Carolina – Toronto 6:1 (kon.) | Buffalo – Florida 1:2 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Dallas 1:0 (kon.)
Tampa – Washington 3:4 (kon.) | Nashville – Anaheim 3:4 (kon.) | Calgary – St. Louis 0:5 (kon.)
Arizona – Minnesota 1:4 (kon.) | San Jose – Detroit 4:1 (kon.) | Los Angeles – Boston 4:2 (kon.)
Arizona Coyotes
1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Minnesota Wild
Pátek 10.01.2014, 03:00 • Jobing.com Arena, Glendale • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte z dalšího zápasu kanadskoamerické NHL, ve kterém změří v souboji týmů mající ve znaku dravou zvěř domácí Kojoti z Phoenixu a hostující Vlci z Minnesoty.

Budeme svědky souboje o důležité body, protože oba týmy bojují o důležité body. I když je odehrána trošičku více než polovina soutěže, každý bod v konečném účtování může rozhodovat.

Phoenix Coyotes vyhrál přesně polovinu s dosavadních dvaačtyřiceti zápasů. Z dalších jedenadvaceti prohraných zápasů vytěžil devět bodů za devět proher buď v nastaveném čase nebo po samostatných nájezdech. Kojoti jsou v Pacifické divizi na šestém místě a v Západní konferenci jim patří osmá pozice se stejným bodovým ziskem jako má jejich dnešní soupeř – 51 bodů.

Posledních pět zápasů Phoenixu:
    Phoenix – Calgary 6:0.
    Phoenix – Philadelphia 3:5.
    Phoenix – Columbus 0:2.
    Phoenix – Edmonton 4:3 pr.
    Anaheim – Phoenix 3:2 pr.

Nejlepší střelec: Shane Doan, 29 zápasů, 13 gólů a Mikkel Boedker, 42 zápasů, 13 gólů.
    Nejproduktivnější hráč: Radim Vrbata, 40 zápasů, 31 bodů (11+20) a Mike Ribeiro, 41 zápasů, 31 bodů (10+21).

Zranění: Mikko Koivu, Zach Parise, Josh Harding, Jard Spurgeon.

Minnesota Wild hraje stejně jako Phoenix Západní konferenci, ale narozdíl od Kojotů Centrální divizi. V ní má odehráno 45 zápasů a patří jí čtvrté místo. V celé západní konferenci je Minnesota na devátém místě se stejným bodovým ziskem jako Kojoti, ale Vlci odehráli o tři zápasy více.

Posledních pět zápasů Minnesoty:
    Los Angeles – Minnesota 1:2 sn.
    Minnesota – Los Angeles 5:3.
    Minnesota – Buffalo 4:1.
    Minnesota – St. Louis 1:2.
    Minnesota – NY Islanders 4:5.

Nejlepší střelec: Jason Pominville, 45 zápasů, 18 gólů.
    Nejproduktivnější hráč: Mikko Koivu, 44 zápasů, 35 bodů (8+27).

Zranění: Kyle Chipchura, Zbyněk Michálek.

Poslední vzájemné zápasy:
    Minnesota – Phoenix 1:3 (28.11.2013).
    Minnesota – Phoenix 4:3 pr. (28..3.2013).
    Phoenix – Minnesota 3:4 (1.3.2013).
    Phoenix – Minnesota 2:1 (5.2.2013).
    Minnesota – Phoenix 1:4 (8.4.2013).

Češi a Slováci v zápse:
    Radim Vrbata (PHX) 40 zápasů, 31 bodů (11+20).
    Martin Hanzal (PHX) 39 zápasů, 28 bodů (12+18).
    Rostislav Klesla (PHX) 21 zápasů, 4 body (1+3).
    Zbyněk Michálek (PHX) 24 zápasů, 4 body (0+4).

Chcete vědět, jak souboj dravých zvířat dopadne? Sledujte náš textový online přenos, zápas mezi Kojoty a Vlky startuje v 3:05.

