Val. Meziříčí – Orlová 0:6 (kon.) | Přerov – Opava 3:0 (kon.) | SHK Hodonín – Prostějov 2:6 (kon.)
Poruba 2011 – Břeclav 3:1 (kon.) | Technika Brno – Vsetín 1:4 (kon.) | Klášterec nO – Bílina 3:5 (kon.)
Sokolov – Nymburk 6:2 (kon.) | Žďár n/S – Řisuty 3:2 (po pr.) | Nový Jičín – Frýdek-M. 5:6 (po s.n.)
Jindř. Hradec – Milevsko 6:2 (kon.) | Kobra – Mor. Budějovice 1:2 (0:1 po s.n.) | Tábor – Vrchlabí 4:2 (kon.)
Jablonec n/N – Pelhřimov 5:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
HC Lvi Fosfa Břeclav
Sobota 26.10.2013, 17:00 • ZS SAREZA, Ostrava – Poruba. • 2. liga skupina Východ

To je pro tuto chvíli z porubského zimáku vše. S konstatováním, že Poruba zdolala Břeclav 3:1, se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (19:13:43)

Skončilo utkání mezi Porubou a Břeclaví, v němž byli porubští hokejisté velkým favoritem. Ačkoliv měli po celé utkání velkou převahu, dlouho nedokázali najít recept na skvěle chytajícího brankáře Šurého. Nakonec však v závěrečných dvanácti minutách zaslouženě obrátili pomyslné misky vah na svou stranu a vyhráli potřetí v řadě.

60:00

59:33
    Poruba právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto! Petr Zachar šikovně poslal puk o mantinel do středního pásma, kde už byl nastartovaný kanonýr MARTIN BUČEK, který si celou situaci vychutnal a dojel s pukem téměř až k opuštěné břeclavské kleci. Asistence: David Zachar, Lukáš Vrána.

59:21
    Porubští necitlivě vyhazují na zakázané uvolnění, v tentýž čas si hostující lavička vyžádala oddechový čas.

59:12
    Michal Šurý prchá na střídačku, Břeclav to zkusí se šesti hráči v poli!

59:01
    Hosté se nemohou usadit v útočné třetině.

58:21
    Porubští jen nahazují kotouč do útočné třetiny, závěr se už pravděpodobně budou snažit dohrát hlavně zodpovědně dozadu.

57:35
    Porubský trenér Tomáš Sršeň si vyžádal oddechový čas.

57:35
    Ačkoliv se domácím předchozí početní výhody nedařily, tentokrát ji využívají. Seidler trošku zariskoval a zbavil se dvou hráčů, pak poslal puk před branku, odkud se odrazil přesně k nepokrytému LUĎKU KRAYZLOVI, který už neměl problém trefit prázdné místo v břeclavské svatyni. Asistence: Petr Seidler.

57:05
    Nyní už si hosté museli pomoci faulem, když se Videlka dostával do nadějné pozice před Šurého. Dvě minuty za sekání inkasuje Jakub Šaur. Poruba má velkou šanci rozhodnout ještě v základní hrací době.

56:15
    Javín to zkoušel technickou střelou od modré, ale neúspěšně.

55:39
    Hosté jen posunují puk do středního pásma, domácí jsou opět usazeni před Šurým.

55:03
    Červenka už kroutí hlavou, jeho další pokus byl ještě tečován obranou, přesto skončil v Šurého lapačce.

54:47
    Porubští posílají puk přes všechny čáry – zakázané uvolnění.

54:33
    Piskoř mohl jít s Blahou do přečíslení, ale prvnímu jmenovanému se zamotal puk pod brusle.

53:59
    Hra se v posledních minutách kouskuje, hra je přerušena kvůli posunuté hostující brance.

53:30
    Píská se zakázané uvolnění Břeclavi.

52:51
    Poslední dvě minuty už porubský tlak značně zeslábl.

Báčko

Branky a nahrávky: 48. Zachar, 58. Krayzel (Seidler), 60. Buček (Zachar, Vrána) – 40. Zháňal (Bartoš, Dora)

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Gleich) – Hruzík, Šindelář, Javín, Peslar, Prokop, Slavík, Vajda – Červenka, Videlka, Krayzel, Vaněk, Zuber, Vrána, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zachar.
    HC Lvi Fosfa Břeclav: Šurý (Zelenka) – Šidák, Dora, Šaur, Novák, Nedvěd, Kovář, Matouš, Nekoranec, Hrbatý, Piskoř, Popolanský, Procházka, Bartoš, Bolfík, Medřický, Záborský, Maša, Zháňal, Blaha, Průdek.

Rozhodčí: Šutara – Jureček, Rychlý.