Slavia – Chomutov 4:1 (kon.) | K. Vary – Liberec 1:3 (kon.) | Vítkovice – Sparta 4:5 (kon.)
Zlín – Motor ČB 5:2 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 5:3 (kon.) | Plzeň – Kladno 4:1 (kon.)
Litvínov – Třinec 6:5 (po s.n.)
HC Dynamo Pardubice
5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
HC Kometa Brno
Neděle 06.01.2013, 17:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Pěkný hokejový podvečer je u konce! Domácí tým položil základy svého vítězství hned v úvodních minutách dnešního klání, když v 6. minutě dával Veselý již na 2:0. Kometa se sice vždy dokázala vrátit na rozdíl jediné branky, ale na srovnání to nikdy nestačilo. Uklidňující trefu na 5:3 přidal pro domácí Martin Bartek, který využil labužnické nahrávky Radovana Somíka. Nejlepší hráči utkání: Jan Buchtele (PCE) - Martin Falter (KOM). (19:34:05)

60:00

59:49
    Puk má na hokejce Václav Benák, utkání se dohrává. Tři body dnes zůstávají v Pardubicích.

59:18
    Kometa se zatím dobře brání, ale při následném útoku ji zastavuje dobrým obranným zákrokem Martin Bartek.

58:45
    Již se hrálo v plném počtu na obou stranách, avšak dlouho to netrvá a uvidíme další přesilovku Pardubic. Za vysokou hůl je vyloučen bývalý hráč Slavie Praha Tomáš Svoboda.

58:35
    V poskytnuté výhodě pálil po nahrávce od Rolinka jeho spoluhráč Bartek, ale Falter stačil vyrazit.

57:18
    Čermák připravil puk na pravou stranu pro Žižku, jehož přízemní pokus zastavuje Salfický s pomocí hole betony.

56:44
    Pardubický Tomáš Nosek dostane dvě minuty za krosček, Tomáš Divíšek z Komety vidí dvě minuty za sekání.

56:44
    A další střela. Tentokrát mířil do připraveného Salfického Radim Bičánek. Následně se bude vylučovat.

56:22
    Po něm pálil hodně ostře Jan Švrček, ale na zákrok domácího brankáře nevyzrál. Ten vyráží jeho pokus výstrojí.

56:19
    Snahu hostí na druhé straně ukryl Salfický pod svou lapačku. Vhazovat se bude po jeho pravici v útočné třetině Komety Brno.

56:06
    Domácí tým v útočném pásmu, kde však Šagát z pravé strany nedokázal trefit brankový prostor.

54:31
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Pátá branka domácích přichází po chybě Komety Brno při střídání. Za obranou hostů stál MARTIN BARTEK, který přebral před útočnou modrou skvělou nahrávku Somíka, jenž jej našel pasem o mantinel přes celé hřiště. Bartek ujížděl sám na Faltera a prudkou ranou na lapačku se prosazuje, a tak zvyšuje na 5:3! Asistence: Radovan Somík.

54:17
    Semoráda zastavuje u pravého mantinelu hvizd sudího, který vidí ofsajd. Vhazovat se tak bude ve střední třetině.

53:59
    Vpád Jakuba Svobody do útočné třetiny sice Kousal zastavil, jenže domácí mladík následně najel do branky a hra se přerušuje.

53:22
    Kometa právě vstřelila branku!
    Máme zaděláno na drama! Hostující tým totiž snižuje na rozdíl jediné branky. Ránu Hynka Zohorny z otočky ještě domácí brankář vyrazil, stejně tak si vedl i proti další dorážce, ale tu vyrazil pouze na levou stranu na hůl LEOŠE ČERMÁKA, pro kterého nebylo problémem zakončit do volné klece. Pro asistenta kapitána Komety Brno to je dnes již druhá trefa. Asistence: Tomáš Malec a Jan Hruška.

52:37
    Kometa si teď v útočné třetině moc nevyhověla a po řadě nepřesných nahrávek se sama dostává do středního pásma.

51:32
    Valacha snažejícího se o střelu dostal z útočného pásma Tomáš Nosek a domácí si mohou na malý okamžik odpočinout.

50:57
    Kováčik se sice elegantní kličkou obtočil kolem Nahodila, ale ten pokračoval v akci a následnou ránu hostujícího beka zblokoval do ochranné sítě. Vhazuje se po levici Dušana Salfického.

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 1. Somík (Bartek, Rolinek), 6. Veselý, 22. Buchtele (Benák, Nosek), 28. Buchtele (Kousal, Vašíček), 55. Bartek (Somík) - 7. Svoboda (Divíšek, Bičánek), 29. Čermák (Zohorna, Švrček), 54. Čermák (Malec, Hruška)

HC Dynamo Pardubice: Salfický (Růžička)– Benák, Drtina, Kočí, Gawryletz, Vašíček, Zdráhal, O. Starý – Bartek, Rolinek, Somík – Nosek, T. Zohorna, Šagát – Veselý, Kousal, Buchtele – Cetkovský, Nahodil, Semorád.

Trenéři: Mojmír Trličík, Ladislav Lubina a David Pospíšil

HC Kometa Brno: Trvaj (od 6.Falter) – Žižka, Kováčik, Bičánek, Švrček, Valach, Malec, Dujsík – T. Svoboda, Divíšek, J. Svoboda – H. Zohorna, Čermák, J. Hruška – Erat, Petrovický, Dlouhý – Dočekal, Koreis, Burián – Wasserbauer.

Trenéři: Zdeněk Venera a Ladislav Oslizlo

Rozhodčí: Fraňo, Minář – Bláha, Kostka

Diváci: 10 035