Vítkovice – Sparta 4:5 (kon.) | Zlín – Mountfield HK 4:2 (kon.) | Slavia – Třinec 2:3 (kon.)
Chomutov – Liberec 0:1 (kon.) | Kladno – K. Vary 0:2 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 4:1 (kon.)
Pardubice – Plzeň 3:4 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
4:5 (0:4, 1:0, 3:1)
HC Sparta Praha
Pátek 28.02.2014, 17:00 • ČEZ ARÉNA Ostrava • Tipsport extraliga

Z Ostravy je to pro dnešek už opravdu vše, budu se těšit u dalších onlajnů, třeba už zítra, napočtenou. (19:52:59)

Dnešní zápas má svého vítěze. Pražská Sparta sehrála výborně úvod utkání, když po dvou minutách vedla již 2:0 a do konce první třetiny zvýšila svůj náskok na čtyři branky. Domácí nastoupili do druhé části o něco lépe, ale přesto se jim dlouho nedařilo překonat hostujícího gólmana. Do poslední třetiny vyrazili vítkovičtí s třígólovým mankem, pár minut po začátku však obdrželi další branku a nikdo by si na jejich další hru nevsadil ani pětník. Vítkovice však zmobilizovaly všechny své síly a i díky poněkud uspokojené Spartě dokázaly závěr ještě pořádně zdramatizovat. Páté, vyrovnávací, branky se ale diváci nedočkali, a proto si pražané vezou domů všechny tři body.

59:54
    Hostům se podařilo ukořistit puk a poslat jej směrem na branku..

59:49
    Vítkovický gólman Dolejš odjíždí na střídačku.

59:49
    Vítkovičtí se nahrnuli před branku, Novotný skáče po puku a schovává ho pod lapačku!

59:42
    Domácí trenéři si logicky berou oddechový čas, hala bouří.

59:42
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Tak to je neskutečné!! Domácí snižují na rozdíl jediné branky – PETR STRAPÁČ se nadvakrát před Novotným přece jen prosadil – 4:5. Asistence: Jiří Burger.

59:32
    Hosté jdou do tří, Divíšek je potrestán za podražení.

59:30
    Vítkovičtí točí sparťanskou čtveřici.

59:13
    Vítkovičtí mohou snížit, za hrubost putuje na trestnou lavici Švrček.

59:04
    Sparta se dostala jen do středního pásma, vítkovičtí si berou kotouč.

58:35
    Vítkovičtí se snažili vyzrát na sparťanského gólmana, ale povedlo se to až RUDOLFU HUNOVI, který nekompromisně poslal puk za gólmanova záda – 3:5. Asistence: Ondřej Roman.

57:58
    Za podražení bude vyloučen Pech.

57:58
    Novotný si proti němu vyjel a schoval puk v náručí.

57:55
    Bude se vylučovat, do sóla si najíždí Roman.

57:48
    Přesilovka hostům příliš nevyšla, Sloboda zpět na ledě.

57:05
    Sparta rozehrává ze svého obranného pásma.

56:43
    Hosté znovu usazeni v pásmu.

56:10
    Od modré prudce vypálil Pilař, ale Strapáč mu střelu zblokoval tělem.

55:48
    Bude se vylučovat jen na straně domácích, Sloboda se provinil faulem kolenem.

55:48
    Kotouč zašlápnut v útočném pásmu Sparty u mantinelu, je z toho menší rozmíška.

55:28
    Domácí prověřili Novotného ze střední vzdálenosti, neúspěšně.

54:47
    Je tady rychlý útok hostů, ale Přibyl jako třetí v pořadí na kombinaci kotouč nedokázal zachytit.

54:00
    Zmatek za sparťanskou klecí, kotouč putuje na vítkovickou branku.

53:35
    Vítkovičtí kontrolují puk, ale potřebují se dostat od Dolejše.

53:08
    Výborná šance, domácí se mohli dostat do sóla, je z toho ale jen zakázané uvolnění.

52:48
    Vítkovičtí okupují prostor před Novotným, ale chybí jim přesnost.

52:27
    Probíhá komerční přestávka.

52:07
    Strapáč u sparťanské branky, Novotný si ale dokázal stáhnout puk pod lapačku.

51:40
    Teď si dostatečně zachytal i domácí gólman, Sparta svůj náskok ale nenavýšila.

51:15

50:46
    Domácí usazeni v pásmu, ale Novotný se ohání dobře.

50:17
    Kotouč putuje k Dolejšovi.

