Moser Medical Graz 99ers – Znojmo 3:0 (kon.)
Moser Medical Graz 99ers
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Neděle 18.11.2012, 17:30 • Eisstadion Graz Liebenau • bet-at-home ICE Hockey League

60:00
    Konec zápasu. (19:45:05)

58:00
    Utkání se spíše dohrává, Znojmo se do útoku vyloženě nehrne.

50:39
    Shodně vyloučeni osobními tresty Henry (ZNO) a Lefebvre (GRA) na pět minur za hrubost.

48:00
    Oraze málem zvýšil vedení domácích, z voleje ale trefil jen bleskurychle přesouvajícího se Kacetla.

44:35
    Wren je na ledě, Znojmo nevyužilo ani tuto přesilovku.

43:00
    Cloutier byl také zasažen do helmy, ale není to on, kdo by byl v nepořádku. Rozhodčí zastavil hru, aby mohla být opravena helma.

42:35
    Vyloučen Wren (GRA) - dvě minuty za sekání.

42:15
    Kacetl byl trefen do helmy. Zůstal chvíli ležet na zemi, ale zvedl se a pokračuje ve hře.

42:00
    Štach zkoušel Cloutierovu pozornost dobrou střelou, domácí gólman odolal.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 10 - 11.

Hosté stále hledají recept na Graz, v zápase nejen, že nevyhrávají, ale po čtyřiceti minutách ještě ani neskórovali.

40:00

39:30
    Havlík stál sám před odkrytou bránou, ale vystřelil skoro metr vedle!

38:52
    Graz v plném počtu.

37:52
    Shodně vyloučeni Reinthaler (GRA) - dvě minuty za hákování a Jarůšek (ZNO) - dvě minuty za držení hole. Pokračuje se 4/5.

36:52
    Vyloučen Van Ballegooie (GRA) - za kopnutí puku do brány.

35:00
    Znojmo nedokázalo využít své šance, korunované tyčkou Whartona!

34:00
    Střelou se blýskl Jan Šeda, domácí gólman zasáhl reflexivním zákrokem.

33:30
    Znojmo si sice drželo tlak, ale Cloutier si svoji nulu hlídá.

33:03
    Domácí se ale bez potíží ubránili.

31:03
    Vyloučen Wren (GRA) - dvě minuty za hru vysokou holí. Dobrá příležitost pro Orly.

30:30
    Domácí si i nadále tvoří veliký tlak, znojemská obrana ale odolává.

30:14
    Znojmo se ubránilo, má tak šanci snížit.

28:14
    Navíc si Graz zahraje přesilovou hru. Vyloučen Fiala (ZNO) - dvě minuty za podražení.

24:32
    Graz právě vstřelil branku!
    OLIVIER LABELLE si nabruslil do kruhu a střelou pod víko při probíhající výhodě zvyšuje vedení domácích. Asistence: Olivier Latendresse, Martin Oraze.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 14 - 10.

Další třetina začne přibližně v 18:23. Orlům na ledě Grazu vůbec nevyšel začátek, inkasovali dvě branky a zatím to vypadá, že na tým ze Štýrska nadále hledají úspěšný recept.

20:00

19:16
    Poslední chvíle první části patří domácím. Daoust zblízka před brankou přestřelil.

17:54
    Znojmo se přece jen dostává více do hry, Pláňkova nebezpečná rána od modré těsně minula branku.

16:20
    V zajímavé šanci se objevil Lattner, ale gólman Cloutier ho vychytal.

14:42
    Labelle trefil v plné rychlosti Pláňka, ten zůstal ležet u hrazení. Po chvíli se odebírá na střídačku.

13:22

11:22
    První přesilovka Znojma. Lannon (GRA) vyloučen za držení.

10:35
    Domácí jsou na koni, napadají znojemskou rozehrávku a Orli zatím mají velké problémy.

08:26

Pár vteřin po vypršení znojemského trestu našel Scalzo skvělým pasem MATTHIASE IBERERA, který se nemýlil. Asistence: Mario Scalzo a Trevor Frischmon.

08:15
    Tentokrát se Znojmo ubránilo a je v pěti.

