New Jersey – Detroit 1:3 (kon.) | Carolina – San Jose 5:3 (kon.) | Columbus – Minnesota 4:0 (kon.)
Chicago – Anaheim 2:3 (1:2 po s.n.) | Calgary – Colorado 2:3 (kon.) | Vancouver – Arizona 3:2 (po pr.)
Dallas – Philadelphia 5:1 (kon.)
New Jersey Devils
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Detroit Red Wings
Sobota 07.12.2013, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Ode mne je to vše, dobrou noc. (03:43:31)

3. Joakim Andersson (DET) 1+0

Je dobojováno! Hosté ve třetí třetině zúročili svoji herní převahu a díky dvěma brankám rozhodli o své výhře. Detroit tak i v oslabené sestavě dostál předzápasových prognóz a z New Jersey si odváží maximální bodový zisk.

60:00

59:50
    Puk je v obranném pásmu Detroitu, už se nic nestane.

58:57
    Detroit právě vstřelil branku!
    Hostující Detroit bleskurychle využívá přesilovou hru a nejspíš rozhoduje o výsledku dnešního duelu. Hosté vyhráli buly, k puku se nakonec dostal TOMÁŠ TATAR, který ho z kruhu pro vhazování poslal nekompromisně do domácí brány. Asistence: Jimmy Howard.

58:52
    Tak to je ale velká komplikace pro domácí Devils! Brankář Ďáblů Schneider je potrestán na dvě minuty za zahrání mimo vyhrazený prostor. Dle zpětného záběru se však jedná o chybný úsudek sudích, Schneider se přestupku nedopustil.

58:27
    Domácí posílají puk jen do středního pásma.

57:48
    Tatar znovu na útočném výletu, obrana domácích se k němu ale dokázala rychle stáhnout a zabránit mu ve střele.

57:02
    Quincey byl sám před domácím brankářem, v jasné šanci ale zamířil těsně mimo! Domácí jsou tak stále ještě ve hře.

56:51

56:39
    Další vyhození Devils, tahle přesilovka hostům příliš nevyšla.

56:16
    Kindlova rána z pravého křídla mířila mimo, domácí se znovu osvobozují.

55:16
    Další vyhození Devils, hosté v přesilovce již nikam moc nespěchají.

54:55
    Domácí vyhráli buly a ihned posílají puk pryč z pásma.

54:51
    Přesilovka pro Detroit, vyloučen byl Zajac za sekání.

54:05
    Tatar hned proniká znovu do útočného pásma po levém křídle, tentokrát byl ale důrazně odstaven domácí obranou.

52:40
    Hostující Detroit dokonává obrat a sedm minut před koncem se ujímá poprvé v zápase vedení. Nyquist našel přesným křižným pasem přes brankoviště u levé tyče volného JOHANA FRANZENA, který dostal puk přesně na hůl a stačilo mu zamířit do volné části domácí brány. Devils tak rázem tahají za kratší konec provazu. Asistence: Gustav Nyquist, Tomáš Tatar.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 14. Greene (Eliáš) – 40. Andersson (Miller, Alfredsson), 53. Franzen (Nyquist, Tatar), 59. Tatar (Howard)

New Jersey Devils: Schneider – Greene, Fayne, Volčenkov, Židlický, Gelinas, Merrill – Zubrus, Zajac, Jágr – Henrique, Eliáš, Bernier – Boucher, Loktionov, Ryder – Sestito, Josefson, Janssen.
    Detroit Red Wings: Gustavsson – Kronwall, Ericsson, Quincey, Smith, Kindl, Lashoff – Nyquist, Franzen, Bertuzzi – Abdelkader, Weiss, Alfredsson – Miller, Andersson, Tatar – Cleary, Emmerton, Samuelsson.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Meier – Galloway, McElman