Chabarovsk – Kazaň 6:3 (kon.) | Vladivostok – N.Novgorod 5:0 (kon.) | Novokuzněck – Dynamo Moskva 3:4 (po pr.)
Novosibirsk – Viťaz 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Minsk 3:0 (kon.) | Magnitogorsk – Doněck 2:1 (kon.)
Ufa – Záhřeb 2:3 (kon.) | Nižněkamsk – Spartak Moskva 5:0 (kon.) | CSKA Moskva – Barys 3:0 (kon.)
Riga – Omsk 3:1 (kon.) | Lev – Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.) | HC Slovan – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
5:0 (0:0, 4:0, 1:0)
Spartak Moskva
Pátek 15.11.2013, 16:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny příznivce dobrého hokeje. Neftěchimik Nižněkamsk vyzve v domácím prostředí Spartak Moskva.

Neftěchimik figuruje na 11 místě východní konference. Z 24 utkání vytěžili 25 bodů. V minulém utkání porazili hráči NIžněkamsku na domácím ledě Medveščak Záhřeb 3:2 po samostatných nájezdech. Domácí táhne především Jegor Milovzorov (10+9) a Oskar Osala (5+7). V bráně se nejspíš představí Alexandr Sudnicin (91,5%).

Spartak je na tom lépe, po 24 utkáních má 39 bodů a patří mu šestá pozice západní konference. V minulém utkání vyhráli hráči Spartaku 2:1 po prodloužení na ledě trápící se Ufy. Jejich útok táhne Rastislav Špirko (6+9) následován Vjačeslavem Kozlovem (5+10) a obráncem Deronem Quintem (6+9). V bráně hostů chytá opora Jeff Glass (93,8%).

V dresu domácího Nižněkamsku jistě nastoupí český reprezentant Petr Koukal (3+5), který se v letošní sezóně spíše trápí. Z jeho trápení mu má pomoc navrátilec do sestavy a jeho dlouholetý parťák Jan Kolář, který se po vleklém zranění ramene vrátil do KHL a hned v prvním zápase vstřelil gól. Za domácí hraje také slovenská dvojice Branko Radivojevič (2+1) a Martin Cibák (2+2). Za hosty nastoupí pouze jeden zástupce československého hokeje, již zmiňovaný Rastislav Špirko.

Neftěchimik Nižněkamsk:

Spartak Moskva:
    Glass (Ivanov) – Quint, Sergejev, Bodrov, Kulik, Vasiljev, Mamkin, Grišin, Několenko – Špirko, Anderson, Wandell – Kozlov, Junkov, Krutov – Volkov, Pešechonov, Nikulin – Bobrov, Něsterov, Nekolenko, Černych.

Hráči přicházejí na ledovou plochu, následuje ruská hymna.

Nižněkamsk začíná se svou čvtrtou formací.

00:01

01:00
    Domácí začali lépe. Aktivně napadají rozehrávku soupeře.

01:35
    Krutov motá hlavu domácí obraně.

02:40
    Domácí tým hrál chvíli v šesti hráčích, ale rozhodčí si toho nevšimli.

03:39
    Wandell se prohnal kolem domácí obrany, ale místo střeli se nacpal do brány.

04:00
    Domácí hráči si snaží vytvořit tlak, ale místo toho jim ujíždí hostující Bobrov, který střelou z modré čáry nezaskočil Sudnicina.

04:26
    Osala dobruslil nahozený puk, ale vzápětí o něj přišel v souboji s obráncem.

05:00
    Ljudučin dokázal zkrotit puk a obtočil se z poza brány. Jeho pokus chytil jistý Glass.

05:15
    Nyní jsou opět v tlaku hosté.

06:35
    Nižněkamsk ujížděl do přečíslení tři na dva, ale Kolář nedokázal zpracovat přihrávku a přišel o kotouč.

Černych dokázal objet obránce a nebezpečně zakončit bekhendem, Sudnicin byl připraven.

07:18
    Na ledě zůstává ležet hostující hráč. Vyloučen je Rybin za faul kolenem.

