Bohem. Pr. – Ústí n. L. 1:1 (kon.) | Sokolov – Znojmo 0:0 (kon.) | Pardubice – Vlašim 2:1 (kon.)
Most – Čáslav 2:1 (kon.) | HFK Olomouc – Žižkov 0:0 (kon.) | Zlín – Táborsko 3:2 (kon.)
1. HFK Olomouc
0:0 (0:0)
FK Viktoria Žižkov
Sobota 30.03.2013, 15:00 • Stadion 1. HFK Olomouc, Olomouc-Holice, ul. Staškova. Kapacita: 2.900 míst. • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Konec zápasu. (16:54:47)

94
    Lukáš Hromek mohl dokonat neuvěřitný osud zápasu! Po hlavičce Chmela se k němu odrazil míč, ovšem on napálil pouze hráče před sebou.

94
    Naopak domácí mají v poslední minutě šanci zahrávat standartní situaci na polovině soupeře.

92
    Žižkov se zatím nemůže dostat na polovinu soupeře, Holice se zatím v devíti dobře brání.

90
    V druhém poločase byly nastaveny čtyři minuty.

88
    Domácí musejí reagovat. Trenér Machala stahuje ze hřiště Matěje Biolka, toho nahrazuje David Čep.

87
    Bodeček za svůj zákrok dostává žlutou kartu.

87
    Murin dostává za protesty druhou žlutou a Holice jde do devíti!

85
    Murin byl na své polovině faulován a dožaduje se karty pro soupeře, protože se v jeho tváři objevuje i krev. Hosté se dostali do šance, proto se Holičtí hodně zlobí.

84
    Matěj Biolek dostal přihrávku od Kobylíka, obhodil si jednoho hráče, pak se ale dostal do nepříznivé situace. I z ní ale dokázal vybojovat rohový kop.

83
    Čtvrtníček je ale na hřišti, Žižkov však má nadále přesilu jednoho muže. Zatím se ale do výraznějších šancí nedostává.

82
    Ve vápnu hostujícího celku zůstává ležet Ondřej Čtvrtníček, který musel být ošetřen. Domácí nyní chvíli budou hrát v devíti!

80
    Velká nepříjemnost pro domácí. Šimko vidí druhou žlutou kartu, což neznamená nic jiného než červenou kartu!

80
    Do konce utkání zbývá s nastavením nějakých třinác minut, na úvodní branku však čekáme.

79
    Nyní zahrozila domácí Holice, po levé straně si potáhl míč Bednář, který přes celou šíři hřiště našel Kobylíka, ten však z voleje brankáře Boháče vůbec neohrozil.

77
    Málem se tak stalo! Kotyzův centr na zadní tyčku se odrazil na nohu kapitána Viktoriánů Kaloda, ten ale ve skluzu stoprocentní šanci neproměnil.

76
    Murin v blízkosti vápna zbytečně fauloval Kotyzu, hosté mají dobrou příležitost ke skórovaní. Uvidíme konečně první branku zápas?

74
    Druhý poločas zatím postrádá atraktivitu, kterou nabízela první pětačtyřicetiminutovka

72
    Hejný nahrazuje na hrací ploše Surynka.

70
    Dnešnímu utkání přihlíží 690 diváků!

66
    Je tu další střídání na straně Viktorky. Dolů jde Karaďuz, nahoru Tasic.

63
    Je tu první změna tváří na hostující straně. Jawad přenechává místo Roubalovi.

62
    Žlutou kartu vidí hostující Kenan Karaďuz.

60
    Je tu další střídání domácího celku. Petr Nekuda přenechává místo na hřišti Rastislavu Chmelovi.

58
    Proti dobré šanci Jawada, kterého vysunul Surynek, dobře zasáhl domácí bek Šimko.

57
    Kobylíkův odražený centr si našel čerstvý Hromek, jeho střela z první ale úspěch neslavila.

55
    Kopeckého dlouhé vhazování se do vápna Žižkova nedostalo, domácí však i nadále zůstali u míče a díky Petru Nekudovi si vybojovali přímý kop na hranici vápna.

53
    Je tu první střídání zápasu, hrací plochu opuští kvůli zdravotním problémům kapitán Michal Kovář, kterého nahrazuje Jan Hromek.

52
    Petr Nekuda byl na půlící čáře nedovoleným způsobem zastaven Čermákem.

51
    Murin pohlídal dlouhý míč, který tak zamířil do rukavic brankáře Karabiny.

50
    Výhodu autového vhazování na své polovině má nyní Žižkov, který se po autu Čermáka přesune na polovinu HFK.

49
    Druhá polovina zatím nepokračuje v útočném trendu, který byl nastolen ke konci prvního poločasu.

48
    David Kobylík se postavil k míči a centroval ho na hlavu Kopeckého, který se chystal k hlavičkovému pokusu. Nakonec se k němu však nedostal.

48
    Pavel Čermák se hnal za dlouhým míčem, ale Murin vše zahrál na jistotu, domácí brankář pak balon odkopl daleko od sebe.

