Havířov – Prostějov 4:3 (2:1 po s.n.) | Havlíčkův Brod – Hr. Králové 2:3 (0:1 po s.n.) | SHK Hodonín – Přerov 3:5 (kon.)
Frýdek-M. – Opava 1:6 (kon.)
po s.n. (2:1)
AZ Havířov
4:3 (0:1, 2:1, 1:1)
LHK Jestřábi Prostějov
Pátek 15.11.2013, 18:00 • K&K Pneu Aréna, Havířov • Liga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý podvečer z havířovské K&K Pneu Arény, kde se od 18 hodin střetnou domácí hráči AZ Havířov. Ti v rámci 13. kola ligy juniorů přivítají na svém ledě LHK Jestřábi Prostějov.

Představení obou mužstev

AZ HAVÍŘOV

Domácí hráči mají jednoznačný cíl – vyhrát. Na první příčku ztrácejí pouhé tři body, a tak nebudou chtít nechat nic náhodě. Havířovští hokejisté obhajují třetí pozici s celkovým počtem 25 bodů.

Bilance Havířova: 7 – 1 – 2 – 2

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV

Prostějovští Jestřábi jsou na tom hůř než jejich dnešní soupeř, jelikož se drží na šestém místě. Doposud získali 16 bodů a na pátou Opavu ztrácejí dva body. Na záda však LHK "dýchá" Frýdek-Místek, který je o jeden bod horší.

Bilance Prostějova: 4 – 1 – 2 – 5

AZ Havířov: Gabler, Slanina – Jaroch, Gawlas, Flamík, Graca, Potočný, Vyčesaný, Suchý, Lenomar, Caruk, Diviš, Matějek, Taras
    Trenér: Jaromír Venglář

LHK Jestřábi Prostějov: Strašák – Liška, Arnošt, Krček, Kaluža, Gatěk, Mašek, Matoušek, Tomiga, Wind, Medek, Zavřel, Prokop, Dočkal, Kovařík, Galeta
    Trenér: Ivo Horák.

Ještě jednou Vám přeji krásný podvečer z Havířova, kde přibližně za 10 minut odstartuje další kolo ligy juniorů.

00:01

00:02
    Úvodní vhazování vyhráli hráči Prostějova.

00:28
    Caruk získal kotouč a nahazoval ho do rohu kluziště. Vzápětí si první zákrok připisuje brankář Strašák.

00:36
    Bude se vhazovat po pravici brankáře Jestřábů.

01:20
    O puk se bojovalo u bočního mantinelu, kde zvítězili právě hosté.

01:40
    Nebezpečná akce Prostějova! Patrik Galeta byl blízko úvodní brance, když mu chyběl kousek na to, aby zmátl brankáře Havířova a zasunul puk zpoza branky.

02:02
    Vhazuje se opět v obranné třetině LHK, jenže domácí Azet se musí vracet až za svou branku.

03:03
    Na opačné straně to jsou právě hráči Havířova, za které mohl skórovat Matějek a poté Caruk, jenže ani dvě dorážky nebyly úspěšné.

04:14
    Ofsajd domácích. U puku však zůstávají a zakládají další akci proti brance Strašáka.

05:02
    Kotouč za brankou Prostějova podržel Krček, který následně přihrává na spoluhráče.

05:20
    Po icingu se hra přesouvá k brankáři Azetu, který musí být pozorný.

05:32
    Po vyhraném vhazování se ke střele dostal Flamík. Ten pouze vyprášil betony brankáře.

05:51
    Na druhé straně ve stejné akci Kaluža, který dal Gruberovi pořádně zabrat.

06:27
    Velmi nebezpečná akce proti brance Prostějova. Kličkou Lenomar nevyzrál, ale vynutil si faul.

06:27
    Vyloučeni hráči Prostějova: Jaromír Matoušek na 2 minuty za sekání, Adam Wind na 2 minuty za krosček.

07:00
    Havířov má stále k dispozici dvojnásobnou početní výhodu.

07:11
    Vyloučen hráč Jindřich Krček (PRO) na 2 minuty za zdržování hry.

08:39
    Hráčům Havířova se nedaří využít přesilovou hru.

09:24
    Na trestné lavici zůstává poslední hráč. Havířov má přesilovou hru 5 na 4.

10:31
    Hosté hrají v plném počtu hráčů. Havířovu se tak nepodařilo využít ani jednu z přesilových her.

11:36
    Kotouč za brankou Gablera vzali nejrychleji Prostějovští, kteří následnou střelou protáhli havířovského brankáře.

