Boston – Columbus 3:2 (po pr.) | NY Islanders – Los Angeles 2:3 (kon.) | Tampa – Anaheim 5:1 (kon.)
Chicago – Arizona 5:4 (2:1 po s.n.) | St. Louis – Colorado 7:3 (kon.) | Calgary – Dallas 3:7 (kon.)

3. Aaron Ness (NYI) – 1+0, 2 střely, +1

Do dnešního zápasu, jak se předpokládalo, nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista. (16:01:10)

Hosté odehráli parádní třetí třetinu a uštědřili domácím hodně krutou porážku. Islanders ale v poslední třetině jednoduše nestíhali a projevilo se to na hře a především na výsledku. Hosté otáčí "prohraný" zápas a berou dva body.

60:00

59:58
    Domácí v závěru netrefili branku v dobré pozici.

59:00
    Začíná poslední minuta, domácí v šesti.

58:33
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Tak to je rána do zubů. Domácí na chvíli ucítili šanci a hosté krutě trestají. TYLER TOFFOLI skvěle tečoval nahození Muzzina a hosté během jedné třetiny otáčejí vývoj zápasu. Asistence: Jake Muzzin, Linden Vey.

58:12
    Grabner těsně míjí vzdálenější tyč, nejlepší šance domácích ve třetí třetině.

58:00
    Čas ve třetí třetině hodně rychle plyne.

57:35
    Vojnov zahrál poměrně nebezpečnou malou domů.

57:12
    Hosté mají velmi dobrý pohyb ve třetí třetině.

56:22
    Hamonic předvedl hodně sebevědomou kličku, jenže puk ztratil a může děkovat Poulinovi a taky štěstí, že ho hosté nedostali do branky. Podobné chyby se takovou chvíli před koncem nevyplácí.

55:42
    Ale Ostrované se znovu dostali pod tlak soupeře.

55:25
    Vojnov zkusil podruhé štěstí, Poulin připraven.

54:36
    Hamonic zlomil na modré hokejku, pro domácí to dobře dopadlo.

54:18
    Bouchard bojuje v rohu s Martinezem.

53:54
    Fraser trefil chrániče Hickeyho a dopředu mohou domácí.

53:07
    Ale je třeba přiznat, že pokud bychom hodnotili celý zápas, tak je remíza spravedlivým výsledkem. Ještě ale není konec.

52:15
    To bylo hodně těsné, ale videorozhodčí branku potvrdil. TANNER PEARSON vystřelil mezi nohy Poulina a puk se těsně došoural za brankovou čáru, takže je vyrovnáno. Asistence: Vjačeslav Vojnov, Linden Vey.

51:52
    Ale střelu Richardse ve stoje chytá Poulin.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 23. Cizikas (Clutterbuck, Martin), 25. Ness (Tavares) – 46. Vojnov (Kopitar, Williams), 53. Pearson (Vojnov, Vey), 59. Toffoli (Muzzin, Vey)

New York Islanders: Poulin (Nabokov) – MacDonald, Hamonic, Hickey, Donovan, Ness, Carkner – Nelson, Tavares, Okposo – Bouchard, Nielsen, Bailey – Grabner, Regin, McDonald – Martin, Cizikas, Clutterbuck.
    Los Angeles Kings: Scrivens (Jones) – Muzzin, Doughty, Vojnov, Regehr, Mitchell, Martinez – Brown, Kopitar, Williams – King, Richards, Toffoli – Nolan, Vey, Lewis – Pearson, Fraser, Frattin.

Rozhodčí: Joannette, Walsh – Barton, Kovachik