Žilina – Zvolen 4:3 (1:0 po s.n.) | Skalica – Poprad 5:3 (kon.) | Trenčín – Nitra 2:4 (kon.)
Banská Bystrica – Martin 1:2 (2:3 po s.n.) | Piešťany – Košice 0:1 (kon.)
po s.n. (1:0)
MsHK Žilina
4:3 (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0)
HKM Zvolen
sk Pátek 28.02.2014, 17:00Tipos Extraliga (SR)

Skončilo sa nám stretnutie medzi Žilinou a Zvolenom. Kedže sa v riadnom hracom čase nerozhodlo, boli sme svedkami predĺženia a samostatných nájazdov, v ktorých sa presadil len Emil Bagin a získal tak dodatočný druhý bod pre svoje mužstvo spod Dubňa!

Ja Vám ďakujem za pozornosť a teším sa na "stretnutie" pri ďalších prenosoch z našej najvyššej hokejovej súťaže. Pekný víkend. (19:26:19)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím MsHK DOXXbet Žilina.
    Gól strelil BAGIN.

Andrej Podkonický nedal a Žilina tak vyhráva dnešný zápas!

Marek Slovák takisto nedal.1:0.

Kamil Brabenec nie nie úspešný. 1:0.

Emil Bagin posiela krásnym blafákom do bekhendu Žilinu do vedenia! 1:0.

Chovan však proti Peksovi nepochodil. 0:0.

Vtipná situácia, keď Chovanovi zabudli dať do stredového kruhu puk :)

Ako prvý ide za Zvolen Michal Chovan.

Samostatné nájazdy začínajú.

V predĺžení sa nerozhodlo, po krátkej úprave ľadovej plochy budú rozhodovať o osude dnešného stretnutia samostatné nájazdy.

63:20
    Veľká šanca Žiliny! Adrián Lipovský mohol rozhodnúť tento duel po skvelej prihrávke od Romana Tomasa, ale Marek Šimko podržal svoj tím.

62:16
    Predĺženie sa nám hrá v opatrnejšom duchu, nevidíme šance na žiadnej strane.

60:50
    Zvolen sa týmto ziskom bodu zrejme natrvalo udrží na pozícii zaručujúcej play off. Žilinčania však musia ešte tvrdo bojovať o ten druhý bodík, ak sa chcú vyhnúť baráži.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine šli najskôr do vedenia hostia gólom Ľubora Zuzina, ale približne minútu a pol pred koncom vyrovnával za domácich Marcel Šterbák. Budeme tak svedkami predĺženia a možno aj samostatných nájazdov.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:30
    Už sa v tejto časti hry zrejme nič neudeje.

58:33
    Žilina dala gól!
    Je vyrovnané! MARCEL ŠTERBÁK je spasiteľom svojho mužstva. Aj trošku so šťastím dopravil puk za Šimkov chrbát! Asistencie: Peter Klouda, Radim Ostrčil.

58:13
    Oddychový čas domácich.

58:13
    Obrovská šanca Žiliny! Andrej Hebar inkasuje dve minúty za sekanie.

57:46
    Andrej Podkonický mohol rozhodnúť, ale nedokázal spracovať prihrávku od svojho spoluhráča Michala Chovana.

57:24
    Marek Šimko teraz radšej prikryl puk na ľade svojou lapačkou pred dobiedzajúcimi Žilinčanmi.

56:58
    Pri puku domáci hokejisti, ktorí sa nadychujú k záverečnému tlaku.

56:29
    Rozhodcovia sa trošku upískli, keď najskôr odpískali zakázané uvoľnenie Zvolena, ale napokon sa vhadzuje v strednom pásme.

55:33
    Prečíslenie Zvolena 3 na 2, Michal Chovan našiel Tomáša Škvaridla, jeho strela však nemierila medzi žrde Peksu.

55:00
    Žiline ostáva posledných 5 minút na skórovanie.

54:43
    Strelu Mareka Slováka vyrazil Šimko na ochrannú sieť.

53:58
    Ďalšie zakázané uvoľnenie hostí, ktorí sa snažia dosť kúskovať hru.

53:27
    Veľké boje v rohu ihriska v obrannom pásme Zvolena.

