.

13:53
    Ukrajinec trefuje pouze devítku a prohrává o bod. Každému zbývá poslední šíp.

13:52
    Na středový kruh teď přistál šíp od Japonce.

13:52
    Hrachov (UKR) odpovídá stejně.

13:52
    Devítka pro Japonce.

13:51
    Ano! Dmytro Hrachov (UKR) uhrál pouze 27 bodů, což na soupeře nestačí a jdeme tak do pátého setu!

13:49
    Takaharu Furukawa (JPN) ale trefuje dvakrát za sebou středovou výseč a zdá se, že srovná na 4:4.

13:48
    Hrachov trefuje dvakrát po sobě desítku a bere třetí kolo výsledkem 29. 4:2 pro Ukrajince.

13:47
    Do něj vstoupil úspěšnějí ukrajinský lukostřelec.

13:46
    Druhé kolo nakonec patří Takaharu Furukawovi (JPN), jenž zahrál 9, 10, 9 a to bylo nakonec o bod více, než soupeř. Stav je tak nerozhodný 2:2 a jdeme do třetího setu.

13:46
    Oba lukostřelci trefili ve svých druhých pokusech desítku.

13:45
    Do druhého kola vstupuje úspěšněji japonský lukostřelec.

13:44
    První kolo vyhrává ukrajinský lukostřelec. Ztratil jediný bod, kdežto jeho soupeř ještě o bod více.

13:42
    Takaharu Furukawa (JPN) je celkově v žebříčku na pátém místě a patří mezi největší favority na vítězství v celém turnaji.

13:41
    Již slibované osmifinále právě začalo.

13:21
    Zápas ale nezačne v původním čase a o trochu se posune. Nejdříve totiž budou hrát své souboje o osmifinále ženy.

13:20
    Uvidíme tak osmifinále Takaharu Furukawa (JPN) - Dmytro Hrachov (UKR). Souboj je naplánován na 13:28.

13:18
    Michele Frangilli (ITA) trefil v posledním pokusu pouze 8 bodů a to bylo málo, jelikož Dmytro Hrachov (UKR) uhrál o bod více a postupuje tak do osmifinále poměrem 7:3.

13:18
    Po dvou šípech mají oba lukostřelci shodný počet bodů - 18.

13:17
    Pátý set začíná lépe Michele Frangilli (ITA).

13:16
    Michele Frangilli (ITA) trefil středovou výseč, což ho samo o sobě udrželo v zápase. Jenže Dmytro Hrachov (UKR) trefil 9 bodů, takže uhrál alespoň bod a je vede nyní 5:3.

13:15
    Jeden šíp před koncem vede Ukrajinec Hrachov o jeden bod!

13:15
    Osmička pro Frangilliho (ITA).

13:15
    Dmytro Hrachov (UKR) odpovídá úplně stejně.

13:13
    Začíná čtvrté kolo a Frangilli (ITA) trefuje výseč ohodnocenou devíti body.

13:13
    Nakonec se však Ital zvedá a celkovým ziskem 27 bodů ve třetím kole se ještě drží na živu.

13:12
    Třetí kolo začíná stejně jako předchozí - lépe pro Hrachova (UKR).

13:10
    Kdepak, Michele Frangilli (ITA) musí hodně zabrat, nyní získal pouze 24 bodů a to na dnes očividně ve skvělé formě hrajícího Ukrajince stačit nebude. Stav už je 4:0.

13:10
    A v dobrém výkonu pokračuje i nadále, trefuje středový kruh.

13:09
    I do druhého setu vstupuje lépe Dmytro Hrachov (UKR).

13:04
    První set bere do rukou ukrajinský lukostřelec, jenž ztratil pouze dva body z třiceti možných. Jeho soupeř ztratil dvojnásobek.

13:03
    Mírným favoritem je italský lukostřelec, jemuž náleží v žebříčku 37. místo, kdežto Dmytro Hrachov (UKR) je o devět příček níže.

13:03
    Nyní se proti sobě utká Michele Frangilli (ITA) a Dmytro Hrachov (UKR), vítěz vyzve v osmifinále právě Takaharu Furukawa (JPN).

