Litoměřice – Jihlava 1:2 (po pr.) | Šumperk – Most 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 3:5 (kon.)
Motor ČB – Olomouc 0:4 (kon.) | Beroun – Havířov 2:3 (0:1 po s.n.) | Kadaň – Benátky n/J 3:4 (kon.)
Třebíč – Ústí n/L 0:3 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
HC Olomouc
Sobota 23.11.2013, 17:00 • Budvar aréna • 1. liga (ČR)

Domácí hráči v dnešním utkání na svého soupeře nestačili a nakonec jasně prohrávají. Po první třetina, která příliš hokejové krásy nenabídla, se kvalita hokeje zlepšila a sledovali jsme dominanci hostujícího týmu, který neměl daleko ani k páté brance. Domácí toho v ofenzivě krom přesilových her moc nepředvedli, z Českých Budějovic vám přeji hezký zbytek sobotního večera a budu se těšit u dalších živých reportáží na onlajny.com. (19:11:49)

60:00

59:28
    Kucharczyk vyváží spolu s Kindlem puk od své branky.

59:19
    Domácí se snaží alespoň o čestný úspěch.

58:40
    Skuhravý nedostihl přihrávku z pravé strany a jde střídat.

58:21
    Po jedné ze střel končí puk v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:12
    Další zakázané uvolnění, tentokrát se provinil Motor.

57:46
    Hosté drží puk u Halmošiho klece.

57:18
    Další útok Olomouce zakončil Vodný ranou vedle.

56:38
    Janáček měl na holi pátý gól! Mezi kruhy obdržel puk z pravé strany a napálil jej jen o několik centimetrů vedle tyče.

56:13
    Zakázané uvolnění Olomouce.

55:01
    Pekr se spoluhráči tak dlouho kroužil kolem Halmošiho branky až se k puku dostal Řípa a svou ranou nechal vyniknout domácího gólmana.

54:28
    Utkání už se pouze dohrává, hosté drží puk.

53:37
    O vítězi utkání je zřejmě rozhodnuto.

51:01
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Velká smůla pro domácí obranu, budějovičtí hráči ztratili puk ve vlastní přesilovce a lacině inkasují. MICHAL VODNÝ s velkým štěstím propasíroval puk pod Halmošim a raduje se z gólu. Bez asistence.

50:52
    Motor se nechal vytlačit z útočného pásma.

50:35
    Martin Janáček (OLO) – 2 minuty – hákování.

50:16
    Ondřejův pokus Halász vyráží.

49:53
    Nadále se hraje před domácí brankou, Olomouc je lepším týmem.

49:34
    Pekar obdržel puk mezi kruhy, udělal kličku, ale přesně zakončit už nedokázal.

48:58
    Vyražený puk po střele Houdka doráží Herman jen do pravého betonu domácího brankáře.

48:29
    Motor vyváží puk z vlastního pásma.

48:08
    Dnešní utkání sleduje 4021 diváků.

47:33
    Olomouc se drží v útočném pásmu. Po sérii předávek puku pálí Janáček do lapačky domácího gólmana.

47:14
    Zdeněk Ondřej (CEB) – 2 minuty – hákování.

46:48
    Olomouc ráznými kroky směřuje k zisku třech bodů.

45:52
    Halmoši loví puk z branky potřetí. Nejprve dokázal vytlačit Hermanův pokus mimo tři tyče, poté však nabil Kucharczyk útočníku PAVLU SELINGROVI a ten prudkou ranou pod horní tyčku přidává další branku Olomouce. Asistence: Radim Kucharczyk, Denis Kindl.

45:03
    Hermanův projektil doklouzal pouze do rohu hřiště.

44:29
    Opět se hra přesouvá na druhou stranu po Eberleho pokusu, který Halász snadno chytá.

43:55
    Na druhé straně pálil Jaroměřský jen o decimetr vedle Halmošiho tyčky!

43:26
    Velká šance Budějovic! Robovu střelu srazil Skuhravý a odkrytou branku následně míjí!

42:59
    Akce je však zastavena několika nepřesnostmi.

42:37
    Pekar promáchl a do protiútoku se žene Motor.

42:18
    Prudká rána hostujícího Řípy Halmošiho nevylekala.

41:58
    Zakázané uvolnění hostujícího mužstva, hra se vrací před Halásze.

