Boston – Columbus 3:2 (po pr.) | NY Islanders – Los Angeles 2:3 (kon.) | Tampa – Anaheim 5:1 (kon.)
Chicago – Arizona 5:4 (2:1 po s.n.) | St. Louis – Colorado 7:3 (kon.) | Calgary – Dallas 3:7 (kon.)
Vancouver – San Jose 1:2 (po pr.)
Boston Bruins
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Columbus Blue Jackets
Pátek 15.11.2013, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Příjemný další hrací den NHL, dnes nás čeká souboj Bostonu Bruins s Columbusem Blue Jackets!

Bostonu se velmi daří, tým tam jen potvrzuje úspěchy z minulých sezon. Poslední čtyři zápasy hráli Bruins doma, z nich vyhráli tři v základní hrací době, jednou padli v prodloužení. Poslední duel hráli Bruins doma s Tampou, kterou porazili 3:0. Daří se většině silných individualit, Krejčího, Cháru a Bergerona nevyjímaje.

To forma Columbusu je o něco horší. Blue Jackets hráli čtyřikrát po sobě doma, z toho vyhráli jen poslední duel 5:2 nad Islanders. Ze zbylých utkání bod nevytěžili. Poslední duel se Columbusu vyvedl o něco lépe. Ve Washingtonu prohrávali, výsledek ale dokázali těsně před koncem utkání otočit. Z výhry se ale nakonec radoval domácí Washington, který vyhrál gólem hvězdného Ovečkina v prodloužení.

Vzájemné zápasy

Z posledních pěti vzájemných zápasů vyhrál Boston poslední čtyři. Columbus vyhrál jednou. Poslední zápas skončil výhrou Bruins 3:1.

Češi a Slováci v utkání

David Krejčí: 17 zápasů – 3+13
    Zdeno Chára: 17 zápasů – 3+3
    Marián Gáborík: 16 zápasů – 5+6

Dnešní duel začíná v 1:00, nenechte si ujít podrobnou onlajn reportáž.

00:01

00:33
    Utkání začíná pohledný hitem Ubergera na Johanssona.

02:59
    Dubinsky vyloučen za sekání.

03:33
    Domácí hrají přesilovku za brankou hostů...

04:01
    Bobrovsky udržel puk, hra přerušena.

04:13
    Krug pálí z první z pravého kruhu, Bobrovsky vyráží!

05:00
    Columbus ubránil své první oslabení.

05:15
    Buly před Johnsonem.

05:15
    Za nedovolené bránění vyloučen Bartkowski.

05:50
    Důležitý zákrok lapačkou proti nebezpečné teči Umbergera vytáhl Johnson.

08:49
    Boston začíná vyvíjet nepříjemný tlak na hosty...

09:52
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

10:35
    Rychlý brejk Columbusu zastavuje ofsajd.

10:36
    Na trestnou lavici zamířil Lucic za hrubost, přesilovku budou hrát hosté.

10:36
    Mezitím do šaten odešel poraněný Krejčí.

11:51
    Chárovi se daří vyhodit.

12:36
    Bruins potvrzují, že v oslabení patří k nejlepším v lize. Dnes ubránili již druhé oslabení.

12:48
    Columbus právě vstřelil branku!
    Perfektní zadovkou od mantinelu za brankou našel Letestu BLAKA COMEAUA, který trefil přesně k pravé tyči! Asistence: Mark Letestu, Derek MacKenzie.

13:55
    Domácí se pokouší o rychlou odpověď v útočném pásmu.

14:45
    Bobrovsky vyráží nahozený puk a zakládá tak útok hostů.

15:33
    Blue Jackets zatím nedovolují soupeři vytvořit větší tlak.

16:09
    Další útok Columbusu zakládá Johnson.

16:58
    Leva tyč zastavuje kotouč letící do branky Columbusu! Teď byli domácí blízko vyrovnání.