Phoenix Coyotes: Smith (Greiss) – Morris, Ekman-Larsson, Yandle, Murphy, Stone, Klesla – Korpikoski, Hanzal, Vrbata – Doan, Ribeiro, Boedker – Klinkhammer, Vermette, Moss – Bissonnette, Halpern, Kennedy

Minnesota Wild: Kuemper (Backstrom) – Suter, Brodin, Scandella, Prosser, Blum, Stoner – Niederreiter, Granlund, Pominville – Heatley, Coyle, Zucker – Cooke, Brodziak, Fontaine – Veilleux, Haula, Mitchell.

00:01

00:01
    První vítěžné buly zápasu si připisuje zásluhou Mikaela Granlunda hosté z Minnesoty.

00:43
    V první minutě zatím přímou střelu na branku neevidujeme.

01:33
    Po pravé straně ujel pukem Yandle, který z kruhu vystřelil. Backstrom nemusel zasahovat, protože Brodin zblokoval střelu.

01:36
    Nyní už se domácím podařilo ohrozit Backstroma. Derrek Morris střelou z první od modré ale trefil jen gólmana hostů.

03:03
    Torrey Mitchell trefil Jeffa Halperna za brankou Smitha.

03:18
    Jonathan Blum vystřelli zápěstím pouze do připraveného Mike Smitha.

03:44
    Nejprve za hosty vypálil zápěstím Stephane Veilleux. Mike Smith vyrazil a puk se hodně rychle dostal k Davidu Mossovi, který na druhé straně otestoval střelou zápěstím pouze Backstroma.

03:57
    Rob Klinkhammer přidává od modré další ránu zápěstím, ale Backstrom je opět na svém místě.

04:15
    Yandle to zkusil od modré příklepem, ale Backstrom byl znovu na místě, stejně jako proti ráně Rostislava Klesly. Domácí jsou zatím aktivnější.

04:28
    Brodziak a následně Ryan Suter chtěli ohrozit Smitha, ale oba mířili vedle.

04:44
    Na druhé straně se neprosadil nejlepší střelec týmu Mikkel Boodker, který z pravé strany nepřekonal Backstroma.

05:51
    Ryan Suter minul zblízka klec.

06:30
    Keith Yandle sice zavezl puk před Backstroma, jeho nahození však nemohlo ohrozit gólmana hostů, který si připisuje první střelu proti jednomu jedinému pokusu Minnesoty.

06:30
    Komerční přestávka.

06:34
    Nad branku míří svojí ránou z mezikruží Mike Ribeiro.

06:51
    Minnesota posunula puk do středního pásma, dál se ale s kotoučem nedostala, proti byla pozorná obrana Kojotů.

07:02
    Boj o puk za brankou vyhrál Pominville který ihned zpoza branky přihrál na Mikaela Granlunda. Finský šikula ve službých Vlků puk za záda Smithe zblízka nepropasíroval.

08:46
    Radim Vrbata se poprvé pořádně dostal k puku, jeho ránu z první má v moci Backstrom.

09:18
    Co si budeme povídat, domácí jsou mnohem aktivnější než Minnesota. Shane Doan z mezikruží trefil jen Backstroma.

09:51
    David Moss netrefil z dobré pozice z pravého kruhu branku.

10:23
    Clayton Stoner se postaral teprve o třetí střelu Minnesoty v zápase. Jeho pokus od modré ale Smithe příliš nevystrašil.

11:12
    Nyní to zkusil z pravého kruhu Jason Pominville, který šikovně mířil na zadní tyč Smithe, ale ten se proti střele Pominvilla natáhl jak široký, tak dlouhý a nakonec ji má ve své moci.

12:20
    Minnesota v posledních vteřinách hry ožila. Tlačí se před Smithe a výsledkem toho je více střel za dvě minuty než za první polovinu první třetiny. Nyní Clayton Stoner vystřelil. Od modré sice úspěšný nebyl, ale alespoň pořádně ohrožil Smithe, před kterým následně vznikla mela.

13:03
    Martin Hanzal z mezikruží střelou minul branku.

13:12
    Nyní je opět aktivnější Phoenix, Klinkhammer za Vrbatou rozezvučel mantineli po hitu na Stonera.

