Slavia – Chomutov 4:1 (kon.) | K. Vary – Liberec 1:3 (kon.) | Vítkovice – Sparta 4:5 (kon.)
Zlín – Motor ČB 5:2 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 5:3 (kon.) | Plzeň – Kladno 4:1 (kon.)
Litvínov – Třinec 6:5 (po s.n.)
po s.n.
HC VERVA Litvínov
6:5 (3:2, 1:2, 1:1, 0:0)
HC Oceláři Třinec
Neděle 06.01.2013, 18:15 • ZS Ivana Hlinky • Tipsport extraliga

Třinec dokázal na severu Čech svou neuvběřitelnou zarputilost, když stáhl 3 brankové manko, následně se ujla vedení a když znovu prohrávl, dokázl srovnat i pod tlakem minutu před koncem. Prodloužení pak branku nepřineslo a nájezdovým hrdinou se stal František Lukeš, který proměnil v první a čtvrté sérii. (21:17:38)

Hráči zápasu zvoleni Adamský a Lukeš.

65:00
    Litvínov právě vstřelil branku!

Rozhodující samostatný nájezd si připisuje FRANTIŠEK LUKEŠ, který šel znovu z pravé strany, ale tentokrát nemířil k tyči, ale mezi betony a trefil se bezchybně.

Lukeš pojede čtvrtou sérii.

Peterek netrefil mezeru mezi betony.

Květoň rovněž pohořel na forhendu.

Hanzl šel do forhendu a nedal.

Orsava vykoupal brankáře Litvínova a zasunul do prázdné.

Hübl trefil přesně nad vyrážečku.

Peterek viděl mezeru mezi betony a trefuje se přesně.

Lukeš to zkusil zleva a střelou o pravou tyč rozvlnil síť.

Samostatné nájezdy začínají.

Nechvátal ani Hamerlík se nevracejí ke spoluhráčům na střídačku, domácí brankář v rozkleku u hrazení. Brankář Třince pojíždí u střídačky.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:27
    Pravděpodobně poslední ofsajd zápasu pro Litvínov.

62:46
    Litvínov je v prodloužení aktivnějším celkem, ale Hamerlík kryje i další pokus domácích útočníků. Zuby na ocelovém brankáři si vylámal Pšurný.

61:10
    Ručinského střela končí na brankáři Ocelářů.

60:20
    Litvínov zkusil jako první urvat jeden bod navíc, ale proti Lukešovu pokusu byl Hamerlík.

Ondřej Moutvička

Branky a nahrávky: 1. Lukeš (Hübl, Majdan), 5. Ručinský (Hanzl, Stříteský), 10. Hübl (Lukeš), 33. Stříteský (Zeman, Hanzl.), 41. Kubát (Lukeš), 65. Lukeš - 12. Adamský (Klimenta, Polanský), 19. Peterek (Varaďa, Květoň), 25. Adamský (Polanský), 33. Bonk, 59. Roth (Květoň, Polanský)

HC VERVA Litvínov: Franěk (25. Nechvátal) - Jareš, Kubát, Stříteský, Zeman, Brejčák, Gula, Kousalík, K. Černý - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - J. Černý, Piroš, Kubinčák - Baláž, Smolka, R. Pšurný.
    HC Oceláři Třinec: Hrubec (5. Hamerlík) - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Kania - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Rákos - Klimenta, Polanský, Adamský - Hrňa, Orsava

Rozhodčí: Pešina, Kalivoda – Ondráček, Bádal