47
    Jawad se na kraji vápna dostával k vysokému míči, nakonec ho ale domácí obrana odstavila, byla totiž v početní převaze.

46
    Oba týmy zatím v druhé půli dvakrát na krátkou dobu navštívili polovinu soupeře, ale bez šance na úspěch.

46

Prvních pětačtyřicet minut nám na Holickém stadionu branku nepřineslo. Domácí se zdáli být v úvodních minutách mírně zaskočení, ovšem následně to byli oni, kdo se mohl dostat do vedení. Jenže minimálně tři vyložené šance HFK zazdilo. Proto po první půli platí skóre 0:0.

45
    Vypadá to, že sudí žádnou minutu nastavovat nebude, proto první poločas končí za stavu 0:0.

44
    Další domácí akce neměla šťastného konce, Kovář byl na vysoký míč příliš krátký, proto se nyní bude odkopávat od branky Marka Boháče.

43
    Karaďuzova dlouhá nahrávka zůstala Kalodem nepochopena, proto se znovu bude pouze odkopávat od domácí svatyně.

42
    Po rohu hostujícího celku zase nic nebylo, domácí obrana byla v tomto okamžiku lepší.

41
    Hosté posouvají míč na svého brankáře, který se dlouhým nákopem bude pokoušet najít jednoho z hrotových útočníků Žižkova.

40
    Žlutou kartu dostává domácí zadák Ondřej Murin (HFK).

39
    Surynek se prohnal kolem levé postranné čáry, který byl faulovaný Murinem, rozhodčí však ponechal výkodu a k míči se dostal Kotyza, který se znovu odhodlal k dalekonosné ráně. Tu ale zblokoval Jovanovič.

38
    Po pěkné kombinaci Bartla s Kotyzou se k míči dostal Daniane Jawad, jenže jeho pokus o centr skončil vysoko nad domácí klecí.

37
    Viktoria domácí Holici nyní zmáčkla na její polovině, Karabina je ale zatím bez práce.

36
    Po slibně se vyvíjející šanci hostů se bude pouze odkopávat od domácí svatyně.

35
    Hosté ale z této situace nic nevytěžili, a tak mohlo jít HFK do přečíslení. Jenže Bednář vše pokazil svou nepřesnou přihrávkou.

34
    První žlutou kartu zápasu vidí domácí obránce Patrik Šimko (HFK), který zfauloval Jawada.

34
    Bednář si obhodil dva obránce hostujícho mužstva, jenže v rozhodující fázi šance si míč předkopl daleko před sebe, proto se balon stal snadným soustem pro gólmana Boháče.

33
    Hosté se k míči v posledních minutách dostávají opravdu sporadicky, nyní ale Nekuda marně spěchal za Kovářovou nahrávkou.

32
    Kopecký znovu vhazoval až do vápna Žižkova, jenže Jovanovič se nechal předběhnout Pavlem Čermákem, který byl rychlejší.

31
    Další dlouhý balon však nikoho v černém nenašel, proto se míče chopil brankář Marek Boháč, jenž rozehraje další akci Viktoriánů.

30
    K exekuci se postavil David Kobylík, na jehož centr si naskakoval Mihailo Jovanovič, jenže hostující obránci se vysápali výš.

29
    Domácí budou kopat standartní situaci na polovině soupeře.

28
    Martin Kotyza se před vápnem dostal k odraženému míči, do kterého se z voleje opřel. Balon jen tak tak minul levý horní růžek branky!

27
    Po dvou velkých šancích diktují tempo hry domácí, kteří svého soupeře přehrávají.

26
    Domácí obránce Šimko se snažil prodrat kolem levé postranní čáry, jenže proti dobře postaveným Viktoriánům se mu to nepovedlo.

25
    A vzápětí další tutovka! Matěj Biolek se po pravé straně hnal vstříc hostujícímu brnakáři, jenže Boháč se předvedl téměř hokejovým zákrokem, když míč vykopl levou nohou do bezpečí.

24
    Další gólovka! Zdá se, že hra vzduchem by dnes mohla slavit úspěch. Na Kobylíkův ideální vzdučný pas si naběhl na zadní tyčku kapitán Kovář, na jeho pokus se ale Boháč stihl přesunout.

23
    Viktoria na útočné polovině ztratila míč, Petr Nekuda viděl, že brankář Boháč stojí trochu víc před vápnem, proto vyzkoušel, zda-li hostujícího gólmana nepřehodí. To se ale nepovedlo.

22
    Daniel Bartl se prodíral do vápna domácího týmu, málem se mu to i povedlo, ovšem Murin, který byl posledním hráčem, ho dokázal zastavit, a to dovoleným způsobem.

21
    Domácí mohli využít špatné rozehrávky Žižkova, jenže Kobylíkův centr se místo na Biolka stočil do míst, kde stál připravený brankář Viktorky Marek Boháč.

