Vítkovice – Sparta 4:5 (kon.) | Zlín – Mountfield HK 4:2 (kon.) | Slavia – Třinec 2:3 (kon.)
Chomutov – Liberec 0:1 (kon.) | Kladno – K. Vary 0:2 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 4:1 (kon.)
Pardubice – Plzeň 3:4 (po pr.)
Rytíři Kladno
0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 28.02.2014, 18:00 • ČEZ Stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Čtvrtý zápas v řadě nedalo Kladno branku. Dnes stálo proti i břevno, ale hosté byli ve třetí třetině lepším celkem a nakonec vstřelili také dvě branky. Zbývá už jen doplnit, že nejlepšími hráči zápasu jsou Jan Chábera a Martin Zaťovič. (20:23:32)

60:00

59:33
    Domácí střílí z každé pozice. Hrají bez brankáře.

Oddechový čas pro Kladno.

59:12
    Jan Dresler (KVA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

59:01
    Oba celky jsou kompletní.

58:23
    Domácí drží kotouč v poslední dvouminutovce.

57:36
    Zaťovič vypíchl puk Procházkovi a jel sám na Cháberu. Střelou na vyrážečku ale neuspěl.

57:01
    Frustrovaný David Růžička (KLA) trefil loktem ve středním pásmu Zuckera a dostává 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku. Michal Vachovec (KVA) se šel mstít a dostává dvě minuty za hrubost.

56:04
    Tenkrát posílal puk na obsazeného Miloslava Hořavu.

55:40
    Zakázané uvolnění Energie.

55:05
    Závorka kryje neposedný kotouč, který mu doskákal do lapačky.

54:22
    Z hostů po dvou trefách spadla veškerá nervozita a na jejich kombinace se hezky dívá.

53:16
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Bajaruns neuhlídal MARTINA ZAŤOVIČE, který vyjel zpoza branky a bekhendem překonal Cháberu. Situace začíná být pro Kladno kritická. Asistence: Radim Hruška.

51:24
    Nakonec se zákrok Růžičky může ukázat jako klíčový. Hosté využili více prostoru v útočném pásmu. Zaťovič našel u vzdálenější tyče PETRA POHLA a Chábera už se nestihl přesunout. Asistence: Martin Zaťovič.

51:09
    Rána Bičánka od modré zastavena vyrážečkou Chábery.

50:43
    David Růžička (KLA) dostává dvě minuty za vražení na hrazení. Solidní šance pro Vary.

49:44
    Michal Gulaši (KVA) dostává dvě minuty za sekání a Jan Rudovský (KLA) dvě minuty za napadení. Čeká nás tedy hra 4 na 4.

49:35
    Zaťovičovi se postavili do cesta dva obránci Kladna. Kotouč neměl kudy projít.

48:54
    Šmachova rozehrávka byla pro hosty příliš dlouhá, vhazování před Závorkou.

47:36
    Vlach dostal před branku nahrávku, jenže Růžička mu zablokoval hokejku.

47:08
    Komerční přestávka.

46:52
    Po dvou "sušších" minutách se ke střele protáhl Pohl. Chábera vyrazil.

45:08
    Výborný obranný zákrok musel předvést Petr Hořava, který před brankou zastavil pas na opuštěného hráče soupeře.

44:37
    Domácí na krátké obhlídce v karlovarském obranném pásmu. Dlouho v něm ale nepobyli.

43:34
    Rychlá kombinace Energie, kterou zakončoval nepřesnou ranou Kytnár.

42:50
    Jinak se ovšem hra odvíjí stále před kladenským brankářem, jenž si připsal další zákrok.

42:23
    Zaťovič rychle vracel puk před branku, kde ale nebyl nikdo v zeleném dresu.

42:04
    Vachovec po souboji s Majeským vytřepal rukavici. Sekání si ale nikdo nevšiml.

40:48
    Po střele Drtiny poskakoval puk před Cháberou. Ani domácí brankář a ani obránci nedokázali dostat puk do bezpečí. Všechno dopadlo pro Kladno dobře.

40:01

Za závěr třetiny mohou domácí děkovat svému brankáři. Především tedy Jakub Strnad, který neprožil šťastné období v posledních třech minutách. Dříve v třetině mělo šance i Kladno, ale Zagrapan trefil břevno. Poslední dvacetiminutovka začne v 19:42.

40:00

39:14
    Chábera vytáhl parádní zákrok proti ráně Zaťoviče.

