Maďarsko - Černá hora 10:11 (kon.) | Chorvatsko - Španělsko 8:7 (kon.)
Austrálie - Kazachstán 7:4 (kon.) | Řecko - Itálie 7:7 (kon.)
Srbsko - Velká Británie 21:7 (kon.) | USA - Rumunsko 10:8 (kon.)

7:4

(2:1, 2:0, 2:2, 1:1)

Úterý 31.07.2012, 15:10 • Water Polo Arena • Olympijské hry - Vodní pólo (muži)
Sledujte:

Skončilo nám utkání Austrálie s Kazachstánem. Australané měli celou dobu zápas pod kontrolou a s přehledem si zajistili první dva body do tabulky skupiny A. Naopak Kazachstánci zůstávají i po dnešním zápase bez bodu.

Z mé strany je to prozatím vše a budu se těšit u dalších onlajn repotáží z LOH. (16:12:02)

Utkání právě skončilo.

32
    Kazachstánci nevyužijí poslední početní převahu a utkání tak skončí výsledkem 7:4.

32
    Mohou se však zlobit na svého kouče, který si již předem zažádal o oddechový čas a tak mu bylo dáno po vůli.

32
    Začala plynout poslední minuta utkání. Kazaši se rozčilují, protože bylo písknuto ve chvíli, kdy mohl jeden z nich plavat sám na bránu.

31
    Australská lavička si vzala oddechový čas.

31
    Skvěle zakročila australská obrana při vyloučení McGregora (AUS). Pro tohoto hráče to již bylo třetí vyloučení a tak v utkání končí.

30
    To je přesno to, co Australané potřebovali. Gólová pojistka již naprosto doraží nalomené Kazachy. Rhys Howden (AUS) trefil přesně a Nikolay Maximov (KAZ) taktéž nemá při tomto gólu čisté svědomí. (7:4)

30
    Cotterill (AUS) ho příliš neposlechl a celkem rychle zakončil - je však třeba říci, že nebezpečně atakoval bránu soupeře, opět zvonila konstukce brány.

29
    Australský brankář Joel Dennerley (AUS) jasně naznačuje svým spoluhráčům, že není kam spěchat.

28
    Beadsworth (AUS) i v další akci a opět zvonila tyč!

28
    Ve velice nadějné pozici se ocitl Jamie Beadsworth (AUS), z blízkosti brány však trefuje pouze tyč.

27
    Australanům toho moc ze třiceti sekundového limitu pro útok nezbylo a tak bylo potřeba vystřelit - Cotterill (AUS) se toho ujal, ale bránu neohrozil.

27
    Šikovnou výměnou míče se spoluhráčem zmátl Sergey Gorovoy (KAZ) obranu Austrálie a přesnou střelou, kterou otřel o břevno snižuje. (6:4)

26
    Sergey Gubarev (KAZ) je prvním hráčem, který byl potřetí vyloučen a tím pádem pro něj utkání skončilo.

26
    Zhilyayev (KAZ) zkoušel pozornost Dennerleyho (AUS) z dálky, ale ten takovéto střely nepouští.

25
    Nepřesná přihrávka pokazila úvodní akci této čtvrtiny.

25
    Rychlost rozhodně není doménou Kazachstánců a opět to potvrdili při úvodním plaveckém sprintu za míčem.

25
    Začala čtvrtá čtvrtina.

Do třetí čtvrtiny vlétli výborně Kazaši, kteří dali dvě branky a snížili na 4:3. Poté si však neodpustili dvě zaváhání v obraně a náskok Australanů je tak opět roven třem brankám.

Skončila třetí čtvrtina.

