Litoměřice – Jihlava 1:2 (po pr.) | Šumperk – Most 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 3:5 (kon.)
Motor ČB – Olomouc 0:4 (kon.) | Beroun – Havířov 2:3 (0:1 po s.n.) | Kadaň – Benátky n/J 3:4 (kon.)
Třebíč – Ústí n/L 0:3 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Sobota 23.11.2013, 17:301. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V dalším mistrovském utkání 1. hokejové ligy se střetnou hokejisté Horácké Slavie Třebíč s týmem HC Slovan Ústečtí Lvi. Severočechům se delší dobu nedaří a aktuálně jim patří až předposlední příčka v tabulce, vedení klubu proto sáhlo k výměně trenéra . Třebíčští v minulém kole zvítězili v Mostě a v tabulce jsou šestí.

Novou sezónu Lvi začali poměrně značně rozpačitými výsledky. Ty se ani postupem času příliš nelepšily a aktuálním stavem je současné nelichotivé třinácté místo v tabulce. Je to pozice, na kterou v Ústí nejsou zvyklí a také někteří fanoušci dávají najevo svoji nelibost.

Ústí má mimořádně špatnou bilanci posledních zápasů, když má aktuálně na kontě šest porážek v řadě. V minulém kole doma Ústí nestačilo na Havlíčkův Brod, kterému podlehlo 1:2. Severočeši tak i nadále zůstávají se třiadvaceti body na předposlední příčce tabulky.

Třebíčští hokejisté pokračovali ve svém vítězném tažení na ledě soupeřů a v minulém kole zvítězili na ledě Mostu 4:3. V tabulce jim tak aktuálně patří šestá příčka.

První měření sil obou soupeřů v nové sezóně přineslo vyrovnaný zápas. Třebíčští dokázali hned v úvodu první třetiny potrestat domácí vyloučení pohotovou brankou obránce Maleny. Domácí výrazněji přidali na tempu ve druhé třetině, kdy se také dočkali zaslouženého vyrovnání. V poslední dvacetiminutovce byli nebezpečnější hokejisté Horácké Slavie, kteří ale nedokázali proměnit ani své vyložené šance. Utkání tak logicky dospělo až do prodloužení. V polovině prosloužení udělala obrana Lvů hrubou chybu a tu dokázal potrestat útočník Tomáš Fořt vítěznou brankou. Třebíčští si z Ústí odvezli dva body, domácí Lvi se museli spokojit s jedním bodem.

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter (Dusík) – Dujsík, Dlapa, Bilčík, Dietz, Rangl, Čejka – Vondráček, Čuřík, Laš – Kaut, Mikeska, Fořt – Křivohlávek, Nahodil, Wasserbauer – Přibyl, Paták, Čech.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Dlouhý (Orct) – Sklenička, Grin, Holomek, Vobořil, Smetana, Černý, Vaněk, Brož, – Tůma, Roubík, Kloz – Rod, Alinč, Vávra – Boháč, Havlíček, Baránek – Pořický, Hanzl.

Rozhodčí: Hejduk – Černý, Reich.

Oba týmy nastupují na led, hosty přivedl Vladimír Brož, domácí obránce Ondřej Dlapa.

00:01

00:12
    Jako první budou branku dobývat domácí, kteří vyhráli vhazování.

00:47
    Zbyněk Sklenička (UNL) – 2 minuty hákování. Když předtím Laš vystihl přihrávku hostů, ale na Dlouhého nevyzrál.

01:33
    I tentokrát byl Dlouhý na místě. Vhazování po jeho levé ruce.

01:33
    Ústí vyhazuje.

01:52
    Hosté se znovu osvobiozují výhozem přes všechny čáry.

02:19
    Ani Bilčíkova, ani Dietzova střela k úspěchu nevedla, hosté vyhazují.

02:48
    V momentě, kdy Sklenička skočil na led, tak vypálil Rangl od modré, Dlouhý chytá.

03:07
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!
    Ondřej Smetana ujel po pravé straně hřiště, dostal se ke kruhu, odkud vyslal přihrávku před branku, DANIEL BOHÁČ nastavil hůl a nadvakrát překonal Faltera. Asistence: Ondřej Smetana.

