Zlín – Vsetín 3:1 (kon.) | Vítkovice – Havířov 4:5 (0:1 po s.n.) | Sparta – Ústí n/L 2:0 (kon.)
Olomouc – Poruba 2011 6:5 (2:1 po s.n.) | Kladno – Chomutov 5:4 (kon.) | Liberec – Hr. Králové 11:1 (kon.)
HC Litvínov – Letňany 2:4 (kon.) | K. Vary – HC Plzeň 2:6 (kon.) | Pardubice – Jihlava 2:3 (po pr.)
Slavia – Č. Budějovice 1:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Písek 4:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
IHC Králové Písek
Pátek 15.11.2013, 18:00 • ŠKOENERGO Aréna • Extraliga staršího dorostu

Ve třetí třetině byla k vidění gólová smršť. Obě mužstva hrála aktivně, a domácí tak mohou děkovat dobré první části, ve které se jim podařilo vstřelit dvě rychlé branky. Celkově si vítězství zasloužili. (20:09:11)

60:00

59:33
    Konec utkání se nám opět hodně kouskuje.

59:20
    Písek v šesti a bez brankáře.

59:13
    Oddechový čas pro hosty.

59:13
    Průšek teď tvrdě narazil Červinského na mantinel.

57:15
    Písek právě vstřelil branku! DAVID KOUTENSKÝ využil tlaku Píseckých, no modré uzmul kotouč Bruslařům a následně vystřelil. Růžička si proti jeho střele ani neškrtl.

57:05
    Radošova střela mířila jen do brankáře Růžičky.

55:44
    Branka Bruslařům pomohla. Opět jsou na ledě vidět více.

54:02
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Po Mattisově střele se konalo vhazování, které vyhrál Planý. Ten přihrál Průškovi, který vystřelil na branku. Fogl sice střelu chytil, ale puk mu vypadl, a DOMINIK SKOŘEPA ho už jen dorazil do odkryté branky. Asistence: Jan Průšek, Jakub Planý.

53:57
    Mattis uzmul v obranném pásmu kotouč Marcilisovi a vybruslil si s ním až do k modré. Střelu mu ale Fogl chytil.

53:00
    Oddechový čas pro domácí.

52:47
    Červinský ze středu útočného pásma střílel jen do mantinelu za Růžičkovou brankou.

51:44
    Marčekovo nahození do útočné třetiny vedlo jen a pouze ke ztrátě puku domácích.

51:28
    Písečtí vycítili šanci a převzali teď na ledě mírnou aktivitu.

49:17
    Písek právě vstřelil branku! Po útoku domácích šli do útoku pro změnu hosté. Polanský si vyměnil puk s Rodem, který jej následně poslal na DAVIDA POKORNÉHO, který jej s přehledem zavěsil do Růžičkova pravého horního rohu. Asistence: Tomáš Rod, Marek Polanský.

49:06
    Hra je teď pěkná, rychlá a agresivní.

48:07
    Němec přenechal puk na modré Durdilovi a ten vystřelil. Střela šla ale přímo do brankáře Písku.

46:47
    Po Rodovi se dostal ke střele ještě Radoš, ale ani ten nevyzrál na domácího brankáře.

46:44
    Rod jel sám na Růžičku, ale nebyl schopný ho ve vyložené šanci překonat.

46:03
    Tůma od modré pálil přímo do Fogla.

44:44
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! JAKUB PLANÝ v samostatné akci dokázal dnes potřetí překonat brankáře Písku. Bruslaři tak vedou už 3:0!

44:05
    Marcilis pálil od pravého kruhu přímo do beků domácích.

42:55
    Pätoprstému nevyšla rozehrávka a poslal tak hosty do šance.

42:03
    Pätoprstý z mezikruží pálil přímo do Fogla.

40:37
    Trochu vtipná situace nastala, když po třech soubojích s Bruslaři zůstali tři hráči Písku na ledě.

