Carolina – Toronto 6:1 (kon.) | Buffalo – Florida 1:2 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Dallas 1:0 (kon.)
Tampa – Washington 3:4 (kon.) | Nashville – Anaheim 3:4 (kon.) | Calgary – St. Louis 0:5 (kon.)
Arizona – Minnesota 1:4 (kon.) | San Jose – Detroit 4:1 (kon.) | Los Angeles – Boston 4:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
Buffalo Sabres
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Florida Panthers
Pátek 10.01.2014, 01:05 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

To je pro dnešek již opravdu vše, příjemný zbytek noci přeje Petr Dejnožka. (03:56:16)

trestné minuty: 4:8

I přesto, že Enroth dnes čaroval, na dva body to pro Buffalo stejně nestačilo. Po samostatných nájezdech se tak radují hráči Floridy.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Florida Panthers.
    Autorem branky je BRAD BOYES.

0:1
    Brad Boyes rozhodující nájezd proměnil tím způsobem, že trefil tyč a od zad Enrotha se puk dostal za brankovou čáru!

0:0
    Steve Ott také neuspěl.

0:0
    Ale rozhodčí nájezd z nepochopitelných důvodů neuznávají!

Dle opakovaných záběrů je puk za brankovou čarou!

Jonathan Huberdeau provedl nájezd, po kterém si rozhodčí nejsou jistí§ Bude se telefonovat!

0:0
    Matt Moulson volil přímou střelu, branku Floridy ale netrefil.

0:0
    Na druhé straně Barkov po bekhendové kličce trefil pouze lapačku Enrotha.

0:0
    Ennisovi utekl v nejdůležitější moment puk, následné zakončení již nemělo moc šancí na úspěch.

Jako první pojedou domácí, konkrétně Ennis.

Samostatné nájezdy začínají.

O vítězi zápasu tak nakonec rozhodnou až samostatné nájezdy. Rolba upraví nejdůležitější část hrací plochy a budeme moci začít.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:34
    Jovanovski sestřelil Linuse Ömarka, kterému z obličeje krev. Vylučovat se však nebude

61:06
    Již běží poslední minuta prodloužení, puk je za brankou Enrotha.

63:31
    Jamie McBain mohl být hrdinou Sabres, z ostrého úhlu ale přesouvajícího Thomase na švestkách nenachytal.

62:49
    D´Agostini obkroužil celé útočné pásmo, na modré čáře mu ale puk utekl až do středního pásma.

61:18
    Rozhodnout mohl Brian Flynn, který dorážel střelu z bezprostřední blízkosti! Skvělý Thomas nyní podržel Floridu!

61:09
    Na druhé straně si naprosto stejně vedl Kulikov.

60:50
    Prodloužení začalo aktivněji Buffalo, rána Ehrhoffa se však mezi tři tyče nevešla.

60:01

Ve třetí třetině se Floridě podařilo srovnat, díky čemuž dotáhla zápas alespoň do prodloužení. Spokojenější však může být Buffalo, protože Panteři ve třetím dějství hned čtyřikrát napálili brankovou konstrukci!

60:00

59:30
    Zdá se, že se opravdu dočkáme prodloužení. Třetina se již pouze dohrává.

58:33
    Hosté se pokusili rozjet další útočnou akci, před Enrothem se ale příliš dlouho nezdrželi.

57:35
    Larsson měl stoprocentní příležitost, dostal se až před samotného Thomase, jenže svoji bekhendovou kličku zakončil střelou o centimetry mimo!

56:44
    Řádná hrací doba se nám pomalu blíží ke konci, podař se ještě jednomu z týmů skórovat?

56:09
    A znovu zvoní branková konstrukce za Jhonasem Enrothem! Tyčku nyní napálil Dmitrij Kulikov!

54:38
    Matt D´Agostini mohl vrátit vedení na stranu Buffala, Thomas se ale stihl včas přemístit a jeho tvrdou ránu vyrazit.