53:00
    Tretia tretina sa nám hrá v podobnom duchu ako tá prvá, bez šancí na jednej, či druhej strane.

52:30
    Tak čo dámy a páni? Podarí sa ešte Žiline aspoň vyrovnať priebežný stav stretnutia alebo si to už Zvolen ustráži?

51:50
    Roman Tomas hľadak bekhendovou prihrávkou Valáška, ale ten bol dobre pokrytý.

51:03
    Prečíslenie Zvolena, ale puk z hokejky jedného z hosťujúcich útočníkov mieril tesne vedľa Peksovej brány!

50:10
    Hostia sa však previnili zakázaným uvoľnením po nepresnej rozohrávke.

49:43
    Prvá zvolenská formácia teraz drží na dištanc domácich.

48:55
    Zo žilinskej strany je to zatiaľ bez potrebnej rýchlosti a štipky fantázie.

47:51
    Zvolenčania držia puk na svojich hokejkách, kontrolujú priebeh stretnutia. Ozýva sa piskot zo žilinských tribún.

46:50
    Domáci sa ťažko dostávajú pred zvolenského brankára Mareka Šimka, Zvolen poctivo bráni.

45:11
    Milan Drevenák zinkasoval desaťminútový osobný trest za nešportové správanie + trest do konca stretnutia.

44:37
    Treba povedať, že Zvolen je od strelenia svojho prvého gólu jednoznačne lepším mužstvom.

43:37
    Žilina bude mať čo robiť, pokiaľ sa chce vyhnúť baráži. Proti "vlkom" ide aj výsledok zápasu medzi Banskou Bystricou a Martinom, kde hostia zatiaľ vedú 1:0.

42:19
    Zvolen dal gól!
    Šok pre žilinských fanúšikov! Zvolenu sa podaril dokonalý obrat, hneď po buly sa s pukom nemaznal ĽUBOR ZUZIN a z prvej ho poslal na bránu domácich, Peksa bol bez šance. Asistencie: Milan Jurík, Matej Síkela.

42:09
    Ľubor Pokovič to vyskúšal zo stredného pásma, získal vhadzovanie v obrannom pásme Žiliny.

41:05
    Začalo sa opäť opatrnejšie, každý gól už môže rozhodnúť.

40:10
    Tretina tretina sa nám začala, určite ste aj vy v napätí ako to dnes skončí.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Tak toto už bola oveľa lepšia tretina priatelia! Videli sme štyri góly v priebehu štyroch minút. Najskôr viedli domáci už 2:0 po góloch Petra Kloudu a Mareka Slováka. Netrvalo však dlho a hostia vyrovnali, presadili sa Michal Chovan a Andrej Hebar. Bude to dnes ešte zaujímavé. Sám som zvedavý, či sa rozhodne v riadnom hracom čase alebo budeme svedkami predĺženia, či samostatných nájazdov.

Ďalšia tretina začne približne o 18:34.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:10
    Pri puku sú domáci hokejisti, ale len v strednom pásme.

37:50
    Ďalšie šance Zvolena, ale Peksa drží svoj tím nad vodou! Výborný výkon tohto gólmana.

37:23
    Ľubor Pokovič vo veľkej šanci, ale Peksa výborne zasiahol!

36:55
    Žilina hrá s piatimi hráčmi.

36:30
    Hostia nehrajú presilovku zle, majú šance, ale netriafajú dobre žilinskú bránu.

36:06
    Tentokrát už Juraško strieľal od modrej čiary, ale jeho pokus bol tečovaný na ochrannú sieť.

35:40
    Michal Juraško vyháňa svoje mužstvo do stredného pásma.

35:20
    Hostia už usadení v obrannom pásme Žiliny.

34:55
    Taktická chyba žilinskej lavičky, ktorá inkasuje trest za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche, zbytočné vylúčenie.

34:40

34:21
    Peter Hraško vynikajúco vypálil od modrej čiary, ale kedže Marek Peksa mal situáciu prehľadnú, nemal problém puk prikryť vo svojej výstroji.

33:50
    Táto presilovka hosťom zatiaľ vôbec nevychádza.

33:22
    Ofsajdový verdikt teraz zastavuje útočnú snahu Zvolenčanov.