40:01

Druhá třetina byla velmi kouskována. Ani náhodou nedosahovala kvalit té první. Byla poměrně dosti vyrovnaná a obě mužstva začala hrát spíše až ve druhé části třetiny. Další třetina začne přibližně v 19:34.

40:00

39:52
    Němec se Šuhajem po odpočinku zpět na ledě.

39:45
    Hra se teď opět pěkně rozjela. Bojuje se o každý puk.

38:40
    Marcilis se teď objevil ve velmi dobré příležitosti, na poslední chvíli mu v zakončení zabránil vrátivší Sedmík.

37:33
    Marčekova rána od kruhů šla těsně mimo a skončila na mantinelu. Byla ale pořádně razantní.

36:41

36:28
    Šuhaj (PIS) -2 minuty, hrubost.

36:28
    Němec (MBL) – 2 minuty, hrubost.

36:28
    Na ledě se teď strhla menší potyčka. Němec a Šuhaj si to "rozdali" před boleslavským domácím územím.

34:41
    Žalud (MBL) – 2 minuty, podražení.

32:52
    Hra je teď rychlejší a agresivnější. Konečně se na to dá zase koukat...

30:54

30:50
    Němec nahrál perfektně do mezikruží Sedmíkovi. Jeho střela ale nebyla úspěšná.

29:40
    Semrád ukradl puk hostujícím hráčům a šel sám na branku. Najel si ale do dosti velkého úhlu a jeho zakončení proto nebylo úplně nejlepší.

28:54
    Bárta (PIS) – 2 minuty, hákování.

27:12
    Němec si najel s pukem ze středního pásma až k modré a vystřelil. Razantní střele ale chyběla přesnost.

26:52
    Bernard s Duchoněm svedli tvrdý boj u mantinelu.

25:48

25:46
    Šuhaj střílel od kruhů, ale pořádně minul.

24:19
    Druhá třetina je zatím spíše taková plácaná. Zatímco v první byli jasně lepší domácí. Nyní je hra poměrně vyrovnaná a často se kouskuje.

23:48
    Němec (MBL) – 2 minuty, vysoká hůl.

23:22
    Němec pálil od modré, do rány mu ale vletěl Bárta.

22:17

21:59
    Planý od modré jen nahodil puk, ale branku hostů minul.

21:18
    První minuta přesilovky domácím příliš nevyšla.

20:40
    Durdil mohl jít sám na branku, ale místo toho zvolil nahrávku na Sedmíka, ten ale šanci zbrzdil.

20:17
    Bárta (PIS) – 2 minuty, hrubost.

20:01
    Úvodní vhazování vyhráli hosté.

20:01

V první třetině jsme viděli hokej, ve kterém měli jasnou převahu domácí hráči, kteří zaslouženě dokázali vstřelit i dvě branky. Hosté z Pisku se po většinu utkání spíše bránili, a pokud dnes ve městě aut chtějí uspět, musejí zkrátka a jednoduše přidat. Další třetina začne přibližně v 18:49.

20:00

19:39

19:01
    Duchoň střílel od modré, jeho střela ale byla málo razantní.

17:39
    Žalud (MBL) – 2 minuty, nedovolené bránění.

17:20
    Mattis s Duchoňem teď svedl tvrdý souboj ve středním pásmu. Duchoň po něm skončil na ledě. Mattis si od svých spoluhráčů ze střídačky vyslechl velký aplaus.

16:18
    Pätoprstý sebral jednomu z hráčů hostí puk a šel proti přesile na branku. Zakončit se mu sice povedlo, ale Fogl s jeho střelou neměl nejmenší problém.

15:45
    Sedmík nahrával dozadu na Durdila velmi nepřesně. Hosté se málem dostali do přečíslení.

14:53
    Prokop teď velmi efektivně zabránil jít v postupu na branku Bártovi.

13:38
    Sedmík s Bednaříkem se teď trošku vtipně srazili u střídačky domácích. Situace vypadala trochu komicky.