38:44
    Jakub Strnad (KLA) neprožívá příjemné chvilky. Dostává dvě minuty za sekání, hosty čeká přesilovka.

38:40
    Strnad mohl napravit chybu, z úhlu ale mířil do boční sítě.

Zucker nic moc nevymýšlel. Zkusil vystřelit na lapačku, ale Chábera vyrazil mimo.

37:20
    Po chybě Strnada ujížděli hosté do přečíslení a Tenkrát musel faulovat. Je nařízeno trestné střílení.

37:02
    Bekhendové zakončení Zuckera Chábera vyrazil.

36:16
    Procházka nesthal rozjetým hostům, ale cestu za něj zatarasil Kaberle.

35:22
    Majeský zkusil střílený pas na Lukáče. Puk ale branku minul.

34:51

34:24
    Procházka ideálně našel Miloslava Hořavu, který při střele zlomil hokejku. Smolný moment pro domácí.

33:44
    Obléhání karlovarské branky zakončil střelou Zagrapan. Závorka ale záměry Kladna přečetl.

32:51
    Martin Rýgl (KVA) dostává dvě minuty za podražení.

32:35
    Bajaruns poslal střelu přes klubko těl. Závorkovu branku ale netrefil.

32:04
    Vlach zůstal sám před Cháberou a dostal se k dorážce. Chábera ale zůstává zatím neprůstřelný.

A Zagrapan skutečně trefil jen horní tyč. Bezesporu největší šance zápasu.

30:12
    Rudovský zpoza branky našel Zagrapana, který trefil puk za Závorku. Jestli ale byl puk v brance nebo trefil břevno, to prozradí až videozáznam.

29:45
    Přerušení před brankou Karlových Varů. Blížíme se k polovině zápasu a stále čekáme na gól.

28:47
    Tenkrát v roli adresáta. Havlíček ho dobře našel, ale domácí útočník zakončoval příliš zbrkle.

28:12
    Tenkrát bekhendem zpoza branky nahrával. Před Závorkou ale zapracoval Šmach.

27:45
    Havlíček podklouzl v momentě, kdy na něj mířila nahrávka Procházky. Hra se tak vrací před Cháberu.

27:22
    Dresler si od modré sjel až k brance, ale prostor na bližší tyči měl Chábera dobře zajištěný.

26:39
    Hosté jsou v plném počtu a vyhodili přes všechny čáry

26:12
    Kladno chvíli marně hledalo cestu z rohu, ale pak Rudovský naznačil střelu a poslal puk Procházkovi. Ten s podobnou akcí evidentně nepočítal, protože nezpracoval puk. Branka byla přitom celá odkrytá.

25:17
    Puk opět u Chábery.

24:52
    Západočeši zatím nepustili Kladno do svého pásma.

24:16
    Radim Hruška (KVA) dostává dvě minuty za držení.

24:08
    Zucker dostal prostor mezi kruhy a Chábera provedl zákrok lapačkou pozdě. Puk ale mířil nad branku.

23:49
    Zagrapan měl dobrou pozici. Z vrcholu kruhu ale Závorku nepřekonal.

22:59
    Majeský propadl ve středním pásmu a hosté se vydali do přečíslení. Zakončoval Micka a Chábera vytasil svůj beton.

22:21
    Podobně nahazoval od modré Rýgl a od jednoho z hráčů se puk odrazil směrem na branku. Trefil naštěstí pro Kladno Cháberův beton.

21:28
    Chytrá střela Zuckera, který si počkal, až bude před Cháberou co nejvíce lidí. Domácí brankář si musel poradit i s následnými dorážkami.

20:15
    Závorkův zákrok načal dění druhé periody.

20:01

Kromě tyčky Rudovského přinesla první třetina několik zajímavých akcí, ale jinak se nedá říct, že by to byl krásný hokej. Druhé dějství začne zhruba v 18:50.

20:00

19:49
    Závorka ještě musí čelit kladenské palbě.

19:00
    Odstartovala poslední minuta úvodní dvacetiminutovky.

18:23
    Další sražená střela, jež se dostala až nad mantinel.

17:55
    Rozjetý Kytnár narazil ve středním pásmu na dobře postaveného Daleckého.

17:23
    Snadná práce pro Cháberu po ráně Bičánka ze středního pásma.

16:51
    V některých momentech je znát, že spolu hrají celky, které nemají zrovna dobrou formu.