54:06
    Sean Bergenheim se protáhl podél pravého mantinelu, svoji následnou střelu ale nasměroval pouze do lapačky švédského brankáře ve službách Sabres.

53:51
    Icing Buffala vrací hru před Enrotha.

53:07
    Videorozhodčí byl toho názoru, že Boyes puk do sítě kopl, branka tedy uznána nebyla!

53:07
    Floridě se podařilo podruhé dostat puk do sítě, rozhodčí si vyžádali poradu s kolegou u videa!

52:33
    Na druhé straně musel po delší době zasahovat také Thomas, proti ráně Matta D´Agostiniho však neměl sebemenší problém.

51:48
    Další velká smůla pro Floridu, Campbell z mezikruží otřel kotouč o břevno!

51:16
    Ömark se snažil probít proti dvěma protihráčů, přesila si s ní ale čistým způsobem poradila.

50:06
    Buffalo se nyní bude muset vytáhnout ze své ulity a začít útočit. Panteři jsou však namlsaní a chtějí si odsud odvést plný bodový zisk.

49:16
    Florida právě vstřelila branku!
    Tak nyní již hráči Buffala odolat nezvládli, hostující hráči se radují z vyrovnávací branky! Enroth předvedl vynikající zákrok, odražený kotouč se dostal k Tomu Gilbertovi, který tvrdou ranou vybídl k přesné teči BRADA BOYESE – 1:1! Asistence: Tom Gilbert a Sean Bergenheim.

48:49
    Tlak Floridy je přerušen komerční přestávkou, do konce zbývá něco málo přes jedenáct minut. Buffalo zbytek zápasu zřejmě již dobrání, Enroth se má tedy na co těšit. Dnes pochytal již devětadvacet pokusů.

48:08
    Florida se snaží udělat něco s nepříznivým stavem, nepřeje jí však štěstí.

46:37
    Ömark se skvěle vymotal ze sevření obráncem, bekhendem ale napálil pouze vyrážečku Tima Thomase.

45:53
    Domácí hráči se v útočné třetině příliš dlouho neohřáli, vzápětí se vše důležité vrací zpět před Enrotha.

44:20
    I tentokrát se Buffalo dokázalo ubránit, Sabres hrají v pěti.

44:03
    Neuvěřitelné! Během dvou minut podruhé trefuje český útočník Tomáš Fleischman levou tyč domácí svatyně!

43:14
    Campbell nezachytil přihrávku Fleischmana, hosté se sami vyhnali z útočné třetiny.

42:20
    Hosté navíc budou hrát v početní výhodě, rozhodčí potrestali podražení Johna Scotta (BUF).

42:13
    Tomáš Fleischmann se ocitl sám před brankářem domácích, po bekhendové kličce trefil tyč!

42:00
    Enroth si již stihl připsat ve třetí třetině další dva zákroky, Buffalo může za tento stav děkovat pouze jemu.

41:45
    Úvod třetí části je naprosto stejný jako závěr té druhé, Florida má jednoznačnou převahu.

trestné minuty: 6:6

Ve druhé třetině se domácí přece jen dostali do vedení zásluhou přesné střely McBaina, poté se ale zatáhli a do konce třetiny jsou pod silným tlakem. Brankář Enroth se však rozchytal ke skvělému výkonu a zatím drží ambice Buffala v dnešním zápase hodně vysoko. Třetí perioda začne asi v 2:53.

40:00

39:41
    Boyce vyslal od modré čáry nepříjemnou střelu, následně se k dorážce dostal Campbell. Oba neúspěšní.

38:19
    Dlouhé oslabení domácí hráči přežili a jsou v plném počtu.

37:54
    Fleischman, Barkov a Huberdeau – všichni vyslali na Enrotha nepříjemné pokusy. Gólman Buffala je však dnes k nepřekonání.

36:49
    Domácí mají to nejhorší za sebou, Sulzer je zpět na ledě a Buffalo ve čtyřech.

36:19
    Nyní se přesilová hra Floridy zdvojnásobí, hráči Buffala totiž hráli v pěti, což při oslabení nemohou, a tak za to budou pykat. Panteři hrají třicet vteřin v pěti proti třem!