13:46
    Derrek Morris se od modré dostal mezi kruhy, kde vystřelil, jenže bekhendem orazítkoval jen břevno Backstromovy branky.

15:03
    Krátce po začátku patnácté minuty zkusil překonat hostujícího gólmana Boedker po zakončení zápěstím, ale opět si na minnesotského mága v masce nepřišel.

15:22
    Stejně jako nyní dorážkou zblízka Shane Doan.

15:47
    Od modré se ke střele sice dostal Clayton Stoner, ale trefil jen před sebou stojícího Jeffa Halperna.

16:25
    Michale Stone ranou bez přápravy zprava opět trefuje jen Backstroma, tentokrát do hrudi.

17:07
    Radim Vrbata dorážkou z předbrankového prostoru minul tři tyče.

17:55
    Nahození Niederreitera za Smithe sbírají domácí beci.

18:36
    Hosté se dostávají do útočného pásma před Smithe.

18:41
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Jak už to tak bývá, po nevyužitých šancích domácích přišel trest. Cooke zavezl puk do pásma, na modré ho předal JUSTINU FONTAINEMU, který střelou z pravého kruhu trefil přesně levý horní roh Smithe, jež toho moc neviděl. Asistence: Matt Cooke.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:23
    Domácí se snaží ještě před odchodem do kabin vyrovnat, což se jim nedaří.

19:53
    Těsně před koncem první třetiny ještě lapí Smith střelu Jonase Brodina z pravého kruhu.

19:59
    Domácí vyhráli buly a Vrbata to zkusil nahozením přes celou ledovou plochu, které pokryl Backstrom.

20:00

V první třetině byli mnohem aktivnější hosté, jenže – jak už to tak bývá – ani jednu ze svých patnácti střel neproměnili. Na konci úvodní části tak v při rychlém protiútoku hostů poslal Minnesotu do vedení devátým gólem v sezoně Justin Fontaine.

20:15
    Antoine Vermette zachytil kousek za modrou rozehrávku hostů a od modré vystřelil, trefil však jen Backstroma.

21:04
    Budeme svědky prvního vyloučení zápase. Matt Cooke (MIN) krosčekoval Mantina Hanzala a dostává dvě minuty. Ta vyloučení: 0-1.

21:04
    Následnou rzomíšku za Smithem likvidují až rozhodčí.

21:25
    Phoenix svírá hosty při jejich přesilovce.

21:30
    Shane Doan z levého kruhu po střele zápěstím trefil jen hruď Backstroma.

22:04
    Phoenix právě vstřelil branku!
    Domácívyužívají přesilovou hru. Oliver Ekman-Larsson vystřelil od modré. Jeho pokus přelétl za branku a zastavil se za ní. Tam puk vybojoval Shane Doan, v pánu posllal kotou na MIKKELA BOEDKERA, kerý si s ním najel doleva a následně bekhendem srovnává stav zápasu. Asistence: Shane Doan, Michael Stone.

22:21
    Na druhé straně likviduje Zuckerův pokus Mike Smith.

23:13
    Na hostech není příliš vědět, že před chvilkou přišli o vedení. Tak jako tak, oba týmy se dnes zatím hodně stanží a sledujeme pohledný hokej.

24:27
    Jeff Halpern netrefuje z pravé strany puk.

24:41
    Po boji o puk ve středním pásmu půjde Paul Bissonnette (PHX) na dvě minuty za trastnou za držení. Na vyloučení: 1-1.

25:08
    V rychém sledu jsme viděli střelu Heatleyho z pravého kruhu a bezprostředně i jeho dorážku, ale Niklas Backstrom zázračně lapí.

25:27
    Hosté se osvobozují.

26:19
    Hraje se ze strany na stranu. Po vyhraném buly Minnesoty vypálil tvrdě Ryan Suter, ale Smith bez problémů lap.

26:41

26:54
    Pokus hostů o rychlé nahození koučí u Mika Smithe. Po krátké komerční přestávce se bude pokračovat.

