Třinec – Kladno 2:3 (kon.) | Zlín – Sparta 4:5 (0:1 po s.n.) | Vsetín – Slavia 5:4 (kon.)
Vítkovice – HC Plzeň 3:1 (kon.) | Olomouc – Liberec 3:0 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 3:2 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
HC Plzeň 1929
Pátek 15.11.2013, 17:00 • MFH Ostrava • DHL Extraliga juniorů

O vítězi je rozhodnuto. Domácí si po zásluze připisují všechny tři body a hosté odjedou na další štaci s prázdnou. Ani téměř tři a půl minutová hra bez gólmana plzeňským gól nepřinesla, a protože se hokej hraje hlavně na góly, jsou vítězi domácí.

Z Ostravy Vám přejeme krásný večer a užijte si právě začínající víkend. (19:20:48)

60:00

59:56
    Domácí diváci nervozně pokukují po časomíře.

59:52
    Puk v rohu u plzeňské branky.

59:41
    Domácí u puku.

59:20
    Uhlík, Kepka ani Tulačka nedokázali dostat puk za Svobodova záda.

59:01
    Kotouč klouže do útočného pásma Vítkovic, ale mimo branku.

58:42
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

58:22
    Hosté opět točí domácí pětici u branky.

57:50
    Holý posílá puk na branku ze středního pásma, kotouč je zblokován do rohu.

57:33

57:21
    Neskutečně dlouho se hosté točili kolem Svobodovy klece, ale domácí se brání na jedničku.

56:38
    Pacl sprintuje na střídačku, Plzeň bude hrát se šesti hráči v poli!

56:37

56:36
    Oddechový čas také pro hosty.

56:36
    Ofsajd pro Plzeň.

56:19
    Špatná rozehrávka hostů, Ballner se dostal do sóla, ale přestřelil plzeňskou klec.

55:52
    Kotouč míří k Paclovi.

55:36
    Hosté si vypracovali dvě dobré šance, ale Svoboda měl přehled.

55:11
    Vítkovičtí vyhazují puk do bezpečí.

54:37
    Hosté mají velkou šanci na snížení, sekáním se provinil Illéš a nabídl soupeři přesilovku.

52:55
    Hostující trojici se podařilo vyhodit puk do bezpečí.

52:39
    Vítkovičtí rozestavěni v pásmu.

52:19
    Hosté jdou do tří, za nedovolené bránění jde za katr Kopta.

52:02
    Vítkovičtí před Paclem, ten ale zareagoval včas.

51:52
    Po vhazování se puk dostal přímo na hůl Schleisse, ten ale dál než do středního pásma puk nevyhodil.

51:47
    Langer bude dvě minuty zpytovat svědomí za hru vysokou holí.

51:18
    Úmyslný ofsajd je odpískán hostujícímu týmu.

51:06
    Gelnar se pěkně propracoval do pásma...

50:41
    Důležitý zákrok pro plzeňského Pacla, vhazovat se bude po jeho pravici.

50:37
    Valná hromada pro změnu u branky Plzně.

50:04
    Závar u domácí branky, Svoboda drží puk pevně pod lapačkou.

49:46
    A na ledě nám to opět po odpískání jiskří, vše se obejde bez trestu.

49:37
    Puk zašlápnut u mantinelu v útočném pásmu domácích.

49:10
    Pacl přikrývá puk před dotírajícími hokejkami domácích hráčů.

48:54
    Vítkovičtí se dostali do pásma, puk jim ale odskakuje od hokejek.

48:39
    Hosté rozehrávají od své branky.

48:13
    Domácí trenéři uklidňují hru, vyžádali si oddechový čas.

48:13
    Domácí posílají puk na zakázané uvolnění.

47:56
    Hosté se sletěli na branku jako sršni, Kepka velmi dobře vystřelil, Svoboda je vyrazil, naštěstí pro domácí se Kepka napodruhé k puku nedostal.

47:28
    Vítkovičtí odesílají puk do bezpečí.

47:15
    Od modré tvrdě vypálil Houfek, Svoboda zasahuje holí.

47:07
    Kopta nahodil puk do pásma, Svoboda jej raději přidržel.

46:48
    Hraje se od branky k brance.

45:02
    Vítkovičtí se sérií dobrých přihrávek dostali do pásma, ale Pacl má také dobrý výhled.

44:27
    Hosté se snaží dostat do výhodné pozice u vítkovické branky, ale domácí jim v tomto směru nejsou příliš nápomocní.

