Freiburg – Hamburg 0:3 (kon.) | Mönchengladbach – Frankfurt 4:1 (kon.)
SC Freiburg
0:3 (0:1)
Hamburger SV
Neděle 27.10.2013, 15:30 • Mage Solar Stadion, Freiburg • Německá Bundesliga

To je pro tuto chvíli vše. Na onlajny.com můžete ještě sledovat závěrečný zápas tohoto kola německé Bundesligy mezi Mönchengladbachem – Frankfurtem, který vám nabídne kolega František Borek. (17:23:38)

Hamburg se dostal výhrou na dvanáctou pozici a vzdálil se od sestupových vod. Do těch je stále plně namočen trápící se Freiburg, kterému se ani na desátý pokus nepodařilo vyhrát a v tabulce je stále na předposlední pozici.

Celé utkání odehrál v dresu Freiburgu Vladimír Darida. Pavel Krmaš byl na hřišti do 63. minuty a Václava Pilař přišel do hry na posledních pět minut. Duo českých hráčů v Hamburgu Petr Jiráček a brankář Václav Drobný do hry z lavičky náhradníků nezasáhlo.

Hamburg vyhrává ve Freiburgu 3:0 po třech velkých chybách domácího kapitána a brankáře Baumanna. Ten dnes opravdu neměl svůj den a hostům tak prakticky daroval tři body. Jinak jsem sledovali vyrovnaný zápas.

89
    Zpoza vápna vyslal skákavou střelu Freis, ale s jeho pokusem neměl Adler nejmenší problémy.

88
    Mehmedi mohl střílet po zpětné přihrávce ve vápně, ale jeho pokus byl zblokovaný.

87
    Utkání se nám blíží do svého konce. Freiburg ještě nevzdává boj o snížení skóre, ale brankář Adler může být zatím v bráně v klidu, žádné nebezpečné situace řešit nemusí.

85
    Střídá i Freiburg a na poslední minuty se na hřiště podívá Václav Pilař, který vystřídá Christiana Güntera.

84
    Hamburg střídá. Ze hry odchází Pierre-Michel Lassoga a nahrazuje ho Artojoms Rudněvs.

83
    Iličević měl prostor na levé straně a mířil v podstatě sám na brankáře Baumanna, kterého chtěl šikovně přelobovat. Ovšem lobu několik centimetrů scházelo a Bauman ho dokázal konečky prstů zlikvidovat.

82
    Fallou Diagné (FRE) vidí žlutou kartu.

82
    Darida v posledních minutách už více stažený, aby mohl více rozehrávat. Freiburgu se ale proti přehuštěné obraně nedaří.

82
    ...Centr propadl k úplně volnému Tahovi, kterým byl ale asi svojí možností překvapený a jeho hlavička šla mimo bránu.

81
    Iličević se snažil pláchnout po pravém křídle, ale byl zastaven a Hamburg bude zahrávat rohový kop...

80
    Nyní není příliš o čem referovat. Zápas postrádá za tohoto výsledku náboj a nějaké zajímavé akce. Těžko se to do konce utkání změní.

79
    Přihrávka za obranu, kterou si pohlídal brankář Baumann a následně mohl rozehrát útočnou akci.

78
    Hosté střídají. Ze hry odchází Hakan Çalhanoğlu a na hřiště nastupuje Ivo Iličević.

77
    ...Schmidův centr sice našel hlavu Diagného, ten ale hlavičkoval v tísní a jeho pokusu scházel důraz.

Zdeněk Plánka

Branky: 37. Beister (Badelj), 47. Lasogga (van der Vaart), 63. van der Vaart (Beister)

Karty:   74. Coquelin (FRE), 82. Diagné (FRE) – 40. Sobiech (HAM)

SC Freiburg: Baumann – Sorg, Krmaš (63. Schuster), Diagné, Günter (85. Pilař) – Schmid, Ginter, Darida, Fernandes (46. Freis), Coquelin – Mehmedi.
    Náhradníci: Batz – Hedenstad, Pilař, Schuster, Klaus, Hanke, Freis.

Hamburger SV: Adler – Westermann, Tah, Djourou (22. Sobiech), Jansen – Beister, Badelj, van der Vaart, Arslan, Çalhanoğlu (78. Iličević) – Lasogga (84. Rudņevs).
    Náhradníci: Drobný – Sobiech, Lam, Iličević, Jiráček, Rudņevs, Zoua.

Rozhodčí: Peter Gagelmann – Sascha Stegemann, Thomas Gorniak – Georg Schalk