33:07
    Andrej Hebar je pri veľkej chuti, opäť sa snažil individuálne natlačiť pred Peksu, ale včas ho stihli zblokovať žilinskí obrancovia.

32:40
    Milan Drevenák oslabuje svoje mužstvo a to sú určite veľké problémy pre domácich. Ťažké dve minúty čakajú Žilinu.

31:30
    Anton Čavrk nebezpečne vystrelil švihom spomedzi kruhov, prenosť však tomuto pokusu trošku chýbala.

30:41
    Konečne začalo mať stretnutie grády a vidíme bojovnosť na oboch frontoch, výborné, takto si to určite všetci predstavujeme!

29:49
    Neuveriteľné, čo sa nám deje na žilinskom zimáku! Začíname odznova, pretože Zvolen v krátkej chvíli vyrovnáva! Pekná individuálna akcia ANDREJA HEBARA, ktorý sa preštrikoval pomedzi troch žilinských hráčov a rutinérsky si vychutnal Mareka Peksu bekhendovým zakončením pomedzi jeho betóny! Bez asistencie.

28:57
    Krásny gól hostí, ktorý len potvrdzuje to, že Zvolenčania sú najúspešnejším mužstvom z celej extraligy, čo sa týka presilových hier! Peter Zuzin peknou polostrelou poloprihrávkou našiel pred bránou úplne voľného MICHALA CHOVANA, ktorý pohodlne stečoval puk za Peksov chrbát! Asistencie: Peter Zuzin, Kamil Brabenec.

28:35
    Domáci sa ale hneď v úvode bránia vyhodením puku cez všetky čiary.

28:14
    Prvú početnú výhodu budú mať k dispozícii aj hostia. Peter Rojkovič dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

26:55
    Domácich gól povzbudil a snažia sa o strelenie ďalšieho gólu.

25:46
    Netrvalo dlho a Žilina využíva aj zostávajúcu početnú výhodu o jedného hráča, strelu Tibora Vargu ešte Šimko vyrazil, na dorážku MAREKA SLOVÁKA už však nestačil a jeho obrancovia mu tiež príliš nepomohli! Asistencie: Tibor Varga, Martin Chovan.

25:26
    Domáci využívajú presilovú hru! Žilinčania roztočili poriadny kolotoč a PETER KLOUDA tak trošku so šťastím prekonáva Mareka Šimka, keď puk ledva, ledva doskákal za jeho chrbát! Asistencia: Roman Tomas.

25:15
    Žilinčania zvierajú Zvolenčanov a skúšajú to páliť z každej pozície.

24:26
    Domáci si vybojovali druhú presilovku. Dokonca dvojnásobnú! Andrej Podkonický oslabuje svoje mužstvo, inkasuje dvojminútový trest za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou a takisto dostáva dve minúty aj Andrej Hebar za sekanie. 120- sekundová presilovková príležitosť Žiliny o dvoch hráčov!

23:51
    Obrovská šanca Žiliny, ale ani na dvakrát nedokázal Drevenák dopraviť puk za Šimkov chrbát.

23:08
    Až teraz strelecký pokus žilinského útočníka, ale nemastný, neslaný, Šimko s ním nemal žiadny problém.

22:50
    Domácim sa podarilo dlhšie usadiť sa v obrannom pásme Zvolena, ale je to bez strely a tak sa góly nedávajú.

22:02
    Menší závar pred Šimkovou bránou, puk však šiel mimo jeho bránu.

21:31
    Zakázané uvoľnenie Zvolenčanov, vhadzovať sa bude pred Šimkom.

20:50
    Kamil Brabenec v samostatnom úniku, ale výborným zákrokom sa prezentoval Marek Peksa!

20:22
    Peter Hraško vystrelil z pravého kruhu na Peksu, ten vyrazil betónom.

20:05
    Na začiatku druhej časti hry úspešnejší na buly hostia.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Nuda, nuda, nuda ...takto jednoducho by sa dala charakterizovať prvá tretina dnešného súboja. Nie len, že sme nevideli góly, ale neboli sme ani svedkami šancí, po ktorých by presné zásahy mohli padnúť. Takto sa veru o účasť v play off nebojuje. Uvidíme, či sa niečo zmení v ďalšom priebehu.

