Žilina – Košice 3:2 (kon.) | Nitra – Poprad 3:2 (po pr.) | Martin – Zvolen 3:2 (kon.)
Banská Bystrica – Skalica 6:3 (kon.) | Trenčín – Piešťany 1:3 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
6:3 (1:1, 3:0, 2:2)
HK Skalica
sk Pátek 10.01.2014, 17:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

Hokejová Tipsport extraliga pokračuje zápasmi 38. kola, v tomto online prenose budeme svedkami súboja medzi mužstvami HC ´05 Banská Bystrica a HK 36 Skalica.

Domáca Banská Bystrica podáva v tejto sezóne veľmi dobré výkony a v extraligovej tabuľke sa drží už dlhšiu dobu na výbornej 3. pozícií. V posledných piatich zápasoch Bystričania získali 12 bodov za 4 výhry a iba jedinú prehru na ľade Dukly Trenčín (1:2). V utorkovom zápase na pôde nevyspytateľných Piešťan dokázali hokejisti HC ´05 získať cenné 3 body po výhre 2:0. Hosťom zo Skalice patrí momentálne 7. pozícia v extraligovej tabuľke so ziskom 53 bodov a na Martin, ktorý je 9. mieste majú Skaličania náskok 6 bodov. Zdá sa teda, že hokejistov HK 36 čaká tuhý boj o miestenku do play-off. Čiastočne si pomohli v minulom kole, keď na domácom ľade zdolali práve Martinčanov v pomere 4:2.

Vzájomné zápasy v tejto sezóne
    17.09.2013 Ban. Bystrica - Skalica 1 – 3
    13.10.2013 Skalica – Ban. Bystrica 3 – 4
    13.11.2013 Ban. Bystrica - Skalica 2 – 0
    08.12.2013 Skalica – Ban. Bystrica 5 – 4

Favoritom duelu vzhľadom nielen na aktuálnu formu, ale aj pozíciu v extraligovej tabuľke sú domáci hokejisti HC ´05. Tí hrajú opäť v dobrej forme, získavajú body a svojich fanúšikov budú určite chcieť potešiť aj v dueli proti Skalici, ktorá v boji o miestenku do play-off už potrebuje každý bod a v tomto dueli nebude chcieť predať svoju kožu lacno.

Či potvrdia domáci hráči rolu favorita duelu, ktorá býva neraz zradná, alebo či naopak dokážu hokejisti HK 36 prekvapiť, vás pozývame sledovať aj prostredníctvom nášho online prenosu z tohto zápasu.

Úvodné zostavy:

HC 05 Banská Bystrica: Kalemba – Saracino, Lepine, Konečný, Hudec, White – Martin, Macháček, Handlovský, Heizer, Bendík – Predajniansky, Rosandič, Lunter, Zigo, Lamper – Bambúch, Kadura, Wilson, Gašpar, Macík

HK 36 Skalica: Romančík – Barák, Gründling, Kuľha, Školiak, Obdržálek – Kozák, Mikéska, Lažo, Stieler, Kropáč – Krejčiřík, Luža, Kutálek, Preisinger, Šátek – Šohajda, F. Novák, Sloboda, Jankovič

Rozhodca: M. Novák, R. Lauff – A. Bogdaň, M. Jobbágy.

Pekný podvečer z Banskej Bystrice, blíži sa úvod extraligového zápasu medzi banskobystrickými baranmi a hokejistami zo Skalice. Mužstvá sú už pripravené na ľadovej ploche a to znamená, že jeden z dvojice hlavných rozhodcov stretnutia Lauff – Novák, už o malú chvíľu vhodí úvodné buly. Príjemné sledovanie.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:26
    Po dobrej práci Školiaka sa v útočnom pásme dostal do dobrej pozície útočník Kuľha, ale jeho pokus dokázal domáci gólman vyraziť.

01:04
    Po zakázanom uvoľnení Bystričanov sa bude vhadzovať v ich obrannom pásme, hostia začali aktívnejšie.

01:34
    Bendíková nepresná strela, následne sa ešte dostal k puku za bránou Romančíka Handlovský, ale iba odovzdal a odišiel striedať.

02:43
    Vylúčenie Skalica – Miroslav Preisinger – dve minúty za faul lakťom.