49:57
    Hosté vyhodili zatím jen jednou, vítkovičtí celkem zdatně ohrožují Novotného.

49:15
    Rachůnek se provinil vražením na hrazení a bude po zásluze potrestán.

48:45
    Roman si najížděl v dobré pozici na branku, ale střela mu nesedla.

48:18
    Vítkovickým se nedaří poslat puk pryč a uklidnit hru, hosté jsou velmi aktivní.

47:57
    Hosté se rozjíždějí na Dolejšovu branku.

47:41
    Dnešní utkání sleduje 6 885 diváků.

46:51
    Vítkovice ohrožují hostující branku, Novotný se musí mít na pozoru.

46:28
    Zakázané uvolnění Sparty.

46:03
    Menší závar u sparťanské klece a následná rozmíška – hra se přerušuje také kvůli komerční přestávky.

45:52
    Hosté přebírají iniciativu, ale dostali se jen těsně za modrou čáru.

45:20
    Domácí zkoušeli Novotného ostřelovat, ale nepodařilo se, puk se odrážel od sparťanského gólmana jako zrníčka popcornu od žhavé plotny – nakonec ale musel přece jen kapitulovat, a to po pohotové střele RUDOLFA HUNY – 2:5. Bez asistence.

44:41
    Szturc měl na hokejce gólovku, ale Novotného nepropálil, o chvíli později se stejně vedlo Vandasovi.

44:02
    Vítkovičtí bojují o prostor.

43:37
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hosté se natlačili před branku a tak dlouho to zkoušeli, až se do odkryté klece trefil PETR KUMSTÁT – 1:5. Asistence: Jan Buchtele.

42:58
    Domácí si vypracovali ještě dvě pěkné šance, ale Novotného nepřekonali, Švrček na ledě.

42:27
    Vítkovičtí kombinovali na zakázané uvolnění.

42:18
    Hosté vyhazují.

42:04
    Novotný tečuje puk do ochranné sítě.

41:56
    Od modré pálil Sloboda, vítkovický hráč před brankou tečoval jen do gólmana.

41:28
    Kotouč ve středním pásmu.

40:58
    Za hákování je tedy vyloučen Švrček.

40:58
    Huna to zkusil znova, před branku si sjel i Sloboda, ale byl hákován.

40:51
    Huna ujel po levém křídle, ale nikdo mu nenajížděl, a tak zkusil vystřelil.

40:39

40:34
    Vítkovickým se podařilo bez větších potíží vyhodit puk.

40:01
    Hosté mají ještě 38 vteřin dlouhou přesilovku.

40:01

Hosté si uhráli, co potřebovali, už v první třetině. Vítkovičtí se začali více tlačit do pásma, a tak se domácí fanoušci přece jen branky dočkali. Sparta si svou hrou může výsledek v klidu pohlídat, jen těžko odhadnout, zda se domácím podaří srovnat krok.

Další třetina začne přibližně v 17:46.

40:00

39:43
    Dolejš je ve střehu, vítkovičtí vyhazují alespoň do středního pásma.

39:17
    Domácí se zatím brání na jedničku.

39:00
    Sparta usazena v pásmu.

38:39
    Až teď se domácí dotkli kotouče, na trestnou lavici se odebírá Kudělka za podražení.

38:13

38:12
    Bude se vylučovat na domácí straně, Novotný ujíždí na střídačku.

38:04
    Jeden ze sparťanů vystřelil od modré, kotouč těsně minul vítkovickou tyč, odražený puk od zadního mantinelu chtěl umístit Pech, ale Dolejš jej vypíchl špičkou betonu.

37:50
    Puk míří z vítkovického pohledu do bezpečí.

37:22
    Hosté v pásmu, Dolejš má plné ruce práce.

36:55
    Domácí Strapáč byl přidržen, takže se s pukem dostal až za branku, poté odjíždí střídat.

36:33
    Vítkovicím se podařilo vyhodit, Strapáč následuje puk.

36:13
    Za sekání bude vyloučen domácí Kolouch.

36:01
    Sparta převzala iniciativu a míří k Dolejšovi.

35:50
    Vítkovičtí v pásmu.

35:23
    Je to tady! Od mantinelu na úrovni modré čáry poslal puk na branku Barinka, PETR STRAPÁČ zvedl hůl a tečoval kotouč do branky – 1:4. Asistence: Michal Barinka.

35:23
    Vítkovickým se konečně podařilo překonat Novotného, ale rozhodčí se jdou poradit s videorozhodčím.