24
    Kazaši si dávali přednost ve střelbě, až sebral odvahu Ukumanova (KAZ) a trefil připraveného brankáře.

24
    Tři hráči Kazachstánu museli bránit jednoho Australana, ale povedlo se.

23
    Vyloučení Shakenova (KAZ) je okamžitě potrestáno. Obrana Kazaschstánu nepohlídala dostatečně Tima Clelanda (AUS) a ten tečí před bezmocným brankářem zvyšuje. (6:3)

23
    Pokus Zhilyayeva (KAZ) se nestal nebezpečným.

22
    Kazaši začali cítit šanci a v tom přichází nepozornost v obraně a volný Aidan Roach (AUS) přesnou střelou na zadní tyč vrací Australanům dvoubrankové vedení. (5:3)

21
    Přiliš zbrkle nyní hrají Australané. Měli výhodu jednoho muže v bazénu, ale rychlou střelou o míč přišli. Whalan (AUS) za svůj uspěchaný pokus pochválen určitě nebude.

21
    Gorovoy (KAZ) na druhé straně zkoušel štěstí, jenže Dennerley (AUS) byl připraven.

20
    Rhys Howden (AUS) svou jedovatou střelou trefil břevno a Kazaši si tak oddechli.

20
    Maximov (KAZ) si poradil i s druhou střelou a posílá tak do útoku své spoluhráče.

19
    Ti o míč přišli a výhodu jednoho muže mají Australané. První střelecký pokus zachytil Maximov (KAZ).

18
    Australané se ve třetí čtvrtině hledají. Střela Richieho Campbella (AUS) byla zachycena brankářem a u míče tak jsou opět Kazaši.

18
    Vyloučení Billyho Millera (AUS) je okamžitě potrestáno tvrdou ranou z bezprostřední blízkosti australské bárny. Střelcem je Ravil Manafov (KAZ). (4:3)

17
    Tohle provedly Kazachstánci náramně. U míče sice byli oěpt dříve Australané, ti však o míč přišli a dlouhá přihrávka na Murata Shakenova (KAZ) ho vyslala do samostatného úniku, který tento hráč v pohodě proměnil. (4:2)

17
    Začala třetí čtvrtina.

Ve druhé čtvrtině Australané ještě navýšili své vedení a dokazují, že by v tomto utkání neměli mít s Kazachstánem výraznější problém.

Přestávka mezi druhou a třetí čtvrtinou trvá 5 minut a oba týmy si v jejím průběhu vymění strany.

Uvidíme, zda se ve druhé polovině utkání Kazachstánci zvednou a předvedou větší efektivitu v útoku.

Skončila druhá čtvrtina.

16
    Ukumanov (KAZ) byl vyloučen těsně před koncem čtvrtiny a než se Kazachstánci srovnali do obranného bloku přišla nádherná přihrávka před bránu, kde zavěsil Gavid Woods (AUS). (4:1)

16
    Plyne již poslední minuta druhé čtvrtiny a Kazachstánci opět přišli lacině o míč.

15
    Sergey Gubarev (KAZ) byl vyloučen na dvacet vteřin a může děkovat brankáři Maximovy (KAZ), že Australané nevyužili jeho faulu.

14
    Kazaši měli výhodu jednoho hráče v poli a dobře si předávali míč, ale střelu Zhilyayeva (KAZ) zblokovala obrana.

14
    Kazašský trenér Sergey Drozdov (KAZ) si vyžádal oddechový čas.

14
    Australané si posílají míč přes celou šířku bazénu, ale občas se přihrávka tak úplně nepovede.

13
    Ravil Manafov (KAZ) se pokusil o efektivní zakončení lobem, ale brankáře Dennerleyho (AUS) na švestkách nenachytal.

13
    Sergey Gubarev (KAZ) orazítkoval tyč a v hledišti to jenom zahučelo.

12
    Všichni aktéři si nyní opravdu dobře zaplavou. Hra se rychle přelévá z jedné strany na druhou a to převážně kvůli chybám nebo faulům.

11
    Na druhé straně Kazaši početní výhodu nevyužili. Dobrou střelou, kterou odrazil od hladiny, vyslal Ravil Manafov (KAZ), ale našel pouze pozorného Dennerleyho (AUS).

10
    Rychlé využití početní výhody! Alexey Panfili (KAZ) byl vyloučen na dvacet vteřin a Rhys Howden (AUS) toho okamžitě využil ke střelení branky. (3:1)

9
    Třicet sekund pro útok Kazachům nestačilo a tak o míč museli přijít.

9
    U míče byli rychleji Australané, ale o míč v zápětí přišli.

9
    Začala druhá čtvrtina.

První čtvrtina nepřinesla příliš hezkou podívanou. Vše je od obou týmů takové utrápené a je vidět, že nesledujeme top týmy tohoto sportu.