16:03
    Procházka napálil puk směrem na Závorku. Ten ho vyrazil před sebe a o zbytek se postarali obránci.

15:17
    Lukáč okradl hosty o puky za vlastní brankou. Rytíři ale nevyužili šanci, která se jim nabízela.

14:13
    Štěstí měl teď obránce Růžička, jenž poslal na mantinel Koblasu. Sudí ale nehodnotili zákrok jako faul.

13:39
    Tempo po konci karlovarské přesilovky opadlo.

12:40
    V ochranné síti končí puk po zákroku Závorky.

12:04

11:29
    Do útoku vyrazili v oslabení domácí a po nepřesném zákroku Závorky nebezpečně dorážel Eberle.

11:21
    Chábera si pohlídal zakončení Pohla z úhlu.

10:50
    Obdobně si vedl také Kuchler.

10:20
    Růžička vystihl nahrávku zpoza branky a vyhodil kotouč k Závorkovi.

10:04
    Ale vylučovat se bude na domácí straně. Ivan Majeský (KLA) dostává 2+10 minut za úder do hlavy.

09:53
    Bajaruns byl na hranici faulu zastaven v útočném pásmu.

09:36
    Po dvou slibných šancích přerušení kvůli ofsajdu Rytířů.

08:55
    Další pěkná akce. Zagrapan bekhendem hledal Daleckého na vzdálenější tyči. Tomu ale puk proletěl mezi hokejkou a bruslí.

08:09
    Právě zmiňovaný kladenský forvard působí zatím na ledě asi nejaktivněji ze všech hráčů.

07:31
    Po nahození Kaberleho dorážel Rudovský a trefil tyč.

06:44
    Až nyní dostal Růžička v kooperaci s Tenkrátem puk za branku Závorky. Domácí ale museli střídat.

06:22
    Domácí jsou pod mírným tlakem Západočechů.

05:37
    Zucker se zmocnil puku za brankou a okamžitě vyjel před ní. Chábera udržel nerozhodný výsledek.

04:40
    Střelu Procházky hosté zastavili a Balán se vydával do brejku. Nezpracoval si ale ideálně a o šanci se připravil.

04:12
    Zaťovič podnikl průnik do kladenského pásma. Jeho střelu srazil za branku Doudera.

03:27

02:57
    Dobrá práce Havlíčka, který se vymotal z rohu, ale přes bránícího obránce nedokázal lépe zakončit.

02:30
    Nahození Doudery viděl Závorka na poslední chvíli a podle toho také vypadal jeho zákrok lapačkou.

01:52
    Růžičkovi přeskočil kotouč přes hokejku, Kuchler mu nahrával na střelu.

01:27
    Michal Vachovec (KVA) dostává dvě minuty za hákování.

01:20
    Doudera adresoval dlouhou přihrávku na Rudovského. Toho ale zradilo zpracování.

00:49
    První zásah Chábery, který si poradil s nahozením bývalého spoluhráče Drtiny.

00:32
    Rudovského otočka kolem branky neobstála.

00:01

Rytíři Kladno: Chábera – Kaberle, Růžička, Doudera, Procházka, P. Hořava, Majeský – Kuchler, Zagrapan, Rudovský – M. Hořava, Havlíček, Tenkrát – Eberle, Lukáč, Dalecký – Bílek, Bajaruns, Strnad.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Bičánek, Rýgl, Drtina, Šmach, Gulaši, Dresler, Schusser – Zaťovič, Balán, Pohl – Kytnár, Vlach, Micka – Dlouhý, Vachovec, Zucker – Koblasa, Hruška, Tomeček.

Rozhodčí: Turčan, Šindler – Pešek, Jelínek.

Kladno sice o olympijské přestávce nelenilo, ale přesto hned v prvním extraligovém zápase dostalo potupných šest branek v Třinci a to aniž by samo nějakou vstřelilo. Jisté je, že Kladno se do konce základní části tabulkou nepohne.

Případný bodový zisk by se jim mohl hodit i v play outu, neboť už tak vysoký náskok na Rytíře by se ještě zvýšil.

Ačkoli Kladno a Karlovy Vary v tabulce sousedí, rozdíl mezi oběma celky je propastných 17 bodů. Energetici ještě mají šanci na play off, ale nejspíš jen teoretickou. Čtyři kola před koncem ztrácí na 10. Liberec 8 bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.