Vítkovice – Liberec 8:4 (kon.) | Chomutov – Mountfield HK 0:2 (kon.) | Zlín – Plzeň 2:4 (kon.)
Pardubice – K. Vary 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 3:4 (kon.) | Kladno – Litvínov 2:0 (kon.)
Sparta – Slavia 4:2 (kon.)
Rytíři Kladno
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
HC VERVA Litvínov
Pátek 10.01.2014, 18:00 • ČEZ Stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Domácí udrželi čisté konto. V poslední třetině jejich náskok zvýšil tečí Jan Eberle. Nejlepšími hráči jsou Jiří Kuchler (KLA) a Pavel Písařík (LIT). Kladenští se tedy přiblížili nejbližším konkurentům, ale stále ztrácejí 10 bodů. Já vám přeji hezký víkend! (20:17:40)

60:00

59:35
    Peter Jánský (LIT) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

59:12
    Miloslav Hořava z otočky zkoušel překvapit Horáka. Pro domácí už není podstatné, že ho nepřekonal.

58:27
    Kotouč skončil v hledišti a vhazuje se ve středním pásmu.

57:56
    Čas už pro hosty opravdu kvapí a domácí stále drží dvoubrankový náskok.

56:33
    Dobrá střela Stříteského. Chábera vyrazil před sebe, kde ale nikdo na dorážku nebyl.

55:41
    Na druhé straně snadný zákrok pro Cháberu po nahození obránce Pavlíka.

55:23
    Černošek vystřelil z kruhu do připraveného Horáka.

54:57
    Lukáč centroval před branku, kde se opět natahoval po puku Eberle. Tentokráte nedosáhl.

53:32
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Hned po vhazování dává Kladno klíčovou druhou branku. Doudera na modré přistrčil Černoškovi, jehož ránu tečoval nad Horákův beton JAN EBERLE. Pro něj je to první trefa v sezoně. Asistence: Marek Černošek, Milan Doudera.

53:21
    Eberle dostal těžkou přihrávku, ale i tak zvládl zakončit. Horák se stihl přesunout.

53:01
    Hosté střídali a Kuchler vyrazil dopředu. Jeho střelu Horák vyrazil lapačkou.

52:51
    Posmykovu střelu od modré Chábera vyrazil.

51:42
    Zajímavá přihrávka před Cháberu. Na poslední chvíli zasáhl bránící Petr Hořava.

51:20
    V posledních minutách se hraje hodně nezáživný hokej, což domácím stačí.

49:39
    Blížíme se k polovině třetiny, jednu z dalších akcích zastavuje ofsajd, což se nelíbí hostujícímu Šlégrovi. Debata s rozhodčími ale nebyla dlouhá.

48:37
    Martynek spíš pomýšlel na vybojování vhazování, protože jeho propagační nahození nemohlo Cháberu ohrozit.

48:19
    Hezká nahrávka Strnada od zadního mantinelu, který přes hokejku soupeře našel volného Havlíčka. Horák ale stihl přitisknout lapačku k betonu.

47:14
    Bajaruns byl nehlídaný před brankou, ale Lukáč nejdřív musel pořádně zpracovat puk. Jeho následná přihrávka neprošla.

46:06
    Zeman nabízel puk na teč. Kotouč ale proletěl až někam do rohu.

44:49
    Obraz hry se bude muset trochu změnit, pokud chtějí hosté myslet na body.

44:18
    Chábera vyráží puk, který na něj od modré vyslal Posmyk.

43:17
    Horák donucen k přerušení hry, vhazuje se před ním.

41:37
    Eberle zpoza branky našel úplně volného Jankoviče, který před brankou netrefil puk.

40:59
    Černošek si připsal střelu proti svým bývalým spoluhráčům. Horák nadvakrát zasahuje.

40:01

Nerozhodný výsledek změnil Jiří Kuchler, který parádní akcí připravil braknu pro Petra Tenkráta. Kladno vede po dvou třetinách nad Litvínovem 1:0. Třetí třetina začíná přibližně v 19:42 a Litvínov bude muset trochu otevřít dvířka v obraně.

40:00

39:52
    Chábera švihnul lapačkou po střele Ručinského a předvedl úspěšný zákrok.

39:35
    Ránu Černého zastavil Chábera a přerušil hru.

39:20
    Kuchler zkusil také střelecké štěstí, Horák vyrazil.