35:01
    Kucsera si teď pěkně pohrál s jedním ze sparťanských hráčů, když na pětníku zabrzdil a stáhl si kotouč,poté vystřelil, ale Novotný byl připraven.

34:37
    Boj o kotouč za sparťanskou klecí.

34:24
    Stehlík poslal puk z hloubi svého pásma na Romana, ten vyzval přihrávkou ke zteči Svačinu, který byl vytěsněn ze střeleckého úhlu.

33:57
    Domácí krouží pásmem, hosté ale kontrolují puk.

33:39
    Vítkovičtí rozehrávají ze svého pásma.

33:13
    Další vyhození domácích a bude komerční přestávka.

32:55
    Sparta operovala v pásmu, ale Pilař nezachytil na modré puk.

32:18

32:01
    Puk ve středním pásmu.

31:40
    Vítkovičtí se snaží vymyslet recept na Novotného zatím marně.

31:04
    Rachůnek s Hlinkou se dostali k puku a ujížděli na domácí branku, jejich nahrávky byly přerušeny včas.

30:42
    Vítkovičtí se drží před Novotným, ten je ale pozorný.

30:18
    Trestné střílení nařízeno není, Polášek bude pykat za sekání.

30:18
    Vítkovický Húževka se dostal k puku a dostal se do nájezdu, ale byl seknut a tak nastřelil jen gólmana.

30:06
    Dolejš v pohotovosti, sparťané usazeni před jeho brankou.

29:25
    Valná hromada v rohu u domácí branky, kotouč míří ven z pásma.

28:41

28:34
    A kotouč znovu putuje k hostující brance.

28:23
    Hosté usazeni v pásmu.

28:04
    Hra u sparťanské branky.

27:53
    Vystřelit se rozhodl Hlinka, ale trefil puk špatně.

27:52
    Sparta rozjíždí kolotoč.

27:09
    Roman se Svačinou v šanci, Roman ale mířil mimo.

26:55
    Kotouč u Novotného.

26:41
    Domácí budou hrát v oslabení, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpykává Káňa.

26:32
    Hosté u Dolejše, ale ten nemusí výrazněji zasahovat.

26:10
    Vše je v pořádku, pokračujeme. Kucsera posílá puk do středního pásma.

26:02
    Probíhá komerční přestávka a posunuté branky si stále nikdo nevšímá.

26:02
    Dlouhé vteřiny se hrálo s posunutou vítkovickou klecí, ale nikdo tento fakt, mimo snad fanoušků, nezaregistroval.

25:54

25:39

25:14
    Novotný ještě nebyl ve výrazném ohrožení.

24:58
    Sparta znovu vyhazuje až k Dolejšovi.

24:35
    Hosté vyhazují a odjíždějí zrychleně střídat.

23:54
    Domácí si zahrají přesilovku, Ton odchází na trestnou lavici.

23:24
    Hosté se zmocnili kotouče a okupují prostor před Dolejšem.

23:00
    Vítkovičtí pokračují v útočném pásmu.

22:33
    Kucsera ujel po levém křídle, neměl komu nahrát, a tak vystřelil – ne úplně přesně.

22:00
    Od modré vypálil Szturc, ale Novotného hůl se zapojila včas.

21:41
    Bude se vhazovat ve středím pásmu.

20:54
    Druhá vítkovická formace si sjela k brance, ale Novotného beton byl na místě.

20:16
    Hosté se dostali do pásma, ale Strapáč byl proti a poslal v pádu puk do středního pásma.

20:01

Tak takový úvod do zápasu snad nečekala ani samotná Sparta. Dva góly ve druhé minutě – v rozmezí pouhých osmnácti vteřin – vyhnaly z branky Šindeláře a na její obranu byl připraven mladý Dolejš. Ten poprvé kapituloval po polovině první třetiny, Sparta mu o chvíli později vsítila další branku, a tak jsou na tom oba vítkovičtí gólmani, co se počtu obdržených branek týká, stejně. V samotném závěru první třetiny dokázali vítkovičtí svého soupeře zatlačit k brance, ale i když měli dobré šance, Novotný svou branku uhájil.

Další třetina začne přibližně v 17:55.

20:00

19:54
    Domácí zatlačili Spartu k brance, snížit mohli postupně Svačina, z druhé strany pak Huna, Roman nebo Kudělka, ale Novotný vždy stihl skočit do správné části své klece.

19:39
    Kotouč v pásmu u Dolejše, ale vítkovičtí u něj budou první.

19:17
    Vítkovičtí ujíždějí na branku, ale hosté brání svou klec v pěti.