Ďalšia tretina začne približne o 17:46.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:43
    V závere tretiny ešte dobrá možnosť pre Škvaridla, ale jeho bekhendová koncovka nebola príliš presná.

19:15
    Stredné pásmo je veľmi prehustené, ťažko sa hráči oboch mužstiev presadzujú.

18:31
    Peter Hraško odchádza z bolestivou grimasou na svoju hráčsku lavicu. Roman Tomas hral mierne so zdvihnutou hokejkou, našťastie pre Žilinčanov si to rozhodcovia nevšimli.

17:41
    Srnka sa pokúsil ohroziť Peksu z pravej strany, žilinský brankár však s týmto pukom nemal väčšie problémy.

16:22
    Stále sa hrá bez nejakej väčšej gólovej príležitosti, dnešný zápas zatiaľ vôbec nespĺňa extraligové parametre.

15:44
    Zvolen sa v pohode ubránil a hrá s piatimi hráčmi.

14:55
    Výborný forčeking predviedol Peter Zuzin a narobil značné problémy domácim.

14:29
    Žilinčania opäť potvrdili, že im dnes rozohrávka viazne a dopustili sa zakázaného uvoľnenia počas vlastnej presilovky.

14:09
    Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary a zbierajú cenné sekundičky.

13:44
    Tomáš Škvaridlo inkasuje dvojminútový trest za hákovanie a Žilina bude mať výhodu prvej presilovej hry.

12:40
    Domáci dnes majú značné problémy so svojou rozohrávkou.

11:55
    Peter Hraško nepríjemne trafil do tváre svojho spoluhráča Milana Čankyho a ten len s ťažkosťami a s bolesťami schádza z ľadu na striedačku.

11:25
    Juraškova strela bola zblokovaná žilinskými obrancami.

10:44
    Tomáš Škvaridlo v bezprostrednej blízkosti pred Peksom, ale výborne ho dokázal v poslednej chvíli pokryť Marcel Šterbák!

09:56
    Pekná individuálna akcia Kamila Brabenca, gólom sa ale nekončí.

09:21
    Zakázaným uvoľnením sa previňujú aj domáci hokejisti, hra sa presunie pred Mareka Peksu.

08:50
    Štvrtá formácia Zvolena teraz poriadne zamotala hlavy žilinským hokejistom, škoda pre hostí, že to bolo bez vážnejšej strely.

08:19
    Veľké boje pri mantineli, rozhodca však hru prerušuje a vykazuje ju do stredného pásma.

07:50
    Pokus Romana Tomasa končí na ochrannej sieti, ale kedže bol tečovaný, bude sa vhadzovať pred Šimkom.

06:59
    Počas hry striedajú hráči oboch celkov.

06:20
    Michal Chovan vystrelil švihom na Mareka Peksu, žilinský brankár vyrazil betónmi mimo svoju svätyňu.

05:47
    Dopredu sa po ľavej strane tlačil Milan Jurík, bol však rýchlo zdvojený dvomi Žilinčanmi a tak sa nedostal do vážnejšej šance.

05:10
    Hostia si teraz nerozumeli v rozohrávke, píska sa zakázané uvoľnenie a hra sa presunie pred zvolenského gólmana.

04:51
    Tomáš Škvaridlo preveril z ľavého kruhu pozornosť Mareka Peksu, ten chytá puk do lapačky.

04:15
    V úvode sa hrá opatrný hokej, obe mužstvá sú si vedomé dôležitosti dnešného stretnutia.

03:05
    Teraz sa to podarilo domácim, skúsili aj ohroziť Mareka Šimka, ale ten dobre znížil strelecký uhol.

02:33
    Sledujeme viacero nepresností, ani jeden z tímov sa nevie presadiť cez stredné pásmo.

01:43
    Prvý zákrok zaznamenal aj Marek Šimko, keď lapačkou prikryl puk na ľade.

01:14
    Hostia sa po buly usadili vo svojom útočnom pásme, ale zatiaľ si zvolenskí hokejisti prihrávajú puk len popri mantineli.

01:00
    Nebezpečná strela Andreja Podkonického po dobrej prihrávke od Hebara, Peksa bol však pozorný a chytá puk vo svojej výstroji.