03:42
    Domácí se dostali do pásma, ale jejich snaha k úspěchu zatím nevede.

04:25
    Kaut s Mikeskem získali kotouč v útočném pásmu, ale hraje se především v rohu a zabrankou hostů.

04:57
    Nepřesmná přihrávka třebíče končí až za brankovou čarou, čároví rozhodčí rozpažují a hraje se dál.

05:21
    A hosté se dostávájí do dvoubrankového trháku. Vobořil našel na středu hřiště Vávru, který posunul puk za obranu Třebíče, kde jej vybojoval JAN ALINČ, jenž kličkou do bekhendu nedal Falterovi šanci. Asistence: Tomáš Vávra, Milan Vobořil.

06:25
    Domácí v útlumu, jen horko těžko se dostávájí ze svého obranného pásma.

06:59
    Mikeska byl v útočném pásmu dříve než puk a tak se píská ofsajd.

07:30
    Třebíč se chvíli usadila v útočném pásmu, ale vyhození Ústí se Dietzovi zkrotit podařilo až ve střední třetině hřiště.

08:09
    Puk mezi diváky, když hosté tečovali přihrávku Třebíče. Vhazovat se bude před útočnou modrou domácího celku.

08:43
    Vondráček s Lašem se srazili na modré čáře. Tím útočná snaha domácích končí.

08:47
    Icing Ústí.

09:12
    Druhým vyloučeným hráčem utkání se stává hostující Kamil Černý, který nedovoleně zastavl unikajícího Tomáše Fořta.

09:33
    Mikeska operoval s pukem na brankové čáře, nasměroval přihrávku na Bilčíka, který si na ni sjížděl, Sklenička tečoval puk na Dlouhého, který reflexivně srazil betony k sobě.

18:54
    Hosté vyhazují.

10:05
    Třebíč znovu začíná svůj útok opd vlastní branky.

10:30
    Dujsík poslal kotouč po modré na Dlapu, jehož střela mířila do míst, kde stojí gólman dlouhý.

11:12

11:37
    Přibylovo nahození se mezi tyče nevešlo, Třebíč pokračuje před brankou Dlouhého.

11:57
    V nouzi zahráli hosté zakázané uvolnění.

12:55
    Mikeskova formace držela hosty před jejich brankou dlouho dobu, Ústí se zachránilo jedině icingem.

12:55
    Oddechový čas pro hosty.

13:19
    Smetana nahazuje od červené čáry, puk se odrazil do brankoviště Faltera, který hokejkou rozehrává do rohu.

15:02
    Jan Alinč (UNL) – 2 minuty vysoká hůl.

15:13
    Hosté dostali puk do středního pásma, kde sním hraje Třebíč.

16:11
    Dujsík na modré nastřeluje hostujícho hráče a má co dělat, aby jej zastavil.

16:41
    Hosté šetří čas, mají kotouč na svých hokejkách.

17:02
    Ani třetí přesilovka se Třebíči nepovedla, vyloučený Alinč je na ledě.

17:38
    Newurovnaná hra je přerušena jen za cenu zakázaného uvolnění hostů. Hra se znovu nastěhuje před Dlouhého.

18:07
    Paták to zkusil z velkého úhlu, jeho střela mířila nad branku hostů, kde u tyče číhal Dlouhý na zákrok.

18:55
    S domácími je to ještě horší. ONDŘEJ HAVLÍČEK si zavezl kotouč do útočného pásma, kde se kličkou do středu připravil na střelu a procedil puk skrze Faltera. Asistence: Kamil Černý.

19:05
    Běží poslední minuta první třetiny.

20:00

V první třetině padly tři branky a všechny do branky, kterou hají Martin Falter. První dvě byly z toho důvodu, že se hostující hráči ocitli před domácím brankářem sami. Třetí gól procedil přes Faltera Havlíček a tak spokojenější do kabin jdou hosté.

20:01

20:19
    Jako první zahrozili domácí, ale tečovaný puk z hole Vondráčka končí v rohu útočného pásma Třebíče.

20:43
    Dietzovo nahouzení tečoval Mikeska, ale Dlouhý jeho pokus srazil mimo svoji svatyni.

21:15
    Martin Falter tak tak zachytil střelu hostů, domácí obrana pak zažehnala začínající nebezpečí.