06:15
    Další trest pro Znojmo. Bryan Bickell (ZNO) odchází na dvě minuty za sekání.

05:07

Domácí využívají přesilovku. COLE JARRETT po skvělém Labellově pasu vystřelil a teč jednoho z hostujících hráčů usměrnila puk za Kacetla. Asistence: Dustin van Ballegooie a Greg Day.

04:51
    Dobrý zákrok Kacetla proti švihu obránce Scalza.

03:55
    Po útočné akci domácích dostává dvě minuty za hákování Pucher (ZNO). Scalzo se dostával do jasné šance a znojemský útočník musel hasit nedovoleně.

03:34
    Ondřej Fiala zkusil vystřelit, branku netrefil.

02:31
    V Grazu se začalo s několikaminutovým zpožděním. Opatrný začátek z obou stran.

00:01

Moser Medical Graz 99ers: Cloutier (Stefaniszin) – Jarrett, van Ballegooie, Reinthaler, Lannon, Oraze, Scalzo, Lembacher – Latendresse, Day, Labelle – Iberer, Wren, Daoust – Lafebvre, Frischmon, Ganahl – Holst, Moderer, Zusevics.

Rozhodčí: Dremelj, Fajdiga (oba SLO) – Ettlmayr, Trattnig (oba AUT).

"Oproti loňsku je Graz mnohem lepší tým, prezentuje se jiným stylem hokeje. Jsou mnohem techničtější. Navíc je povzbudí návrat kouče Richera na lavičku. Naším cílem z nadcházejícího dvojzápasu jsou ale čtyři body," prohlásil trenér Orlů Martin Stloukal.

Znojmo si v pátečním kole poradilo s nováčkem z Dornbirnu jasně 6:2, připsalo si čtvrté vítězství v řadě a upevnilo skvělou čtvrtou příčku v tabulce. Vyprazdňuje se také marodka, návrat do sestavy oslavil centr Ondřej Fiala i obránce Martin Škadra, a tak jediným absentujícím by měl být finský bek Vesa Kulmala s naraženým bokem. Střelecky se velmi daří Richardu Jarůškovi, který je s patnácti zásahy nejlepším střelcem celé ligy.

Graz zvítězil v posledních dvou kolech, v tabulce je sice osmý, ale na čtvrté Znojmo ztrácí pouhé tři body. Týmu se paradoxně začalo dařit po odchodu největší rakouské hvězdy současnosti Thomase Vaneka, který se rozhodl vrátit do zámoří a pokračovat v přípravě na možný začátek NHL tam. Na lavičku 99ers se po pětizápasovém disciplinárním trestu za nesportovní chování vrací hlavní kouč Mario Richer.

Hezké nedělní odpoledne, Orli Znojmo jsou jediným celkem mezinárodní Erste Bank Eishockey Ligy, který v listopadu ještě neprohrál. Po čtyřech výhrách v řadě nyní na český tým čeká neoblíbený soupeř - Moser Medical Graz 99ers.

Celek ze Štýrska z dosavadních sedmi vzájemných duelů vyhrál hned šest. Se Znojmem se nyní navíc utká dvakrát během 48 hodin. Po nedělním duelu v Rakousku se oba celky střetnou v úterý od 19:15 ve Znojmě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vojta Pojer

Branky a nahrávky: 6. Jarrett (van Ballegooie, Day), 9. Iberer (Scalzo, Frischmon), 25. Labelle (Latendresse, Oraze)

Moser Medical Graz 99ers: Cloutier (Stefaniszin) – Jarrett, van Ballegooie, Reinthaler, Lannon, Oraze, Scalzo, Lembacher – Latendresse, Day, Labelle – Iberer, Wren, Daoust – Lefebvre, Frischmon, Ganahl – Holst, Moderer, Zusevics.
    HC LERAM Orli Znojmo: Kacetl (Landsman) – Pláněk, Wharton, Henry, Sova, Stehlík, Štach, Bořuta, Škadra – Jarůšek, Fiala, Strömberg – Bickell, Pucher, Havlík – Uram, Beroun, Šeda – Lattner, Bartoš, Beránek.

Rozhodčí: Dremelj, Fajdiga (oba SLO) – Ettlmayr, Trattnig (oba AUT)