12:15
    Jeden z havířovských hráčů měl zajímavou střeleckou pozici, ale Strašák si s pukem poradil.

12:57
    Rychlý protiútok Havířovu nevychází a domácí střídají své formace.

13:23
    Jakub Tomiga se ocitl ve velké příležitosti skórovat, když jeho klička skončila pár centimetrů vedle branky domácích.

14:55
    První třetina se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci a stále jsme neviděli úvodní branku.

15:11
    Vyloučen Dominik Suchý (HAV) na 2 minuty za hákování.

15:12
    Nastává tak příležitost pro prostějovské hráče, kteří si poprvé v zápase zahrají přesilovou hru.

16:08
    Rozhodčí signalizuje další vyloučení!

16:15
    Vyloučen Michal Vyčesaný (HAV) na 2 minuty za sekání.

16:27
    Uvidíme, zda hosté využijí dvojnásobnou přesilovou hru.

17:05
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Přece jen se v první dvacetiminutovce dočkáváme branky! K odraženému puku se dostal u malého brankoviště ŠIMON MAŠEK. Ten neměl problém trefit odkrytou klec Havířova. Asistence: Jakub Tomiga.

18:00
    Hosté mají stále možnost využít druhou přesilovou hru.

18:15

18:30
    Vyloučen Adam Arnošt (PRO) na 2 minuty za zdržování hry.

19:02
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:50
    Ještě jedno přerušení hry, které způsobují hráči Prostějova, jelikož se dostali do ofsajdu.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:45.

20:01

20:39
    Havířov právě vstřelil branku!
    Domácí sice nevyužili přesilovou hru, což je nemuselo vůbec mrzet, jelikož brankáře Prostějova si dokázal položit DOMINIK SUCHÝ a následnou střelou vyrovnává stav utkání. Asistence: Jan Diviš.

21:10
    Hra pokračuje v obranné třetině Havířova.

21:57
    V krátkém časovém rozmezí se ke kotouči dostávají opět hosté, kteří se snaží projít za havířovskou obranu.

22:44
    Daniel Graca dostal zadovku před brankáře Strašáka, ale jeho střela bylo tečována do ochranné sítě.

23:02
    Vyloučen Jakub Tomiga (PRO) na 2 minuty za napadení.

23:40
    Kombinace Havířova prozatím nevedly k výraznější šanci.

24:08
    Kovařík dostal rychlou přihrávku, kterou stíhal v rohu ledové plochy. Tam ale uklouzl a tvrdě narazil do hrazení.

24:55
    Menší potyčka vznikla mezi hráči, když útočník Havířova byl natlačen na brankáře Strašáka, kterého zasáhl do zad.

24:55
    Vyloučen Marek Kaluža (PRO) na 2 minuty za krosček.

24:54
    Azet bude hrát přesilovou hru 5 na 3 celkem sedm vteřin.

25:13
    Domácí využívají přesilovou hru a ujímají se jednobrankového vedení! Zásluhu na tom má DOMINIK SUCHÝ, který opět zvolil střelu do horní části branky a dnes je to jeho druhá trefa. Asistence: Daniel Graca.

26:14
    Dva efektivní zákroky teď vytasil Strašák, který v dnešním již dvakrát inkasoval.

27:30
    Následuje vhazování před brankou Prostějova.

28:57
    Souboj v rohu kluziště dopadl lépe pro hráče Prostějova, kteří se ihned tlačí do protiútoku.

30:08
    Obránci Prostějova vyčkávají za svou brankou s pukem u hole.

31:24
    Nyní se spíše hraje na polovině havířovského Azetu, který se brání před tlakem Jestřábů.

32:25
    Tomiga se pokoušel vytočit zpoza branky a zasunout kotouč. Byl však faulován obráncem Havířova.

32:33
    Vyloučen Filip Gawlas (HAV) na 2 minuty za hákování.

33:04
    Kamil Lenomar dostal puk přesně na hůl, ale místo střely ušetřil Havířovu pár vteřin oslabení.

34:33

34:53
    Vyloučen Patrik Dočkal (PRO) na 2 minuty za podražení.

35:22
    Vyloučen Tomáš Matějek (HAV) na 2 minuty za nedovolené bránění.

35:25
    Hra pokračuje v poměru 4 na 4.

35:59
    Je vyrovnáno! Jestřábi utekli po levém mantinelu a dokázali skórovat. Respektive to byl MAREK KALUŽA, který prostřelil havířovského brankáře. Bez asistence.

36:34
    Vyloučen Adam Arnošt (PRO) na 2 minuty za sekání.

36:52
    Hosté hrají ve čtyřech hráčích.