18:44
    Také vítkovickým je odpískán ofsajd, nyní úmyslný.

18:30
    Hosté v ofsajdu, domácí fanoušci se dožadují úmyslného.

18:18
    Káňa dostal prudkou přihrávku před branku, ale nemohl s kotoučem udělat nic víc, než ho poslat do Novotného betonů.

17:50
    Vítkovice před Novotným, ale dělovka Kucsery se svezla jen po plexiskle.

17:04
    Kotouč se zastavil před vítkovickou brankou, dva domácí hráči se na něj vteřinu dívali, až poté jej odehráli do bezpečí.

16:42
    Závar u Dolejšovy klece, rozhodčí přerušují hru.

16:22
    Hra ve středním pásmu, ale hosté kontrolují kotouč.

16:09
    Domácí hráči vyhazují puk na zakázané uvolnění.

15:25
    Sparťané znovu u Dolejše, Divíškovi ale střela nesedla.

14:52
    Po chybě domácích se od kruhu rozpřáhl PETR KUMSTÁT a hosté využívají přesilovku – 0:4. Asistence: Jan Buchtele.

14:35
    Hosté jsou v pásmu, ale jejich přesilovka není nijak uspořádaná.

13:50
    Vítkovičtí vyhazují do útočného pásma.

13:15
    Domácí se ihned po vhazování vrhli do útoku, Strapáč si na branku sjížděl s Húževkou, ale Novotnému se podařilo celou akci ustát.

13:07
    Sparta bude hrát přesilovku, hákováním se provinil Kovář.

13:07

12:40
    Vítkovičtí se pokusili o kombinaci v pásmu, Novotný kotouč vypíchl a nahrál na spoluhráče.

12:15
    Hosté okupují prostor u Dolejše.

11:34
    Vítkovičtí v útočném pásmu, ale Roman mířil jen do gólmana.

10:50
    Sparta si sjela k vítkovické kleci, MIROSLAV FORMAN poslal puk obloučkem do branky, Dolejš zvedl lapačku, ale puk mu proskočil do branky – 0:3. Asistence: Daniel Přibyl, Adam Polášek.

10:00
    Vítkovičtí před brankou, Kucsera hledal někoho na přihrávku, ale byl příliš blízko k brance.

09:31
    Druhá útočná formace Sparty zamotala hlavu domácím hráčům, ale puk přes Dolejše neprošel.

09:05
    Němec s pukem za sparťanskou brankou, ale neměl komu nehrát.

08:34

08:25
    Vítkovičtí před Novotným.

08:01
    Hosté se dostali k puku, Simon se rozjel po levém křídle, nastřelil jen Dolejše.

07:43
    Kotouč opět v útočném pásmu domácích.

07:29
    Sudí píská – Húževka stál v brankovišti.

07:24
    Puk ve středním pásmu, domácí se ale urychleně vracejí.

07:13
    Stehlík pálil jen do brusle bránícího hráče.

06:56
    Vhazování po levici Novotného.

06:44
    Vítkovičtí zahajují od Dolejše.

06:34
    Hostující Buchtele je vyloučen za hákování.

06:34

06:15
    Tak teď měli domácí veliké štěstí, Rachůnkovi chyběl důraz.

06:11
    Ne na dlouho, sparťané se tlačí před branku.

05:54
    Domácím se podařilo uzmout kotouč a míří do pásma.

05:28
    Vhazování pro hosty, Ton udělal tři kroky a rázem je hra u Dolejše.

05:21
    Tečovaný puk končí v síti za Novotného brankou.

04:56
    Hosté útočí z protiútoku, ale Dolejš vše viděl a měl čas se přichystat.

04:41
    Kolouch v pásmu, přihrával na Káňu, ten byl ale trochu přistrčen a skončil na zemi.

04:08
    Hosté čekají na střídání a drží puk za svou brankou.

03:34
    Szturc protlačil puk do pásma, ale hosté si svou klec pohlídali.

03:06
    Další útok hostů, Dolejš ale sklapl betony včas.

02:51
    Sparťané vtrhli do pásma, málem bylo zle, ale vítkovickým pomohla sparťanská nepřesnost.

02:39
    Technické problémy se sparťanskou brankou, na pomoc jdou rozhodčí.

02:28
    Vhazování u domácí branky.

02:15
    Vítkovice v útoku, Roman měl před sebou odkrytou klec, ale Novotný reagoval rychle.

01:40
    Filip Šindelář opouští své místo v brance, vítkovickou klec teď bude hájit Daniel Dolejš.