02:51
    Hra je v Banskej Bystrici momentálne prerušená, nehrá sa a čakáme na opravu plexiskla za bránou hosťujúceho tímu.

03:40
    Banská začína spoza vlastnej brány po tom, čo dokázali hostia vyhodiť puk až za Kalembu, zatiaľ sa Skaličania úspešne bránia presilovke domáceho tímu.

04:03
    Banská Bystrica je usadená v útočnej tretine, ale Romančík práve zastavuje hru svojou lapačkou po zakončení Gašpara.

04:43
    Hostia v plnom počte.

05:08
    Rosandič nahodil na hosťujúcu bránu, ešte tam vznikol závar, ale hostia už úspešne poslali puk do stredného pásma.

05:34
    Banská Bystrica sa dostala do sľubnej pozície, ale Zigo sa nedokázal na pravom krídle gólovo presadiť.

05:35
    Medzitým sa domáci usporiadatelia stále snažia o opravu plexiskla za Romančíkovou bránou, opäť sa dlhšie nehrá.

06:19
    Domáci teraz získavajú zadarmo útočné pásmo, pretože brankár Romančík troška netakticky zakryl puk pod svoju lapačku hoci mohol rozohrávať.

07:08
    Hudec hľadal nečakanou prihrávkou Whitea, ten bol však dobre prikrytý a nedokázal túto prihrávku domáceho kapitána spracovať.

07:33
    Vzápätí ešte Heizer ohrozil Romančíka, ale ten zatiaľ drží čisté konto.

08:09
    Vylúčenie Banská Bystrica – Dominik Kadura – dve minúty za hákovanie.

08:32
    Presilovka Skalice, domáci práve vyhadzujú puk cez všetky čiary, ale hostia sa budú okamžite pokúšať o usadenie sa v útočnom pásme.

09:08
    Kutálek vystrelil na Kalembu, ktorý bol pozorný a ukryl puk pod svoje betóny.

09:29
    Kuľha to skúšal strelou švihom od modrej čiary, ale domáci vyhadzujú opäť von z obranného pásma.

09:45
    Banská Bystrica dala gól!
    PATRICK WHITE prekonáva z obrovského uhla brankára hostí, ktorý si zle pokryl svoju pravú stranu, gól domácich v oslabení. Asistencia: Michal Hudec.

10:09
    Domáci v plnom počte.

11:05
    Vylúčenie Banská Bystrica – Kelsey Wilson – dve minúty za vrazenie na mantinel.

11:23
    Skaličania usadení v útočnej tretine, ale zatiaľ bez výrazného streleckého pokusu na Kalembu.

11:49
    Nepresnosť Preisingera posiela hostí za vlastnú bránu a zatiaľ vidíme teda neúspešnú presilovku Skaličanov.

12:28
    Kozáková bomba od modrej čiary, Kalemba vyrazil pred seba, ale Kropáč v dobrej pozícií ukázal veľmi slabý dôraz v predbránkovom priestore.

13:05

13:36
    Banská bola na dlhšom výlete v útočnom pásme, ale Zigo nedokázal zo svojej aktivity nič vyťažiť, dopredu už mieria hostia zo Skalice.

14:16
    Vylúčenie Skalica – Filip Krejčiřík – dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

14:48
    Bystričania hrajú svoju presilovku vo vlastnom obrannom pásme, nevedia sa zatiaľ trvalejšie usadiť pred Romančíkom.

15:41
    Skalica dala gól!
    RÉNE ŠKOLIAK unikol v oslabení po chybe Bystričanov v útočnom pásme a krásnym blafákom oklamal Kalembu, ďalší gól v oslabení a Skalica vyrovnáva. Asistencia: Petr Obdržálek.

16:16

16:38
    Zakázané uvoľnenie Skalice, hra sa opäť presúva pred bránu Romančíka.

17:11
    Preisinger pekne zatiahol puk do útočného pásma, ale ostalo iba pri tom, pretože Bystričania nedovolili hosťom ohroziť Kalembu.

17:43
    Vylúčenie Skalica – Jindřich Barák – dve minúty za hákovanie.

18:10
    Tlak domácich v útočnej tretine zakončuje strelou od ľavého kruhu obranca Martin. Banská ostáva počas presilovky v útočnom pásme.