38:45
    Lukáč přenechal pro Bajarunse, který zblízka minul.

38:04
    Ručinský znovu dostal prostor a zkusil vystřelit. Chábera ukryl puk na svých bedrech.

37:25
    To byla paráda v podání Jiřího Kuchlera. Domácí útočník natáhl puk na střed, udělal kličku obránci a poté zadovkou přistrčil na PETRA TENKRÁTA, který už jen trefil prázdnou branku. Asistence: Jiří Kuchler.

37:06
    Přerušení v obranném pásmu Litvínova.

36:13
    Hosté stáhli obranu na vlastní modrou a Kladno marně hledá cestu skrz černožlutý houf.

34:52
    Na tyčky je srovnáno. Bílek se na kruhu otočil a trefil se přesně do té vzdálenější.

34:16
    Eberleho střelu Horák podcenil a byl rád, že od hřbetu lapačky se puk odrazil mimo branku. Domácí forvard se poté dostal ještě k teči, kteoru už Horák zastavil jistě.

33:34
    Doudera nezastavil puk u mantinelu a Ručinský ho okamžitě předal Martynkovi. Chábera musel být ve střehu proti střele zblízka.

32:51
    Tohle byl velký tlak Litvínova. Petr Hořava už byl viditelně unavený z dlouhého střídání a hosté zamkli domácí v pásmu. Posmykovu střelu Chábera jen vyrazil, ale před dorážejícím Trávníčkem ještě stihl puk pokrýt.

32:22
    Jánský dostal puk za dezorientovaného Cháberu, ale na čáře ještě jeden z domácích puk zastavil. Kladno poté odklidilo.

31:38
    Petr Hořava vyrobil chybu, kterou za něj stihl napravit jeho vracející se bratr.

30:41
    Písaříkova tečovaná střela se odrazila od tyče.

29:55

29:38
    Hosté teď těsně nezachytili puk v útočném pásmu.

29:25
    Jankovič obral o puk Pavlíka a vyhodil.

28:58

28:52
    Lukáč se rozjel z vlastního pásma a namířil si to rovnou do brankoviště. Horák udržel puk někde před brankovou čárou.

27:55
    Marek Zagrapan (KLA) dostává dvě minuty za podražení.

27:41
    Doudera uhájil modrou před dvěma forčekujícími hosty.

27:11
    Tenkrát minul z kruhu přední růžek.

26:58
    Petr Kousalík (LIT) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

25:59
    Lukáčovu střelu bekhendem vyrazil Horák před sebe a Eberle už se dostával k dorážce. Na poslední chvíli ho ale obrana zneutralizovala.

25:26
    Eberleho střela mířila jen nad branku. Odrazu od mantinelu málem hosté využili, ale Gerhát dlouhý pas nezachytil.

24:47
    Kotouče létají z jednoho pásma do druhého, ani jeden z celků není s to založit souvislejší akci.

23:49
    Dragoun si to z rohu namířil rovnou na branku. Horák ale odolal.

23:26
    Chábera docela nejistě zasáhl proti ne příliš povedené střele Gerháta.

22:40
    Úvod druhé třetiny je poměrně opatrný. Pokud nebudeme počítat netypický počet hráčů na ledě.

22:04
    Další přerušení v podobě zakázaného uvolnění vrací hru před branku Litvínova.

21:07
    Miloslav Hořava trefil prvního hráče před sebou a přesilová hra Kladna je u konce.

20:28
    Hosté v oslabení pláchli do přečíslení, Ručinský to vzal na sebe, ale Cháberu nepřekonal.

20:01

První třetina nepřinesla branky. Pouze se vylučovalo na obou stranách, kdy šli ven pokaždé stejní hráči. Druhá třetina odstartuje přibližně v 18:52.

20:00

19:30
    Chábera viděl na poslední chvíli střelu Kousalíka, ale stihl zakročit.

19:08
    Jakub Černý (LIT) dostává dvě minuty za hákování.

19:03
    Obětavý zákrok Petra Hořavy.

18:12
    Litvínovu se nedaří v přesilové hře.

17:26
    David Růžička (KLA) dostává dvě minuty za hru tělem. Oficiální stanovisko je nedovolené bránění.

16:47

16:33
    Růžička srazil přihrávku do ochranné sítě a domácí mohou vystřídat.

16:16
    Hosté stále tlačí, ale Chábera zasahovat nemusel.