27:47
    Lauri Korpikoski tvrdou střelou od modré protáhl Backstroma, který se jinak po puku natahoval marně – těsně vedle.

28:17
    Série několika tvrdých hitů, ntenhle hokej se musí líbit.

28:51
    Domácí se dostali před Backstroma, ale celou akci nakonec nezakončili.

29:00
    Za podražení Roba Klinkhammera dostává dvě minuty Stephane Velleux (MIN). Na vyloučení: 1-2.

29:14
    Phoenix se hned po buly usadil před Backstromem.

29:27
    Hosté vyhazují do středního pásma.

29:47
    Yandle dostal mezi kruhy přesnou přihrávku od Shane Doana, jenže z výborné pozice znovu trefil jen Backstroma.

29:54
    Michale Stone ranou od modré míjí klec Backstroma.

30:50
    Nyní už to zprava zkusil i Radim Vrbata střelou z první, ale vyrážečka Backstroma byla na místě.

31:00

31:17
    Vzahování před brankou Backstroma.

31:24
    Hosté buly vyhráli, Backlund si Niederreitrem postupovali proti třem hráčům Kojotů, ale nakonec ani pořádně nezakončili přečíslení.

31:54

31:54
    Buly vyhráli hosté a pospíchají před Smithe, jenže v útočném pásmu o puk přišli.

32:30
    Phoenix je znovu před Backstromem.

32:41
    Ale hosté umí i vystřelit, a dombře vystřelit, jako to nyní předvedl Jonathan Blum. Gólman Phoenixu zasahovat nemusel, pokud Bluma nebyl přesný.

32:57
    Ryan Sutter si počkal ve středním pásmu na Kennedyho a také ho s chutí trefil.

33:38
    Ani jednomu z týmů se nedaří delší čas usadit se před gólmany svých protějšíů.

34:05
    Komerční přestávka téměř šest minut před koncem druhé třetiyny.

34:05
    Střely: 24-14.
    Zásahy gólmanů: 13-23.

34:31
    Střela Martina Hanzala po ne příliš jisté obraně hostů od modré čáry končí vedle.

34:47
    Až nyní se Phoenixu podařilo vzít puk.

35:09
    Ač to tovalo delší čas, Minnesota díky výbornému napadání Macco Scandelly komplikovala rozehrávku zpoza branky Smithe.

35:40
    Minisérie čtyři hitů je nerozhodná, stejně jako celý zápas.

36:11
    Střelu Davida Mosse zápěstím likviduje Backstrom.

36:34
    Keith Yandle mířil v dobré pozicinad branku.

37:10
    Martin Hanzal vyhrál vzahování ve středním pásmu nad Kyle Brodziakem, ale Phoenix byl u puku jen krátce. Stoneovo nahození mají beci hostí.

37:15
    Pokus Coyleho zblízka se zastavil na Smithovi.

38:33
    Mike Ribeiro z mezikruží míří zápěstím znovu jen do Backstroma.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:36
    Po levé straně si s pukem najížděli domácí, kteří poté udrželi pásmo a Rob Klinkhammer vystřelil, jenže z pravého kruhu znovu nepřekonal Backstroma, který dnes chyt velký zápas.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli jeden gól, když se hned na jením začátku prosadi Mikkel Boedker a vstřelil čtrnáctý gól sezony. Zatím se hraje sice vyrovnaný, ale pohledný hokej, který bude pokračovat v 5:00 svojí třetí třetinou.

Střely po 2.tř.: 28-15.
    Zásahy gólmanů po 2.tř.: 14-27,

40:01

40:01
    První buly třetí třetiny pro Minnesotu.

40:11
    Hosté jsou od začátku třetiny i díky Nino Niederreiterovi před Mikem Smithem.

40:41
    Střelu Niederreitera kryje Smith, takže před brankou číhající Granlund se k přihrávce již nedostal.

41:09
    Keith Yandle minul z levé strany od modré branku.

42:15
    Sledujeme zatím spíše boj o každý puk, střelecké pokusy zatím příliš nepřibývají. Nikdo nechce udělat chybu.