Skončila první čtvrtina.

8
    Následně zkoušel střelou štěstí Manafov (KAZ), ale trefil pouze skvěle připraveného brankáře Austrálie.

8
    Již plyne závěrečná minuta první čtvrtiny a vyloučen byl Thomas Whalan (AUS). Kazaši z první akce v této výhodě napálili břevno!

7
    Gorovoy (KAZ) pálil v posledních vteřinách limitu pro útok, ale bránu neohrozil.

7
    Australané ztrácejí po faulu míč.

6
    Hra se opět přesouvá před kazašskou bránu a Australané tak kují pykle, jak překonat obranu tohoto týmu.

5
    Pokus o elegantní vysunutí Australanům nevyšel.

4
    Početní výhoda Austrálie zůstala nevyužita. Po jedné nepřesné přihrávce se sice dostali Australani opět nadostřel brány Kazachstánu, ale Sam McGregor (AUS) nepřekonal brankáře.

4
    Okamžitě přichází odpověď Kazachů. Při vyloučení Tima Clelanda (AUS) se prosadil Sergey Gubarev (KAZ). Brankář Dennerley (AUS) si na míč sice sáhl, ale to mu nepomohlo. (2:1)

3
    Favorité utkání od začátku jdou tvrdě za svým cílem. Před brankářem vyhrál osobní souboj Jamie Beadsworth (AUS) a přesnou střelou zvyšuje. (2:0)

3
    Dobrý obranný blok proti střele Ushakova (KAZ).

2
    Na druhé straně vypálil Zhilyayev (KAZ), ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

2
    První vyloučení Manifov (KAZ) se sice již stihl vrátit ze svého dvaceti vteřinového vyloučení, ale přesto úvodní branku zápasu střílí s osmičkou McGregor (AUS) a otevírá tak skóre dnešního zápasu. (1:0)

1
    Australané vyhráli úvodní sprint o míč, ale ničeho z prvního útoku nedosáhli. Na druhé straně Kazaši dopadli podobně.

1

Obě družstva právě přichází na stadion - proběhne představení všech aktéru utkání.

Sestavy:

Austrálie: Dennerley, Campbell, Cleland, Cotterill, Younger, Beadsworth, Roach, McGregor (C), Whalan, Woods, Howden, Miller, Clark

Kazachstán: Maximov, Gubarev, Shakenov, Gorovoy, Panfili, Shmider, Ushakov, Ukumanov, Zhilyayev (C), Ruday, Manafov, Kokorin, Shvedov

Rozhodčí: Adrian Alexandrescu - Ulrich Spiegel

Australané ve svém úvodním utkání na turnaji podlehli Italům 5:8.

Jejich dnešní soupeř však dopadl ještě hůře, Kazachstán totiž podlehl Španělsku 6:14.

Australané jsou po úvodní porážce v tabulce skupiny A na páté příčce, jejich dnešní soupeř Kazachstan je po vysoké porážce průběžně na poslední šesté příčce.

V celém turnaji startuje 12 týmů, které jsou rozděleny do dvou šestičlenných skupin. Z každé skupiny postupují dále čtyři nejlepší týmy. Za vítězství se udělují dva body, za remízu jeden bod a za porážku pochopitelně bodů nula.

Vodní pólo je sport, který se hraje v bazéně. Hrají proti sobě dvě družstva, která se skládají ze šesti hráčů a jednoho brankáře. Hraje se na čtyři čtvrtiny po osmi minutách.

Na olympíjské hry byl tento sport zařazen už v roce 1900 na hrách v Paříži. Přesně o sto let později, v roce 2000 byla v Sydney přidána i soutěž žen.

Krásný den přeji, dnes Vás budu provázet onlajn reportáží z utkání vodního póla Austrálie - Kazachstán, které se odehraje v rámci LOH v Londýně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:10.