43:42
    Plzeňští si zabrali prostor u Svobody, ten ale vše viděl.

42:53
    Domácí strávili u Pacla nějaký čas, ale překonat jej nedokázali.

41:24
    A je tu verdikt. Hostující Vlček je vyloučen na 5 minut + do konce utkání za hrubost, jeho spoluhráč Marcel pak na 2 minuty za hrubost. Domácí Hawlík je vyloučen na 2 minuty za sekání + na 5 minut + do konce utkání za hrubost. Oba týmy hrají v pěti.

41:24
    Po dosažené brance se začali rvát nejdříve dva hráči, poté se přidali téměř všichni, kteří byli na ledě. Oba čároví rozhodčí museli jednu z dvojic, která se prala už i na zemi, zalehnout. Teď všichni rozhodčí diskutují, jak a koho všeho vlastně potrestat. Na trestné lavici bude zřejmě těsno.

41:24
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovickým netrvalo dlouho a překonávají Pacla i potřetí po přesné střele DAVIDA SYSALY – 3:1. Asistence: Adam Hawlík.

40:42
    Domácímu Holému se počínání hostujícího přikryla nezamlouvalo, a proto jsou za vzájemnou potyčku vyloučeni oba. Vítkovický Holý vyfasoval dvě minuty za hrubost, hostující Přikryl pak dvě plus dvě minuty za hrubost a krosček. Vítkovice hrají přesilovku 5 na 4.

40:42
    Přikryl se tvrdě dobíjel do branky, hra přerušena.

40:35
    Kotouč utekl pro změnu domácím, a je to také zakázané uvolnění.

40:23
    Ofsajd pro domácí mužstvo.

40:07
    Hosté vyhráli vhazování, ale poslali puk na zakázané uvolnění.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:29.

Druhá třetina utekla jako voda, vítkovičtí v ní strhli vedení na svou stranu a mohou být spokojenější. Hokej je rychlá hra a hosté hrají velmi dobře, proto bude i třetí část hodně zajímavá.

40:00

19:59
    Od modré to ještě zkusil Jonáš, ale mířil nad.

19:58
    Hostující gólman svírá puk v náručí.

39:45
    Bude se vhazovat po pravici Pacla.

39:34
    Vítkovičtí rozjeli akci na zakázané uvolnění.

39:04
    Svoboda přikrývá puk proti dotírajícímu Uhlíkovi.

38:36
    Hraje se od branky k brance, oba gólmani musejí být ve střehu.

37:12
    Pacl musel vytáhnout jede ze svých lepších zákroků.

36:39
    Hosté pořádají nájezdy do útočného pásma, ale Svoboda má přehled.

35:46
    Zakázané uvolnění Plzně.

35:20
    Plzeňský Pejchar mířil z kruhu na branku, ale nepříliš přesně.

32:30
    Plzeňští se osvobozují ze svého pásma a jedou prověřit Svobodu.

31:56
    Hostující gólman se má co ohánět, domácí do něj buší jako hluší do vrat.

31:28
    V dobré pozici domácí Demel, ale Pacl byl na svém místě.

30:46

30:37
    Vítkovičtí zkoušejí najít skulinku, střílejí ze všech pozic, ale pro tyto chvíle bez valného úspěchu.

30:03
    Plzeňští posílají puk daleko do bezpečí.

29:52
    Pacla zasáhla sprška střel, ale nepovolil.

29:16
    Vítkovičtí usazeni v pásmu.

28:46
    Přesilovka pro domácí, vyhozením puku mimo hrací plochu a tedy zdržováním je vinen Uhlík, a bude pykat.

28:27
    Vítkovičtí kontrolují kotouč.

27:52

27:35
    Domácí trenéři nasadili lajnu vyhazovačů, hostům se nedaří smysluplně usadit v pásmu.

27:01
    Vítkovičtí se osvobozují vyhozením.

26:42
    Svoboda je ve střehu, plzeňští střílejí o stošest.

26:27
    Plzeňští drtí domácí čtveřici, ta se brání zuby nehty.

25:52
    Dlouho hráli hosté v šesti, ale Svoboda dokázal svou branku ohlídat. Za nedovolené bránění je vyloučen Illéš.

25:28
    Sudí signalizuje vyloučení domácího hráče, Pacl ujíždí na střídačku.

25:16
    Vítkovičtí se dostali hluboko do pásma, ale je pískán ofsajd.

24:56
    Domácí v pásmu, ale Pacl odolává také.

24:15
    Hosté atakují domácí branku, ale bez úspěchu.