17:48
    Bergeron se protáhl přes dva soupeře a rázem byl sám proti Bobrovskému, útočník Bruins už to měl ale těžké a gólmana hostů nepřekonal.

18:10
    Bruins právě vstřelili branku!
    LOUI ERIKSSON tečuje nahození od modré k pravé tyči, máme srovnáno! Posila z Dallasu tak dává za Boston svou třetí letošní branku. Asistence: Zdeno Chára, Patrice Bergeron.

19:10
    Bruins se snaží přidat další branku, Columbus pod tlakem.

20:00

Vyrovnaná první třetina končí 1:1, trefili se Eriksson a Comeau. Zatím sledujeme svižný hokej, snad to tak bude i pokračovat.

Druhá třetina začne cca ve 2:00.

20:01

20:12
    Krejčí opět ve hře, tentokrát ale prohrál buly před Bobrovskym.

22:29
    Sám na branku jel Eriksson, jeho bekhendový blafák ale vyráží Bobrovsky betonem!

23:33
    Na druhé straně zasahuje Johnson proti střele Letesta z otočky.

24:27
    Bruins nastěhovaní v útočném pásmu, hosté pod tlakem.

27:27
    Blue Jackets jsou pod permanentním tlakem, to i přes to, že domácí Boston přeci jen tolik nestřílí.

27:45
    Až teď Marchand, Bobrovsky byl ale připraven.

28:15
    Krug vypálil z mezikruží z voleje, Bobrovsky se dobře postavil a chytá!

28:58
    A gólman hostů kryje i bekhend Erikssona z úhlu.

29:44
    Rychlý brejk domácích pokračuje dalším tlakem Bruins.

30:09
    Boston jde zaslouženě do vedení, je tomu tak dnes poprvé. Golfovou střelu xxx z pravého křídla tečuje do horního rohu branky SHAUN THORNTON! Asistence: Gregory Campbell, Torey Krug.

31:27
    Blue Jackets se nedaří vytvořit si lepší šanci.

31:49
    Johnson přerušuje hru.

32:23
    Bartkowski vyslal tvrdou ránu od modré, branku ale netrefil.

33:20
    Hostům se nyní vůbec herně nedaří, domácí Boston Columbusu nic nedovoluje a nyní je jasně lepší.

33:49
    Teď ale změna! Z ojedinělé akce hostů mohl srovnat Johansen, ten ale trefil jen pravou tyč!

34:59
    Gáborík zakládá brejk hostů po pravém křídle.

35:32
    Boston nyní hru jasně kontroluje.

35:39
    Po Comeauově nahození hru přerušuje Johnson.

36:23
    Icing se nepíská, Columbus musí hrát.

36:34
    Máme srovnáno! NICK FOLIGNO doráží z mezikruží k pravé tyči, svižná a hlavně pohotová dorážka na Johnsona stačila. Asistence: Nikita Nikitin.

37:38
    Blue Jackets se pokouší o ještě větší zaskočení Bostonu, v útočném pásmu se ale zatím ke střelbě nedostávají.

38:19
    A brankář Bruins hru raději přeruší.

39:16
    Druhá pauza se kvapem blíží, Columbus po srovnání skóre zase o něco lepším týmem než před pár minutami. Třetí dějství slibuje zajímavou podívanou.

40:00

Třetí třetina začne cca ve 2:53.

Boston nabíral ve druhé třetině na tlaku a převaze, skóre ale zůstává vyrovnané. Rozhodne tedy třetí třetina.

40:01

40:47
    První útok Columbusu zastavila domácí obrana.

41:05

41:43
    Letestovi ukradl puk Chára, dopředu míří domácí.

42:15
    Bartkowského střela od modré končí na Bobrovském.

43:48
    Johnson vychytal únik Atkinsona, puk sráží do rohu!

44:05
    Hra přerušena, vhazovat se bude před domácí brankou.

45:05
    Do brejku směřuje Marchand.