42:39
    Za brankou Smithe probíhá souboj o puk, který nakonec vyhrávají domácí a upalují na Backstroma.

43:00
    Daleko se ale nedostali.

43:21
    Po nepříliš vydařeném útoku domácích se k puku dostal KYLE BRODZIAK, který po přejetí útočné modré vypálil z pravého kruhu na lapačku Mike Smithe. Gólman domácích ale nepředvedl příliš dobrý zákrok a od jeho ruky se puk odrazil k levé tyčce branky. Asistence: Matt Cooke, Marco Scandella.

43:55
    Z dorážky v těsné blízkosti branky měl puk na holi David Moss, jenže mezeru mezi Backstromem a pravou tyčkou nenašel.

44:43
    Bude se vhazovat před Mikem Smithem, který nyní nepůsobí nejjistěji.

45:13
    Hosty vedoucí gól povzbudil a minnesota se nyní nedostává příliš před Backstroma.

45:49
    Erik Haula mohl přidat třetí gól svého týmu, ale z levého kruhu těsně minul levou tyčku Smithe.

46:15
    Po rychlé akci hostů, kdy puk zůstal u Smithe a jeden z hráčů Vlků poté napadl na mantinel, bude následovat komerční pauza.

46:15
    Po komerční pauze bude hrát Minnesota přesilovku, dvě minuty dostal Connor Murphy (PHX). Na vyloučení: 2-2.

46:30
    Domácí ihned po buly vyhazují puk před Backstroma.

46:34
    Pokus o přechod hostů do útočného pásma končí ofsajdem.

47:04
    Střela Sutera od modré poskakovala před Smithem. Před domácí brankou byl nakonec slušný závar, ale puk jeden z beků Phoenixu odpálil do strany.

47:29
    Pominville vyhrál buly před Smithem a nabil Blumovi, který dělovkou od modré těsně míjí levý horní roh domácí klece.

47:40
    Hosté vzápětí vyhazují puk před Backstroma.

47:56
    Hodně šťastný gól hostí. Phoenix si před Backstromem dlouho nezakombinoval. Následně se na modré dostal k puku Pominville a nahodil ho po hrazení za branku. Jenže od hrazení kotouč změnil pohyb, takže místo aby se dostal k Smithovi, který si pro něj jel, skončil před brankou. Na celou situaci nejlépe zareagoval JUSTIN FONTAINE a doklepl jej do opuštěné klece. Asistence: Jason Pominville, Nino Niederreiter.

47:56
    Ve stejném čase dostává dvě minuty Antoine Vermette (PHX) za hákování Justina Fontaina. Na vyloučení: 3-2.

48:39
    Dany Heatley z pravého kruhu nepřekonal Smithe.

49:00
    Tato přesilovka se zatím hostům nedaří tolik jako ta předchozí, Phoenix se dobře brání.

49:56

50:02
    V polovině třetí třetiny dorážel Clayton Stoner zblízka puk po nahození jednoho ze svých spoluhráčů. Smith lapí kotouč.

50:06
    Krátce po buly dostal Matt Cooke puk do branky, ale již předtím bylo pískáno, pokud jsem si jistý, tak postavení útočícího hráče v brankovišti. Proto měl Cooke na dorážku tolik prostoru.

50:17
    Minnesota se drží před Smithem, domácí jsou zaskočeni rychlým dvougólovým náskokem hostí a Backstrom si teď celkem užívá chvíle klidu před svojí klecí.

50:48
    Jen co jsem to dopsal, už se po přihrávce Vermetteho dostával na pravém kruhu k zakončení Yandle, ale Backstrom se roztáhl na brance a má puk ve své moci.

51:04
    Sledujeme lehčí tlak domácích.

51:14
    Hanzal ukázal, že umí také dobře narazit hráče na mantinel. Nyní si počkal na Granlunda.

52:16
    Shane Doan se neprosadil povedenou střelou zápěstím z pravého kruhu.

52:33
    V kontextu posledních minut domácí nyní spíše útočí, Minnesota je rozhodně v tlaku a není již tolik aktivní.