15:46
    Severočeši se usadili v útočném pásmu.

15:11
    Střela Zemana na branku neprošla a Kladno poslalo puk k Horákovi.

14:47
    Petr Tenkrát (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

14:01
    Hosté zaváhali při nahození a jejich akci přerušil ofsajd.

13:10
    Martynek po chybě Kladenských hledal Ručinského, ke kterému se ale puk přes kladenské hokejky nedostal.

12:45
    Zakázané uvolnění Litvínova.

11:56

11:43

11:29
    Šlégrova střela od modré byla tečována a skončila těsně vedle.

11:12
    Teď však Piroš tečoval nahození od mantinelu a Chábera musel rychle ucpat prostor na zadní tyči.

10:55
    Hra ve čtyřech moc šancí nepřináší.

09:56
    Jakub Černý (LIT) dostává hned po vhazování dvě minuty za vysokou hůl.

09:53
    Zaměstnán je ale Horák, který zastavil výpad Miloslava Hořavy v oslabení.

09:43
    Petr Tenkrát (KLA) dostává dvě minuty za podražení.

09:20
    Posmyk si na poslední chvíli lehl do střely Miloslava Hořavy a srazil jí mimo.

08:43
    Písařík dostal kotouč mezi kruhy a jeho rychlou střelu chytil Chábera do lapačky.

08:25
    Snad 25 sekund nechali rozhodčí hrát, ačkoli puk byl nehybný u mantinelu.

07:35
    Lukáč využil unavených beků Litvínova, přebruslil je, ale vypálil těsně mimo.

06:57
    Zagrapan číhal na zadní tyči, ale puk mu jen proběhl mezi nohama.

06:48

05:47
    Kaberlemu utekl puk na modré.

05:35
    Pěkný zákrok Horáka proti střeleckému pokusu Dragouna.

05:07
    Kaberleho ránu hosté srazili ještě před Horákem.

04:48
    Marek Posmyk (LIT) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

04:28
    Petr Hořava zachytil rozehrávku na modré, ale jeho lehkou střelu Horák chytil.

03:54
    Litvínov se usadil v útočném pásmu, ale na Cháberu nevyprodukoval ani jednu střelu.

02:46
    Strnad přišel o hokejku, když zablokoval střelu jednoho z hostí.

02:02
    Úvod je bez větších příležitostí, na branku zatím moc střel nechodí.

01:25
    Horák si připisuje první extraligový zákrok.

00:44
    S prvním pukem se nehrálo příliš dlouho, skončil někde v hledišti.

00:01

Aktéři utkání jsou již na ledové ploše ČEZ Stadionu na Kladně.

Rytíři Kladno: Chábera – Kaberle, Růžička, Doudera, Černošek, P. Hořava, Jankovič, Gutwald – Bílek, Dragoun, M. Hořava – Tenkrát, Zagrapan, Kuchler – Eberle, Lukáč, Bajaruns – Machač, Havlíček, Strnad.

HC Verva Litvínov: Horák – Zeman, Pavlík, Šlégr, Stříteský, Kousalík, Posmyk – Martynek, Ručínský, Trávníček – Jánský, Černý, Lukeš – Rapáč, Piroš, Gerhát – Pisařík, Jurčík, Pšurný .

Rozhodčí: Lacina, Pavlovič – Lhotský, Svoboda.

Litvínov se dnes bude muset obejít bez brankáře Pavla Francouze, kterého o cestu do Kladna připravila nemoc. Verva tak má dnes k dispozici pouze mladou dvojici Lukáš Horák – Patrik Nechvátal.

Kladno hlásí před utkáním s Litvínovem jednu posilu. Z Třince dorazil rozšířit kádr Rytířů útočník Marek Zagrapan. Kromě něj se v domácím dresu představí poprvé od návratu také Vítězslav Bílek. Kladno potřebuje nutně bodovat, protože naposledy padlo na ledě Karlových Varů a nemůže si dovolit ještě větší ztrátu na západočeský celek.

Litvínov se díky zlepšeným výkonům v tabulce zvedl a nyní mu patří 10. místo. Při absenci několika klíčových hráčů drží Vervu nad vodou především skvělé výkony brankáře Pavla Francouze. Severočeši dnes přijedou do Kladna a pravdou je, že ve vzájemných zápasech jsou většinou úspěšnější domácí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.