18:21
    Zákrok Romančíka pri strele domáceho Bambúcha od modrej čiary, uvidíme ďalšie buly v obrannom pásme hostí.

18:55
    Lepinovi uteká puk do strednej tretiny a to je veľmi dobré pre hostí, ktorí zrejme toto oslabenie dokážu prečkať bez inkasovaného gólu.

19:43

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine sme videli dva netradičné góly, pretože oba padli počas oslabenia. Najprv domáci White otvoril skóre a potom skúsený Školiak vrátil remízový stav zápasu, ktorý sa už do konca tejto časti hry nezmenil.
    Druhá tretina začne približne o 18:19.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:39
    Prvú strelu druhej časti hry obstaral domáci Bendík, ale jeho pokus nemieril medzi tri žrde hosťujúcej brány.

21:05
    Romančík si tentokrát už siahol na puk po strele Handlovského, vhadzuje sa po pravici brankára Skalice.

21:33
    Bekhendové zakončenie Kropáča letí ponad bránu domáceho Kalembu, k puku sa už dostávajú Bystričania, ktorí mieria do útočnej tretiny.

22:49
    Banská začala túto tretinu aktívnejšie, teraz to bol Kadura, ktorý vystrelil tesne vedľa brány hostí, domáci však ostávajú v útočnom pásme.

23:49
    PATRICK WHITE strieľa dnes už svoj druhý gól, keď v samostatnom nájazde zavesil puk za chrbát bezmocného Romančíka. Asistencie: Rastislav Konečný a Jason Lepine.

24:55
    Domáci tím teda opäť vo vedení a treba povedať, že v druhej tretine sú Bystričania zatiaľ lepším tímom.

25:43
    Stieler sa snažil využiť chybu domácich za bránou Kalembu a dobre hľadal voľného Kropáča, ktorý však nedokázal jeho prihrávku zasiahnuť a skórovať.

26:36
    LUKÁŠ BAMBÚCH posiela domácich už do dvojgólového vedenia, keď si krásne vymenil puk s Hudecom a zasunul ho do prázdnej brány hostí. Asistencia: Michal Hudec.

27:47
    Vynikajúci zákrok brankára Kalembu, keď Novák našiel Školiaka, ktorý sa následne ocitol sám pred bránou, ale domáci brankár dokázal zakončenie Školiaka zneškodniť svojou lapačkou.

28:44
    Obdržálek zakončil dlhšiu návštevu hostí v útočnom pásme strelou do ramena domáceho brankára Kalembu.

29:11
    Na druhej strane to skúsil domáci Kadura, ale Barák zráža jeho pokus na ochrannú sieť za Romančíkom.

29:21
    Stieler to opäť skúšal na strane Skalice, keď si obhodil domáceho Gašpara, ale Kalemba je pozorný.

30:08
    Máme za sebou polovicu zápasu, domáci vedú rozdielom dvoch gólov a sú aj v týchto chvíľach v útočnom pásme.

30:45
    Nepresná rozohrávka na domácich hokejkách znamená icing a hra sa sťahuje pred bránu Zanea Kalembu.

31:02
    Vylúčenie Skalica – Filip Novák – dve minúty za vrazenie na mantinel.

31:31
    Skalica vyhadzuje puk do stredného pásma, ale domáci sa už okamžite dostávajú späť pred Romančíka, ktorý musel vyrážať puk z hokejky Hudeca.

32:06
    Stieler a Lažo získavajú pre hostí cenné sekundy, keď dokázali aj v oslabení priviesť puk do útočného pásma.

32:52
    Vylúčenie Banská Bystrica – Lukáš Bambúch – dve minúty za hákovanie.

32:52
    Krátka hra v počte 4 na 4 a o chvíľu sa začne skrátená presilovka hosťujúceho tímu.

33:06
    Začala sa už presilová hra Skalice, keď Filip Novák naskočil na ľadovú plochu.

33:44
    Gründlingov pokus zakrýva Kalemba do svojej lapačky a prerušuje hru, predtým to ešte skúšal Obdržálek, ale trafil iba vlastného spoluhráča.