41:38
    Další nahození přichází ze Skuhravého hokejky, mladík Rob taktéž puk nedostihl.

41:11
    Kuchejdovo nahození Ondřej nedostihl. Z protiútoku se Olomouci zahrozit nepodařilo.

40:29
    Řípův bekend domácí brankář chytá do lapačky.

40:18
    Budějovice závěrečných 18 vteřin oslabení ubránili.

40:01

Ve druhé části se přeci jen ofenzivy obou mužstev rozhýbaly a sledovali jsme o něco útočnější partii. Lepší jsou prozatím hosté z Olomouce a díky druhému vstřelenému gólu drží otěže utkání ve svých rukou. Motor navíc začne třetí třetinu v oslabení.

40:00

39:48
    Pekr nyní netrefil prázdnou branku! Hostující útočník se dostal k puku metr od branky, Halmoši však zasáhl skvělým zákrokem a koncem betonu puk vyráží.

39:09
    Po Kindlově nahození dorážel hostující Kucharczyk, Halmošiho beton se mu přehodit ale nepodařilo.

38:44
    Motor se nedostává z obranného pásma, nyní se čeká než domácí vystřídají.

38:18
    Tomáš Prokop – (CEB) – 2 minuty – zdržování hry, Prokop vyhodil puk ze hřiště.

38:06
    Hraje se před brankou Českých Budějovic.

38:02
    Selingerův pokus Halmoši kryje.

37:00
    Hosté jdou do vedení o dvě branky. Na Řípovu přihrávku z levého kruhu si počkal před brankou úplně osamocený TOMÁŠ HOUDEK a nemýlil se, přesnou ranou pod břevno překonává Halmošiho a přidává druhou branku Olomouce. Asistence: Jiří Řípa.

36:18
    Vodný ani na druhé straně Kuchejda nepropálil před sebou stojícího obránce.

35:50
    Skuhravého sekání zůstává nepotrestáno.

35:03
    Po ráně Ondruška si domácí brankář připisuje další zákrok.

34:27
    Jaroměřský střílí jen do pravého Halmošiho betonu.

34:08
    Na ledě je opět první lajna Motoru.

33:52
    Tempo hry trošku upadává. Hraje Olomouc.

33:11
    Šachlova střela končí na hrudi hostujícího brankáře.

32:57
    Kuchejda ztrácí puk v útočném pásmu.

32:26
    Kňazevovu ránu Halász vyráží ramenem.

31:34
    Skuhravého střela vypadla Halászovi a budějovický útočník se dostal ke krkolomné dorážce, puk nakonec jen o kus přeletěl horní tyčku.

31:06
    Vhazuje se po pravici brankáře Halásze.

31:03
    Nahození na druhé straně končí v lapačce hostujícího strážce branky.

30:29
    Divišovu ránu Halmoši vyráží mimo branku.

29:43
    Velkou příležitost ke srovnání skóre tak domácí hokejisté nevyužívají. Soupeř už je v plné síle, ale stále pod tlakem.

29:20
    5/5

29:13
    Další Robova střela je sražena.

28:28
    Obrovská šance na srovnání! Robovu střelu vyrazil hostující gólman jen ke Kotalíkovi, který netrefil odkrytou branku. Vzápětí přichází i další šance a domácí kapitán opět nesrovnává skóre.

27:20
    Pavel Selingr (OLO) – 2 minuty – nedovolené bránění.

27:19
    Třetina se dostal do samostatného úniku, zakončení však pokazil. Nakonec se ani nedostal ke střele, byl však faulován a bude se vylučovat.

26:59
    Kńazev se nyní tlačil do branky, obránci jej odstavili.

26:51
    Denis Kindl (OLO) – 2 minuty – příliš mnoho hráčů na ledě.

26:51
    Hosté hráli v šesti, bude se vylučovat.

26:41
    Ondřej vyváží puk a prudkou ranou prověřuje Halásze.

26:14
    Olomouc už se usazuje u branky Motoru, hraje se v rohu hřiště.

25:56
    Další přesilová hra se tentokrát hostům příliš nedaří.

25:35
    Jan Eberle (CEB) – 2 minuty – vysoká hůl.