45:17
    A po jeho nahození hru přeruší Bobrovsky.

48:41
    Boston ubránil další oslabení, je to už 25. ubráněné oslabení v řadě! V tomto ohledu nemají Bruins v NHL konkurenci.

49:27
    Bruins se po oslabení snaží opět zabrat, nedaří se ale udržet útočné pásmo.

49:47
    Na druhé straně zahrozil Atkinson, Johnson je dnes ale velmi dobře připraven a vyráží.

50:51
    Lucicova zpětna přihrávka na Krejčího větší šance nepřinesla.

51:49
    Krugovo nahození od modré branku míjí. Boston vytváří i tak ale solidní tlak.

52:23
    Icingem se provinili hosté.

52:36
    Marchand vyloučen za nedovolené bránění.

53:27
    Bruins hrají v oslabení skutečně fantasticky, vyhazují další kotouč.

54:38
    Blue Jackets nevyužili přesilovku, jen aby toho ještě nelitovali...

54:45
    Johnson vyráží střelu Dubinského z levého kruhu.

55:38
    Přibližuje se konec třetí třetiny, jakákoliv chyba teď rozhoduje...

56:38
    Nikdo už nechce moc riskovat, Foligno bojuje v útočném pásmu skoro sám.

57:22
    Eriksson ztrácí puk ve středním pásmu, puk mají hosté.

58:00
    Dvě minuty do konce...

58:16
    Krejčího zastavuje odpískaný ofsajd.

58:49
    Chára se po dlouhém období bez šance dostal do gólové pozice, jeho volej z mezikruží ale vyráží perfektní Bobrovsky!

59:38
    Poslední tlak Bruins v základní hrací době je silný...

60:00

Ve třetí třetině branka nepadla, rozhodne prodloužení.

60:01

60:46
    Chárovo nahození končí jen v rohu.

61:37
    Foligno vypálil v obrovské šanci z předbrankového prostoru bekhendem pod břevno, Johnson dnes ale čaruje a tuhle střelu chytá v lapačce!

62:16
    Ofsajd Gáboríka.

62:55
    Nechtěně na icing zahrál Chára.

63:10
    Johnsonovu střelu od modré vyráží domácí gólman do bezpečí.

64:00
    Z prodloužení zbývá poslední minuta, soupeři jsou opatrní.

64:12
    Boston vítězí v prodloužení nad Columbusem, rozhodl o tom MILAN LUCIC! Po střele obránce Columbusu na útočné modré čáře se puk odrazil přesně do jízdy domácímu útočníkovi, který prostřelil Bobrovského mezi betony! Bez asistence.

Vyrovnané utkání šlo právem do prodloužení, v něm nakonec rozhodl Milan Lucic, který proměnil samostatný únik střelou mezi betony Bobrovského. Columbus si bod zaslouží, Boston si stejně tak zaslouží výhru, přeci jen měl o malý kousek navrch. Skóre vypovídá o dění na ledě vcelku přesně.

3. Ryan Johansen (CBJ) 0+0

Pro dnešek je to vše, příště opět na shledanou. (03:44:55)

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 19. Eriksson (Chára, Bergeron), 31. Trhornton (Campbell, Krug), 65. Lucic – 13. Comeau (Letestu, MacKenzie), 37. Foligno (Nikitin)

Boston Bruins: Johnson – Hamilton, Chára, Krug, Seidenberg, Boychuk, Bartkowski – Iginla, Krejčí, Lucic – Eriksson, Bergeron, Marchand – Smith, Kelly, Soderberg – Thornton, Campbell, Paille.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovsky – Ťutin, Johnson, Wisniewski, Murray, Prout, Nikitin – Gáborík, Anisimov, Umberger – Atkinson, Johansen, Dubinsky – Comeau, Letestu, MacKenzie – Boll, Chaput, Foligno.

Rozhodčí: Hebert, LaRue – Murray, Rody

Diváci: 17 565