34:05
    Banská Bystrica práve vyhodila puk až za bránu Romančíka, hostia to musia skúšať spoza vlastnej brány.

34:30
    Kombinácia White – Hudec aj počas oslabenia a druhý menovaný získava pre domácich nielen cenné sekundy, ale aj útočné pásmo.

34:52
    Aj domáci už hrajú v plnom počte hráčov, Bambúch naskočil na ľadovú plochu.

35:13
    Kadurovu strelu z rohu klziska vyráža do tohto istého miesta brankár Romančík, vzápätí strela Gašpara a hra je prerušená.

35:56
    Vylúčenie Banská Bystrica – Patrik Lamper – dve minúty za držanie.

36:11
    Skaličania majú výhodu ďalšej presilovej hry, podarí sa im ju využiť a streliť kontaktný gól?

37:00
    Zo závaru pred Kalembom hostia nič nevyťažili a Bambúch vyhadzuje puk do bezpečia od domácej brány.

37:55
    TOMÁŠ ZIGO prestrelil po úniku od pravého kruhu brankára hostí Romančíka a dáva už tretí gól v oslabení v tomto zápase. Asistencia: Mislav Rosandič.

38:57
    Mikeska zasiahol nepríjemne Konečného, keď sa snažil vyhodiť puk z obrannej tretiny, ale zdá sa, že domáci útočník bude v poriadku.

39:23
    Hostia sa teraz nevedia dostať cez stredné pásmo, Banská Bystrica si už stráži trojgólové vedenie v závere druhej časti hry.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine boli aktívnejší domáci hokejisti, čo potvrdili aj tromi strelenými gólmi do siete Romančíka. Vedú tak o tri góly a majú zápas pevne vo svojich rukách.
    Tretia tretina začne približne o 19:08.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:09
    Okamžite na úvod tretej časti sa domáci dopúšťajú icingu, Skaličania budú mať výhodu útočného pásma.

40:19
    MARTIN KUĽHA vynikajúco z prvej prestrelil Kalembu, keď mu dobre nabil Sloboda, znížené! Asistencie: Martin Gründlina a Martin Sloboda.

41:09
    Skaličania mali na dosah kontaktný gól, keď sa úplne sám pred Kalembom ocitol Obdržálek, ale nedokázal ho prekonať.

42:04
    Romančík prikrýva puk pri zakončení Gašpara, bude nasledovať buly v útočnom pásme Banskej Bystrice.

42:43
    Handlovský predviedol pekný prienik po pravom krídle, dostal sa až pred Romančíka, ktorý musel svojou lapačkou zneškodniť pokus domáceho krídelníka.

43:12
    Opäť Handlovský po prihrávke Heizera, ale Romančík opäť odolal a bude sa vylučovať.

43:26
    Vylúčenie Skalica – Michal Šátek – dve minúty za hákovanie.

44:00
    Banská je za vlastnou bránou, táto presilovka zatiaľ domácim hokejistom nevychádza, ale majú k dispozícií ešte viac ako minútu.

45:05
    Martinov prienik po ľavom krídle a jeho následná prihrávka nenašla žiadneho z jeho spoluhráčov, Skalica sa už ubráni.

45:26

45:58
    Vylúčenie Skalica – Martin Gründling – dve minúty za faul kolenom.

46:04
    Prebieha teda ďalšia presilová hra domáceho tímu, uvidíme ako dokážu Bystričania s touto príležitosťou naložiť.

46:26
    Hetrik PATRICKA WHITEA! Po krásnej prihrávke z pravého krídla sa ocitol White osamotený pred Romančíkom, ktorého ešte blafákom oklamal a skóroval. Asistencia: Jason Lepine.

47:02
    MICHAL ŠÁTEK nahodil puk pred Kalembu a ten po viacerých odrazoch končí v domácej sieti. Asistencia: Tibor Kutálek.

47:43
    Ofsajd Skaličanov, vhadzovanie v strednom pásme. Videli sme teda dva góly v rýchlom časovom slede, po ktorých stále vedú domáci dvojgólovým rozdielom.

48:36
    Luža nahadzoval na Kalembu, ešte tam bol Kutálek, ale hostia sa nepresadili, ostávajú však v útočnom pásme.

