Nižněkamsk – Petrohrad 0:5 (kon.) | N.Novgorod – Čerepovec 5:3 (kon.) | Jaroslavl – Viťaz 2:1 (kon.)
Mytišči – Minsk 0:1 (po pr.) | CSKA Moskva – Čeljabinsk 3:2 (po s.n.) | Riga – Doněck 1:4 (kon.)
HC Slovan – Magnitogorsk 4:3 (po s.n.) | Lev – Jekatěrinburg 1:0 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
5:3 (1:2, 3:1, 1:0)
Severstal Čerepovec
Neděle 06.01.2013, 14:00 • Nagorny concert and entertainment complex • KHL

To je z dnešního utkání vše, přeji Vám příjemný zbytek neděle. (16:20:28)

Hráč utkání:
    Domácí: Juuso Hietanen - Obrannou činnost zvládl na výbornou a dokázal i vytvářet šance pro své spoluhráče. Sám vstřelil vítěznou branku utkání a v přesilové hře přihrál na poslední branku svého týmu.

Hosté: Vadim Berdnikov - Dvěma rychlými góly dopřál dobrý start svému týmu, na výhru to ale nestačilo.

Dnešní utkání je u konce. Domácí se radují z vítězství 5:3. Hosté šli brzy v úvodu do vedení ale domácí odehráli výborně druhou třetinu, v níž dokázali třemi góly otočit vývoj utkání na svou stranu. V závěru druhé třetiny přišli snížení na 4:3 a vypadalo to na bitvu do poslední minuty. Jenže domácí v úvodu třetí části využili přesilovku, která rozhodla o vítězi dnešního utkání. Domácí poté výborně bránili střední pásmo a nedovolili soupeři prakticky nic. V závěru se hosté ještě pokusili o vyrovnání při hře bez brankáře, ale ani výhoda jednoho muže v poli jim nepomohla k překonání Kovala.

60:00

59:30
    Hosté v útočném pásmu, ale bez větších šancí.

58:48
    Vhazování ve středním pásmu po zalehnutí puku.

55:58
    Dvě minuty za držení dostává domácí Martin Thörnberg. Zároveň byl vyloučen i hostující Jevgenyj Ketov za hrubost.

55:11
    Domácí vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

53:52
    Hosté se usadili v útočném pásmu a Koval se v brance musel hodně otáčet. Hra je přerušena pro ofsajd.

53:20
    Posunutá branka domácích. Vhazování před Kovalem.

52:44
    Rozhodčí odpískal ofsajd domácích. Divákům se to vůbec nelíbilo, rozhodčí měl ale pravdu.

52:20
    Tvrdá rána Hietanena se odrazila od bruslí bránících hráčů do ochranné sítě. Vhazování před brankou Čerepovce.

52:02
    Domácí v poklidu rozehrávají zpoza vlastní branky.

50:50
    Po střele od modré čáry skončil puk v ochranné síti. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.

50:24
    Přečíslení dvou proti jednomu zakončoval po přihrávce Varnakova Sjomin. Našel pouze připravený beton hostujícího brankáře.

49:57
    Hosté nahodili z rohu před branku, kde se pálil z otočky Wandell. S jehou střelou si brankář Koval poradil.

Jakub Šifel

Branky a nahrávky: 4. Makarov (Thörnberg), 23. Potapov, 30. Thörnberg (Jevsejenkov), 33. Hietanen (Varnakov), 41. Sjomin (Hietanen) - 3. Berdnikov, 5. Berdnikov, 38. Videll

Torpedo Nižnij Novgorod: Koval (Maslakov) – Maleňkich, Hietanen, Volčenkov, Ťjuljapkin, Jevsejenkov, Vasiljev – Ugarov, Thörnberg, Makarov – Ellison, Sjomin, Sčastlivyj – Zajnullin, M. Potapov, Gorbunov – Varnakov, Smoleňák, Valujskij.
    Severstal Čerepovec: Košečkin (Zajcev) – Laakso, Keselevič, Čáslava, Rjazancev, Jegoršev, Andersen, Popov – Ketov, Kazjonov, Šipačov – Berdnikov, Kazakovcev, Stoljarov – Wandell, Medvěděv A., Zemčenko – Fedosejev, Alexejev, Videll

Rozhodčí: A. Sergejev, A. Čerenkov - A. Maitak, J. Pronškich