New Jersey – Detroit 1:3 (kon.) | Carolina – San Jose 5:3 (kon.) | Columbus – Minnesota 4:0 (kon.)
Chicago – Anaheim 2:3 (1:2 po s.n.) | Calgary – Colorado 2:3 (kon.) | Vancouver – Arizona 3:2 (po pr.)
Dallas – Philadelphia 5:1 (kon.)
Vancouver Canucks
3:2 (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)
Arizona Coyotes
Sobota 07.12.2013, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

To je ode mě vše a přeji vám krásný den! (06:48:31)

Československá stopa v utkání:
    Martin Hanzal(PHX) 0+0, 3 střely, čas na ledě 22:55
    Radim Vrbata (PHX) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:43

1. Jason Garrison (VAN) 1+0
    2. Antoine Vermette (PHX) 1+0
    3. Chris Higgins (VAN) 1+0

Je tu konec! Nakonec si Canucks dokázali urvat druhý bod pro sebe. Po vyhrané druhé třetině museli skousnout rychlé vyrovnání Kojotů. Po polovině prodloužení se jim ale podařilo ukončit zápas díky gólu Higginse!

63:41
    Vancouver právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Canucks se dokázali uvolnit a z pravého kruhu volil CHRIS HIGGINS jednoduchou střelu zápěstím těsně pod horní tyčku! Bez asistence

63:12
    Henrik Sedin teď obkroužil branku Smitha a snažil se zakončit backhandem. Puk se mi ale nepodařilo vsítit.

61:45
    Schlemko posílal backhandem puk do brankoviště na doražení, nikdo ale nebyl připravený.

60:58
    Kojoti teď ujížděli 2 na 1, ale střela Luonga vůbec neohrozila.

60:25
    Phoenix začíná prodloužení na jistotu rozehrávkou před vlastní bránou. Avšak přechod do útoku jim kazí ofsajd.

60:01

Třetí dějství je za námi a viděli jsme v něm velký comeback Kojotů, když v rozmezí 2 minut dokázal skórovat Vermette a následně po něm Moss. V závěru třetiny se naskytlo pár gólových příležitostí, ale nikdo nedákazal již skórovat a zápas tak pokračuje do prodloužení.

60:00

59:36
    Canucks se nedaří uvolnit ke střele.

58:40
    Kesler pálil od modré. Smith byl ale pozorný!

57:30
    Ofsajd Kojotů.

56:27
    Schlemko to zkoušel z modré, puk ale zdaleka neletěl na bránu.

55:30
    Richardson nahrál do tandemu na Hansena, ale jeho střela šla těsně mimo.

54:47
    Booth prosprintoval hřištěm a zaváží puk do útočného pásma.

Michal Kuba

Branky a nahrávky: 22. Garrison (Hamhuis, D.Sedin), 40. H.Sedin (Sedin, Stanton), 64. Higgins – 51. Vermette (Chipchura, Ekman-Larsson), 53. Moss (Klinkhammer, Ribeiro)

Vancouver Canucks: Luongo (Lack) – Hamhuis, Garrison, Bieksa, Tanev, Alberts, Stanton – D. Sedin, H. Sedin, Booth – Higgins, Kesler, Santorelli – Hansen, Richradson, Weise – Sestito, Dalpe, Kassian
    Arizona Coyotes: Smith (Greiss) – Stone, Ekman-Larsson, Yandle, Murphy, Morris, Schlemko – Doan, Vermeette, Boedker – Kennedy, Hanzal, Vrbata – Klinkhammer, Ribeiro, Moss – Chipchura, Halpern, Szwarz

Rozhodčí: LaRue, St. Pierre – Cameron, Lazarowich