07:35
    Sudnicin si připsal krásný zákrok lapačkou.

07:50
    Domácí vyhazují. Následnou rozehrávku zastavuje ofsajd.

08:15
    Další vyhození.

08:31
    Spartak zatím svou přesilovku nedokázal zužitkovat, dokonce se nedokázal ani udržet v pásmu.

09:18
    Domácí v plném počtu. Hosté si nedokázali vytvořit žádnou šanci.

10:00
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu bez výraznější šance.

10:36
    Cibák zavezl puk do útočného pásma a za bránou se snažil najít spoluhráče, ale marně.

11:00
    Do šance se dostal domácí hráč, ke kterému se náhodně odrazil puk mezi kruhy. Golfovou střelou však nedokázal trefit bránu.

11:35
    Hráči Nižněkamsku se snaží rozehrát akci, ale příliš se jim to nedaří.

12:00
    Hra je velmi neuspořádaná. Oba týmy se snaží především bránit obrannou modrou čáru.

12:45
    Krutov se prokličkoval do šance. Jeho střela mířila pouze do Sudnicina.

13:26
    Polygalov se stahovačkou zbavil soupeře a střelou od modré čáry provětral Glassovu vyrážečku.

14:00
    Tolpenko dostal přihrávku na modrou čáru, sjel si do palebné pozice, ale střelou přesobránce nedokázal skórovat.

14:45
    Tlak Nižněkamsku se stupňuje. Osala nedokázal využít přihrávku Cibáka před prázdnou bránu. V publiku to jen zahučelo.

15:39
    Spartak se vysvobozuje.

16:12
    Sudnicin příliš neviděl přes clonící hráče, ale střelu Kozlova ukryl ve své lapačce.

16:48
    Berezin rozehrává za brankou domácích.

17:49
    Polygalov hrál v ofsajdu a rozhodčí tak zastavují akci domácích.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:32
    Špirko se dokázal zbavit obránce a tvrdou střelou prověřil Sudnicina.

19:50
    Konec třetiny se dohrává v poklidu.

20:00

Další třetina začne přibližně v 16:48.

V první třetině jsme viděli defenzivní pojetí hokeje. Oba týmy se nehnali dopředu, a tak jsme příliš šancí neviděli. Jednu z mála šancí promarnil domácí útočník Oskar Osala, ale nedokázal trefit prázdnou bránu.
    Střely na branku: 7:14

20:01

20:21
    Domácí začínají aktivněji, nahození Bělova vyrazil Glass do ochranné sítě.

21:00
    Krutov dobře napadal rozehrávku domácích a dokázal ji překazit.

21:19
    Zakázané uvolnění hostů.

21:31
    Střela Ljuduchina byla zblokována hostující obranou.

22:00
    Polygalov se kličkou dostal ke střele, ale netrefil bránu.

22:18
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Domácí Nižněkamsk se dostává v úvodu druhé třetiny do vedení. Díky dobré práci Jana Koláře dostal přihrávku na modrou čáru MAXIM BEREZIN a nekompromisní střelou nad vyrážečku Glasse skóroval. Asistence: Jan Kolář, Jegor Milovzorov.

23:42
    Hosty branka nabudila a snaží se ihned odpovědět, ale střelu Wandella dokázal Sudnicin zneškodnit.

24:35
    Do dobré šance se dostala první řada domácích. Koukal s Kolářem zamotali hlavu domácím hráčům, ale tentokrát byl Glass bezchybný.

25:00
    Volkov se snaží vybojovat puk za bránou domácích.

25:26
    Obránce Nižněkamsku MAXIM BEREZIN přidává druhý gól, když se k němu odrazil na modrou čáru puk a střelou golfem překonal Glasse. Asistence: Denis Tolpeko, .Igor Polygalov.

25:33
    Sudnicin si připisuje zákrok po střele Černycha.

26:28
    Za krosček je vyloučen hostující Andrej Sergejev

26:30
    Na ledě je první formace v čele s Koukalem. Publikum skanduje ruské "Šajbu!".

26:40
    Nižněkamsk dobře kombinuje v útočném pásmu.

