Sevilla – Osasuna 2:1 (kon.) | Villarreal – Valencia 4:1 (kon.) | Real Sociedad – Almería 3:0 (kon.)
Atlético – Real Betis 5:0 (kon.)
Villarreal CF
4:1 (2:0)
Valencia CF
Neděle 27.10.2013, 17:00Španělská LaLiga

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek nedělního večera. (18:53:40)

Utkání končí poměrně jednoznačným vítězstvím domácího Villarealu. Ten ne že by byl o tolik lepší, ale byl jednoduše efektivnější a to jak v rámci fáze předfinální tak také fáze finální.

První půli domácí vyhráli 2:0 a své vedení navýšili hned po několika minutách druhého poločasu, kdy se prosadil Giovani dos Santos. Ten přitom jen pár okamžiků před tím neproměnil penaltu. Valencii sice vykřesal jiskřičku naděje Costa, jenže v závěru vítězství Villarealu potvrdil krásnou střelou opět dos Santos.

90+3
    Asenja ještě prověřil Soldado. Domácí brankář tentokráte musel na zem, ale pokus útočníka Valencie bez problémů vyrazil.

90+2
    Canales se na vápně dostal ke střele, ale mířil přesně do rukou připraveného Asenja.

90
    Rozhodčí nastaví tři minuty.

88
    Z následného přímého kopu mířil Canales jen těsně vedle!

87
    Ještě žlutá karta po faulu na Cartabiu pro Tomáse Pinu.

85
    Naposledy střídají i domácí, Péreze nahradi Pereira.

84
    Villarreal právě vstřelil branku!
    Tak teď už je definitivně rozhodnuto. GIOVANI DOS SANTOS dostal v otevřené obraně Valencie hodně prostoru a z dvaceti metrů krásně trefil levý horní roh branky!

82
    Trigueros se na středu hřiště dostal ke střele, obrana Valencia stačila míč srazit na roh. Z něj ovšem ohrožení Guaitovy branky nepřišlo.

80
    Poslední střídání na straně hostů, odešel Pabón, místo něj si deset minut zahraje Feghouli.

79
    Rohový kop Pareja na zadní tyči našel opět Costu a jeho hlavičku musel likvidovat výborným zákrokem Asenjo.

76
    Dos Santosův centr z přímého kopu nalezl Maria a jeho hlavičku musel z pod břevna výborným zákrokem vyrazit Guaita.

75
    Podruhé střídá i Valencia, Jonase nahradil Helder Postiga.

75
    Pérez dostal dobrý míč za záda Costy, byl by už sám před Guiatou, ale špatně si balon zpracoval.

73
    Druhé střídání Villarealu. Střelce prvního gólu Ucheho nahradil Aquino.

71
    Pabón z dálky prověřil Asenja, ten míč bez problémů lapil.

69
    Ačkoliv se skóre zdálo být před několika minutami beznadějné, hosté teď ožili a Villareal tlačí.

Ondřej Voska

Branky: 17. Uche (G. dos Santos), 22. Pérez (Cani), 49. G. dos Santos (Uche), 84. G. dos Santos (B. Soriano) – 63. R. Costa (Parejo)

Karty:   43. J. Costa (VLR), 51. Dorado (VLR), 87. Pina (VLR) – 54. Fuego (VAL), 58. Canales (VAL)

Neproměněná penalta: 49. G. dos Santos (VLR), brankář Guaita zneškodnil

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar, Musacchio, Dorado, J. Costa – Trigueros, Cani (66. Pina), B. Soriano – Pérez (85. Jonathan Pereira), Uche (73. Aquino), G. dos Santos.
    Náhradníci: J. Sánchez – Pantić, Iñiguez, Pina, Aquino, Perbet, Jonathan Pereira.

Valencia CF: Guaita – João Pereira, Mathieu, R. Costa (C), Bernat – Fuego, Canales, Banega (57. Parejo) – Cartabia, Jonas (75. Postiga), Pabón (80. Feghouli).
    Náhradníci: Diego Alves – Ruiz, Guardado, Romeu, Feghouli, Parejo, Postiga.

Rozhodčí: Carlos Clos Gomez