23:30
    Vítkovičtí vtrhli do pásma jako velká voda, Ollenderovu přihrávku přesně zpracoval VOJTĚCH TOMI a poslal puk pod padajícího gólmana – 2:1. Asistence: Samuel Ollender.

23:10
    Schleiss se vydal na výlet ke Svobodovi, vystřelil přes obránce, u branky číhal na teč Langer, ale marně.

22:56
    Domácí u Pacla, ten ale je velmi pozorný a reaguje bleskově.

22:06
    Hosté v útočném pásmu, střílejí nepřesně.

21:40
    Vítkovičtí u Pacla, ten je ale na svém místě.

21:06
    Z této přesilovky nic nebylo, Plzeň je v plném počtu.

20:33
    Kotouč u Svobodovy klece.

20:01
    Vítkovičtí budou hrát ještě minutu a pět vteřin přesilovou hru.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:46.

I když se dlouho hrálo bez branek, bylo se na co dívat. Hrálo se rychle a na obě strany. Domácí sice jako první otevřeli skóre utkání, hosté ale srovnali při vlastním oslabení. Po přestávce se vraťte, bude se ještě na co dívat..

20:00

19:51
    Vítkovičtí u puku a snaží se využít svou početní převahu.

19:37
    Hosté v útočném pásmu, domácí se musejí při své přesilovce bránit.

19:19
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hosté srovnávají ve vlastním oslabení! Po nahrávce Marcela vystřelil JAN SCHLEISS a vyšlo to! 1:1. Asistence: Patrik Marcel.

19:10
    Plzeň vyhazuje a ujíždí za pukem.

19:06
    Za napadení bude pykat hostující Mašek.

18:46
    Nahozením se hosté dostali do třetiny, ale domácí puk dokázali pohlídat.

18:17
    Langer posílá puk do středního pásma.

18:02
    Hosté řeší zmatky ve svém pásmu vyhozením na zakázané uvolnění.

17:25
    Pomalejší střídání plzeňských chtěl potrestat Tomi, ale střela švihem opět orazítkovala jen couvajícího hráče.

16:53
    Tomi vypálil od kruhu, ale jen do bránícího hráče před ním.

16:24
    Odpískán ofsajd domácímu mužstvu.

15:52
    Hosté v pásmu, Svoboda ve střehu.

15:17
    Úprava vítkovické branky, kterou posunuli pošťuchující se hráči.

15:00
    Svoboda měl zakrytý výhled, proti pokusu Michela zakročil spíše instinktivně, k dorážce se ještě prodíral další plzeňský hráč, ale vítkovičtí dokázali dostat puk do bezpečí.

14:39
    Vítkovice v pásmu, jejich přihrávky nebyly přesné.

13:56
    Hosté operovali v útočném pásmu, ale Svobodu nakonec neohrozili.

13:16

13:04
    Krásná akce v podání domácích – Ollender poslal pas na FILIPA KUŤÁKA, který ujížděl sám na branku a nedal Paclovi šanci – 1:0. Asistence: Samuel Ollender, David Sysala.

12:20
    Hosté v pásmu před svým gólmanem zklidnili hru a budou rozehrávat.

12:01
    Přikryl nahodil puk do pásma, Svobodova lapačka byla připravena.

11:40
    Hosté zakládají útok od své branky.

11:30
    Přikryl se prodral po pravém křídle do pásma, vystřelil a Svoboda zareagoval pohotově.

11:17
    Bailovi se na modré podařilo udržet pásmo, Pacl byl připraven.

10:57
    Vhazování po levici Pacla.

10:41
    Střela Tulačky se odrazila od bránícího hráče, vítkovičtí mohou kupředu.

10:33
    Domácí Illéš se dostal do ofsajdu.

10:10
    Kotouč končí na plzeňské střídačce.

09:42
    Dobrá šance pro Sysalu, ale Pacl pozorný.

09:15
    Vítkovičtí se krátkými přihrávkami dostávali do pásma, tam na ně ale již čekali hosté.

08:50
    Hosté přesunuli hru ke Svobodovi.

08:19
    Za hostující klecí zůstal ležet Blahuta, je přivolán lékař, ale vítkovický útočník nakonec sám odjíždí z ledu.

08:15
    Tomi se ocitl velmi blízko Paclovi, jeho tvrdá rána skončila na gólmanově výstroji.

07:56

07:52
    Kotouč míří ke Svobodovi.

07:24
    Pacl se po jedné ze střel jen otočil v brance.

