Chabarovsk – Kazaň 6:3 (kon.) | Vladivostok – N.Novgorod 5:0 (kon.) | Novokuzněck – Dynamo Moskva 3:4 (po pr.)
Novosibirsk – Viťaz 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Minsk 3:0 (kon.) | Magnitogorsk – Doněck 2:1 (kon.)
Ufa – Záhřeb 2:3 (kon.) | Nižněkamsk – Spartak Moskva 5:0 (kon.) | CSKA Moskva – Barys 3:0 (kon.)
Riga – Omsk 3:1 (kon.) | Lev – Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.) | HC Slovan – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Medveščak Záhřeb
Pátek 15.11.2013, 14:00KHL

To je z mé strany pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a někdy v budoucnu se těším u dalších onlajnů opět na počtenou! (16:17:17)

Ufa dokázala pět minut před koncem zásluhou Pihlströma snížit na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat už nestačila ani v závěrečné power-play. Medveščak si tak připisuje cenné venkovní vítězství, které se ani příliš nečekalo.

Střely na branku ve 3. třetině – 14:8
    Střely na branku celkem – 37:33

60:00

59:35
    Střelu Hartikainena Dekanich vytěsnil za branku.

59:12
    Branka domácích je prázdná!

59:12
    Oddechový čas Ufy! Po něm se bude vhazovat před Dekanichem.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:41
    Nahození Sopela si cestu na branku nenašlo a hosté dostali kotouč do středního pásma.

58:23
    Foster vyhodil na zakázané uvolnění.

57:52
    Cheechoo pro Medveščak vybojoval buly před Vasilevským.

57:39
    Dekanich musel vyrážet střelu od levého mantinelu.

57:18
    Hosté se snaží šetřit nějaké vteřinky v útočném pásmu.

56:15
    Branka za Dekanichem je posunuta, takže je hra přerušena.

55:10
    Ufa právě vstřelila branku!
    A zřejmě jsem to zakřikl! Kolcov posunul puk na modré čáře na Zubareva, jehož střelu Dekanich jen vyrazil a dorážka ANTIHO PIHLSTRÖMA se odrazila nad hostujícího brankáře a snesla se za brankovou čáru. Domácí tak stále žijí – 2:3! Asistence: Andrej Zubarev a Kirill Kolcov.

54:39
    Ufa se zatím nemůže nadechnout k žádnému náporu, hosté teď hru kontrolují.

53:42
    Hosté drží puk za svou brankou a nikam nepospíchají.

52:52
    Ščitov dostal puk do ideální střelecké pozice mezi kruhy. Netrefil však branku!

52:22
    Prudkou střelu Kolcova od modré vytěsnil Dekanich.

51:59
    Po Ellisonově střele z otočky zakročil Vasilevskij, který schoval puk v klíně.

51:34
    Domácím odpískáno postavení mimo hru.

50:32

50:16
    Bombu Kajgorodova z levé strany vykopl Dekanich.

49:56
    Další střela Kolcova, tentokrát nepřesná.

49:30
    Hosté vyhodili.

49:01
    Kolcov pálil hodně nebezpečně, ale Dekanich svou branku uhájil.

48:31
    Hra konečně přerušena, vyloučen Matt Murley.

48:13
    Signalizované vyloučení hostujícího hráče, při kterém Ufa pořádně svírá soupeře.

47:05
    Čas se Ufě pomalu ale jistě krátí. Domácí by potřebovali snížit.

45:04

44:55
    V závěru oslabení domácí dokonce prověřili Dekaniche střelou od modré, brankář hostí kotouč zachytil.

43:48
    Thomas měl puk mezi kruhy v momentě, kdy byl Vasilevskij roztažený na čáře. Naštěstí pro domácí Thomas ideálně netrefil kotouč.

43:27
    Domácí vyhazují.

43:03
    Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1. Walker to řešil individuálně a vykoledoval si na svou osobu faul od Sopela, který si na dvě minuty posedí.