26:55
    Spartak vyhazuje.

27:26
    Berezin opět pálí od modré čáry.

27:50
    Spartak se dostal ke střele v oslabení, ale Sudnicin byl bezchybný.

28:25

28:47
    Domácí navyšují své vedení. Po skončení přesilové hry dokázal od modré čáry vypálit RENAT MAMAŠEV a propálil vše co mu stálo v cestě. Puk nejspíš ještě tečoval hostující obránce. Asistence: Roman Ljudučin, Nikolaj Bělov.

28:47
    V brance hostů nastává změna. Místo Glasse nastupuje Ivanov.

30:00
    Druhá třetina je zatím jasně v režii domácích hráčů. Během šesti minut dokázali hráči Nižněkamsku vstřelit tři branky.

31:25
    Černych se dokázal dostat do zakončení, ale nedokázal překonat domácího gólmana.

31:34
    Domácí opět útočí.

32:28
    Za držení je vyloučen domácí Šulakov. Hosté mají šanci snížit stav utkání.

32:37
    Toto je studná sprcha pro Spartak! Ihned po buly se dostali do přečíslení dva na jednoho Milovzorov a PETR KOUKAL, který dostal přihrávku od prvně jmenovaného a uklidil puk do odkryté brány. Asistence: Jegor Milovzorov.

33:00
    Spartak v přesilovce nedokáže vymyslet vůbec nic.

34:01
    Až nyní se podařilo hostům trochu zakombinovat, ale vystřelit se jim nepovedlo.

34:28

35:06
    Domácí se hnali ve třech proti jednomu obránci. Milovzorov se pokusil udělat kličku, ale tu dokázal obránce vystihnout.

36:00
    Zdá se, že o vítězi utkání je rozhodnuto. Hostující Spartak ztratil veškerou motivaci a tempo hry výrazně upadlo.

37:48
    Osala nyní zkoušel pozornost Ivanova. Brankář Spartaku obstál.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny. Spartak rozehrává za vlastní bránou, ale je z toho pouze zakázané uvolnění.

39:15
    Další zakázané uvolnění hostů.

40:00

Třetí třetina začne v 17:40.

Druhá třetina byla protikladem té první. Během deseti minut dokázali hráči Nižněkamsku čtyřikrát skórovat a pohřbít veškeré naděje hostujícího Spartaku Moskva.
    Střely na bránu: 10:7.

40:01

40:40
    Třetí třetina začíná, stejně jako skončila druhá. Utkání se prakticky pouze dohrává.

41:05
    Berezin rozehrává za vlastní bránou.

41:24
    Volkov se snažil proniknout přes domácí obránce, ti byli však nekompromisní. Volkov skončil na ledě.

42:12
    Koukal neprošel přes obranu.

42:32
    O chvíli později se mu to už povedlo! Dobrou střelou prověřil Ivanova. K dorážce se dostával ještě Kolář, ale toho obrana zablokovala.

43:00
    Spartak uklidňuje hru. Jeho následná nepřesná rozehrávka znamená zakázané uvolnění.

44:33
    Tolpenko rozehrává od vlastní brány.

45:00
    Další dobrá šance Nižněkamsku! Tolpenko s Cibákem si krásně vyměnili puk. Střela Cibáka ovšem trefila clonícího obránce.

45:35
    Ljudučin ujížděl jeden na jednoho. Obránce ho ale dokázal zlikvidovat.

46:00
    Alexandr Něsterov je vyloučen za hákování.

46:15
    Závar před Ivanovem dokázal brankář Spartaku zlikvidovat.

46:38
    Taratuchim vystřelil do připraveného Ivanova.

47:00
    Na led přichází formace Petra Koukala.

48:00
    Hosté v plném počtu. Nižněkamsk už nedokázal vytvořit žádnou větší šanci.

48:36
    Komaristyj dostal přihrávku z poza brány. Puk mu přeskočil hokejku, a tak z velké šance nic nebylo.

49:16
    Polygalov ukázal, jak skvělý je bruslař. Efektivní kličkou se zbavil obránce a vystřelil, ale jeho střela neměla razanci.