25:07
    Motoru nyní rychle přešel střední pásmo a Eberleho pokus jen se štěstím vytěsnil mimo tři tyče Halász.

24:11
    Hosté jsou v pěti.

23:52
    Olomouc se osvobozuje.

24:02
    Robova střela je tečována do rohu branky. Následně pálí podruhé a Halász vyráží.

22:11
    Jan Knotek (OLO) – 2 minuty – nedovolené bránění.

22:01
    Dvě velké šance na obou stranách! Nejprve jel na Halmošiho osamocený Knotek, nedal a z následného brejku si obhodil obránce Šachl, ale na Halászovu lapačku nevyzrál.

21:21
    Hraje se před brankou Olomouce. Šachl však nepřesně přihrává a Chmelíř nestihl puk zachytit u mantinelu.

20:40
    Zakázané uvolnění domácího mužstva.

20:12
    Kotalíkova lajna uzamkla soupeře v obranném pásmu, výsledná střela domácí kapitána však míří nad.

20:01

V první třetině jsme sledovali hokej bez šancí, šťastnější ale prozatím mohou být hosté, kteří se těsně před sirénou ujali vedení. Prvním střelcem v utkání se v přesilové hře stal Jakub Herman, když tečoval Houdkovu střelu z pravého kruhu. Jinak sledujeme nepříliš ofenzivní hokej bez gólových příležitostí.

20:00

19:48
    Hosté využívají bleskově přesilovou hru. V kruhu po Halmošiho pravici se dostal k puku Houdek a z první vypálil, před brankou ještě střelu tečoval JAKUB HERMAN a Halmoši byl bez šance. Těsně před koncem první části se tak Olomouc dostává do vedení 1:0. Asistence: Tomáš Houdek, Jiří Řípa.

19:39
    Jiří Moravec (CEB) – 2 minuty – držení.

19:23
    Hosté drží puk v rohu kluziště.

19:06
    Blíží se nám konec první třetiny a Olomouc nahazuje puk na Halmošiho.

18:09
    Houdek s Řípou zatrhli další rozvíjení útočné akce Budějovic.

17:42
    Vhazuje se ve středním pásmu, Eberle dojížděl nahozený puk a nakonec udržel pásmo pro Motor.

16:42
    Kotalík nyní dostal puk mezi kruhy a zcela neobsazený vystřelil. Jednalo by se o velkou šanci, ale kapitánova střela postrádala přesnost.

16:28
    Rob byl nachytán v ofsajdu.

15:42
    Rác zkusil štěstí z velké dálky, Halmoši nakonec zasahovat nemusel, střela totiž zamířila metr vedle vzdálenější tyče.

15:00
    Další ztráta jihočeského Motoru. Domácí se nyní vůbec nedostávají do útočného pásma.

14:47
    Halmoši slabý pokus z levé strany chytá.

14:06
    První lajna Budějovic se zatím k puku vůbec nedostala v tomto střídání.

13:18
    Olomoučtí mají puk ve své moci.

12:59
    Hra se přelévá nahoru-dolů, ale bez zakončení.

11:43
    Kindl se probíjel do šance, následně se dostal k puku Jaroměřský, ale promáchl.

11:14
    Ofsajd hostí.

10:51
    Třetina se nyní pokusil z první napálit vysokou přihrávku. Bohužel pro domácí puk netrefil.

10:22
    Třetina ztratil puk, mrzet jej to však nemusí. Olomoučtí se dostali do ofsajdu.

10:13
    Staňkovu střelu Halmoši chytá.

09:27
    Do velké šance se dostávali domácí, ale Třetina komicky pokazil přihrávku. Z druhé vlny pak ještě pálil Ondřej, ale minul.

09:15
    5/5

08:26
    Václav Skuhravý (CEB) – 2 minuty – hrubost, za sekání je vyloučen i Jiří Řípa (OLO).

08:28
    Řípa se tlačil k zakončení a dostal se do lisu domácích beků. Bude se vylučovat.

08:10
    Olomouc se usazuje v útočném pásmu.

07:49
    Vodný se prokličkoval do slibné šance, ale jeden z obráncům mu do střeli vložil hůl a střela míří do ochranné sítě.

07:15
    Ivo Kotaška (CEB) – 2 minuty – prvním vyloučeným na straně Budějovic je domácí obránce Kotaška.