49:32
    Ďalší pekný prienik domáceho Handlovského, ale tentokrát si hostia dokázali poradiť a odstavili domáceho hráča do rohu klziska.

49:58
    LUKÁŠ HANDLOVSKÝ využíva svoju aktivitu na strelenie ďalšieho gólu domácich, keď využíva dobrú Heizerovu prihrávku a prekonáva Romančíka. Asistencia: Radomír Heizer.

50:17
    Vylúčenie Skalica – Miroslav Lažo – päť minút + DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

Lažo si vyšliapol na Mária Luntera, ktorého zasiahol hokejkou nepríjemne do tváre a porúča sa do šatní.

50:50
    Banská Bystrica má výhodu päťminútovej presilovky a zdá sa, že v tomto stretnutí už hostia veľmi nemôžu pomýšľať na nejaké body.

51:43
    Romančík vyráža puk po strele Bambúcha od modrej, vzápätí hostia vyhadzujú.

52:15
    Banská je usadená v útočnej tretine, ale chýba tomu moment prekvapenia a hostia sa zatiaľ v pohode bránia.

53:12
    Hudec našiel na medzikruží Konečného, ktorý netrafil a vzápätí opäť domáci Hudec tentokrát sám zakončoval tesne vedľa ľavej žrde Romančíka.

54:23
    Macháček zachytil puk na modrej a okamžite prihral na voľného Heizera, ktorý nedokázal dostať puk za chrbát brankára Skalice.

55:17

55:23
    Domáci teda nedokázali využiť dlhú presilovú hru, ale nemusí ich to veľmi mrzieť pretože stále vedú rozdielom troch gólov a už iba zázrak by ich mohol dnes pripraviť o plný bodový zisk.

56:07
    Vylúčenie Banská Bystrica – Jason Lepine – dve minúty za hákovanie.

56:18
    Skalica sa okamžite usadila v útočnom pásme, Barák drží puk na modrej čiare.

56:43
    Zdĺhavá rozohrávka hostí, domáci vyhodili, ale následne ešte hostia ohrozili Kalembu, ktorý prikryl puk a dal domácim príležitosť vystriedať.

57:17
    Heizer vyviezol puk z vlastného obranného pásma a získal pre domácich cenné sekundy.

57:56
    Šátek to mal v dobrej príležitosti na bekhend a Kalemba zachránil domácich od inkasovania gólu.

58:07

58:30
    Do konca zápasu už veľa času neostáva, vhadzuje sa pred brankárom Kalembom a už je všetkým jasné, že domáci dnes získajú tri body.

59:02
    Kalemba vytiahol svoju lapačku proti strele Preisingera a opäť tu máme prerušenú hru.

59:44
    Vylúčenie Banská Bystrica – Radomír Heizer – dve minúty za držanie.

60:00

V peknom stretnutí, ktorému nechýbali góly víťazia domáci hokejisti a získavajú ďalšie tri body. Hostia pôsobili sympatickým dojmom, ale na body to dnes predsa len nestačilo. Hetrikom sa zaskvel domáci útočník Patrick White. S týmto konštatovaním sa s vami z Banskej Bystrice lúčim a prajem pekný zvyšok večera. Dovidenia. (19:45:40)

Peter Kašický

Branky a nahrávky: 10. White (Hudec), 24. White (Konečný, Lepine), 27. Bambúch (Hudec), 38. Zigo (Rosandič), 47. White (Lepine), 50. Handlovský (Heizer) – 16. Školiak (Obdržálek), 41. Kuľha (Gründling, Sloboda), 48. Šátek (Kutálek)

HC´ 05 Banská Bystrica: Kalemba – Saracino, Lepine, Konečný, Hudec, White – Martin, Macháček, Handlovský, Heizer, Bendík – Predajniansky, Rosandič, Lunter, Zigo, Lamper – Bambúch, Kadura, Wilson, Gašpar, Macík
    HK Skalica: Romančík – Barák, Gründling, Kuľha, Školiak, Obdržálek – Kozák, Mikéska, Lažo, Stieler, Kropáč – Krejčiřík, Luža, Kutálek, Preisinger, Šátek – Šohajda, F. Novák, Sloboda, Jankovič

Rozhodčí: M. Novák, R. Lauff – A. Bogdaň, M. Jobbágy