41:33
    Ellison hledal před brankou Thomase. Ten zakopl o něčí hokejku a k puku se tak nedostal.

41:07
    Tentokrát sražená střela Zubareva.

41:01
    Zakázané uvolnění Chorvatů.

40:53
    Hned po buly střílel Zubarev. Dekanich měl odkrytý výhled a v pohodě zakročil.

40:48
    Dekanich raději přikryl volný puk před dojíždějícími hráči v zeleném.

40:32
    Babčuk od modré hostující branku netrefil.

40:22

40:01

Další třetina začne přibližně v 15:40.

Ve druhé třetině jsme viděli po gólu na každé straně. Ve 36. minutě nejprve zvýšil už na 0:3 Carle, ale o minutu později domácím alespoň trochu zlepšil náladu Mirnov, který snížil na 1:3 a dal Ufě ještě nějakou naději na obrat.

Střely na branku ve 2. třetině – 12:13
    Střely na branku celkem – 23:25

40:00

39:28
    Před brankou číhal Thomas, ale nedokázal vystřelit dostatečně razantně.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:20
    Ale teď tu máme vyloučení na domácí straně. Potrestán je Anti Pihlström, který navíc obdržel i desetiminutový osobák.

37:49
    Domácí ožili a mačkají soupeře v jeho obranném pásmu.

36:24
    Domácí rychle snižují zpět na rozdíl dvou gólů! Dekanich po střele Kolcova vůbec nic neviděl a kotouč se od něj odrazil jen před brankoviště, kde ho uklidil do odkryté klece IGOR MIRNOV. Asistence: Kirill Kolcov a Alexej Kajgorodov.

35:29
    Medveščak právě vstřelil branku!
    A je to 0:3 pro Medveščak! MATHIEU CARLE dostal nabito od Walkera a propálil Vasilevského. Asistence: Luke Walker a Patrick Bjorkstrand.

35:25
    Nic na tom nezměnil ani průnik Makarova.

34:48
    Hosté stále s přehledem drží svůj náskok. Ufa se nemůže v ofenzivě prosadit.

33:38
    Jessiman se individuálně až k zakončení nedostal.

33:01
    Mereskinovu nabídku šikovně tečoval Pankov, Dekanich srazil betony včas a kotouč má mezi nimi.

32:00
    Domácí zahráli na icing.

30:50
    Také hosté kompletní.

29:52
    Nyní již hrají domácí přesilovku 5 na 4.

29:34
    Ránu Fostera vyrazil Vasilevskij nad sebe a puk spadl těsně vedle tyče!

28:49
    Cheechoo to přehnal s důrazem a je vyloučen! Domácí jsou tak z nejhoršího venku!

28:27

27:51
    Hosté budou hrát dvě minuty přesilovky 5 na 3! Vyloučeni Kirill Kolcov za držení a Alexej Kajgorodov za podražení.

27:24
    Po chybě domácích v rozehrávce se dostal k puku Ellison, ale nedokázal trefit prostor branky.

25:48
    Domácí se dostali do postavení mimo hru.

24:50
    Sražená střela jednoho z hostujících hráčů. Vhazovat se bude v obranném pásmu Ufy.

24:37
    Hráči Medveščaku teď dlouho drželi hru v útočném pásmu, ovšem bez nějaké střelecké příležitosti.

23:48
    Po hostujícím protiútoku přerušil Vasilevskij hru.

23:17
    Domácí teď soupeře přitlačili a Dekanich si musel připsat snad čtyři další zákroky.

22:51
    Pohotovou střelu Pihlströma vykopl Dekanich.

22:02
    Po zpětné přihrávce Vesceho pálil Ellison, Vasilevskij tentokrát zasahovat nemusel.

21:13
    Bjorkstrandův pokus z ostrého úhlu vyrazil Vasilevskij.

20:07
    Nahození Stěpanova sraženo do ochranné sítě za brankou.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 14:49.