52:56
    Po střele Shane Doana od modré koupil ránu na kotník Jason Zucker a obratem odchází do šatny za pomocí ostatních lidí z týmu.

53:00
    Phoenix si zahraje přesilovou hru. Dvě minuty dostává Nino Niederreiter (MNS) za zdržování hry. Na vyloučení: 3-3

53:07
    Mikkel Boedker nebyl v zakončení z mezikruží přesný.

53:31
    Keith Yandle dnes už poněkolikáté vystřelil od modré, jenže opět si nepřišel na skvěle chytajícího Backstroma.

54:00
    Polovina z přesilovky hostů je pryč.

54:30
    Ani Oliver Ekman-Larsson se po zranění neprosadí, jeho ránu zápěstím likviduje famózní Backstrom.

55:00

55:40
    James Brodin se neprosadil při protiútoku hostů, Mike Smith ojedinělou střelu za poslední minuty chytá.

56:09
    David Moss netrefil z pravého kruhu tři tyče.

56:27
    Hokej nahoru dolu vidíme v posledních vteřinách. Charlie Coyle se neprosadil střelou švihem.

58:00
    Poslední dvě minuty zápasu.

58:00
    Derek Morris neohrozil ránou od modré Backstroma.

58:28
    Domácí v šesti, Mike Smith je na střídačce.

58:48
    Risk v šesti hráčích v poli se Kojotům nepodařil. JUSTIN FONTAINE zakončuje po přihrávce Brodziaka svůj dnešní hattrick a měl by podle mě být vyhlášen první hvězdou zápasu. Asistence: Kyle Brodziak, Nino Niederreiter.

59:00
    Hosty dělí od jistých tří bodů minuta.

59:02
    Střela Michaela Stona končí kde jinde, než u Backstroma.

59:07
    Sedm vteřin před koncem se ještě bude vhazovat před Mike Smithem.

60:00

První třetina dnešního zápasu se lépe povedla domácím, kteří měli střeleckou převahu, jenže jak už to bývá, své šance nevyužili. Minutu před koncem se tak prosadil hostující Fontaine. Na začátku druhé třetiny bylo po trefě Boedkera srovnáno. I nadále měl Phoenix více ze hry, jenže gólman Backstrom podávál skvělý výkon. Rozhodla tak třetí třetina, kdy nejprve čtyři minuty po jejím začátku vstřelil vítězný gól Brodziak. Za další čtyři minuty vedla Minnesota již o dva góly zásluhou Fontaineho, který pak dvaasedmdesát vteřin před koncem zkompletoval trefou do prázdné branky hattrick.

Československá stopa v utkání:
    Rpstislav Klesla (PHX) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:31.
    Radim Vrbata (PHX) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:08.
    Martin Hanzal (PHX) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:58.

S konstatováním, že Minnesota díky hattricku Justina Fontaina a třem svým gólům v závěrečné dvacetiminutovce porazila Phoenix na jeho ledě 1:4 se s Vámi loučí a dobré ráno přeje Tomáš Lysý. (05:44:55)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 23. Boedker (Doan, Stone) – 19. Fontaine (Cooke), 44. Brodziak (Cooke, Scandella), 48. Fontaine (Pominville, Niederreiter), 59. Fontaine (Brodziak, Niederreiter)

Arizona Coyotes: Smith (Greiss) – Morris, Ekman-Larsson, Yandle, Murphy, Stone, Klesla – Korpikoski, Hanzal, Vrbata – Doan, Ribeiro, Boedker – Klinkhammer, Vermette, Moss – Bissonnette, Halpern, Kennedy. Trenér: Dave Tippett.
    Minnesota Wild: Backstrom (Kuemper) – Suter, Brodin, Scandella, Prosser, Blum, Stoner – Niederreiter, Granlund, Pominville – Heatley, Coyle, Zucker – Cooke, Brodziak, Fontaine – Veilleux, Haula, Mitchell. Trenér: Mike Yeo.

Rozhodčí: 15 Jean Habert, 21 Don VanMassenhoven – 78 Brian Mach, 82 Ryan Galloway

Diváci: 10075