00:10
    Úvodné buly patrilo domácemu tímu, ale Zvolenčania sa rýchlo zmocnili puku.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Na ľadovej ploche sú už sústredené oba celky, domáci budú hrať v tmavých dresoch, hostia zo Zvolena v bielych.

Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Peksa (Koutský) – Bagin, Ďurák, Ostrčil, Šterbák, Martin Chovan, Leško, Rehák, Rojkovič – Varga, Jarolín, Drevenák – Škovira, Klouda, Tomas – Kalla, Valášek, Slovák – Lipovský, Linet, Čavrk

HKm Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Hraško, Juraško, Mucha, Hertl, Pokovič, Safronov, Pichnarčík – Chovan, Brabenec, P. Zuzin – Podkonický, Hebar, Škvaridlo – Síkela, Jurík, Ľ. Zuzin – Puliš, Srnka, Čanky – Ďaloga

Rozhodca: Konc J. – Gajan, Tornay.

Zápas o "prežitie". Aj tak by sa dalo nazvať dnešné extraligové stretnutie 52. kola našej najvyššej hokejovej súťaže – Tipsport extraligy!

Hokejky si v ňom skrížia domáce mužstvo MSHK DOXXbet ŽILINA a hostia, HKM ZVOLEN.

Domáci "Vlci" boli 37 sekúnd pred koncom utorkového zápasu s Martinom už istým účastníkom baráže, ale stalo niečo neuveriteľné. Domáci Martinčania nedokázali udržať svoj jednogólový náskok a 27 sekúnd pred koncom poslal duel do predĺženia René Jarolín. Žiličania si napokon z Turca po góle v predĺžení zobrali dva body, ktoré ich nie len, že živia v nádeji na udržanie extraligy aj pre budúcu sezónu, ale ešte stále majú šancu na účasť v play off. Na ôsmy Trenčín strácajú zverenci Martina Gromu len štyri body a kedže sa hrá ešte o 9, nič nie je stratené.

Hostia zo Zvolena prežívajú momentálne veľmi hektické obdobie. Tri kolá pred koncom súťaže abdikoval na svoju funkciu tréner Július Šupler, ktorý je známy tým, že sa nebojí otvorene kritizovať pomery v slovenskom hokeji. Mužstvo po ňom prebral český kouč Josef Turek, ktorý naposledy pôsobil v Chomutove, ale pre neuspokujúce výsledky sa musel predčasne porúčať. "Bryndziari" stále nemajú istotu účasti play off, čo je pre nich ako pre uradujúceho majstra veľké sklamanie. V závere základnej časti teda ešte budú musieť poriadne zabojovať a nie len o play off, ale predovšetkým o svoju česť a priazeň fanúšikov, ktorí dali svojim miláčikom jasne najavo svoj názor po poslednej prehre doma so Skalicou (3:6). V mužstve sa výborne zapracovali najnovšie posily, ruský obranca Kiril Safronov a slovinskí útočníci Andrej Hebar a Gal Koren. Uvidíme, či sa im aj dnes podarí bodovo presadiť.

Dôležitý zápas v meste pod Dubňom začína o 17-tej hodine, ja sa Vám tesne pred ním prihlásim so zostavami oboch mužstiev.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Jakub Bartko

Branky a nahrávky: 26. Klouda (Tomas), 26. Slovák (Varga, Chovan), 59. Šterbák (Klouda, Ostrčil), rozh. náj. Bagin – 29. Chovan (Peter Zuzin, Brabenec), 30. Hebar, 43. Zuzin Ľubor (Jurík, Síkela)

MsHK Žilina: Peksa (Koutský) – Bagin, Ďurák, Ostrčil, Šterbák, Martin Chovan, Leško, Rehák, Rojkovič – Varga, Jarolín, Drevenák – Škovira, Klouda, Tomas – Kalla, Valášek, Slovák – Lipovský, Linet, Čavrk
    HKM Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Hraško, Juraško, Mucha, Hertl, Pokovič, Safronov, Pichnarčík – Chovan, Brabenec, P. Zuzin – Podkonický, Hebar, Škvaridlo – Síkela, Jurík, Ľ. Zuzin – Puliš, Srnka, Čanky – Ďaloga

Rozhodčí: Konc J. – Gajan, Tornay