Po první třetině mohou být mnohem spokojenější hosté ze Záhřebu. Ty poslal do vedení v 9. minutě v přesilovce Cheechoo a v 17. minutě zvýšil z bleskového protiútoku na 0:2 Jessiman. Hráči Medveščaku spoléhají na důslednou obranu a Ufa si kromě nájezdu Filatova větší šance nevypracovala.

Střely na branku v 1. třetině – 11:12

20:00

19:35
    Z úhlu se pokoušel protlačit puk za Dekaniche Mereskin. Brankář hostí byl však dobře postaven.

19:05
    Mirnov objel branku a našel mezi kruhy najíždějícího Kolcova, jehož střela však byla sražena do sítě za brankou.

18:45
    Kolcov v útočném pásmu přebíral puk v ofsajdovém postavení.

18:34
    Dekanich raději podržel nahození ze středního pásma.

17:58
    Domácí se snaží odpovědět aktivní hrou a chtějí do přestávky alespoň snížit.

16:25
    Hosté z rychlého kontru skórují podruhé! Čtvrtá lajna Medveščaku vyřešila přečíslení 3 na 2 parádně, když Kane nejprve nahrál Ryanovi, který okamžitě našel před brankou volného HUGHA JESSIMANA a ten bekhendem překonal Vasilevského. Asistence: Michael Ryan a Boyd Kane.

16:16
    Od modré střílel Kolcov, Dekanich viděl a má kotouč v lapačce.

15:02
    Filatov jel sám na Dekaniche. Zkusil dlouhou forhendovou kličku, ale hostující gólman ho dokázal vybruslit a nedovolil mu skórovat!

14:44
    Bjorkstrand se protlačil až ke střele. Tísněn už však nedokázal vypálit tak razantně a Vasilevskij betonem zakročil.

13:59
    Hosté se zatím prezentují velmi dobrou hrou v defenzivě a Ufa se do šancí nedostává.

13:01
    Zubarev si sjel až do střelecké pozice, jeho pokus byl však sražen do hlediště.

11:19

10:20
    Cheechoo střílel z první z mezikruží. Střela mu však nesedla, jak by chtěl a puk má Vasilevskij.

09:55
    Hned dvakrát pálil nebezpečně Cheechoo, Vasilevskij vždy zakročil.

09:18
    A Medveščak si zahraje druhou přesilovku, domácí byli na ledě v šesti a to se nesmí.

08:14
    Hosté svou přesilovku využívají! Od modré několikrát vypálil Foster, ale s těmito pokusy si Vasilevskij poradil. Foster tak změnil taktiku, když na levém kruhu našel JONATHANA CHEECHOOA, který ranou z voleje otevřel skóre zápasu. Asistence: Kurtis Foster, Mark Katič.

07:07
    Hráči Ufy vyhazují.

06:35
    Vyloučen Isangulov a přesilovku si vyzkouší i hráči Záhřebu.

06:19
    Z levého kruhu střílel zápěstím Thomas, Vasilevskij má kotouč na hrudi. Následuje komerční přestávka.

05:50

05:19
    Pokus Mirnova byl zablokován a hosté následně vyhazují.

04:31
    Domácí se zatím nemohou dostat do pásma a diváci už netrpělivě pískají.

03:50
    A je tu první přesilová hra pro domácí Ufu. Andrew Murray potrestán za hákování.

03:43
    Do útočného pásma se dostal Filatov. V souboji 1 na 1 volil střelu přes obránce, která Dekaniche nepřekvapila.

03:18
    Od modré vypálil Švarný, kotouč byl však sražen do ochranné sítě.

02:51
    Vasilevskému dobře stínil Kane, domácí gólman si ale puk našel a lapil ho.

01:27
    Ellison hledal před brankou najíždějícího spoluhráče, přihrávka však neprošla.

01:13
    Střela Vesceho byla sražena do ochranné sítě.

