Čeljabinsk – Chanty-Mansijsk 0:2 (kon.) | Magnitogorsk – Jekatěrinburg 4:3 (1:0 po s.n.) | Ufa – Barys 6:3 (kon.)
Nižněkamsk – Omsk 0:4 (kon.) | Dynamo Moskva – Viťaz 3:2 (1:0 po s.n.)
Salavat Julajev Ufa
6:3 (2:1, 3:2, 1:0)
Barys Nur-Sultan
Sobota 07.12.2013, 12:00KHL

Je konec divoké přestřelky, která vyšla lépe Ufě. To především během druhé třetiny, kdy domácí vstřelili svému soupeři tři góly během jedné minuty. V závěru třetí periody to Astana zkusila bez Ahonena, ale do prázdné branky inkasovala. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek sobotního dne. (14:22:11)

60:00

59:06
    Domácí ale už svému soupeři nedovolí pravděpodobně nic. Kotouč je za brankou domácích a Ufa se již nikam nepožene.

58:12
    I přes to se ale Astana pokouší zkorigovat nepříjemný výsledek. Bude ale vhazovat ve středním pásmu po ofsajdu Barysu.

57:03
    Ufa právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto. Střelou přes celé kluziště se do prázdné svatyně Astany trefil TOMÁŠ ZÁBORSKÝ.

56:24
    Salavatu se ale zatím daří vyhazovat kotouče ze svého obranného pásma.

55:48
    A hosté to zkoušejí bez brankaře. Bude se vhazovat po pravici domácího gólmana.

55:48
    Oddechový čas pro domácí.

55:36
    Mohlo být rozhodnuto, když dva domácí hráči jeli do přečíslení dva na jednoho. Přihrávka Pihlstroma ale na svého spoluhráče nedoputovala.

53:47
    Po delší době musel zasahovat i Vasilevski. Ten si ale s ranou Uppera lehce poradil.

52:31
    Z rychlé akce se pokoušel Morozov překvapit hostujícího brankaře objetím jeho svatyně a zasunutí puku k bližší. Ahonen měl ale u tyče připravený beton.

51:14
    Ufa hraje velmi dobře a spořádaně. Drží se v útočném pásmu a s pukem kombinuje a hledá si skulinku ke střele.

49:34
    Mirnov obdržel přihrávku k kruhu, z jehož vrcholu následně vypálil. Ahonen puk chytil do své připravené lapačky.

48:39
    Na protější straně se Žajluov se pokusil zakončit z bekhendu zpoza branky. V poslední chvíli ale upadl a ke střele se tak nedostal.

47:33
    Slepyšev obdržel přihrávku k mezikruží. Dělovkou se snažil vypálit do horní poloviny branky, neboť byl Ahonen na zemi. Svou ranou ale trefil právě ležícího gólmana.

46:45
    Astaně se nepovedla rozehrávka, ale i tak zůstává tým Barysu u puku.

45:53
    Gavrilin využil prostoru v útočné třetině a vypálil z pravé strany. Jeho dělovku ale Vasilevskij dobře viděl a pohotově jí zlikvidoval.

44:57
    Zatím se hraje velmi opatrně. Astana se snaží zmocnit kotouče a i iniciativy hry, nicméně se to hostům zatím příliš nedaří.

43:15
    K zakončení se propracoval Kolcov. Tomu ale rána nesedla a skončila pouze na zadním mantinelu.

Martin Doležal

Branky a nahrávky: 7. Záborský, 9. Kolcov (Kajgorodov), 30. Mirnov (Philstrom, Kajgorodov), 31. Slepyšev (Kulda), 31. Makarov (Sopel, Hartikainen), 58. Záborský – 18. Boyd (Dawes, Bochenski), 26. Savčenko, 29. Lundin (Barker, Bochenski)

Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij – Sopel, Kulda, Višněvskij, Sčitov, Zubarev, Kolcov, Babčuk, Gurkin –Makarov, Hartikainen, Záborský – Mereškin, Chlystov, Slepyšev – Mirnov, Pihlstrom, Kajgorodov – Dubrovskij, Gluchov, Pankov.
    Barys Nur-Sultan: Ahonen (45. – 48. Poluektov) – Barker, Lundin, Savčenko, Lakiza, Litviněnko, Semjonov – Dawes, Bochenski, Boyd – Rudenko, Upeer, Starčenko – Žajlauov, Poliščuk, Romanov – Gavrilin, Rachmanov, Puškarjov.

Rozhodčí: Zacharov, Karabanov – Petrov, Fatajev.