37:11
    Jan Diviš z Havířova se dostal k zakončení, jenže kotouč zamířil těsně vedle pravé tyčky Strašáka!

37:44
    Čeká nás další vhazování u branky Prostějova, které je úspěšnější pro Havířov.

38:24
    Vyloučen Michal Vyčesaný (HAV) na 2 minuty za podražení.

38:34

39:05
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:47
    Třetina se dohrává za brankou Prostějova.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:35.

40:01

40:17
    Velmi efektivní zákrok havířovského brankáře, který zasáhl maskou!

40:48
    Rozhodčí vykázal hráče Prostějova z vhazování.

41:10
    Přímo skvělý zákrok vytáhl brankář Slanina, který teď podržel Havířov před inkasováním třetí branky!

42:07
    Střela od modré čáry proti Strašákovi neuspěla a končí mimo tři tyče.

44:00
    Hra se přelévá ze strany na stranu a uvidíme vhazování u branky havířovského Slaniny.

44:18
    Zakázané uvolnění přesouvá hru zpět do obranné třetiny Azetu.

45:46
    Rychlé protiútoky byly k vidění na obou stranách. Ten nebezpečnější byl u brankáře Havířova, který se musel hodně natahovat.

46:07
    Vyloučen Martin Caruk (HAV) na 2 minuty za podražení.

47:39
    Tak toto byla velmi smolná branka pro Havířov. JAROMÍR MATOUŠEK unikal domácím po křídle, trefil betony Slaniny a následnou dorážkou usměrnil kotouč za záda havířovského brankáře. Asistence: Marek Kaluža.

48:36
    Domácí se snaží za každou cenu vyrovnat. Teď měli příležitost propasovat kotouč mezi tyčkou a levým betonem Strašáka.

48:59
    Vyloučen Tomáš Jaroch (HAV) na 2 minuty za podražení.

49:18
    Domácí se tak musí ubránit dalšímu oslabení.

50:59

52:06
    Dnešní utkání sleduje 64 diváků.

52:20
    Střela Prokopa skončila na plexiskle za brankou Slaniny.

54:00
    Ofsajd se odpískal domácím, kteří tak musejí přerušit svou útočnou akci.

54:29
    Nový útok zkoušeli založit obránci Azetu, kteří moc úspěšní nebyli.

54:58
    Střela havířovského útočníka byla zblokována směrem do ochranné sítě.

55:19
    Do konce třetí třetiny zbývá přibližně pět minut a domácí stále prohrávají o jedinou branku.

55:58
    Vyloučen Richard Kovařík (PRO) na 2 minuty za sekání.

55:58
    Timeout AZ Havířov.

55:58
    Pokračuje se vhazováním před brankou Strašáka.

56:10
    Domácí se usazují v útočné třetině a dostávají soupeře pod tlak.

56:27
    Početní převaha je využita a zároveň je vyrovnáno! Přesnou přihrávku dostal JAN DIVIŠ, který si najel před branku a zkoušel zavěsit nad rameno Strašáka. Ten kotouč vyrazil jenže nakonec spadl za jeho záda. Opravdu šťastná vyrovnávací branka Azetu. Asistence: Dominik Suchý a Kamil Lenomar.

56:34
    Vyloučen Richard Kovařík (PRO) na 2 minuty za podražení.

56:59
    Ofsajd Havířova. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

57:34
    Havířovu zbývá ještě minuta do konce přesilové hry.

58:04
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:34

59:05
    Odpočítává se poslední minuta třetí třetiny.

60:00

Samostatné nájezdy začnou přibližně ve 20:10.

Začaly samostatné nájezdy.

Jako první jede Jakub Tomiga, který blafákem nepřekonal pravý beton Slaniny!

Na druhé straně Kamil Lenomar uspěl a vstřelil branku po kličce do forhendu! – 1:0

Jaromír Matoušek kličkou a následnou střelou mezi betony vyrovnal.

Domácím patří v dnešním zápase dva body! Rozhodující branku vstřelil DOMINIK SUCHÝ.

Slanina vychytal i Kovaříka! Utkání je rozhodnuto!

Havířov dnes vyhrál utkání na nájezdy a připisuje si do tabulky dva body. Ode mne je to z Havířova vše a u dalších on-line přenosů opět na počtenou. (20:16:16)

Petr Blakala

Branky a nahrávky: 21. Suchý (Diviš), 26. Suchý (Graca), 57. Diviš (Suchý, Lenomar), rozh. náj. Suchý – 18. Mašek (Tomiga), 36. Kaluža, 48. Matoušek (Kaluža)

Trenér: Ivo Horák