21:56
    Boháč se natahoval po přihrávce před brankoviště. Ale na puk nedosáhl.

21:56
    Daniel Boháč (UNL) – 2 minuty vysoká hůl.

22:08
    Jan Dlouhý zatím předvádí výborný výkon, Laš se s několika dorážkami neprosadil.

22:16
    Dujsíkova střela od modré byla jedovatá, ale Dlouhý ji našel ve své lapačce.

22:27
    Domácí nepouští svého soupeře ani k vyhození, ale střely končí na Dlouhém.

22:45
    Mikeska našel na kruhu Čuříka, který pouze trefil nastavenou lapačku hostujícího brankáře.

23:38
    Až teď se hostům povedlo se osvobodit, domácíá hráli však podél hrazení.

23:56

24:04
    Zbyněk Sklenička (UNL) – 2 minuty vysoká hůl.

24:08

24:53
    Třebíč se sice drží v útočném pásmu, ale jejich snaha ke střele zatím nevedla.

25:34
    Bilčík neudržel puk na modré čáře, domácí musí vyklidit útočné pásmo.

26:01
    Ranglovu dělovku chytá jistý Dlouhý.

26:04
    Ani pátá přesilová hra domácím nevyšla.

26:36
    Třebíč přešla ve třech rychle do protiútoku, ale Wasserbauer nezvedl kotouč nad beton hostujícího brankáře.

27:14
    Hosté se ještě v této třetině neosmělili vystřelit na domác branku. Obrana Třebíče střelce Ústí eliminuje.

28:18
    Dujsík byl v útočném pásmu dříve než puk a je pískán ofsajd.

29:02
    Rangl odstavil baránka a ten se dostal ze střelecké pozice. Puk zua branku sbírají domácí.

29:32
    Třebíčská rozehrávka nabyla provedena správně, hra se vrátí před Faltera.

29:38
    Po vyhraném vhazování se ke střele dostal Zbyněk Sklenička, jeho projektil Falter našel na svém těle.

30:02
    Laš se proháčkoval ke střele, ale Dlouhý byl proti jeho úmyslu.

30:28
    Paták udržel v těžkém souboji kotouč zadovkou našel Martina Čecha, který zprvní trefuje jen chumel před hostující brankou.

31:03
    Icing Třebíče.

31:31
    Čejka hledal najíždějícího Nahodila, tomu kotouč přeskočil hůl a byl to icing.

31:37
    Černého střela jen o mimimetry minula domácí branku.

32:52
    Falter si jede do rohu pro vyhozený kotouč a rozehrává přes vlastní brankoviště.

33:42
    Havlíček se dostal zpoza branky, nabídka Boháčovi byla zblokována.

34:22
    Dlouhý chtěl rozehrát, Přibyl naopak vyhozený kotouč zastavit, bohužel ten po jeho zásahu vypadl ze hřiště, vhazování před útočnou modrou Třebíče.

35:11
    Falter zastavuje střelu hostů a přerušuje hru.

35:29
    Aktivita se přenesla na hokejky ústeckého Slovanu, který se nastěhoval přřed Faltera.

35:38
    Falter musel být ve střehu, vyhrané vhazování domácích musel vyrážet.

36:47
    Stanislav Dietz na modré napřáhl, jenže netrefil branku.

36:53
    Icing hostů.

36:57
    Dlouhý dovoluje svým barvám vystřídat.

36:58
    Po vhazování prověřil Dlouhého Vondráček, hostující brankář vytasil zákrok betonem.

37:46
    Nahození domácho týmu je posouzeno jako ofsajdové, vhazovat se bude před modrou čárou.

38:36

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:26
    Hosté se dostali ke kotouči a vyhazují přes všechny čáry.

39:55
    Mikeska našel dobře najetého Kauta, ale ten trefil pouze nastavenou vyrážečku brankáře Dlouhého.

40:00

Ve druhé třetině byli domácí aktivnější, ale branku jsem neviděli ani na jedné straně. Domácí měli spoustu přesilových her, ani jedna ze střel se neujala. Jak dopadne třetí dějství uvidíme za několik málo minut.

