Chabarovsk – Kazaň 6:3 (kon.) | Vladivostok – N.Novgorod 5:0 (kon.) | Novokuzněck – Dynamo Moskva 3:4 (po pr.)
Novosibirsk – Viťaz 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Minsk 3:0 (kon.) | Magnitogorsk – Doněck 2:1 (kon.)
Ufa – Záhřeb 2:3 (kon.) | Nižněkamsk – Spartak Moskva 5:0 (kon.) | CSKA Moskva – Barys 3:0 (kon.)
Riga – Omsk 3:1 (kon.) | Lev – Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.) | HC Slovan – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
5:0 (0:0, 4:0, 1:0)
Spartak Moskva
Pátek 15.11.2013, 16:00KHL

Děkuji, že jste v sportovně náročném pátku zvolili KHL. Přeji krásný zbytek dne, na shledanou! (18:16:04)

Domácí díky povedené druhé třetině vítězí v tomto utkání a získávají tři body. Spartak Moskva nedokázal ve druhé třetině držet krok s Nižněkamskem, což ho stálo celé utkání. Domácí brankář Sudnicin předvedl vynikající výkon a vychytal čisté konto.
    Střely na bránu: 31:29.

60:00

59:13
    Polygalov stál osamocen před Ivanovem, ale přihrávka byla příliš prudká, takže ji nezpracoval.

59:05
    Vyloučen za vysokou hůl je Kulik. Diváci si žádají ještě jeden gól.

59:00
    Ljudučin byl tvrdě sražen hostujícím obráncem. Z ledu se jen těžce zvedá, ale za hlasitého potlesku se mu to daří.

58:37
    Milovzorov opět ujížděl sám na Ivanova, ale puk mu sjel s čepele v nejméně vhodnou chvíli.

58:00
    Hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny a já se odvážím napsat poslední dvě minuty tohoto utkání.

57:36
    Cibák tvrdě srazil soupeře, až mu spadla helma.

57:21
    Ivanov se odvážně vydal rozehrát puk do rohu kluziště.

57:00
    Zakázané uvolnění Nižněkamsku.

56:13
    Hosté se ještě snaží. Špirko v dobré pozici trefil pouze brankáře. Poté se před domácí bránou strhla menší potyčka.

55:00
    Nižněkamsk se soustředí pouze na obranu. Rádi by domácí hráči pomohli svému brankáři k čistému kontu.

53:49
    Cibák se ihned z trestné lavice dostal do samostatného úniku! Situaci vyřešil střelou golfem, ale přestřelil bránu.

52:49
    Krutov se jako štír protáhl podél mantinelu. Poté vybruslil na levý kruh a střelou nechal vyniknout Sudnicina, který dnes předvádí famózní výkon.

52:26
    Domácí ve čtyřech. Sudnicin předvedl další krásný semafor po střele Quinta.

52:00
    Kombinace Spartaku je velmi krkolomná.

51:49
    Dalším vyloučeným je Martin Cibák, který se provinil sekáním. Hosté si zahrají krátkou přesilovku 5 na 3.

51:34
    Sudnicin si připsal krásný zákrok lapačkou po střele Něsterova.

Slavomír Jansa

Branky a nahrávky: 23. Berezin (Kolář, Milovzorov), 26. Berezin (Tolpeko, Polygalov), 29. Mamašev (Ljudučin, Bělov), 33. Koukal (Milovzorov), 51. Milovzorov (TS)

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Mamedov) – Bělov, Mamašev, Berezin, Kosmačjov, Šulakov, Romanov, Beljakov – Kolář, Koukal, Milovzorov – Tolpeko, Cibák, Osala – Ljuduchin, Taratuchin, Jakimov – Polygalov, Chorchrjakov, Kulikov, Rybin.
    Spartak Moskva: Glass (29. Ivanov) – Quint, Sergejev, Bodrov, Kulik, Vasiljev, Mamkin, Grišin, Několenko – Špirko, Anderson, Wandell – Kozlov, Junkov, Krutov – Volkov, Pešechonov, Nikulin – Bobrov, Něsterov, Nekolenko, Černych.

Rozhodčí: Bělov, Kyseljov – Gorděnko, Tomilov