35:50
    Minuta z početní výhody je velmi rychle pryč, Floridě se zatím v převaze pěti proti čtyřem příliš nedaří.

34:49
    Tlak Panterů bude ještě umocněn, zařídil to nedovoleným zákrokem Alexander Sulzer (BUF), jenž si půjde k časoměřičům posedět za hákování Fleischmana.

33:50
    Hosté si dokázali vytvořit souvislý tlak a hlasitě si říkají o vyrovnání, Sabres zatím úspěšně vzdorují.

32:55
    Puk skončil na střídačce Floridy, hra je tedy přerušena.

32:35
    Florida mohla z pěkné protiakce odpovědět, Huberdeau v dobré pozici branku Buffala trefit nedokázal.

31:54
    Ennis postupoval s Moulsonem do nadějného přečíslení ve dvou proti jednomu, útočná dvojice Buffala to ale příliš překombinovala a ohromnou příležitost se jim nepodařilo ani zakončit.

31:16
    Florida posílá kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po levé ruce Tima Thomase.

30:28
    Utkání se nám překulilo do své druhé poloviny, Florida zatím nemůže vyzrát na bezchybného Enrotha.

29:34
    Campbell nedokázal prudkou přihrávku v přečíslení dva na jednoho zpracovat, odpověď Buffala ale nedopadla o nic lépe.

28:51
    Se šancemi se nyní na na obou stranách roztrhl pytel, brankáři mají plné ruce práce.

27:44
    Rázem se mohlo znovu radovat Buffalo! Z chumlu hráčů se kotouč vykutálel k Ennisovi, který z otočky po ledě zamířil přesně k tyči! Thomas vykopl jeho pokus špičkou pravého betonu!

27:03
    Jovanovskiho nahození odrazil Enroth přímo na hokejku Barkova, který zametl puk na branku! Švédský brankář ale zázračně zastavil i tuto dorážku a udržel čisté konto!

26:14
    A rázem to mohlo být o dvě branky! Domácí Flynn uháněl od půlící čáry sám na brankáře, pokusil se o střelu mezi betony, ty však sklapl Thomas včas a zabránil nejhoršímu!

25:13
    Sabres právě vstřelili branku!
    Nyní již ani zázračný Thomas nestačil a domácí hokejisté se tak dostávají do vedení! Od mantinelu se puk dostal na střed útočného pásma k JAMIEMU MCBAINOVI, který přesně mířenou ranou tahem k pravé tyči otevřel střelecký účet dnešního střetnutí – 1:0! Asistence: Steve Ott a Matt D´Agostini.

24:43
    To již neplatilo o Bergenheimovi, který pláchl po levém mantinelu a ranou zápěstím napálil rameno Enrotha!

24:16
    Nyní sledujeme hluchou pasáž hry, ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit kloudnou střeleckou pozici.

23:06
    Aktivní Ömark se snažil od mantinelu propracovat až ke střeleckému pokusu, defenzíva Floridy si s ním však bez problémů poradila.

22:43
    Na druhé straně končí nahození Huberdeaua po teči jednoho z obránců až v ochranné síti.

22:25
    Tyler Ennis se po bleskurychlé kombinaci dostal až sám před brankáře, Thomas si na své konto připsal další skvělý zákrok!

21:28
    Na druhé straně prolétl po levé straně Bjugstad, jeho bekhendové zakončení skončilo na betonech krajana Enrotha.

20:54
    Do druhé části vstoupilo aktivněji Buffalo, do zakončení se ale dostat nedokázalo.

trestné minuty: 2:4

Úvodní dvacetiminutovka v Buffalu nepřinesla sice žádnou branku, nicméně na nedostatek šancí si stěžovat rozhodně nemůžeme. Po špatném začátku se Sabres probrali a po zbytek dějství byli aktivnějším mužstvem. Florida může za tento stav poděkovat Timu Thomasovi. Prostřední třetina odstartuje zhruba v 2:01.