01:01
    Nebezpečné nahození jednoho z hostujících hráčů, které Vasilevskij moc neviděl a reagoval an poslední chvíli.

00:32
    Zakázané uvolnění Medveščaku.

00:11
    Babčukovu střelu od modré srazila obrana hostí mimo.

00:01

Ještě hymna Baškortostánu, na jehož území Ufa leží.

Zazní státní hymny Chorvatska a Ruska.

Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij (Volkov) – Babčuk, Ščitov, Sopel, Kulda, Zubarev, Kolcov, Višněvskij, Isangulov – Chlystov, Stěpanov, Gluchov – Filatov, Makarov, Hartikainen – Mirnov, Pihlström, Kajgorodov – Mereskin, Slepyšev, Pankov.

KHL Medveščak Zagreb: Dekanich (Vasiljević) – Carle, Martinović, Švarný, Foster, Popović, Katić – Cheechoo, Murley, Thomas – Linglet, Ellison, Vesce – Walker, Murray, Bjorkstrand – Ryan, Kane, Jessiman – Koren.

Rozhodčí: Naumov, Ščenjov – Maitak, Pronskich.

Medveščak Záhřeb:
    Účastník KHL z relativně nehokejové země si ve své nováčkovské sezóně vede velice zdatně a v tabulce Západní konference mu s 38 body aktuálně patří sedmé místo. Medveščak je silný zejména doma, vždyť v tomto ohledu je třetím nejlepším týmem celé soutěže. Naopak venku Chorvaté uhráli jen dvě výhry a s 9 body patří do spodních pater KHL. Základ kádru týmu ze Záhřebu tvoří zejména zámořští borci. Nejznámějším jménem na soupisce je bezesporu Kanaďan Jonathan Cheechoo , jenž se v sezóně 2004-05 stal dokonce nejlepším střelcem NHL.

Nejproduktivnější hráč: Matt Murley a Ryan Vesce – 20 bodů (8+12)
    Nejlepší střelec: Jonathan Cheechoo – 11 gólů

Salavat Julajev Ufa:
    Ambiciózní Ufa letos patří k těm lepším týmům KHL. Z 24 zápasů uhrála 44 bodů a v tabulce Východní konference jí patří čtvrté místo. Aktuální forma Salavatu Julajev ovšem není úplně ideální. Z posledních pěti zápasů Ufa vytěžila pouze jediné vítězství a poslední tři duely dokonce prohrála, z toho jednou po nájezdech a jednou v prodloužení. Do zápasu proti Záhřebu tak tento kvalitní tým půjde s cílem vrátit se opět na vítěznou vlnu.

Nejproduktivnější hráč: Dmitrij Makaron – 21 bodů (4+17)
    Nejlepší střelec: Teemu Hartikainen – 8 gólů

Vítám tu všechny hokejové příznivce. V rámci pátečního programu Kontinentální hokejové ligy přivítá Salavat Julajev Ufa na svém ledě Medveščak Záhřeb. Mohlo by jít o poměrně kvalitní duel, neboť Ufa disponuje kvalitním kádrem a v tabulce Východní konference ji patří čtvrtá pozice. Také chorvatský zástupce v KHL se pohybuje v postupové osmičce do play-off a momentálně je na Západě sedmý.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 37. Mirnov (Kolcov, Kajgorodov), 56. Pihlström (Zubarev, Kolcov) – 9. Cheechoo (Foster, Katič), 17. Jessiman (Ryan, Kane), 36. Carle (Walker, Bjorkstrand)

Medveščak Záhřeb: Dekanich (Vasiljević) – Carle, Martinović, Švarný, Foster, Popović, Katić – Cheechoo, Murley, Thomas – Linglet, Ellison, Vesce – Walker, Murray, Bjorkstrand – Ryan, Kane, Jessiman – Koren.

Rozhodčí: Naumov, Ščenjov – Maitak, Pronskich