07:11
    Obě dvě mužstva se přetahují ve středu hřiště, nehraje se nikterak záživný hokej.

06:34
    Motoru se nedaří přejít přes střední pásmo. Zakázané uvolnění.

06:05
    Olomoučtí teď kroužili kolem Halmoši branky, ale k zakončení se dostal nakonec až Jaroměřský. Domácí brankář se přesunul včas.

05:15
    Na druhé straně jen o kus vedle pálí Kuchejda.

04:26
    Domácí se dostali do zajímavé situace, ale z protiútoku zahrozili hosté! Rác pálil z úhlu do boční tyče.

03:59
    Olomouc drží puk ve vlastním pásmu.

03:06
    Olomoucký Knotek projel rychle středem hřiště, bohužel nahrávka na levé křídlo se mu nepovedla.

02:32
    5/5

02:26
    O další zakončení se pokoušel Vodný. Domácím se přesilová hra nedaří.

02:02
    Rác se z protiútoku dostal k zakončení, ale domácí brankář se zaskočit nenechal.

01:22
    Moravcovi se nepovedla střela z modré a Budějovice ztrácí útočné pásmo.

00:56
    Hosté se osvobozují vyhozením.

00:32
    Jiří Řípa (OLO) – 2 minuty – hákování.

00:10
    O první akci se zasloužili domácí, ale záhy puk ztrácí.

00:01

HC Motor České Budějovice: Halmoši (Bláha) – Kotaška, Kříž, Chmelíř, Pavlíček, Prokop, Moravec – Kotalík, Rob, Skuhravý – Ondřej, Šachl, Kuchejda – Ferebauer, Přibyl, Eberle – Bárta, Třetina, Šperger – Kńazev

HC Olomouc: Halász (Vošvrda) – Houdek, Janáček, Jaroměřský, Ondrušek, Staněk – Vodný, Selingr, Knotek, Diviš, Řípa, Herman, Kindl, Rác, Pekr, Kucharczyk

Rozhodčí: Petružálek – Černý, Vavruška.

HC Motor České Budějovice:
    Domácí rozhodně nejsou v ideálním rozpoložení, výhry velmi často střídají série porážek a především prohry s mužstvy pohybujícím se na samém chvostu tabulky nedodaly mužstvu sebevědomí. V poslední době by se však na hře Motoru dala najít určitá pozitiva, v posledním domácím utkání ubojovali Jihočeši vítězství nad Ústím a těsná prohra na půdě lídra tabulky rozhodně není tragédií.

HC OLOMOUC:
    Hosté přijíždějí v roli favorita a uvidíme, zda svou roli v bouřlivém prostředí budějovické Budvar arény naplní. Olomouc se může opřít především o vyrovnanost všech řad, brankář Vošvrda podává stabilní výkony a součinnost defenzivní a ofenzivní složky hry je na výborné úrovni. Mezi tahouny ofenzivy nepatří pouze duo Kindl-Kucharczyk, které posbíralo již 42 kanadských bodů (!), ale téměř všichni útočníci přispívají podobným dílem. Vždyť ze čtrnácti útočníků na soupisce Olomouce jich již deset překonalo metu 10 bodů!

Radim Kucharczyk – 21 bodů (6+15)

Do Českých Budějovic zavítá tým Olomouce, mužstvo, které drží druhou příčku za lídrem z Mladé Boleslavi. Hosté sice své poslední utkání v Havířově prohráli (1:3), ale do Budějovic přijíždějí v roli favorita.
    Jihočeši zůstávají prozatím za očekáváními, pohybují se až ve spodní části tabulky, což rozesmutňuje místní fanoušky, kteří na domácích utkáních vždy vytváří výbornou atmosféru.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Martin Pešek

Branky a nahrávky: 20. Herman (Houdek, Řípa), 37. Houdek (Řípa), 46. Selingr (Kucharczyk, Kindl), 52. Vodný

Banes Motor České Budějovice: Halmoši (Bláha) – Kotaška, Kříž, Chmelíř, Pavlíček, Prokop, Moravec – Kotalík, Rob, Skuhravý – Ondřej, Šachl, Kuchejda – Ferebauer, Přibyl, Eberle – Bárta, Třetina, Šperger – Kňazev

Rozhodčí: Petružálek – Černý, Vavruška