20:00

19:50
    Marcel Goc po přejezdu modré čáry vystřelil zápěstím, puk v poklidu zapadl do výstroje Enrotha.

19:02
    Závěr první části přece jen více vycházím domácím hokejistům, kteří se snaží o vstřelení vedoucí branky. Vždy tomu ale chybí finální myšlenka.

18:05

17:24
    Až nyní se Buffalu podařilo usadit v útočné třetině, příliš dlouho se tam ale neudrželo. Druhá početní výhodě domácího mužstva je doslova tragická.

16:57
    Domácí pětice se vůbec nemůže dostat do útočné třetiny, další jejich přechod skončil postavením mimo hru.

16:32
    Na úvod oslabení se hráči Floridy osvobodili.

16:05
    Trestná lavice se nám znovu zaplní, tentokrát však na opačné straně. Jimmy Hayes (FLA) v útočné periodě nedovoleně bránil jednoho z hráčů Sabres, za což dostane možnost odpočinku na lavici hanby.

15:23
    I Sabres své první oslabení zvládli a hrají v plném počtu.

14:49
    Buffalo vyhodilo kotouč až k Thomasovi.

14:20
    Hosté jsou usazeni v útočné třetině a ostřelují branku soupeře, jejich zakončení ale nepatří mezi nejpřesnější.

13:23
    To se v tuto chvíli zřejmě změní. John Scott (BUF) po odpískání naprosto zbytečně v leže poslal kotouč do branky, za což mu jsou uděleny dvě minuty za nesportovní chování. První početní výhodu si vyzkouší také hokejisté Floridy.

13:17
    Úvodní tlak Floridy zmizel do ztracena, v tuto chvíli na ledě vidíme pouze jedno mužstvo a tím jsou domácí Sabres.

13:13
    V úvodu je aktivní Lotyš Girgensons, který se nyní sám vymotal zpoza branky a dostal se až do zakončení. Proti jeho radosti však byl již několikrát zmiňovaný Thomas.

12:26
    Další střelecký pokus na Thomase vyslal Larsson, jeho rána se však mezi tři tyče nevešla.

11:52
    Ehrhoff od modré čáry dvakrát za sebou poslal kotouč na Thomase, americký brankách ve službách Floridy měl nyní velké množství práce. Naštěstí pro hosty dokázal udržet čisté konto i proti dorážkám Foligna!

11:24
    První perioda se hraje velmi svižně, příliš se zbytečně nepřerušuje. I přesto, že hrají celky z chvostu tabulky sledujeme pohledný zápas, chybí pouze branky.

10:52
    Buffalu se sice podařilo vytvořit poměrně silný tlak, potřebná vedoucí branka z přesilové hry nakonec nevznikla. Vyloučený Jovanovski je zpět na hrací ploše.

09:46
    Tim Thomas nyní neuvěřitelně podržel Floridu! Po rychlé kombinaci Sabres zívala před McBainem poloodkrytá branka a přesouvající se gólman. Obránci Buffala se sice podařilo zamířit do prázdného místa, z ničeho nic se tam však objevila lapačka Thomase!

08:52
    Budeme také svědky první přesilové hry v dnešním zápase, Ed Jovanovski (FLA) to přehnal s tvrdostí a za vražení na hrazení si odchází odpočinout na trestnou lavici.

08:07
    V obraně Floridy udělal nepříjemný vítr D´Agostini, který se prohnal celým obranným pásmem soupeře, jeho následné zakončení ale postrádalo potřebný index nebezpečnosti.

06:32
    Barkov si neporozuměl na modré čáře se svým krajanem Bergenheimem, po špatném přechodu je odpískáno postavení mimo hru.

05:58
    Na druhé straně tvrdě vypálil Ed Jovanovski, po jeho ráně zaduněl pravý beton švédského brankáře ve službách Buffala.

05:13
    Dnes poprvé pořádně zahrozili také Sabres, po několika odrazech se do obrovské šance dostal McCabb, který z první trefil pravou tyč Thomasovy klece!