13:10
    Sedmík jen tak ledabyle nahodil puk na branku, brankář Fogl před najíždějícím Němcem puk ale raději pokryl.

12:20
    Bárta střílel od levého kruhu, ale trefil jen jednoho z obránců domácích.

11:30
    Skořepa ujel do rohu útočného pásma a z poměrně ostrého úhlu se mu povedlo i vystřelit. Brankář hostů byl ale pozorný.

10:34
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Sedmík perfektně ujel obráncům Písku a ještě lépe nahrát před branku JAKUBU DURDILOVI. Ten měl práci jednoduchou a nepromrhal ji. Asistence: Vojtěch Sedmík.

09:51
    Bruslařům zatím tato přesilovka moc nejde. Nejsou schopni si najít prostor ke střelbě. Hosté na domácí hráče dobře tlačí.

09:06
    Žaludovo nahození na branku nemělo moc šancí na úspěch.

08:50
    Duchoň (PIS) – 2 minuty, hrubost.

08:14

08:08
    Macura s Marčekem teď ztratili na modré puk a hosté tak málem mohli jít do brejku. Naštěstí ale Macura svou chybu napravil.

07:09
    Prokop teď nahrával Vaníčkovi,který by šel sám na branku. Akci ale zastavil třímetrový ofsajd.

06:34
    Mattis střílel od modré. jeho střela byla ale sražena na mantinel.

06:14
    Pixa (PIS) – 2 minuty, podražení.

05:08
    Marcilis se pokoušel střílet ze středu útočného pásma, jeho pokus byl ale velmi nepovedený.

04:34
    Sedmík s Durdilem se hnali dopředu, ale jejich akce skončila na obráncích Písku.

04:10
    Nyní je Písek v útočné třetině. Ale nic z toho.

02:30
    Domácím rychlá úvodní branka pomohla. Jsou velmi aktivní.

01:55
    Boleslav právě vstřelila branku! Poté, co Pätoprstý zachytil puk, dostali se domácí do útoku. Prokop nahrál DENISU PäTOPRSTÉMU a domácí se rychle ujímají vedení. Asistence: Jan Prokop.

01:26
    Červinský střílel od modré, puk skončil na Pätoprstém.

00:56
    Marček zkoušel střílet od modré, trefil jen obránce soupeře.

00:06
    Buly vyhráli domácí a hnali se do útoku. Ten ztroskotal na obraně hostů.

00:01

IHC Písek: Fogl (Hauser) – Sentenský, Kadlec, Turek, Červinský, Šergl, Radoš, Koutenský – Bárta, Pokorný, Skala, Rod, Bednařík, Polanský, Klas, Duchoň, Šuhaj, Marcilis, Pixa.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V dnešním utkání RAKO extraligy staršího dorostu přivítá domácí BK Mladá Boleslav hosty z Písku. Domácí jsou na tom o poznání lépe. Zatím jsou v tabulce na třetí příčce s 31 body. Oproti tomu Písek uzavírá tabulku Středu s pouhými 13 body. Bruslaři jsou proto dnes mírným favoritem a pokud chtějí alespoň částečně dotáhnout Liberec, měli by své postavení dnes potvrdit.

Josef Zdobinský

Branky a nahrávky: 2. Pätoprstý (Prokop), 11. Durdil (Sedmík), 45. Planý, 55. Skořepa (Průšek, Planý) – 50. Pokorný (Rod, Polanský), 58. Koutenský

BK Mladá Boleslav: Růžička (Kořínek) – Semrád, Marček, Tůma, Žalud, Mattis – Průšek, Prokop, Pätoprstý, Vajsejtl, Vaníček, Planý, Skořepa, Švejda, Němec, Veselý, Sedmík, Durdil.
    IHC Králové Písek: Fogl (Hauser) – Sentenský, Kadlec, Turek, Červinský, Šergl, Radoš, Koutenský – Bárta, Pokorný, Skala, Rod, Bednařík, Polanský, Klas, Duchoň, Šuhaj, Marcilis, Pixa.