49:43
    Ihned po buly střílel Krutov, puk se otřel o pravou tyčku domácí brány!

50:26
    Za podražení si půjde sednout na trestnu lavici Ljudučin.

50:35
    Milovzorov byl zastaven v samostatném úniku! Je nařízeno trestné střílení!

50:35
    JEGOR MILOVZOROV krásně naznačil rameny pohyb a potom si krátkou kličkou do forhendu připravil vynikající pozici pro střelu do odkryté brány!

51:00
    Nejen že hosté nedokáží přesilovku využít, ale dokonce během vlastní početní výhody dnes už dvakrát inkasovali.

51:34
    Sudnicin si připsal krásný zákrok lapačkou po střele Něsterova.

51:49
    Dalším vyloučeným je Martin Cibák, který se provinil sekáním. Hosté si zahrají krátkou přesilovku 5 na 3.

52:00
    Kombinace Spartaku je velmi krkolomná.

52:26
    Domácí ve čtyřech. Sudnicin předvedl další krásný semafor po střele Quinta.

52:49
    Krutov se jako štír protáhl podél mantinelu. Poté vybruslil na levý kruh a střelou nechal vyniknout Sudnicina, který dnes předvádí famózní výkon.

53:49
    Cibák se ihned z trestné lavice dostal do samostatného úniku! Situaci vyřešil střelou golfem, ale přestřelil bránu.

55:00
    Nižněkamsk se soustředí pouze na obranu. Rádi by domácí hráči pomohli svému brankáři k čistému kontu.

56:13
    Hosté se ještě snaží. Špirko v dobré pozici trefil pouze brankáře. Poté se před domácí bránou strhla menší potyčka.

57:00
    Zakázané uvolnění Nižněkamsku.

57:21
    Ivanov se odvážně vydal rozehrát puk do rohu kluziště.

57:36
    Cibák tvrdě srazil soupeře, až mu spadla helma.

58:00
    Hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny a já se odvážím napsat poslední dvě minuty tohoto utkání.

58:37
    Milovzorov opět ujížděl sám na Ivanova, ale puk mu sjel s čepele v nejméně vhodnou chvíli.

59:00
    Ljudučin byl tvrdě sražen hostujícím obráncem. Z ledu se jen těžce zvedá, ale za hlasitého potlesku se mu to daří.

59:05
    Vyloučen za vysokou hůl je Kulik. Diváci si žádají ještě jeden gól.

59:13
    Polygalov stál osamocen před Ivanovem, ale přihrávka byla příliš prudká, takže ji nezpracoval.

60:00

Domácí díky povedené druhé třetině vítězí v tomto utkání a získávají tři body. Spartak Moskva nedokázal ve druhé třetině držet krok s Nižněkamskem, což ho stálo celé utkání. Domácí brankář Sudnicin předvedl vynikající výkon a vychytal čisté konto.
    Střely na bránu: 31:29.

Děkuji, že jste v sportovně náročném pátku zvolili KHL. Přeji krásný zbytek dne, na shledanou! (18:16:04)

Slavomír Jansa

Branky a nahrávky: 23. Berezin (Kolář, Milovzorov), 26. Berezin (Tolpeko, Polygalov), 29. Mamašev (Ljudučin, Bělov), 33. Koukal (Milovzorov), 51. Milovzorov (TS)

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Mamedov) – Bělov, Mamašev, Berezin, Kosmačjov, Šulakov, Romanov, Beljakov – Kolář, Koukal, Milovzorov – Tolpeko, Cibák, Osala – Ljuduchin, Taratuchin, Jakimov – Polygalov, Chorchrjakov, Kulikov, Rybin.
    Spartak Moskva: Glass (29. Ivanov) – Quint, Sergejev, Bodrov, Kulik, Vasiljev, Mamkin, Grišin, Několenko – Špirko, Anderson, Wandell – Kozlov, Junkov, Krutov – Volkov, Pešechonov, Nikulin – Bobrov, Něsterov, Nekolenko, Černych.

Rozhodčí: Bělov, Kyseljov – Gorděnko, Tomilov