04:58
    Bjugstad dostal kotouč na pravou stranu a okamžitě ho zametl směrem na branku. Brankář Buffala byl však opět připraven.

04:24
    V hale zatím nepanuje příliš hokejová atmosféra, ovšem nemůžeme se příliš divit. Ani na souboj dvou nejhorších týmů NHL si příliš diváků cestu nenajde.

03:36
    Pěkná kombinace Panthers skončila střelou Boyese do pravého betonu Enrotha.

02:54
    Kulikov zbytečně ztratil kotouč za vlastní brankou, domácím se však tuto hrubé zaváhání potrestat nepodařilo.

02:14
    První zákrok v dnešním zápase si připsal také hostující Tim Thomas. Ránu příklepem na něj poslal Linus Ömark, nepříjemný pokus vyrazil zkušený brankář až do ochranné sítě.

01:47
    Huberdeau vypálil tvrdou ránu z levé strany, Enroth se za kotoučem pouze ohlédl.

01:12
    Buffalo po přejetí červené čáry nahodilo kotouč a odjelo na střídačku, vzápětí se již znovu snaží hráči Floridy.

00:40
    Panteři vstoupili do utkání velmi aktivně a hned v první minutě si dokázali vytvořit poměrně silný tlak. K ohrožení Enrothovy svatyně ale nedošlo.

00:01

Hráči Floridy již nastoupili na hrací plochu, o několik sekund je za velkého aplausu následují také hokejisté Sabres.

Buffalo Sabres: Enroth (Miller) – Ehrhoff, Pysyk, Weber, Myers, McNabb, McBain – Girgensons, Ennis, Moulson – Larsson, Ott, D´Agostini – Foligno, Flynn, Ömark – Ellis, Konopka, Scott

Florida Panthers: Thomas (Clemensen) – Gilbert, Campbell, Jovanovski, Gudbranson, Weaver, Kulikov – Upshall, Bjugstad, Fleischmann – Boyes, Barkov, Bergenheim – Kopecký, Goc, Huberdeau – Haes, Matthias, Barch

Rozhodčí: Hasenfratz, Rehman – Devorski, Sericolo.

Duelu se zúčastní ze strany Floridy český útočník Tomáš Fleischmann, který si v dosavadní sezóně připsal pět branek a k tomu patnáct asistencí. Jeho slovenský jmenovec Tomáš Kopecký má na kontě čtyři góly a pět asistencí. Za Buffalo nehraje ani jeden český či slovenský hokejista.

Florida na tom přece jen není tak tragicky. V tabulce Východní konference je na předposlední pozici právě před Buffalem, s její situací se ale přece jen dá ještě něco dělat. V tuto chvíli ztrácí na osmou pozici pouhých devět bodů, případné vítězství by je tak o něco přiblížilo. Panteři v posledním zápase nestačili na Montreal v poměru 2:1.

Domácí Buffalo Sabres je po polovině odehraných zápasů nejhorším mužstvem celé soutěže a jejich naděje na postup do vyřazovacích bojů je malá. Nic na tom nezměnila ani výhra v posledním duelu proti New Jersey. Buffalo provází nelichotivá statistika v tom smyslu, že ze 42 utkání dokázali Sabres vyhrát v řádné hrací době pouhých pět duelů! Navíc mají nejhorší ofenzívu ze všech s průměrem necelé dva vstřelené góly na zápas.

Na dnešní noc je v kanadsko-americké NHL naplánován souboj dvou sousedů ze spodních pater tabulky, kteří již v polovině základní části mají jen malé šance na postup do vyřazovacích bojů. Nyní si to rozdají o body, které je mohou trochu přiblížit osmé příčce, jejich ztráta se ale stále bude pohybovat v řádů desítek bodů. Proti sobě se dnes postaví hokejisté Buffala Sabres a Floridy Panthers!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 26. McBain (Ott, D´Agostini) – 50. Boyes (Gilbert, Bergenheim), rozh. náj. Boyes

Rozhodčí: Hasenfratz, Rehman – Devorski, Sericolo