Liberec – Litvínov 3:4 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 1:2 (kon.) | Sparta – Slavia 2:4 (kon.)
Kladno – Zlín 1:4 (kon.) | Motor ČB – Třinec 3:1 (kon.) | Chomutov – Plzeň 2:3 (po s.n.)
HC Dynamo Pardubice
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 18.11.2012, 17:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Hostující tým Vítkovic nakonec otočil vývoj utkání a trošku nečekaně vítězí 2:1. Utkání načla trefa Barteka z 19. minuty a domácí tým poté držel velmi dlouho vedení. Pět minut před koncem se však nechal vyloučit za vysokou hůl Cetkovský a Roman Polák v přesilovce srovnal. Celek trenéra Oremuse nakonec bral tři body, když dostal v samotném závěru hodně prostoru Svačina, který bekhendem prostřelil Růžičku. Zásahy brankářů: Růžička (PCE) - ve třetí třetině 15 (celkem 26), Šindelář (VIT) - 10 (celkem 29). (19:25:29)

60:00

59:51
    Puk ve středním pásmu.

59:40
    Somíkova nahrávka z pravé strany na Starého sice prošla, ale ten zakončit nedokázal.

59:10
    Domácí hrají v šesti s Růžičkou na lavičce.

59:01
    Po vhazování ve středním pásmu se puk dostal na Barinku, který jej posílá do útočného pásma.

58:23
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté otáčejí v samotném závěru stav a ujímají se vedení 2:1! VLADIMÍR SVAČINA dostal v útočném pásmu až příliš prostoru. Vyjel z rohu kluziště mezi kruhy, odkud perfektní ranou bekhendem o břevno dává na 2:1. Růžička zkoušel střelu zastavit lapačkou, ale neuspěl.

58:01
    Z pravé strany zahrozil i Ujčík, jehož pokus musí Růžička vyrazit betonem.

56:54
    Bartánus z levé strany pálil také nebezpečně, ale ani tentokrát zasahovat Růžička nemusí. Táhlá rána končí mimo jeho branku.

56:45
    Na pravé straně se k zakončení na Růžičku dostal Roman, ale ten ze záklonu pálí nad. Jelikož byla jeho rána tečována, tak hosté zůstanou v útočné třetině.

56:15
    Útok Pardubic je zastaven pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Robert Kousal tak posílá hru do středního pásma, kde se vhazuje.

55:38
    Domácí napodobují icing Vítkovic a nyní se vhazuje před Růžičkou. Zhruba čtyři minuty před koncem třetí třetiny.

55:15
    Vyhození hostů na zakázané uvolnění stěhuje hru před Šindeláře, kde se bude po jeho pravici následně vhazovat.

54:52
    Ďaloga mohl z levé strany projít do zakončení, ale kvůli sevření puku se hra přerušuje. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

54:17
    Hosté nakonec z velkého tlaku vyrovnávají šest minut před koncem třetí třetiny na 1:1! Závar před Růžičkou dokázal zužitkovat ROMAN POLÁK, který dokázal využít odkryté klece a do její horní části bezchybně zakončuje. Asistence: Jiří Burger.

53:24
    Klimek se z rohu kluziště dostal před branku, kde se pokoušel i zakončit, ale trefil pouze zadáka Píšu, který vyhazuje.

52:45
    Vítkovice budou mít výhodu přesilové hry. Za hru vysokou holí je potrestán Jiří Cetkovský.

52:20
    Dnešní utkání sleduje 7782 diváků.

51:42
    Celek hostí hraje ve třetí třetině svůj nejpovedenější part duelu. To potvrdil i svým útokem Strapáč, po jehož střele se puk od mantinelu odrazil zpět do brankoviště Pardubic. Růžička si ale i teď poradil.