13:02
    Je konec! Takaharu Furukawa (JPN) zápas nakonec zvládá lépe a to i přes poměrně vlažný začátek. V posledním kole trefil dvě desítky a jednu devítku. Postupuje tak do osmifinále.

13:00
    Po prvních šípech od obou lukostřelců v pátém kole vede Japonec.

12:59
    Trefuje 9 bodů a celkovým počtem 26 bodů zaostal za soupeřem ve třetí sérii o dva body. Stav je tedy skutečně 4:4 a jde se do pátého setu.

12:59
    Takaharu Furukawa (JPN) končí kolo s 29 body a nejspíš srovná na 4:4. Kar Wai Calvin (HKG) má před sebou poslední hod.

12:58
    První dva šípy umisťuje Takaharu Furukawa (JPN) do výseče 10 a 9 bodů. Opět tak tlačí na soupeře.

12:56
    Kar Wai Calvin (HKG) trefil 8,8,9 a nahrál 25 bodů, což samozřejmě nestačí. Skóre se tak začíná vyrovnávat - 4:2.

12:55
    Dokonce i druhý. Tohle kolo tak nejspíš vyhraje právě on.

12:55
    První šíp z ruky Takaharu Furukawa (JPN) letí do středového kruhu.

12:52
    Takaharu Furukawa (JPN) zatím v prvních dvou kolech předvedl průměrný výkon a to na Kara Wai Calvina (HKG) nestačí. Tomu stačilo ve druhém kole trefit tři devítky, aby se dostal do vedení již 4:0 na sety.

12:50
    Takaharu Furukawa (JPN) už se těšil na vítězství v prvním kole, když trefil 10,8,8 a jeho soupeř ve druhém pokusu trefil pouze 7 bodů. Jenže poslední třetí šíp skončil na středovém kruhu a tak vede po první kole 2:0 na sety Kar Wai Calvin (HKG).

12:49
    Na programu je nyní další zápas o osmifinále. Představí se nám Takaharu Furukawa (JPN) a Kar Wai Calvin (HKG).

12:31
    A v něm vítězí Khairul Anuar Mohamad (MAS)! Postupuje tak do čtvrtfinále.

12:30
    Skóre je tak po pěti setech nerozhodné 5:5 a rozhodnout musí tzv. shoot-off.

12:28
    Ale stále není konec! Xing Yu (CHN) se v pátém kole vzpamatoval a trefil 28 bodů, což sice k vzhledem k minulým kolům není nejlepší výsledek, ale na soupeře to stačilo. Khairul Anuar Mohamad (MAS) byl totiž o dva body horší.

12:25
    Čtvrtý set končí lépe pro malajsijského lukostřelce, skóre je tak 5:3 pro něj. Xing Yu (CHN) trefil opět tři devítky, už šestkrát po sobě (když počítáme minulé kolo). Khairul Anuar Mohamad (MAS) trefil 10,8,10.

12:24
    Třetí set bere poprvé v zápase Khairul Anuar Mohamad (MAS), jenž nahrál 9,9,10, tedy 28 bodů, kdežto Xing Yu (CHN) trefil tři devítky. Na skóre tak zatím nerozhodně - 3:3.

12:23
    Druhý set skončil remízou. Musíme ale zmínit, že se oba lukostřelci ukazují jen v tom nejlepším světle. Oba nahráli stejný počet 29 bodů při stejném výsledku 10,9,10.

12:21
    První set dopadl lépe pro čínského lukostřelce, jenž nahrál všech možných 30 bodů. Jeho soupeř Khairul Anuar Mohamad (MAS), byl o dva body horší a přesně taková propast je mezi oběma lukostřelci v průběžném skóre tohoto duelu.

12:21
    A tento zápas právě začíná.

11:44
    Další souboje o postup do osmifinále jsou nyní v ženské kategorii. Poté se jsem rychle vrátíme. Ve 12:10 totiž proti sobě nastoupí v rámci osmifinále Xing Yu (CHN) a Khairul Anuar Mohamad (MAS).

