Vsetín – Zlín 4:2 (kon.) | Chomutov – Kladno 4:0 (kon.) | Jihlava – Pardubice 4:3 (2:1 po s.n.)
Hr. Králové – Liberec 6:3 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 4:6 (kon.) | Ústí n/L – Sparta 6:5 (2:1 po s.n.)
HC Plzeň – K. Vary 4:1 (kon.) | Poruba 2011 – Olomouc 2:6 (kon.) | Havířov – Vítkovice 3:8 (kon.)
Letňany – HC Litvínov 3:4 (kon.) | Písek – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
HC Plzeň 1929
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 07.12.2013, 13:30 • ČEZ Aréna, Plzeň • Extraliga staršího dorostu

Je tu konec utkání, domácí zaslouženě vyhrávají 4:1. Do vedení šli sice v prvn=i třetině hosté, Plzeň ale zvládla rychle vyrovnat. Rozhodující náskok si vypracovali domácí hráči ve druhé části, kdy vstřelili dva góly, a v podstatě tak rozhodli o osudu utkání. Ve třetí části kontrolovali hru, přidali čtvrtou branku a nakonec se zaslouženě radují ze zisku tří bodů. (15:27:30)

60:00

59:40
    Suchý napadá rozehrávku Osmíka, puk sice nezískal, ale hosté nerozehráli.

59:04
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny a s pukem na holi hrají domácí, kteří kontrolují závěr zápasu.

58:48

58:30
    Frček drží puk, následovat bude buly.

57:55
    Prokop s pukem v obranném pásmu, s rozehrávkou ale nikam nespěchá.

57:20
    Domácím nevyšel přechod ze středního pásma do útočné třetiny, příliš jim to ale v tuto chvíli nevadí.

56:48
    Místo tho ale přichází vyloučení za podražení, na trestnou usedl Hubáček (KVA), ktery'tak zřejmě pohřbil poslední naděje hostujících hráčů na vyrovnání.

56:13
    Domácí jsou nastěhováni v útočném pásmu, což jim právě teď maximálně vyhovuje. Hostům se naopak krátí čás, a pokud ještě chtějí zápas zdramatizovat, měli by své síly vrhnou do útoku.

55:33
    Puk je u Frčkovy branky, na holích jej ale mají hosté z Karlových Varů.

54:55
    Ivanič si teď ale zbytečně zahrával a jeho žabku vystihl napadající hráč.

54:13
    Domácí gól správně nabudil, a tak teď hrají aktivně s pukem a nedávají hostům šanci ohrozit plzeňskou branku.

52:41
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Nádherná kombinace domácího týmu, do které se postupně zapojili čtyři hráči! Švarc křižnou nahrávkou našel Stráského, ten ale ještě vylepšil pozici TOMÁŠE VRACOVSKÉHO, který pohodlně po ledě zasunul puk do branky! Asistence: Jiří Stráský, Milan Švarc.

51:39
    Krliš se mohl dostat do zakončení, nahrávka ale přeletěla čepel jeho hole. Bahounek pak střílel od modré a jen těsně minul, Zeman navíc jeho střelu zřejmě vůbec neviděl, a tak by asi ani nezasáhl.

51:02
    Beneš uklidnil hru a rozehrává od vlastní branky útočnou akci Plzně.

49:54
    Hra je posledních několik střídání hodně neuspořádaná. Domácí mohli vyrazit do útoku, půlka formace šla ale střídat, takže puk jen odevzdali hostujícím hokejistům.

48:30
    Hosté trošku zvolnili a tak se do útoku vydali i domácí, daleko ale nedošli. Od útočné modré se tak musí rychle vracet do obrany.

47:37
    Frček pokryl lehkou střelu, musel ale puk podržet, a tak se bude vhazovat před jeho brankou.

Lukáš Kratochvíl

Branky a nahrávky: 14. Vracovský, 24. Švarc, 37. Volf (Vavřička, Prokop), 53. Vracovský (Stráský, Švarc) – 12. Bahounek

HC Plzeň 1929: Zeman – Kaňák, Polívka, Prokop, Pokorný, Šmíd, Starý, Ivanič, Vlček, Beneš, Suchý, Vracovský, Švarc, Stráský, Hajšman, Kokoška, Opava, Kučera, Vavřička, Volf
    HC Energie Karlovy Vary: Frček – Adam, Rulík, Bahounek, Vodička, Prachař, Truhlář, Krliš, Osmík, Svoboda, Rubeš, Binias, Čejka, Hauzr, Hubáček, Nguyen

Rozhodčí: Šindler – Malý, Kotyza