07:11
    Vítkovičtí v pásmu, ale místo střel spíše bojují o puk.

06:35
    Hostům se u mantinelu podařilo vydolovat puk, vyhazují a odjíždějí střídat.

06:02
    Domácí rozehrávají od své klece.

05:56
    Je tady první vyloučení zápasu, za faul kolenem je odeslán na trestnou lavici Tulačka.

05:40
    Střelu Michela z první Svoboda chytil.

05:34
    Plzeňští v ofsajdu.

05:02
    Hosté v působivém závaru u Svobody, který celou nepřehlednou situaci vyřešil zalehnutím puku.

04:42

04:26
    Schleiss s Langerem se přesunuli do útočného pásma, Langer ale svého spoluhráče nechtěně zasáhl holí a tak se puk dostává k vítkovickým.

04:01
    Domácí bojují o puk v útočném pásmu.

03:36
    Svoboda pozorný při nájezdu hostí.

03:01
    Vítkovičtí se dostali do pásma, Hawlík zkusil využít zmatku před brankou, ale puk byl bránícími hráči sražen do rohu.

02:15
    Krátká návštěva hostů u Svobody a hra se přesouvá k Paclovi.

01:54
    Plzeňští mají puk pod kontrolou, ale nemohou se dostat od své klece.

01:23
    Kristl vyslal skákavý kotouč na branku.

01:17
    Vhazování po levici Svobody.

00:56
    Teď to jsou hosté, kteří si testují soupeřova gólmana.

00:42
    Pacl je pozorný.

00:13
    Vítkovičtí se po vhazování odhodlaně vrhly do pásma.

00:01

Ještě jednou si dovolím Vás přivítat u druhého dnešního onlajnu z vítkovické Multifunkční haly. Po předchozím utkání staršího dorostu se domácímu publiku představí juniorka.

Vítkovičtí si ve čtvrtek předehráli 18. kolo, v němž porazili celek Kladna 4:2. Před reprezentační pauzou však domácí museli překousnout sérii šesti porážek v řade. I tato série přispěla k tomu, že domácím patří 5. místo neúplné tabulky. Na tomto místě je hlavně díky lepšímu skóre, šestá Slavie a sedmé Pardubice mají shodný počet bodů – 22.

Nejvíce kanadských bodů nasbíral z vítkovického mužstva Ondřej Slováček, a to patnáct (4+11), hráčem s nejvyšším počtem vstřelených branek je však Vojtěch Tomi (8+5). Nejproduktivnější mezi obránci je Adam Hawlík s deseti body (3+7). Sudí nadělili nejvíce trestných minut – 31 – Eriku Němcovi. Nejúspěšnějším vítkovickým gólmanem je René Svoboda s úspěšností 90,06 a průměrem 2,19.

Plzenští se dobrými výkony dostali na krásné druhé místo tabulky. Čelo NOEN extraligy je ale našlapané, plzeňští mají na svém kontě 29 bodů, první Zlín má 30 bodů, na třetím místě sídlící Chomutov má bodů 28.

Nejproduktivnějším hráčem Plzně je se čtrnácti body David Michel (5+9), nejlepším střelcem je ale Vojtěch Tulačka (8+5). Obráncům se sedmi body vévodí Patrik Marcel (1+6). Třiatřicet trestných minut si již odseděl Ondřej Kopta. Gólmanem číslo jedna je Jindřich Pacl s úspěšností 92,25% a průměrem 2,53.

Pokud jste zvědavi, zda se Plzeň po dnešním kole vyšvihne na první místo nebo zda vítkovičtí navážou na včerejší výhru, nezapomeňte si zapnout od pěti hodin náš onlajn.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 14. Kuťák (Ollender, Sysala), 24. Tomi (Ollender), 42. Sysala (Hawlík) – 20. Schleiss (Marcel)

HC Vítkovice Ridera: Svoboda (Horváth) – Hawlík, Demel, Jonáš, Rudl, Charvát, Černín, Bail – Ballner, Tomi, Holý, Rimmel, Illéš, Blahuta, Kuťák, Ollender, Slováček, Sysala, Škutchan, Gelnar
    HC Plzeň 1929: Pacl (Kuneš) – marcel, Kubík, Hanus, Moravčík, Holý, Houfek – Pejchar, Kopta, Mašek, Schleiss, Kristl, Rajal, Polata, Michel, Přikryl, Uhlík, Kepka, Tulačka, Langer, Vlček

Rozhodčí: Czubaj V. – Hlavatý M., Tošenovjan R