Chomutov – Slavia 4:3 (kon.) | Zlín – Olomouc 3:4 (po s.n.) | HC Litvínov – Sparta 3:1 (kon.)
Třinec – Jihlava 3:4 (0:1 po s.n.) | Kladno – HC Plzeň 2:3 (1:2 po s.n.) | Vsetín – Kometa Brno 1:5 (kon.)
Vítkovice – Č. Budějovice 8:1 (kon.) | Pardubice – Liberec 1:2 (kon.)
Piráti Chomutov
4:3 (0:2, 2:0, 2:1)
HC Slavia Praha
Sobota 07.12.2013, 12:30 • SD ARÉNA • DHL Extraliga juniorů

Piráti v dramatickém utkání, ve kterém zaspali první třetinu nakonec vyhrávají 4:3, když druhou část ovládli 2:0. Ve třetí části si výsledek zkušeně pohlídali, i přes dramatický konec, ve kterém minutu před koncem vykřesal naději pro Pražany Tomek. Piráti tak vyhrávají již po páté za sebou. To je od mě pro dnešek vše u další onlajnů brzy nashledanou.

60:00

59:49
    Piráti se osvobozují.

59:22
    Hra vysokou holí. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:20
    Slavia opět hraje power play a opět kombinuje v útočném pásmu.

58:55
    Slavia právě vstřelila branku!
    Naději pro Pražany vykřesal VÁCLAV TOMEK po přihrávce před polo odkrytou branku od Růžičky. Asistence Růžička.

58:31
    Zakázané uvolení Pirátů,

58:14
    Slavia si vyzkouší zahrát power play.

58:14
    Tým HC Slavia Praha ty vyžádal oddechový čas.

58:01
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:52
    Frodl si připisuje další úspěšný zákrok.

55:50
    Čtvrtá branka Pirátům dala utkání nový náboj. Slavia stále nemůže najít ten správný klíč na pirátskou obranu. Zdá se, že utkání je už rozhodnuté.

54:56
    Piráti právě vstřelili branku!
    Po krásné přihrávce od Peštuky dorážel kotouč do prázdné branky NICOLAS HLAVA. A další znesvěcení slávistické svatyně. Piráti navyšují svůj náskok na dvě branky. Asistence Peštuka.

54:40
    Zakázané uvolnění Pirátů.

54:17
    Dnešní utkání sleduje 216 diváků.

53:22
    Rozhodčí fouká do píšťalky a ukazuje sevření puku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:54
    Lapačkovým zákrok se vyznamenal Dvořák, jenž kryje střelu Kellersteina.

50:53
    V samostatném úniku se ocitl Vrána, jeho únik zlikvidoval Frodl jistým zákrokem.

Jan Thöma

Branky a nahrávky: 34. Šťovíček (Tejnor), 36. Peštuka (Huňady, Havel), 48. Paleček (Hlava), 55. Hlava (Peštuka) – 10. Novák M. (Andres), 10. Kellerstein, 59. Tomek (Růžička)

Piráti Chomutov: Dvořák – Meliško, Ringler, Drobný, Cestr, Havel, Michálek, Černý, Tejnor – Šťovíček Jindra, Vrána, Hlava, Paleček, Veselý, Bednář, Peštuka, Huňady, Kaše D.
    HC Slavia Praha: Frodl – Novák M., Mašín, Saňa, Hochel, Růžička, Drahorád, Leština, Bureš – Červený, Kellerstein, Török, Presheva, Petzelt, Ječný, Brzák, Hlinka, Jedlička, Tomek, Andres, Navrátil.

Rozhodčí: Turčan – Hinčica, Kilian