New Jersey – Detroit 1:3 (kon.) | Carolina – San Jose 5:3 (kon.) | Columbus – Minnesota 4:0 (kon.)
Chicago – Anaheim 2:3 (1:2 po s.n.) | Calgary – Colorado 2:3 (kon.) | Vancouver – Arizona 3:2 (po pr.)
Dallas – Philadelphia 5:1 (kon.)
Columbus Blue Jackets
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Minnesota Wild
Sobota 07.12.2013, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Ode mne je to vše. Při sledování dalšího textového online přenosu se těší a dobrou noc / krásné ráno přeje Tomáš Lysý. (03:35:20)

1. Nick Foligno (CBJ) 1+1
    2. RJ Umberger (CBJ) 1+1
    3. Curtis McElhinney (CBJ) 20 zásahů, 0 gólů, úspěšnost 100 %

Československá stopa v utkání:

Do tohoto zápasu žádná český ani slovenský hráč nenastoupil.

Střely celkem: 41 – 20.
    Střely 1. třetina: 9 – 7.
    Střely 2. třetina: 18 – 8.
    Střely 3. třetina: 14 – 5.
    Vyloučení celkem: 5 – 5.

Columbus Blue Jackets v tomto utkání vítězí, když po bezbrankové první třetině nepustil Curtis McElhinney za svá záda gól ani po zbytku zápasu. Protože domácí vstřelili ve druhé a třetí třetině shodně dva góly, končí zápas poměrně jasným vítězstvím Columbusu.

60:00

V závěru je tu ještě vyloučení, zbývající půlminutu do konce zápasu si jde odsedět Clayton Stoner (MNS) za držení.

59:29
    V situaci dva na jednoho nedokázal před branku nahrát Foligno.

58:25
    Nyní to Columbus ze svého pohledu také udělal dobře, že napdalad rozehrávku hostů. Další cenné vteřiny z pohledu domácích jsou smazány.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:04
    Columbus stále výborně brání obrannou modrou.

56:12
    Proti dvema napadajícím bekům neměl Nino Niederreiter žádnou šanci.

56:09
    Zakázané uvolnění Columbusu.

54:20
    Domácí opět udělali to, co se sluší a patří, pokud chtějí svému gólmanovi udržet shot-out. Musí totiž udržek puk do nejdéle od jeho branky.

53:15
    Hosté se nyní na chvíli dostali před McElhinneyho, ale bez střeleckého pokusu to opravdu nepůjde.

52:37
    Zakázané uvolnění Minnesoty.

51:02
    Hosté se nikam nehrnou. Samozřejmě, když ztratí puk, poctivě se vrátí, ale jejich napadání už není takové jako třeba ve druhé třetině.

50:44
    Zakázané uvolnění Blue Jackets.

50:12
    Domácí mají jasně navrch a je to vidět i tvrdostí na ledě, například nyní hitem MacKenzieho na Ruppa.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 22. Atkinson (Dubinsky), 26. Foligno (Johansen, Umberger), 45. Jenner (Comeau, Anisimov), 50. Umberger (Foligno, Johansen)

Columbus Blue Jackets: McElhinney (McKenna) – Tjutin, Johnson, Murray, Wisniewski, Nikitin, Prout – Foligno, Johansen, Umberger – Calvert, Dubinsky, Atkinson – Jenner, Anisimov, Comeau – Skille, Letestu, Tropp
    Minnesota Wild: Backstrom (Harding) – Suter, Brodin, Spurgeon, Scandella, Stoner, Ballard – Parise, Koivu, Pominville – Niederreiter, Coyle, Heatley – Mitchell, Brodziak, Cooke – Rupp, Haula, Fontaine

Rozhodčí: Greg Kimmerly, Steve Kozari – Shane Heyer, Tony Sericolo

Diváci: 11313