01:40
    Tak to byla rychlovka! Divíšek si také objel vítkovickou klec, přihrál ale před branku, kde našel hůl LUKÁŠE KLIMKA a ten dostal puk do branky – 0:2. Asistence: Tomáš Divíšek.

01:22
    Krejčík objel vítkovickou branku, najel si zeširoka, přihrál do volného prostoru před kruhy na JANA BUCHTELEHO a ten prostřelil vše – 0:1. Asistence: Jakub Krejčík.

01:04
    Domácí Šindelář si připisuje první zákrok.

00:56
    Za vlastní brankou se ujímá puku Krejčík a rozehrává.

00:35
    Domácí v ofsajdu, museli urychleně vycouvat.

00:13
    Ač vyhráli vhazování domácí, puk končí na zakázaném uvolnění Sparty.

00:01

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Dolejš) – Pastor, Barinka, Sloboda, Kudělka, Stehlík, Kovář, Štencel – Strapáč, Burger, Húževka – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Němec, Szturc – Kucsera, Kolouch, Káňa

HC Sparta Praha: Novotný (Málek) – Polášek, Pilař, Krejčík, Švrček, Piskáček, Philipp, Kubát – T. Rachůnek, Hlinka, Ton – Buchtele, Pech, Kumstát – I. Rachůnek, Divíšek, Klimek, Forman, Přibyl, Simon

Rozhodčí: Hodek, Lacina – Bláha, Kostka.

Zapněte si od 17:00 náš textový onlajn a buďte u toho.

Ve třech vzájemných zápasech letošní sezóny se dařilo Vítkovicím. Dvakrát dokázaly zvítězit na ledě pražanů (6:4; 3:1), před svými fanoušky ale podlehly 2:5. Uvidíme, zda sparťané ovládnou led ve vítkovické ČEZ aréně i tentokrát nebo jestli na ně domácí vyrukují s nečekanou hrou.

Absolutně nejlepším hráčem kanadského bodování české extraligy a zároveň pražanů je s šestašedesáti body Petr Ton (35+31), pětatřicet branek mu zajišťuje také titul nejlepšího střelce. Nejlepším obráncem Sparty je Karel Pilař s devětadvaceti kanadskými body (8+21). Nejtrestanějším hráčem hostů je obránce Jan Švrček s 64 trestnými minutami. Sparta do svého kádru získala vítkovického gólmana Romana Málka, přesto je prozatím nejvytíženějším brankářem Tomáš Pöpperle, který má úspěšnost 93,84% a průměr 1,57.

Nejlepším hráčem Vítkovic dle kanadského bodování je Ondřej Roman s šestačtyřiceti body (13+33), což mu zajišťuje páté místo v bodování celé extraligy. Nejlepším střelcem je však Rudolf Huna, který nasázel už jednadvacet branek (21+14). Stálicí v obranných řadách domácích je i nadále Karol Sloboda s jednadvaceti body (9+12). Nejvíce trestných minut si prozatím vysloužil obránce Milan Hruška – celkem už 62. O něco lepším z dvojice gólmanů je Filip Šindelář, který dostává v posledních zápasech více prostoru – úspěšnost 91,43% a průměr branek 2,64.

Sparťané s velkým přehledem vedou extraligovou tabulku, na svém kontě má již 106 bodů, při impozantním skóre 200:88. Druhá Plzeň ztrácí na Spartu 17 bodů.

Vítkovičtí se (také díky poslední výhře nad Hradcem Králové) dostali na sedmou příčku tabulky, při skóre 153:134 mají na svém kontě devětasedmdesát bodů. To je přesně sedmadvacetibodová ztráta na dnešního soupeře.

Základní část Tipsport extraligy je ve svém finiši, do konce zbývá odehrát pouhá čtyři kola. V devětačtyřicátém kole se na vítkovické ledové ploše představí pražská Sparta.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 36. Strapáč (Barinka), 46. Huna, 59. Huna (Roman), 60. Strapáč (Burger) – 2. Buchtele (Krejčík), 2. Klimek (Divíšek), 11. Forman (Přibyl, Polášek), 15. Kumstát (Buchtele), 44. Kumstát (Buchtele)

HC Vítkovice Ridera: Šindelář (Dolejš) – Pastor, Barinka, Sloboda, Kudělka, Stehlík, Kovář, Štencel – Strapáč, Burger, Húževka – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Němec, Szturc – Kucsera, Kolouch, Káňa

Rozhodčí: P. Hodek, P. Lacina – J. Bláha, E. Kostka

Diváci: 6 885