11:40
    Velkolepé kolo! Z šesti šípů, jenž oba lukostřelci vrhli, jich hned pět skončilo ve středovém kruhu. Jedinou devítku trefil Chu Sian Cheng (MAS) a to ho také stálo vítězství. Výsledkem 140:137 a 6:4 na sety vítězí Khairul Anuar Mohamad (MAS). Takhle dramatický souboj si ale asi nepředstavoval.

11:38
    Čtvrtý set v podání favorita zápasu. Khairul Anuar Mohamad (MAS) trefil dvě desítky a jednu devítku. Jeho soupeř nastřádal o dva body méně. Jdeme do pátého setu!

11:38
    A třetí set také! Tak pozor, možná máme na spadnutí další překvapení dnešního dne. Chu Sian Cheng (MAS) nahrál 27 po výsledcích 8,10,9. To samo o sobě není až tak mnoho, ale jeho soupeř nahrál pouze 25 bodů. Chu Sian Cheng (MAS) tak vede 4:2 na sety.

11:37
    Druhý set naopak ovládá Chu Sian Cheng (MAS), předčil svého soupeře o bod.

11:35
    Khairul Anuar Mohamad (MAS) je také favoritem tohoto zápasu, v žebříčku mu patří 20. místo, Chu Sian Cheng (MAS) je až na 45. pozici.

11:34
    První set vyhrává Khairul Anuar Mohamad (MAS) ziskem 29 bodů.

11:27
    Chu Sian Cheng (MAS) a Khairul Anuar Mohamad (MAS) se za malou chvíli utkají o další vstupenku do osmifinále. Vítěz vyzve na souboj Číňana Xing Yu.

11:25
    Jednoznačná partie. Camilo Mayr (GER) neměl příliš mnoho šancí a přesto, že ve třetím setu nestřílel šípy vůbec špatně, na excelentní výkony Xing Yu (CHN) to zkrátka nemělo. Ten ve všech třech kolech ztratil pouze tři body a suverénně postupuje do osmifinále.

11:24
    Druhý set proběhl naprosto totožně, jako ten úvodní. Xing Yu (CHN) nahrál stejný počet bodů a získal tak další dva body a vede již 4:0 na sety.

11:23
    Favoritem je Xing Yu (CHN), jenž se nachází na 13. místě v žebříčku. Jeho soupeř je až na 52. místě.

11:22
    První set čínského zástupce, jenž nahrál 29 bodů (9,10,10). Něměcký lukostřelec ztratil dva body po šípech 8,10,9.

11:20
    Jsme zpět a proti sobě stojí Xing Yu (CHN) – Camilo Mayr (GER) v rámci souboje o postup do osmifinále.

11:05
    Nyní na své první osmifinále nastupují ženy.

11:02
    Opět středový kruh! Máme prvního čtvrtfinalistu. Po výsledku 111:109 a 6:2 na sety vyhrává Baard Nesteng (NOR) a bude čekat na svého soupeře ve čtvrtfinále.

11:02
    Nyní dvě devítky pro oba lukostřelce a poslední šíp drží v ruce Baard Nesteng (NOR).

11:01
    Je zřejmě rozhodnuto. Jacob Wukie (USA) trefuje dvakrát 8 bodů, kdežto jeho soupeř při prvním šípu trefil středový kruh.

10:59
    Pouze 9, ale to vůbec nevadí. I tak je totiž o dva body lepší se skórem 29. Američan trefil 9,10,8 a čelí vyřazení.

10:58
    A opět norský fantóm. První dva šípy letí do středového kruhu. Co ten třetí?

10:57
    Velkolepé představení obou lukostřelců ve druhém kole! Viděli jsme hned čtyři desítky. O bod je nakonec lepší Baard Nesteng (NOR) s výsledkem 29 bodů (10,10,9).

10:56
    První set v podání Američana, jenž nahrál 28 bodů, tedy o dva více než jeho protivník a bere tak průběžné dva body do celkového skóre. Chybí mu ještě čtyři.