20
    Nekuda mohl na levé křídlo vysunout Bednáře, nahrávka však byla špatně načasovaná, proto se domácí záložník k míči nedostal.

19
    Michal Kovář byl na půlící čáře nedovoleně zastaven, HFK tak tlak Žižkova alespoň na chvíli zastavila.

18
    Další velice slibná šance pro hostujícího kapitána Richarda Kaloda. Nyní jeho hlavička šla jen těsně vedle levé Karabinovy tyče!

17
    Jawada skvěle načasovaným skluzem obral o míč Michal Kovář.

16
    Kopecký vhazoval v blízkosti rohového praporku, dlouhým autem se pokoušel najít Nekudu, ten se však v oblíčení hostující obrany k míči nedostal.

15
    Obě mužstva už si jednu brankovou situaci vytvořila, na první gól však i nadále čekáme.

14
    Velká šance pro kapitána Viktorky Kaloda, který však hlavičkoval jen do míst, kde stál připravený Michal Karabina!

13
    Ondřej Murin se provinil na své půli nedovoleným zákrokem, proto budou hosté rozehrávat standartní situaci. Karabina už si staví zeď.

12
    Stoprocentní šance domácího celku! Matěj Biolek si naskočil zcela nehlídaný na centr z levé strany, ale brankář Marek Boháč se blýskl parádním zákrokem.

12
    Za dlouhým míčem z obrany se hnal David Bednář, ale Marcel Šťastný si ho pohlídal.

11
    Michal Kovář chtěl chytrou přihrávkou vysunout do šance Biolka, ovšem pomezní rozhodčí píská ofsajdové postavení.

10
    Daniele Jawad si neporozuměl s Čermákem, proto se dostává k balonu domácí celek.

9
    Matěj Biolek byl na dlouhou přihrávku příliš pomalý, míč má tak ve své moci hostující obrana.

8
    Po levém křídle se prohnal Daniel Bartl, který chtěl v malém vápnu najít Kaloda, ten se ale ke hlavičce nedostal a míč sbírá do svých rukavic brankář HFK Karabina.

7
    Tohle se ovšem Žižkovu vůbec nepovedlo, střela šla do prvního blokujícího hráče.

6
    Hostující útočník Surynek se nevzdal balonu, který už byl daleko před ním a vyplatilo se mu to. Vybojoval na hranici vápna pro svůj tým standartní situci.

6
    Viktoria na půli domácího celku zahrávala standartní situaci. Centrovaný míč do vápna však sklidili pouze obránci HFK.

5
    Do první šance Žižkova se dostal Martin Kotyza, který si naskočil na centr z levé strany. Jeho hlavičkový pokus byl ale příliš vysoký.

5
    Richard Kalod byl na půlící čáře nedovoleným zúsobem odstaven domácím Jovanovičem.

4
    Domácí zahrávali rohový kop, do šance se zase tlačil útočník Nekuda, jenže balon se mu nepodařilo ideálně trefit.

3
    Kobylík trefil pouze zeď! Domácí však stále zůstávají u balonu.

3
    Petr Nekuda byl těsně před vápnem zfaulován, dobrá pozice pro domácí barvy dostat se na začátku utkání do vedení! Zahrávat tuto situaci bude Kobylík.

2
    Kovářova nahrávka zůstala nepochopena útočníkem Nekudou, u míče je hostující obrana.

1
    Jako první rozehrávala hostující Viktorka, která se ihned natlačila na polovinu soupeře.

1

Oba celky už jsou na hrací ploše, za pár okamžiků začne samotné utkání ...

1. HFK Olomouc: Karabina – Kovář (C), Šimko, Jovanovič, Murin, Kopecký – Bednář, Kobylík, Biolek, Čtvrtníček – Nekuda.

FK Viktoria Žižkov: Boháč – Besta, Čermák, Bodeček, Šťastný – Jawad, Karaďuž, Bartl, Kotyza – Surynek, Kalod (C).

Rozhodčí: Matějek – Nádvorník, Dobrovolný.

V dnešním zápase se můžeme těšit na souboj dvou celků z nejlepší čtyřky tabulky. Domácí HFK Olomouc na svém hřišti v rámci 21. kola Národní fotbalové ligy vyzve Viktorii Žižkov. Střetnutí dvou sousedů v tabulce začíná od 15:00.

Holice zápas posledního kola proti Varnsdorfu kvůli nepříznivému počasí neodehrála, a tak zatím poslední duel HFK je střetnutí proti Táborsku z 19. kola, které na domácí půdě porazilo 2:0. Se 33 body je HFK Olomouc na třetím místě tabulky.

Žižkov už tři utkání po sobě nedokázal zvítězit, a proto bude mít v dnešním zápase velkou motivaci zněmit to. Na rozdíl od HFK Žižkov střetnutí minulého kola odehrál. Na svém stadionu podlehl týmu Pardubic v poměru 0:2. Viktoria je momentálně se 31 body na čtvrtém místě hned dva body za Holicí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.