40:01

40:16
    Domácí zahájili třetí třetinu dohrávkou přesilové hry, v ní Dlapa vystřelil, ale Dlouhý jeho pokus zachytil.

40:37
    V momentě, kdy naskočil na led vyloučený Boháč, putuje na ni Jaroslav Roubík za sekání.

40:46
    Dlouhý je dnes pro domácí borce nepřekonatelný.

40:51
    Bilčík od modré vyslal prudkou ránu, ale Dlouhý ji viděl, takže puk mohl zachytit svoji lapačkou.

41:12
    Bilčík si sjel na Mikeskovu přihrávku,ale netrefil puk ideálně, hosté vyhazují.

42:08
    Domácí borci se snaží, ale ke střele se ne a ne propracovat.

42:37
    Hosté v plném počtu. S pukem hrají domácí.

42:47
    Dlouhý přerušuje hru, aby hosté mohli v klidu vystřídat.

43:42
    Nejprve na přihrávku nedosáhl Jakub Čuřík, který se však ke kotoučio dostal, nahrál Dietzovi na modrou, jeho pokus Dlouhý vyráží do ochranné sítě.

44:30
    Hra se přesunul ado středu hřiště, kde je spoustu nepřesností.

45:58
    Za dlouhým zazvonila tyč, po mnahození domácího hráče, Nahodil jen stínil.

45:58
    Vzájemné vyloučení – Tomáš Rod, Jan Wasserbauer oba 2 minuty hrubost.

47:24
    Ústí se po delší době dostali do útočného pásma, hra ve čtyřech jim svědčí více než domácícm.

47:58
    Oba týmy v plném počtu.

48:20
    I Slovan si zahraje přesilovou hru za držení si odchází odpykat trest Stanislav Dietz.

48:31
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

49:09
    Wasserbauer se dostal ke kotouči a nerozpakoval se jej vyhodit za hostující branku, celá čtveřice domácích střídá.

49:57
    To stejné se povedlo i Dlapovi.

50:20
    vyloučený Dietz skáče na led. Hra přerušena v útošném pásmu hostů, když jeden z jejich hráčů zalehl kotouč u hrazení.

51:11
    Smetana nahodil puk za Faltera a oba tymý střídají.

51:26
    Dnešní utkání sleduje 1530 diváků.

51:41
    Dlouhý krotí ostrou přihrávku, směřující na Nahodila, holí. Před domácím útočníkem pak puk raděšji zalehává.

52:15
    Tomáš Kaut se protlačil přes bránícího hráče do útočné třetiny, jeho pokus směřoval na branku, kde byl připraqvený Jan Dlouhý.

52:20
    Fořt po vhazování přestřeluje hostující svatyni.

52:35
    Ondřej Dlapa (TRE) – 2 minuty podražení.

52:55
    Ústí se usadilo před Falterem.

53:35
    Minuta přesilové hry je za námi, hosté se k žádné střele nedostali.

54:13
    Domácím se povedlo vyhodit, za brankou krotí puk Dlouhý.

54:35
    Domácí v plném počtu, v momentě, kdy Dlouhý zachytil střelu ze středního pásma.

55:03
    Martin Baránek ujel po levém křídle, jehjo střela Faltera neohrozila.

56:52
    Dlouhý měl problém zkrotit skákající puk, před dotírajícím Nahodilem, odehrála obrana do bezpečí.

58:13
    Zadovka Mikesky zpoza branky našla pouze hole hostujících hráčů.

59:00
    Do konce utkání zbývá pouze jedna minuta.

60:00

Ani ve třetí třetině branka nepadla, domácí se sice snažili s utkáním něco udělat, ale jistý Dlouhý jim nedovolil ani jeden přesný zásah. (19:40:57)

David Sochor

Branky a nahrávky: 4. Boháč (Smetana), 6. Alinč (Vávra, Vobořil), 19. Havlíček (Černý)

HC Slovan Ústí nad Labem: Dlouhý (Orct) – Sklenička, Grin, Holomek, Vobořil, Smetana, Černý, Vaněk, Brož, – Tůma, Roubík, Kloz – Rod, Alinč, Vávra – Boháč, Havlíček, Baránek – Pořický, Hanzl.

Rozhodčí: Hejduk – Černý, Reich