10:55
    Vítězové posledních zápasů: Baard Nesteng (NOR) a Jacob Wukie (USA) stojí proti sobě v rámci souboje o postup do čtvrtfinále.

10:29
    Pojďme se teď rychle přesunout k ženám, kde se právě odstartoval první lukostřelecký souboj. V 11:18 se zde vrátíme k souboji Xing Yu (CHN) – Camilo Mayr (GER).

10:27
    Jacob Wukie (USA) ve třech setech nahrál 86 bodů, jeho soupeř pouze 76. Navíc si připsal hned pětkrát 10 bodů, nejhůře trefil 8. To Jayanta Talukdar (IND) zaváhal již v prvním setu trefou za 5 bodů a bylo takřka vymalováno.

10:26
    A máme tady druhého osmifinalistu. Stává se jím podle očekávání Jacob Wukie (USA), jenž vyhrál všechny sety a skórem 6:0 tak hladce postupuje do dalšího kola.

10:23
    Favorit tohoto souboje je poměrně jasný. Jacob Wukie (USA) je na průběžném 12.místě, kdežto jeho soupeř okupuje až 53. pozici.

10:19
    Hned první zápas se nám nečekaně prodloužil. Až teď teprve začne v programu druhý zápas dne. Utká se Jayanta Talukdar (IND) – Jacob Wukie (USA).

10:16
    Nakonec vítězí favorit tohoto zápasu Baard Nesteng (NOR). Byl to ale tuhý boj. Vyhrál v tzv. Shoot-Offu, kde porazil svého soupeře dodatečnými body ze všech pěti setů 6:5. Baard Nesteng (NOR) tak postupuje do osmifinále.

10:14
    Hideki Kikuchi (JPN) je o bod horší a máme tu opět plichtu. (10,8,9).

10:13
    Jdeme do pátého setu. Baard Nesteng (NOR) po dvou devítkách trefuje již svou čtvrtou desítku v tomto zápase a připisuje si na své konto dalších 28 bodů.

10:12
    Ve čtvrtém setu se do vedení dostává opět japonský lukostřelec, jenž předčil svého soupeře o bod po výsledcích 9,9,9. Nor si připsal 9,8,9.

10:10
    Máme tu remízu. Hideki Kikuchi (JPN) trefil 8,9,9 a oba aktéři tak teď mají shodně po 79 bodech.

10:09
    V něm norský lukostřelec ještě lepší své bodové představení, po cifrách 24 a 27 teď trefuje 28 bodů po výsledcích 8,10,10 a stupňuje tak tlak na svého soupeře.

10:09
    Hideki Kikuchi (JPN) ale boduje naprosto stejně a drží si tak vedení v tomto souboji. Stále má náskok dvou bodů, jdeme do třetího setu.

10:08
    Ve druhé sérii trefuje Baard Nesteng (NOR) 27 bodů po trefách 8,9,10.

10:07
    Favoritem je norský lukostřelec, jemuž náleží v žebříčku 21. místo. Hideki Kikuchi (JPN) je až 44.

10:04
    Hideki Kikuchi (JPN) je o dva body lepší s výsledkem: 9,9,8 a celkovým skórem 26.

10:03
    Baard Nesteng (NOR) trefuje v první setu 7,9,8.

09:59
    Za malou chvíli začne první lukostřelecký souboj tohoto dne. Proti sobě budou stát Baard Nesteng (NOR) a Hideki Kikuchi (JPN).

V mužské kategorii má trvalou nadvládu Jižní Korea. Ta je tedy favoritem i tentokrát. V průběžném žebříčku navíc první tři místa zastupuje právě tato země. Špatně si nevede ani čtvrtý Larry Godfrey (GBR), jenž má zde mohutnou diváckou podporu. Češi letos na olympiádě chybí.

Vítejte u sledování lukostřelby. Dnes uvidíme v boji nejlepších 32 lukostřelců. Vítězové těchto zápasů se utkají v osmifinále, jenž je na programu rovněž dnes. Zbylé části turnaje se odehrají v dalších dnech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:00.